EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By stacho
#990155
Oprócz listu do Przewodniczącego PE wysłałem do Europosłów z mojego regionu list następującej treści:

Szanowni Europosłowie z Małopolski i Świętokrzyskiego!

Pozwalam sobie przesłać Państwu kopię listu, jaki skierowałem do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Pana Martina Schulza w sprawie głosowania nad dyrektywą tytoniową („Tobacco Products Directive”). Prosiłem w nim o to, by dał posłom możliwość osobnego głosowania nad Artykułem 18 dyrektywy dotyczącym e-papierosów.

Twórcy tekstu dyrektywy tytoniowej ( szczególnie artykułu 18 ) najwyraźniej stworzyli koszmarny bubel prawny, doklejony do dyrektywy wbrew prawu Unii Europejskiej, wbrew ustalonemu w Parlamencie Unijnym w październiku 2013 tekstowi, wbrew wynikom badań naukowych i wbrew zdrowemu rozsądkowi. Jako użytkownik e-papierosów który dzięki nim właśnie po ponad trzydziestu latach rzucił palenie w pełni popieram zastrzeżenia, jakie wobec Artykułu 18 wysuwają naukowcy (http://www.ecigarette-research.com/web/ ... tpd-errors ), liderzy społeczności europejskich użytkowników e-papierosów (http://www.clivebates.com/?p=1969, http://evun.net/?p=162 ) oraz nasze krajowe autorytety w tej dziedzinie (http://starychemik.wordpress.com/2013/1 ... dyrektywy/).

Nadmienić pragnę, że brak akceptacji do takiej regulacji e-papierosów wywołuje w szerokich kręgach użytkowników tych urządzeń narastającą chęć przeciwdziałania. Do Pana Przewodniczącego Martina Schulza płyną listy podobne do mojego, społeczność organizuje się wokół Europejskiej Inicjatywy Wolności E-palenia ( http://www.efvi.pl ).

Co do ilości użytkowników e papierosów i ich sympatyków zapewne mają państwo dane, a ja chce nadmienić w kontekście nadchodzących wyborów, że społeczność jest już na tyle zorganizowana, ( stowarzyszenia, fora internetowe, portale społecznościowe ), że śledzi Państwa głosownia.

Wierzę, że po głębszym zastanowieniu podzielą Państwo wysuwane przez nich argumenty i wesprą nasze starania kierowane do Przewodniczącego o osobne głosowanie nad Artykułem 18 dyrektywy, by móc go odrzucić. Wierzę, że jeśli Pan Przewodniczący pozwoli na odrębne głosownie nad Artykułem 18 zagłosujecie Państwo za jego odrzuceniem.

Rynek e-papierosów wymaga regulacji, ale na pewno nie pisanych na kolanie.

Z wyrazami szacunku,

/-/



Kopia listu ( tłumaczenie )

Szanowny Pan Martin Schulz
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

Piszę do Pana jako polski użytkownik e-papierosów którego będzie dotyczyć Dyrektywa o Produktach Tytoniowych (Tobacco Products Directive TPD), a zwłaszcza artykuł 18 którego zapisy w obecnej formie nie są do zaakceptowania.
Chcę Pana nakłonić, aby pozwolił Pan na oddzielne głosowanie nad artykułem 18 przy pierwszym czytaniu TPD w Parlamencie Europejskim .
Także mam nadzieję, że Pan da przykład i zagłosuje przeciw artykułowi 18. Pozwoli to dalej pracować nad regulacją e-papierosów, podczas gdy reszta dyrektywy o produktach tytoniowych może zostać uchwalona.
Jako użytkownik e papierosów w pełni popieram zastrzeżenia wyartykułowane w liście skierowanym do Pana przez Pana Clive Bates. (http://www.clivebates.com/?p=1969 )
Również ostra krytyka ze strony naukowców polemizująca z uzasadnieniem zapisów przygotowanych przez urzędników unijnych (http://www.ecigarette-research.com/web/ ... tpd-errors) przemawia za tym aby odrzucić artykuł 18 TPD.
Mam nadzieję, że pozwoli Pan na oddzielne glosowanie i udzieli poparcia dla usunięcia artykułu 18 z TPD.

