EPF

E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
20 maja. Jedyna data którą jako klient musisz pamiętać. Przy czym z pewnością sklepy będą starały się pozbyć wszystkiego wcześniej bo to co im zostanie po 20 na stanie tam już pozostanie na wieki wieków (amen lub do utylizacji).
Awatar użytkownika
By Amix
LogerM pisze:20 maja. Jedyna data którą jako klient musisz pamiętać. Przy czym z pewnością sklepy będą starały się pozbyć wszystkiego wcześniej bo to co im zostanie po 20 na stanie tam już pozostanie na wieki wieków (amen lub do utylizacji).

:wink:
Awatar użytkownika
By Norbas
Dziękuję za informacje. Rozumiem również, że jeśli chodzi o sprzęt będzie podobnie bo chyba mało kto zdecyduje się na opłaty i oczekiwanie by wprowadzać na rynek "nowości" z 6 miesięcznym opóźnieniem... czy może coś w tej kwestii się zmieniło?
Awatar użytkownika
By Tikos
Jeszcze taka drobna uwaga:
Art. 8. 1. Wyroby tytoniowe wyprodukowane lub wprowadzone do obrotu oraz oznakowane zgodnie z dotychczasowymi przepisami przed dniem 28 lutego 2017 r., papierosy elektroniczne lub pojemniki zapasowe wyprodukowane lub dopuszczone do obrotu nie później niż w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy oraz wyroby ziołowe do palenia wyprodukowane lub dopuszczone do obrotu przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, które nie spełniają wymagań ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, mogą być wprowadzane do obrotu do dnia 20 maja 2017 r.

Prawdopodobnie wynika z tego, że po 8 marca 2017 można sprzedawać już tylko to, co się miało na stanie przed 8.3.2017, lecz już nic nowego (ewentualnie to, co "hurtownie" miały na stanie)
Jeśli się mylę, to mnie poprawcie.
Awatar użytkownika
By matatiti
Nikt nic nie kupuje z zagranicy. Forumowicze czasami organizują wycieczki do Chin. Nasze służby celne działają sprawnie i rzetelnie wypełniają swoje obowiązki.

*Apeluję o powściągliwość w komentarzach wobec wszelakich form zakupów. Przypominam, że forum funkcjonuje warunkowo w ramach nieszczęsnej ustawy do której musiało się dostosować. Jakiekolwiek próby zachęcania do zakupów ep w internecie, łamiące zapisy regulaminu oraz gniot-ustawy zostaną nagrodzone ostrzeżeniem.
Lepszy nadgorliwy i upierdliwy moderator, niż kilku nieprzychylnych urzędników obserwujących to miejsce, którzy w trosce o nasze zdrowie są w stanie uprzykrzyć nam jeszcze bardziej życie
Awatar użytkownika
By Norbas
Proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli w nim jestem lub potwierdzić czy dobrze rozumiem.
Przykładowo...chcę kupić...no niech będzie wismeca 2/3. Mogę to zrobić w sklepach stacjonarnych do 20 marca. Od 21 marca już go nie kupię i będę skazany na jaki sprzęt? Jest jakiś sprzęt który wiadomo że sprzedawany będzie?
Czy z kolei po 20 marca będę mógł jako osoba prywatna sprzedać komuś któregoś z moich używanych modów kiedy mi się znudzi lub też kupić od kogoś jego sprzęt np. poprzez ogłoszenie? Oczywiście osobiście z dowozem?
Bo jeśli drastycznie zmniejszy się asortyment "dozwolony" w sklepach to obawiam się , że poszybują w górę ceny sprzętu na rynku wtórnym a planując jakiś zakup wolałbym kupić w uczciwej cenie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Norbas
klaudek pisze:Dlaczego po 20 marca go nie kupisz ?

