EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By saradonin
#1250680
Teraz to jestem już całkiem zmieszany i zdezorientowany, jeszcze wczoraj były ponoć okrutnie rakotwórcze (niby 10x bardziej od czerwonych bez filtra, ale za to z przemytu), dziś że jednak mniej, to w końcu jak? Zdecydowali by się wreszcie, bo biedny nie wiem co mam robić: czy wziąć spokojnie bezdymnego buszka czy lecieć do kiosku po te "normalne" i "bez chemii".

/złośliwość off
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1250707
Trochę zastanawia mnie fakt, iż A.Sobczak nie zna głośnego artykułu o japońskich naukowcach. Przecież internet aż huczał od tych "rewelacji" AFP, które były powielane na wielu portalach.
By bogdanbe
#1250708
saradonin pisze:Teraz to jestem już całkiem zmieszany i zdezorientowany, jeszcze wczoraj były ponoć okrutnie rakotwórcze (niby 10x bardziej od czerwonych bez filtra, ale za to z przemytu), dziś że jednak mniej, to w końcu jak? Zdecydowali by się wreszcie, bo biedny nie wiem co mam robić: czy wziąć spokojnie bezdymnego buszka czy lecieć do kiosku po te "normalne" i "bez chemii".

/złośliwość off

hehe-dobry żart tynfa wart :)
Awatar użytkownika
By Mutango
#1250712
Kszywho pisze:Trochę zastanawia mnie fakt, iż A.Sobczak nie zna głośnego artykułu o japońskich naukowcach. Przecież internet aż huczał od tych "rewelacji" AFP, które były powielane na wielu portalach.

Zna, zna... Profesor raczej się ironicznie dystansuje. W domyśle, nie słuchajcie/ nie czytajcie dziennikarzy, tylko naukowców.
"Naukowcy, a jestem właśnie naukowcem, nie mogą brać odpowiedzialności za doniesienia medialne. Odnoszę wrażenie, że to świat, który rządzi się swoimi prawami. Nie chcę wiedzieć, na czym to polega."
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1250746
Mutango pisze:
Kszywho pisze:Trochę zastanawia mnie fakt, iż A.Sobczak nie zna głośnego artykułu o japońskich naukowcach. Przecież internet aż huczał od tych "rewelacji" AFP, które były powielane na wielu portalach.

Zna, zna... Profesor raczej się ironicznie dystansuje. W domyśle, nie słuchajcie/ nie czytajcie dziennikarzy, tylko naukowców.
"Naukowcy, a jestem właśnie naukowcem, nie mogą brać odpowiedzialności za doniesienia medialne. Odnoszę wrażenie, że to świat, który rządzi się swoimi prawami. Nie chcę wiedzieć, na czym to polega."


Tak,Mutango i warto tu i wszędzie gdzie tylko można przytoczyć choćby ostatnie pytanie do prof.Sobczaka i jego odpowiedź:

Czyżby te sensacyjne doniesienia AFP wynikają tylko z tego, że e-papierosy mają teraz złą prasę?

- Nie wiem, czy to pytanie do mnie. Naukowcy, a jestem właśnie naukowcem, nie mogą brać odpowiedzialności za doniesienia medialne. Odnoszę wrażenie, że to świat, który rządzi się swoimi prawami. Nie chcę wiedzieć, na czym to polega. Proszę pamiętać jednak, że według WHO rocznie z powodu chorób wywołanych paleniem papierosów lub innych produktów tytoniowych umiera pięć milionów osób dorosłych, co stanowi 9 proc. wszystkich zgonów. Liczby te bez wątpienia wkrótce wzrosną, o ile nie nastąpi zahamowanie rozpowszechnienia palenia tytoniu. E-papierosy to z pewnością "mniejsze zło". Wszystkie wyniki dotychczas przeprowadzonych badań na świecie są jednoznaczne: osoby przechodzące z papierosów konwencjonalnych na e-papierosy są zdecydowanie mniej narażone na ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe. Wynika to głównie z zaprzestania inhalowania związków rakotwórczych znajdujących się w dymie tytoniowym.


Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/wiadomosci/new ... paign=msie
Awatar użytkownika
By jupiajo
#1250791
TommyBlack pisze:Naukowcy, a jestem właśnie naukowcem, nie mogą brać odpowiedzialności za doniesienia medialne.


Oj tam, oj tam. Mamy przecież cwaniaków, którzy co innego piszą w badaniu, a co innego w konspekcie, żeby lepiej "sprzedać" temat pismakom. Farsalinos mówił o tym, że prasa nie czyta badań.

Tutaj jego godzinny wywiad:
post1250394.html
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.