Z wyrazami szacunku
/-/



Zachęcam do napisania podobnych.

Europarlamentarzystów można ustalić tu: http://pe2009.pkw.gov.pl/PUE/PL/WYN/W/index.htm
zaznacz okręg i kliknij na "wyniki głosowania"
Adresy e mail mamy w wątku pobudka-komisja-europejska-zamierza-zakazac-e-papierosow-t55061.html
na końcu strony
Awatar użytkownika
By stacho
#996028
Jak na swoim blogu pisze Stary Chemik : dyrektywa - ostatnia prosta - piszemy do europosłów.

Wpis z 17.02 Dyrektywa – ostatnia prosta – piszemy do europosłów

Jak wiecie z poprzedniego mojego wpisu wysłałem już maila do "moich" europosłów.

Niestety odpowiedziała tylko jedna osoba - Pani Senyszyn. Nie bardzo chyba zrozumiała istotę problemu bo w odpowiedzi odniosła się do uznania e papierosów za produkt medyczny.
... to czy w Polsce e-papierosy zostaną uznane za produkt medyczny będzie zależało od naszego rządu.


Ale w ostatniej części odpowiedzi dała trochę nadziei:

Oczywiście, jeśli będzie odrębne głosowania nad tym artykułem, to wezmę pod uwagę Pana rekomendacje.



WAPERZY do dzieła

p.s.
obserwuje ten wątek i wiem że wielu go też ogląda ( 10.02 miał 218015 odsłon - teraz 221274 odsłony )
w ciągu 7 dni 3259 odsłon - gdyby tak poszło tyle maili to *SHOCK*
Awatar użytkownika
By stacho
#997643
Piszemy do Przewodniczącego i naszych Europosłów ?

"Opiekunowie naszego zdrowia" nie zasypiają gruszek w popiele i piszą gdzie się da.

Wpis @SCh na blogu z 19.02 >> Wzruszająca troska koncernu farmaceutycznego o nasze zdrowie.

A my piszemy ?
Mam nadzieję że tak.
p.s.
Trochę dominuję ostatnio w tym wątku, ale watro Wam przekazać te informację :)
widać że wielu wątek czyta ( 17.02 miał 221274 wyświetleń - teraz 222291 wyświetleń )
w ciągu 2 dni 1017 wyświetleń
Awatar użytkownika
By stacho
#998998
Niestety. Przewodniczący nie podjął decyzji odrębnego głosowania art18 TPD

Jak donosi Stary Chemik we wpisie z 20.02 Z ostatniej chwili – nie będzie osobnego głosowania nad art. 18 Dyrektywy

Niestety, stało się to, czego można się było obawiać. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz podjął decyzję o tym, że 26 lutego nie będzie procedury osobnego głosowania (split/separate voting) nad art. 18 Dyrektywy Tytoniowej. Tak więc głosowanie będzie, mówiąc popularnie, w trybie zero-jedynkowym. Za lub przeciw, bez możliwości jakiejkolwiek zmiany czy wycofania budzącego tak wielkie kontrowersje fragmentu.


Co dalej ? Stary Chemik widzi to tak ( i ja sie z tym równiez zgadzam)
Co dalej? Zobaczymy. Wiemy jedno – teraz szczególnego wymiaru nabiera zbieranie głosów pod inicjatywą EFVI. Jeśli uda się osiągnąć sukces, legislacja dotycząca e-papierosów będzie rozpatrywana już przez nowy Parlament Europejski.


Zapraszam do działu efvi-wspieramy-europejska-inicjatywe-wolnego-e-palenia-f444.html


edit

oj dzieje się :zakrecony
wraca nadzieja ?
Z jeszcze “ostatniejszej” chwili – Martin Callanan zapala światełko w tunelu
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1003521
Jutro (26/2) głosowanie, a tymczasem na oficjalnej stronie Parlamentu Europejskiego widzimy coś takiego.
European Respiratory Society wita Dyrektywę. Już dziś, kilkanaście godzin przed głosowaniem już się cieszą wynikami. Ba, pewien pan profesor wypowiada się PO głosowaniu (Speaking after the vote, ERS Secretary for European Affairs, Professor Jean-Paul Sculier, said:).
Wynaleźli maszynę czasu tam? A może my naprawdę czegoś nie wiemy?

