EPF
By konrad2013700
#1150179
Witam ,

Mam taki problem a mianowicie , jakiś tydzień temu jak wapowałem , poczułem smak spalenizny. Rozkręciłem cliro , umyłem je pod bieżącą wodą .I tutaj zaczyna się pierwszy problem. Pierwszy raz myłem cliro , i tak jakby wyrwałem sznurki wraz z zwojami z grzałki. Rozebrałem grzałkę , wsadziłem spowrotem ten drucik to końca poskładałem wszytko i przykręciłem do batki. I tutaj jest kolejny problem. Działo się coś dziwnego , ponieważ gdy przykręciłem cliro do batki i nacisnołem guzik , w grzałce pojawiło się duże pomarańczowe swiatełko , i po tym zdarzeniu bateria przestała reagować. Naciskałem przyciski nic się nie działo. Dopiero gdy włożyłem baterię na pół godziny , wyjąłem ją przykręciłem do cliro , znów stało się to samo. Dwa dni później próbowałem sam zrobić grzałkę , lecz nie było ani dźwięku ani kompletnie nic. Dzisiaj kupiłem grzałkę , przykręcam , dolewam olejku naciskam guzik i DUPA, Nic się nie dziej , nie ma żadnego dźwięku. Pin podniosłem i nic. Jedyne co zauważyłem podejrzanego to jest to że , gdy wyciągnąłem baterie na końcu batki jest jakiś czarny kabelek. Bardzo proszę o jak najszybszą pomoc.


Pozdrawiam , Konrad.

-- [scalono] 15 sie 2014, 17:46 --

Aaa , dodam jeszcze że gdy wsadze batke do ładowarki to dioda świeci mi się cały czas na zielono.

-- [scalono] 15 sie 2014, 17:51 --

rEEFfff
Awatar użytkownika
By gregbard
#1150182
Tak się kończy grzebanie w sprzęcie bez wiedzy. Jak robić grzałki masz poradnik w moim podpisie. A jak naprawić baterię? Poradnik w moim podpisie... Pogrubione, i na niebiesko. O czarnym kabelku też tam jest, trzeba go przylutować do obudowy baterii.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1150185
Poradnik, kolego, nie ma miejsca na gdybanie.
By konrad2013700
#1150187
wysunęło, sprawdźcie czy przypadkiem przewód minusowy ogniwa w waszej baterii nie jest
przylutowany bezpośrednio do głowicy. Jeśli nie, wyjmujecie ogniwo z tuby obudowy, i wkładając coś
długiego do środka wybijacie dolny kapsel zamykający... cóż, zdarzają sie plastikowe...na kapslu
będzie odrobina cyny, to ślad po lucie do którego przymocowany był przewód.

Właśnie to zauważyłem. Na końcu baterii jest kabelek który do niczego nie jest przyczepiony , natomiast jak popatrze do środka tego pojemniczka xD to jest tam kawałek cyny. Na to wygląda że kabelek się oderwał od cyny. Mam go przylutowac tak :D?

-- [scalono] 15 sie 2014, 18:35 --

Jak mam ten Kapsel wyciągnąć? Próbuje próbuje i nic :/
Awatar użytkownika
By gregbard
#1150426
Mam zacytować z tego co ty zacytowałeś z tego co ja napisałem w poradniku? Proszę bardzo.
konrad2013700 pisze:wysunęło, sprawdźcie czy przypadkiem przewód minusowy ogniwa w waszej baterii nie jest
przylutowany bezpośrednio do głowicy. Jeśli nie, wyjmujecie ogniwo z tuby obudowy,
i wkładając coś długiego do środka wybijacie dolny kapsel zamykający
... cóż, zdarzają sie plastikowe...na kapslu będzie odrobina cyny, to ślad po lucie do którego przymocowany był przewód.

Właśnie to zauważyłem. Na końcu baterii jest kabelek który do niczego nie jest przyczepiony , natomiast jak popatrze do środka tego pojemniczka xD to jest tam kawałek cyny. Na to wygląda że kabelek się oderwał od cyny. Mam go przylutowac tak :D?

-- [scalono] 15 sie 2014, 18:35 --

Jak mam ten Kapsel wyciągnąć? Próbuje próbuje i nic :/

Głupio, nie? Wystarczyło się skupić na tym co się czyta?
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.