EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By gemini2
#1808994
Witam,
Chciałbym zrobić kolejne podejście do epapierosów, jednak nie chciałbym brać pod uwagę jakiś przypadkowych produdenctów czy to epapierosa czy liquidów.
Czy znacie jakiś producentów których produkty są dobrze przebadane przez jakieś zewnętrzne laboratoria pod kątem jakiś świństw których nie powinno tam być? Interesują mnie przede wszystkim producenci europejscy/polscy. Chińskie produkty zupełnie odpadają.
Cena nieistotna, ważne żebym miał pewność że nie potruję się bardziej niż analogiem...
Awatar użytkownika
By Pesio
#1809011
Z tego co wiem, nie ma żadnych badań potwierdzających istotną szkodliwość liquidów na zdrowie, ani konkretnych składników, które mogą być szkodliwe, stwierdzono jedynie, że liquid zawiera około 5% szkodliwych substancji w stosunku do tradycyjnych papierosów. Boxy nie Chińskie są oczywiście, widziałem Niemieckie, ale cena przynajmniej dwu krotnie wyższa, miejmy nadzieję że jakość też

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By PucH2
#1809012
Uważam że mniej kłopotów będziesz miał z znaną trucizną w analogach niż z tym co już wiadomo że jest lepsze, mimo że do końca nieprzebadane. Jak piszesz zdrowie jest najważniejsze. Tak trzymaj :mrgreen: .
Awatar użytkownika
By bulit73
#1809120
gemini2 pisze:Cena nieistotna, ważne żebym miał pewność że nie potruję się bardziej niż analogiem...


Analog jest na szczycie drabiny. Bardziej już nie można :wink:
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1809123
Nie będzie łatwo o wyniki badań konkretnych, występujących w pobliskim sklepie liquidów. Sami producenci nie mają obowiązku umieszczania składu, więc sam też selekcji nie dokonasz. Najpewniejszy sposób, to robienie ich samemu, wszystkie składniki są ogólnie dostępne i niekiedy całkiem dobrze opisane.
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1809541
gemini2 pisze:Witam,
Chciałbym zrobić kolejne podejście do epapierosów, jednak nie chciałbym brać pod uwagę jakiś przypadkowych produdenctów czy to epapierosa czy liquidów.
Czy znacie jakiś producentów których produkty są dobrze przebadane przez jakieś zewnętrzne laboratoria pod kątem jakiś świństw których nie powinno tam być? Interesują mnie przede wszystkim producenci europejscy/polscy. Chińskie produkty zupełnie odpadają.
Cena nieistotna, ważne żebym miał pewność że nie potruję się bardziej niż analogiem...


E-papieros jest takim samym urządzeniem jak każde inne. Jego chińskość nie ma wpływu na jakość. Cena ma jakiś tam wpływ na jakość. Nie licząc oczywiście marketingu.
Jeśli chodzi o płyny, to będziesz musiał robić je sam. Problem nie leży po stronie płynów, które w ogólnym ujęciu są do siebie bardzo podobne. Żaden z producentów nie dodaje specjalnie jakichś świństw do płynów tylko po to, żeby je dodać. Te "świństwa" z płynów, o które się martwisz, są dodawane dla Twojej przyjemności i nazywają się aromatami. Chcesz płynów bez świństw? Rób samodzielnie płyny bez żadnych aromatów. Glikol propylenowy, gliceryna i nikotyna. Poza tym unikaj bobra (przypalanie nośnika połączone z przegrzaniem płynu) i będziesz się truł zdecydowanie mniej. Uzyskasz wtedy ograniczenie szkodliwości o jakieś... 95% (w porównaniu z papierosami). Jeśli będziesz zwyczajnym użytkownikiem niezaangażowanym, będziesz kupował normalne płyny w sklepie (nie jakieś śmieci z allegro po 50 gr), to uzyskasz wtedy ograniczenie szkodliwości o jakieś... 95% (w porównaniu z papierosami).
Ile przeczytałeś w swoim życiu badań na temat dymu tytoniowego, dodatków do tytoniu (oficjalnych dodatków!), czy ogólnie jakichkolwiek badań na temat papierosów? Zapewne tyle samo, ile ja przeczytałem prze te 18 lat palenia papierosów...
Ty nie potrzebujesz mniej szkodliwej wersji e-papierosa, tylko uspokajacza, żebyś sam przed sobą czuł się bardziej "zabezpieczony" przed życiem. Przeczytaj materiały z Global forum on Nicotine i blog Starego Chemika.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.