A tak na poważnie - to kolejna wielka GRANDA!
Awatar użytkownika
By c-zar
#1003670
stacho pisze:
"Opiekunowie naszego zdrowia" nie zasypiają gruszek w popiele i piszą gdzie się da.

Wpis @SCh na blogu z 19.02 >> Wzruszająca troska koncernu farmaceutycznego o nasze zdrowie.


Po przeczytaniu jak to przedstawiciele GlaxoSmithKline są zatroskani naszym zdrowiem, jestem również zatroskany tym, że plastry, gumy i inne dziwadła farmaceutyczne z nikotyną mogą być furtką do palenia tytoniu. Jak sobie małolat nabędzie gumę z nikotyną, poglamie i mu się spodoba to zaraz wleci i to nie przez furtkę, ale przez ogromną bramę w szpony tytoniowego nałogu :evil:

...a na forach farmaceutycznych pojawią się wątki:

Żucie gumy nikotynowej zagrożone! Idą zmiany...!
Co możemy zrobić aby UE nie zakazała czopków z nikotyną?


...czego sobie i Wam życzę *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1003855
Jakieś wieści z linii frontu?
Chemik- Ty się dziwisz, że mają maszynę czasu? Chcieli poznac swojego wroga, więc zakupili od Koncia jego Time Machine, a że przez przypadek odkryli funkcję do której zobowiązuje nazwa tego moda to już inna bajka...
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1003890
Głosowanie za małą godzinę. Wiem, że brytyjscy i niemieccy waperzy dzwonią do swoich parlamentarzystów i do ostatniej chwili przekonują. Co ciekawe - część odbiera telefony i rozmawia. Co z tego wyjdzie, nie wiadomo.
Wieści co do odrębnego głosowania nad art. 18 dziś są sprzeczne.

Z ostatniej chwili: Clive Bates podał na Twitterze, że jednak będzie osobne głosowanie split/separate nad art. 18. Nacisk na Martina Schulza zadziałał! A jednak...
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1003997
Mówcie mi "prorok" ;). Teraz to dopiero jest impuls do znierania podpisów - proponuję przy rozdawaniu ulotek informować, że jedna porażka już za nami i jeśli nie podpiszemy to może być kłopot - może to zmobilizuje choć część leniuchów.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1004004
Trudne zadania mi wyznaczasz - pięć stron do tyłu nie znalazłem, w postach użytkownika też nie widać, sam pewnie nie wiesz gdzie on jest :D

Ale domyślam się, że właśnie coś w tym stylu - a to dobrze :).
Awatar użytkownika
By soniqs
#1004022
Kszywho pisze:Przeczytaj mój post gdzie podaje co mówię klientom jak wręczam im ulotkę ;)


Przeczytałem, ale najbardziej rozbawiło mnie to:

Gdybym wiedział wcześniej o tym zamknięciu twojego grajdoła to bym w życiu nie podpisał - k77


Podpisuje się w całej rozciągłości :)
Awatar użytkownika
By stacho
#1004029
robertanisz pisze:To co to w końcu oznacza dla nas? Już się pogubiłem.


Przeczytaj linkowany powyżej wpis @SCh "No i po głosowaniu… " , wpis @LogerM tpd-art-18-fakty-i-mity-t59531.html

lub krócej ( z wątku czym-jest-efvi-i-jakie-sa-cele-inicjatywy-jasne-objasnienie-t59522.html )
stacho pisze:Co konkretnie jest w dyrektywie:
W SKRÓCIE:
– Zakaz urządzeń o pojemności powyżej 2 ml
– Zakaz liquidów o pojemności powyżej 10 ml
– Liquidy będą mieć maksymalną moc 20 mg/ml
– Całe urządzenia będą musiały mieć zabezpieczenia przed rozlaniem podczas uzupełniania
– Wszelkie spotkania, fora, akcje, reklamy związane z e-p będą nielegalne
– Polecenie komukolwiek e-p będzie nielegalne
– Chęć importu jakiegokolwiek towaru będzie obarczone 6 miesięczną zwłoką
– Rząd każdego kraju może zaklasyfikować e-p jako urządzenia medyczne

więcej na blogu Starego Chemika -->> Szczegółowa analiza zapisów art. 18 Dyrektywy

Dlaczego nie podobają sie nam te zapisy?

