EPF


E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By Deletor
#1717129
Vype to nie wszystko mają jeszcze egony, LQ, mody za 400% ceny rynkowej itd itd. Kasa musi się zgadzać. Dla grupy kapitałowej to wisi z którego źródła.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Ashton
#1717157
W sumie w kwestii mediow, polityki etc. Poleczam poczytac o Edward Bernays :) Tworca PR, kolo ma na swoim koncie manipulowanie masami dla uzyskania konkretnych celow. Wcale bym sie nie zdziwil jakby to byla jedna wielka manipulacja a nasz kochany rzad mimo posiadania specjalisty od spiskow jej nie zauwazyl ;/
Dla leniwych fajny filmik na youtube.
(Pomincie spiskowy styl narracji, autorzy staraja sie trzymac faktow i daja zrodla informacji.)

https://youtu.be/druOAHVKHCQ 1 z 3 czesci o tym panu.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1717339
Ashon o manipulacji już pisałem. I 'Wcale bym się nie zdziwił jakby to była jedna wielka manipulacja a nasz kochany rząd mimo posiadania specjalisty od spisków jej nie zauważył'. Rząd posiada specjalistów od PR i to oni manipulują społeczeństwem.
Sam przechodziłem przez szkolenia z manipulacji i perswazji jestem przeczulony na tym punkcie.
Na YT znajdziesz dużo innych fajnych filmów z manipulacji.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Ashton
#1717512
Ja jestem z natury podejzliwy i nieufny, ale nawet ja nie sadzilem ze kwestie manipulacji rozwinely sie az do takiego stopnia i sa tak zorganizowane dopuki nie uslyszalem o sytuacjach historycznych wlasnie tego pana ;P

Otwiera oczy, kazdy zdaje sobie ze rzady, firmy, media manipuluja, ale w wiekszosci przypadkow ludzie nie zdaja sobie sprawy z tego jak gleboko jest to zakorzenione i na jaka skale.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1717523
Smutne ale prawdziwe. Szkoda że ludzie tego nie widzą, a czasem jak zwracam uwagę że coś jest manipulacją to jeszcze bure dostanę.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By miblah
#1717568
Oczywiście, że manipulacje. Oczywiście, że chodzi o kasę - z jednej strony uciekając od analogów "znikliśmy" budżetowi rocznie (liczone na oko) 8 miliardów wpływów z akcyzy i vatu, a koncernom 1,5 miliarda cebulionów. Nie umiem policzyć ile zniknęło farmacetycznym z nikoretek i innych śmieci.

„Nie ma takiego okrucieństwa, ani takiej niesprawiedliwości, których nie mógłby dopuścić się skądinąd łagodny i liberalny rząd – jeśli zabraknie mu pieniędzy.” – Alexis de Tocqueville.

A przy okazji, niektórzy urzędnicy pewnie dobrze na tym gniocie zarobili...

Co do interpretacji, czym jest spożycie... Niestety, mamy taki system prawny, w którym sędzia będzie doszukiwał się w normie prawnej "intencji prawodawcy", co znaczy, że zrozumie przepis tak, jak powinno być w nim napisane (nie, jak jest). "Do spożywania", a to się wciąga do płuc, albo tylko w paszczę - srał pies - "się zażywa"...

I oczywiście, że ludźmi się manipuluje... "Divide et impera" - dziel i rządź - maksyma co najmniej stara, jak nasza cywilizacja łacińska. Lud trzeba dzielić, polaryzować, wtedy zajmuje się bzdetami, kłóci; a władza może spokojnie realizować swoje cele. Dlatego mamy ciągle grzany Smoleńsk, trybunał, aborcje, invitro, powstanie gimnazjów, likwidację gimnazjów i co tam jeszcze chcecie ;) Dzięki temu spolaryzowane społeczeństwo pozwala ciągle tym samym ludziom rządzić na zmianę - wybierając "mniejsze zło". *SMOKEKING*

