EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By kamcio100
#1537288
Witajcie, dzisiaj przeglądając internet napotkałem na ciekawy filmik który został niedawno wydany na świat (8.12.2015). Wiem, że ameryki nie odkryłem tak jak Ci ,,naukowcy" lecz efekt widać.



PS: jeżeli gdzieś było to przepraszam za dubel.
Awatar użytkownika
By saradonin
#1537293
Bardzo obrazowe - no każdy przecie widzi na własne oczy...
...i niesamowicie głupie "porównanie".

Metoda "badawcza" w obu przypadkach była zupełnie różna.

Porównywanie powietrza z pomieszczenia(jeśli to było choć odrobinę podobne do laboratorium, to dobrze wentylowanego pomieszczenia) do bezpośredniego strumienia jest całkowicie pozbawione jakiegokolwiek sensu i logiki, ale nic w tym dziwnego, to eSW.

Ktoś mógłby rzecz "hej, nie czepiaj się, przecież to dobrze dla nas!"; niestety druga strona miałaby pełne prawo powiedzieć "nie, bo oni oszukują".
Awatar użytkownika
By kamcio100
#1537303
Zgadzam się z Twoją wypowiedzią, ponieważ mimo, że ,, ,, ,, Eksperyment " " " poszedł na ,,naszą" stronę to jednak to jest tylko zrobione po łepkach i każdy mógłby się przyczepić do każdej ze stron.. Widać, że robione to tylko pod publikę, lub promocję bo inaczej tego wytłumaczyć nie można.

No ale jest...

PS: Dopiero teraz zobaczyłem Twoją ,,Lokalizację" pozdrowienia z Podlasja :) (50km od białego ;) ) Rzadko można tutaj kogoś znaleźć z naszych stron, lub jestem mało poinformowany ;) Pzdr
Awatar użytkownika
By saradonin
#1537306
No właśnie stąd mieszane uczucia:

...z jednej strony widać, że eSW/BAT szykuje szerzej zakrojoną akcję promocyjną, włączając w to 1500razy.pl (pod hasłem: koncern tytoniowy potwierdza: tradycyjny papieros zawiera 1500 razy więcej szkodliwych substancji w porównaniu z e-papierosem); a wydaje mi się, że każde ocieplenie medialnego wizerunku e-p w tym przypadku może być korzystne.

...z drugiej strony chwyta się manipulacji niskich lotów podobnej do tej, której nadużywa konkurencja: wybiórczego i niemiarodajnego przedstawienia wyników; zarzuty o nierzetelność/nieuczciwość mogą się odbić bolesnym rykoszetem.

PS. Spoko, ja też jestem w tej kwestii mało poinformowany ;)
By Piv001
#1537349
Hola, hola saradoninie
Oni nie porównują powietrza z pomieszczenia w którym wapowali z głównym strumieniem, ale główny strumień papierosa z głównym(i jedynym) strumieniem jakiegoś e-healtha. Oczywiście minusem jest brak próby kontrolnej: sama rura, z "ustnikiem".

Edycja II: W lewym dolnym rogu w 2:33 jest odnośnik do badań brytyjskich, czyli "wygląda legitnie".
Awatar użytkownika
By Sivy604
#1537391
Panowie, nie oszukujmy się. Żyjemy w takich czasach i takim społeczeństwie, że tego typu nierzetelne "eksperymenty" bardziej trafiają do ludzi niż wszystkie publikacje, prace naukowe i badania Polosy, Farsalinosa, Phillipsa, Batesa, Fagerstroma, Siegela, Stimpsona i Godshalla razem wzięte.

Ja natomiast jestem za wszystkim co chociaż w najmniejszym stopniu zmieni błędny pogląd ludzi na elektroniczne papierosy, nawet jeśli to zwykły PRowy filmik. Jeśli to ma być skuteczny sposób na walkę z głupotą szerzoną przez ministra zdrowia i innych mu podobnych to ja jestem na "tak".
Awatar użytkownika
By Nocna Sowa
#1537499
Sivy604 pisze:Panowie, nie oszukujmy się. Żyjemy w takich czasach i takim społeczeństwie, że tego typu nierzetelne "eksperymenty" bardziej trafiają do ludzi niż wszystkie publikacje, prace naukowe i badania Polosy, Farsalinosa, Phillipsa, Batesa, Fagerstroma, Siegela, Stimpsona i Godshalla razem wzięte.

Ja natomiast jestem za wszystkim co chociaż w najmniejszym stopniu zmieni błędny pogląd ludzi na elektroniczne papierosy, nawet jeśli to zwykły PRowy filmik. Jeśli to ma być skuteczny sposób na walkę z głupotą szerzoną przez ministra zdrowia i innych mu podobnych to ja jestem na "tak".


Dobrze powiedziane Sivy, ...jestem na "tak".
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.