Przeczytacie proszę linkowaną wyżej analizę. Autor podaje argumenty.

Ostatnio zmieniony 26 lut 2014, 14:17 przez stacho, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By stacho
#1004059
Nielegalne fora - wg interpretacji @LogerM nie do końca
LogerM pisze:9. Ustęp 5 pozostawia wiele niedopowiedzeń, jest niejasny, na tłumaczony może być na wiele sposobów; nie widać w nim jednoznacznych zamiarów ustawodawcy, a wiec interpretowany może być niestety z dużą dowolnością. W mojej prywatnej ocenie jego punkty kierowane są nie do osób prywatnych, a do przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą EP. To ich dotyczy zakaz wkładu publicznego lub prywatnego, którego celem lub skutkiem jest promocja elektronicznych papierosów. Dlaczego tak uważam? A to dlatego że sprzedaż (nawet transgraniczna) jest dozwolona na podstawie art. 16. Co to oznacza dla nas jako społeczność jeżeli się mylę? Oznaczać to będzie zamknięcie forum dla osób z poza kraju, nie tylko dla obcokrajowców ale dla wszystkich którzy przebywają poza jego granicami (pkt. c ust. 5). A nawet jeżeli się nie mylę to niestety ale z forum znikną sprzedawcy, przynajmniej w obecnej promocyjnej formie. Mają więc o co walczyć.
Awatar użytkownika
By stacho
#1004077
E-Ssak pisze:Ale o so chodzi?Wyspę mi zamkną?Czy przeniosą do apteki :-P

Przeczytaj wyżej

A sentencja @SCh z jego blogu jest jak warta zacytowania:
Aha, na koniec jeszcze jedna sprawa dotycząca dyrektywy. Nie rzucajcie się do sklepów, aby kupić sobie liquidu i sprzętu na zapas. To nie jest tak, że za chwilę wszystko zniknie z rynku. W najgorszym przypadku mamy jeszcze dwa lata, a sama dyrektywa nie oznacza wyrzucenia wszystkiego do podziemia. Jak wszystko się trochę uspokoi opiszemy sobie to, co i kiedy się zmieni. A i tak musimy czekać na pomysły lokalne, czyli polskie przepisy wdrażające dyrektywę. Tu też może być ciekawie.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1004079
stacho pisze:A sentencja @SCh z jego blogu jest jak warta zacytowania:
A i tak musimy czekać na pomysły lokalne, czyli polskie przepisy wdrażające dyrektywę. Tu też może być ciekawie.

Tu będzie więcej niż ciekawie - też już o tym pisałem, pewnie będzie nadinterpretacja lobbystyczna i większe ograniczenia niż kazali...

Co do wypowiedzi Logera - mam nadzieję, że się nie myli. Jakby co to Kajmany... no chyba, że zaczną blokować "reklamę z zewnątrz"...? *BOJE SIE* ale to już byłaby chamska cenzura.
Awatar użytkownika
By Michaj
#1004121
Czyli kayfun ale w wersji nano będzie legalny, natomiast pewnie sklepy będą miały coś ala ''części zapasowe'' czy ''naprawcze'' robiące z tego normalnego kajtka.
I jaki jest sens ograniczenia pojemności do 10 ml, jeśli będzie można kupić pakiety np 5 sztuk co daje 50 ml.
Podobnie z mentolami, mentol to nic innego jak filtr, pewnie będzie można kupić osobno jako np. ''bibułkę aromatyzowaną'' i mamy mentole.
Będzie zabawa w kotka i myszkę z prawem.
Awatar użytkownika
By Zubik
#1004129
OT
Sami karmimy tą bandę unijną Naszymi pieniędzmi. Oni się śmieją i zarabiają po 4-6 tyś eurasków.
Pisać "do Naszych" "parlamentarzystów" do tak samo pisać jak na berdyczów - oni mają trudności z czytaniem ze zrozumieniem po polsku (o innych językach to nie wspomnę).
To jest banda ludzi, którzy aby uzasadnić swoje istnienie wymyślają przepisy w stylu prostego banana oraz stwierdzenia, że ślimak jest rybą. Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć a zwłaszcza takie ćwoki z UE.
Awatar użytkownika
By Wąski
#1004179
Michaj pisze:I jaki jest sens ograniczenia pojemności do 10 ml, jeśli będzie można kupić pakiety np 5 sztuk co daje 50 ml.
I zapakowane w jedną butelkę... ;)

