EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By Pude!lek
Zgodzę się z kolegą Krasnal45. Młodzież jest taka sama od zawsze. Pracuję z młodzieżą, to widzę. Wszystkiego chcą i muszą spróbować. Akurat teraz jest lans na efajki. Za rok czy dwa nikt nie będzie o nich pamiętał, bo młodzież ogarnie inna moda. Niech każdy tu się przyzna co robił mając 14-18 lat. Była marycha, były fajki, wóda, niektórzy pewnie i coś poważniejszego itp itd. I mniemam, że jednak zdecydowana większość nie została narkomanami, alkoholikami, lekomanami itd.
Tak samo jak jaranie zielska w młodości z nikłego % zrobi heroinistów, tak używanie EIN z niewielu uczyni nałogowych palaczy tytoniu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Deletor
Dorabiacie jakieś dziwne teorie do ustawy. Od kiedy ten bubel miał za zadanie chronić kologolwiek? Przecież to jawne nabijanie kasy do budżetu.
Marycha punktem zapalnym do hery ... Nie widzę tego.
Za moich czasów gim była wóda, fajki, marycha i nic w tym dziwnego nie było. U niektórych nawet koks, amfa czy jakieś kwasy. I chociaż grzeczni nie byliśmy to nie znam żadnego narkomana który ciągnie do dziś.
Jedyne co zostało to fajki i uzależnienie od nikotyny.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By jankielx1
Tylko ze z substancjami ktore wymieniłeś nikt sie nie obnosił i nie upublicznial, były i sa zakazane i nikt nie głosił ze sa mniej szkodliwe niz cos tam...no moze po za marycha ale to wiadomo czemu nielegalne...Wiem ze chodzi o pieniadze po prostu próbuje sie doszukać innych pobudek jeszcze moze bardziej "pozytywnych"

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Deletor
Jankiel z koksem i amfa, fakt nikt się nie obnosił. To że palilismy wiedzieli wszyscy, to że zdarzało się przyjść na kacu też niektórzy nauczyciele wyczuli. Ba niejednokrotnie się zdarzało że ktoś przychodził jeszcze dobrze napruty do szkoły albo zjarany. Z tym nikt się nie ukrywał.
Z marycha, wiadomo Big Pharma trzyma na tym rękę, co za sens jest pozwolić aby ktoś sobie chodował krzaczek jeśli można mu sprzedać tonę prochów za grube miliony.

Awatar użytkownika
By Deletor
Akcyza moim zdaniem jest pewna jak 2x2... Kwestia czasu, jeśli dopierniczą tak jak w analogach ponad 50% to ja dziękuję za 10ml liqueena płacić prawie 30pln. Wtedy to faktycznie tylko ego i wapowanie 2ml dziennie... Wtedy jeszcze miało by to sens, bo tak jak dziś czy odparuje 5-10-15 ml mam to gdzieś... Co prawda samogonu ale wzrost i tak był by znaczny.
Obserwuj forum, tu zawsze się dowiesz o zmianach dużo wcześniej i będziesz mogła reagować.

By malojk
Witam!

Może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie: czy jak np. kupowałem sprzęt do e papierosów( baterie, atomizery) w chinach to dalej mogę kupować bez obaw ? Czy może teraz zostaje tylko sklep stacjonarny ? I drugie pytanie : Jak jest z kupnem płynów np. z UK ? Czy jak taka paczka wpadnie w ręce celników to mogę mieć problemy ?
Awatar użytkownika
By stacho
malojk pisze:Witam!

Może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie: czy jak np. kupowałem sprzęt do e papierosów( baterie, atomizery) w chinach to dalej mogę kupować bez obaw ? Czy może teraz zostaje tylko sklep stacjonarny ? I drugie pytanie : Jak jest z kupnem płynów np. z UK ? Czy jak taka paczka wpadnie w ręce celników to mogę mieć problemy ?

1 - nie możesz
2 - możesz
Awatar użytkownika
By Amix
lucaskiw pisze:Przejrzałem kilka postów wyżej ale nie do końca rozumiem, bo wszystko opiera się na sklepach polskich. Co w momencie kiedy mam "wujka z DG" i chciałbym zamówić sprzęt z FT? Mogę czy nie ?

Zabronić nikt Ci nie może, ale ? ... Paczka z FT zawierająca jakieś tam grzałki, druty, tulejki itp. doszła (dobiegła) spoko :D
Awatar użytkownika
By aiji
Teraz to trochę loteryjnie, choć większe szanse na to, że przyjdzie niż nie - od początku września doszły 4.

Wysłane z mojego SM-N910C
By AlucarD
aiji pisze:Teraz to trochę loteryjnie, choć większe szanse na to, że przyjdzie niż nie - od początku września doszły 4.

Wysłane z mojego SM-N910C

Ale to jest podobnie jak z cłem bo jednemu dowalą a innemu nie.
Sądzę, że się tego nikomu nie chce sprawdzać na chwilę obecną a ustawa jest dosyć świeża.
Awatar użytkownika
By refurbished
podyplomie.pl pisze:Ministerstwo zmienia front w sprawie medycznej marihuany
JD
Ministerstwo Zdrowia zapowiada umożliwienie pacjentom szerokiego dostępu do terapii leczniczą marihuaną. Preparaty z importowanej marihuany mieliby przygotowywać na zlecenie lekarza farmaceuci.

Jak informuje serwis Gazeta.pl, na ostatnim posiedzeniu podkomisji ds. zmian w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas zapowiedział, że w resorcie specjalny zespół pracuje nad legalizacją medycznej marihuany.

Jarosław Pinkas zaproponował poprawkę do projektu ustawy, według której lekarz ordynowałby preparaty recepturowe. Przygotowywane byłyby one z marihuany sprowadzonej z zagranicy. Ministerstwo Zdrowia przewiduje jednak, że z czasem półprodukty dostarczaliby krajowi producenci. Kontrolę nad standaryzowanymi uprawami sprawowałby Narodowy Instytut Leków.

Wiceminister zaznaczył, że zależy mu na tym, aby nowe przepisy weszły w życie jak najszybciej.

Z drugiej strony, inny pomysł na legalizację medycznej marihuany – jak informuje Gazeta.pl – ma grupa farmaceutów. Ich zdaniem marihuanę należy wpisać na listę surowców farmaceutycznych. Dzięki temu możliwe byłoby wykonywanie leków recepturowych na bazie narkotyku.

Według wstępnych szacunków, z terapii leczniczą marihuaną mogłoby w Polsce skorzystać nawet milion pacjentów chorych na stwardnienie rozsiane, jaskrę, nowotwory i chorobę Alzheimera.

Dlaczego taki cytat?
Wystarczy przypomnieć sobie oficjalne deklaracje ministerstwa sprzed niedawnego czasu.
Skoro jedna diametralna zmiana mogła się przytrafić, może doczekamy się wreszcie dobrej zmiany.
  • 1
  • 243
  • 244
  • 245
  • 246
  • 247
  • 251
10 dni bez analoga

Hejka, Mój pierwszy post więc zamiast pytać &quo[…]

Akcyza - Jedziemy z koksem!

Braliście udział w akcji w 2015? To zasady są Wam […]

Zamiennik z Joytech AIO