Tikos pisze:Jeszcze taka drobna uwaga:

Art. 8. 1. Wyroby tytoniowe wyprodukowane lub wprowadzone do obrotu oraz oznakowane zgodnie z dotychczasowymi przepisami przed dniem 28 lutego 2017 r., papierosy elektroniczne lub pojemniki zapasowe wyprodukowane lub dopuszczone do obrotu nie później niż w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy oraz wyroby ziołowe do palenia wyprodukowane lub dopuszczone do obrotu przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, które nie spełniają wymagań ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, mogą być wprowadzane do obrotu do dnia 20 maja 2017 r.

Prawdopodobnie wynika z tego, że po 8 marca 2017 można sprzedawać już tylko to, co się miało na stanie przed 8.3.2017, lecz już nic nowego (ewentualnie to, co "hurtownie" miały na stanie)
Jeśli się mylę, to mnie poprawcie.

To teraz ja już zgłupiałem z tymi datami...ale chodzi też o resztę pytania , nie tylko o datę.
Awatar użytkownika
By LogerM
Nie wiadomo co kupisz (po 20 maja, nie marca) bo pomimo iż ustawa zakłada publiczny dostęp do informacji nt. zgłaszanych wyrobów to lista taka jeszcze nie powstała i nie wiadomo kiedy powstanie. Od września rozmawiałem z IdsSC w tej sprawie czterokrotnie co chwila słysząc inną datę. Kupisz to co zgłosili dystrybutorzy, a co zgłosili wiedzą tylko oni. Asortyment na pewno ulegnie redukcji, szczególnie w obszarze kitów i atomizerów bo nikt nie będzie w ciemno wywalał ponad 4000 dla sprzętu którego sprzeda 10 czy 20 sztuk, nawet 100 sztuk przy takim wzroście kosztów nie będzie opłacalne jeśli będzie się chciało utrzymać ceny. Dostęp do płynów z wyżej półki również będzie mocno utrudniony, większość mało popularnych marek zniknie do tego czasu z półek. Nie ma co panikować sprzęt na pewno z półek nie zniknie całkowicie, ale z całą pewnością wachlarz zubożeje mocno u wszystkich pozostałych dystrybutorów, przynajmniej do momentu wytworzenia się sensownej sieci hurtowej, a to znowu może potrwać nawet i kilka lat.
Awatar użytkownika
By james_1989l
Panowie, znalazł już ktoś z was sposób na zamawianie sprzętu zza granicy bez żadnego strachu i ryzyka? Jak to w końcu jest? Nawet za tzw. "sample" i inne bezpłatnie otrzymane dobra można dostać karę?
Awatar użytkownika
By DorotaM
No toć.
Bo przecież już po tym zamówieniu, trzeba jeszcze usunąć towarzyszące nadal poczucie ryzyka. :lol:

james_1989l , naprawdę chcesz by ktoś dla Ciebie nadstawiał kark swój lub Administracji forum?
Masz swój rozum. Poczytaj dokładnie tematy w tej sekcji i sam podejmij decyzję, ryzykować czy nie.
Nie proś by ktoś z nas podał Ci tu jak na tacy coś, co godzi w dobro forum i jest sprzeczne z prawem. :roll:
Awatar użytkownika
By james_1989l
Fakt, źle to sformułowałem... Pytanie miało głównie dotyczyć tych tzw. "giftów", a mianowicie produktów przyznawanych nieodpłatnie w ramach "podziękowań", bądź konkursów. O ile temat sprowadzania sprzętu chęcią zaoszczędzenia kilku PLN nie jest mi kompletnie obcy, tak na temat tych właśnie "gratisów" ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Nie udało mi się znaleźć informacji odnośnie takiego sposobu rozliczania zagranicznych e-papierosów, dlatego też pytam.
  • 1
  • 244
  • 245
  • 246
  • 247
  • 248
  • 251

Siema. Potrzebuje jak najszybszej pomocy, gdyż nie[…]

Trzy bałwanki czyli 888 dni w chmurach

*DANCE* *DANCE* *DANCE* http://s11.po[…]

Ale ja głupi, ale głupi :( O mało co przegapiłbym […]

No to musiałam założyć ten temat :oops: ,bo nik[…]