via Tapa Pro 4
Awatar użytkownika
By stacho
#1004463
amsaw pisze:Wiadomo, jak głosowali nasi osłowie?
Żeby wiedzieć kogo szykanować przy okazji zbliżających się wyborów :)

Patryk podał linka http://www.votewatch.eu/en/manufacture- ... ic-56.html

-- [scalono] 26 lutego 2014, o 21:38 --

robertanisz pisze:Czy dobrze przeczytałem że będą dopuszczone wymienialne wkłady?Czyli nasze ulubione clirki?Jednak o określonej pojemności 2 ml?

O ile spełnią wymóg
LogerM pisze:No i co by wiele złego nie mówić o całej dyrektywie to jest jej najlepszy fragment, chyba jedyny zresztą napisany z myślą o użytkownikach. Pozostając w ustępie 3 znajdujemy kolejne kuriozum:
6.
f) dostarczane przez e-papierosy dawki nikotyny powinny być stałe

jestem ciekawy jak zaawansowany technologicznie musiał by być e-papieros aby idealnie dawkować nikotynę przez cały okres działania (nagar, słabnący transport, zmiana napięcia akumulatora).
7.
g) elektroniczne papierosy i pojemniki do napełniania muszą być zabezpieczone przed dziećmi i przypadkowym naruszeniem

Z tym się zgadzamy, jednakże punkt ma też dalszą część:
elektroniczne papierosy i pojemniki do napełniania są zabezpieczone przed rozbiciem i wyciekami oraz posiadać powinny mechanizm zapewniający szczelność przy napełnianiu.

Krótko, po naszemu: :palm


i za @SCH
3. (…)
podpunkty a-h

Punkt trzeci jednoznacznie wskazuje co może być sprzedawane a co nie:
– Nie wolno sprzedawać urządzeń wielokrotnego użytku o pojemności powyżej 2ml
– Nie wolno sprzedawać liquidów o mocy większej niż 20mg/ml
– Nie wolno sprzedawać butelek liquidów o pojemności większej niż 10ml
– WSZYSTKIE SPRZEDAWANE URZĄDZENIA MUSZĄ MIEĆ MECHANIZM UMOŻLIWIAJĄCY UZUPEŁNIANIE BEZ WYCIEKÓW.
Zastosowanie ostatniego punktu podniesie cenę buteleczki 10ml z 5-15 zł na 25-40 zł? Będziemy mieli buteleczki pod ciśnieniem, którymi będziemy uzupełniali tanki, clearomizery tak jak uzupełnia się zapalniczkę gazem? Idiotyzm najwyższej klasy.
Awatar użytkownika
By dawidoo43
#1004594
Ale przynajmniej na legalu:-)
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1004598
Witam. Jestem świeży w temacie tych wszystkicg dyrektyw, zakazów i ograniczeń. Dopiero dzisiaj zacząłem działać w tej kwesti tzn podpisałem petycję razem z kumplami itp. Wyczytałem, że dzisiaj było głosowanie, które przegraliśmy. Teraz mam pytanie odnośnie głosów naszych rodaków: https://docs.google.com/file/d/0BxO8t0X ... FMOUU/edit Rozumiem, że głosy przeciwko były nam na rękę tak? Chcę wiedzieć na kogo głosować a na kogo nie :)

Pozdrawiam *SMOKEKING*
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 101
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.