EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By apache
#1712523
E-papierosy znikają z sieci. Za ich reklamę grozi kara - nawet 200 tys. zł

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/e-papierosy-dyrektywa-tytoniowa-,109,0,2149741.html

Na początku września jeden z największych operatorów płatności internetowych działających na polskim rynku – PayU – przesłał oświadczenie informując, że nie będzie obsługiwał transakcji kupna-sprzedaży papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych lub wyrobów tytoniowych.


Skąd oni będą wiedzieli że dana rzecz nie jest e-papierosem, np czajnik elektryczny?
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1712528
Pojawiają się pierwsze "wylewania dzieci z kąpielą". Było to do przewidzenia. Im bardziej idiotyczne prawo i przepisy, tym więcej absurdalnych decyzji podejmowanych "na wszelki wypadek", bo pełne zrozumienie i prawidłowa interpretacja tej sr...czki ustawodawczej graniczy z cudem...
Jak widać PayU wystraszyło się, że obsługując płatności w sklepach waperskich będą mogli być posądzeni o np. pośredniczenie w sprzedaży itp itd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By Krasnal45
#1712534
Wyeliminowanie sprzedaży e-papierosów z sieci obowiązuje jednak tylko w Polsce. Unijna dyrektywa nie obligowała do tego członków Wspólnoty. Jednak jeśli ktoś liczy na zakupy na e-bay, może się rozczarować, gdyż sprzedaż osobie na terenie Polski będzie traktowany jako przestępstwo.

Pan (tfu) Pinkas pojedzie do zarządców e-bay'a i wlepi im mandat na 200 000zeta :lol:
A potem pojedzie do Chin i rozpieprzy cały FT :kulam
Awatar użytkownika
By Deletor
#1712598
Sprzedam Pink Ass na części, 2 nerki, wątroba, 2 rogówki, serce + wiele innych części zapasowych. Kto pierwszy ten lepszy sprzedaje zgodnie z kolejnością funkcji życiowych :D

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1712711
Deletor pisze:Sprzedam Pink Ass na części, 2 nerki, wątroba, 2 rogówki, serce + wiele innych części zapasowych. Kto pierwszy ten lepszy sprzedaje zgodnie z kolejnością funkcji życiowych :D

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Nie na sprzedaż lecz do utylizacji *SZERYF* *PUŁAPKA*
By fanbogo
#1713793
apache pisze:E-papierosy znikają z sieci. Za ich reklamę grozi kara - nawet 200 tys. zł

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/e-papierosy-dyrektywa-tytoniowa-,109,0,2149741.html

Na początku września jeden z największych operatorów płatności internetowych działających na polskim rynku – PayU – przesłał oświadczenie informując, że nie będzie obsługiwał transakcji kupna-sprzedaży papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych lub wyrobów tytoniowych.


Skąd oni będą wiedzieli że dana rzecz nie jest e-papierosem, np czajnik elektryczny?




Wyeliminowanie sprzedaży e-papierosów z sieci obowiązuje tylko w Polsce. Unijna dyrektywa nie obligowała do tego członków Wspólnoty. W UK można bez problemu kupować w sieci.
Awatar użytkownika
By Deimond
#1713795
fanbogo pisze:
apache pisze:E-papierosy znikają z sieci. Za ich reklamę grozi kara - nawet 200 tys. zł

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/e-papierosy-dyrektywa-tytoniowa-,109,0,2149741.html

Na początku września jeden z największych operatorów płatności internetowych działających na polskim rynku – PayU – przesłał oświadczenie informując, że nie będzie obsługiwał transakcji kupna-sprzedaży papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych lub wyrobów tytoniowych.


Skąd oni będą wiedzieli że dana rzecz nie jest e-papierosem, np czajnik elektryczny?




Wyeliminowanie sprzedaży e-papierosów z sieci obowiązuje tylko w Polsce. Unijna dyrektywa nie obligowała do tego członków Wspólnoty. W UK można bez problemu kupować w sieci.

Z tego co mi wiadomo to UK ogólnie olało DT.
Awatar użytkownika
By Timi
#1713863
Deimond pisze:Z tego co mi wiadomo to UK ogólnie olało DT.

No to mamy jedną z odpowiedzi jak ominąć spory kawałek tej durnej ustawy.
Chyba każdy Polak ma kogoś w Zjednoczonym Królestwie.
Po raz kolejny nasz upośledzony rząd wykazał się produkcją martwego prawa, które uderza jedynie w interesy Polski i nabija kabzę zachodnim koncernom.
Awatar użytkownika
By makus1984
#1713952
No to ja się wypowiem chodź jestem zaledwie półrocznym waperem.Co do rządu to przemilczę bo i tak grochem o ścianę ale rozumiem zakaz palenia w miejscu publicznym rozumiem nawet zakaz sprzedaży 18+ i się zgadzam z tym w 100% nawet przeboleje te mandaty 500zł gdy puszcze dymka kolo klatki a wielki pan policjant respektując prawo ukarze mnie wielkiego przestępcę...mandatem itp itd ale Zakaz reklamy???Zakaz sprzedaży przez internet??w 21 wieku??????WTF?Przecież to jest chore....wystarczyło by dać paczuszkę 18+ i po sprawie. Wiekszość sklepów z EIN utrzymywało się ze sprzedaży Internetowej.......
Mieszkam w kilkunastotysięcznym miasteczku w południowej Polsce gdzie Jedyne EIN znajduje się obok Biedrony( jakiś tam egon za 5dych^^ :D )do najbliższego "miasta" mam ok 80-100km niby niewiele ale dla człowieka który pracuje po 10-12h to jest kłopot by wybrać się na 100km wycieczkę po zakupy.Z tego co mi wiadomo żyjemy w wolnym kraju a nie w poprzednim ustroju....Jak dla mnie porażka.Pozdrawiam serdecznie wszystkich waperów.
By reotem
#1713962
Czy mógłbym dać takie ogłoszenie w dziale zamienię??
Chciałbym zamienić solniczkę do przechowywania soli egzorcyzmowanej - srebrną marki geek vape griffin top airflow 25 na inną, gdyż w tej solniczce są zbyt duże otwory i sypie mi się za dużo soli, na chleb z salcesonem w piątek. marzę o solniczce typu kajfunowatego np lemo 2
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.