@Deletor: no hard feelings ;D ale czy Ashton nie powinien uzupełnić profilu? :beer:
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1718075
Zastanawiałem się gdzie to dać. Do tematu ze śmiesznościami czy tu. Dam tutaj, bo to nie jest chyba śmieszne, a jedynie żałosne...
Polacy z eSW/BAT dokonali tego pierwsi. Pierwsza na świecie metalowa tulejka z elementami szklanymi i plastikowymi zawierające nikotynę. Wyczuwam Nobla...
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Deletor
#1718113
No ba, pewnie że pierwszy krok do dania w żyłę, zwłaszcza jak używa się igieł do mieszania LQ.

Jako że się nudzimy to uzupełnij profil :D <- zestawie to chyba w stopkę :p

Miblah wydaje mi się czy masz coś wspólnego z NLP?

Pudelek mogli by chociaż kryształy Svarowskiego dać co by to ładnie wyglądało, a tak to tylko SS, plastik i nikotyna :p

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By jankielx1
#1718129
Tak z innej manki teraz, niech mi ktos wytłumaczy skoro BAT chce tak zredukować epalacych to po kiego grzyba beda wprowadzać te straszne zdjecia na paczkach papierowsow? To tez bedzie zniechęcać i moze odstraszać nowych konsumentów aby zaczęli palic tak samo jak te zdj. Wyżej palaczy przed kupnem czegoś takiego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By miblah
#1718133
jankielx1 pisze:[...] to pierwszy krok przed daniem sobie w zyle


O shit - zamówiłem dzisiaj w aptece strzykawki i igły :lol:

@Deletor: nie, to jedynie odziedziczony po babci sarkazm, cynizm i złośliwość :twisted:
Awatar użytkownika
By miblah
#1718139
jankielx1 pisze:skoro BAT chce tak zredukować epalacych to po kiego grzyba beda wprowadzać te straszne zdjecia na paczkach papierowsow?


Zdjęć nie wprowadza BAT, to jest pewien trend na świecie, dzięki któremu politycy się mogą wykazać w "działaniu".
Celem ogólnym koncernów, jest spowolnienie odpływu palaczy do rozwiązań, na których mniej się zarabia. Jest to równoznaczne z utrzymaniem większych dochodów. Przejmowanie rynku EIN i propagowanie rozwiązań sprzed 5 lat też służy temu celowi. Większa irytacja rzucającego = powrót do analoga.

A te komunikaty na palacza nie wpływają - mózg je ignoruje. Ja prosiłem panią w kiosku, żeby mi dała malborasy co szkodzą kobietom w ciąży, a nie te co powodują raka :-)
Awatar użytkownika
By stacho
#1718144
jankielx1 pisze:Tak z innej manki teraz, niech mi ktos wytłumaczy skoro BAT chce tak zredukować epalacych to po kiego grzyba beda wprowadzać te straszne zdjecia na paczkach papierowsow? To tez bedzie zniechęcać i moze odstraszać nowych konsumentów aby zaczęli palic tak samo jak te zdj. Wyżej palaczy przed kupnem czegoś takiego

Bo jak wszyscy obydwaj potencjalni palacze przestraszą się obrazków na paczkach analogów, to kupią sobie od BAT inny produkt który nie będzie maił obrazków, tylko napisy o nikotynie. A większość klientów BAT ma kłopoty nie tylko z czytaniem, to ich to nie przestraszy.
Awatar użytkownika
By jankielx1
#1718188
No wlasnie na mózg palacza nie działają żadne hasła bo jest uzależniony a ja zwróciłem uwage na osoby, ktore mogłyby zacząć palic, byc moze takie zdjecia zapobiegnal temu. A szczerze powiedziawszy gdybym był palaczem i posiadał tylko wiedzę z mediów to nie kupiłbym elektryka bo co to teraz za przywilej a cholerstwo jest sztuczne i moze gorsze. Czyli cel to zniwelowanie epalaczy (ci nowi wrócą do fajek, starzy przy nich zostana albo pójdą do apteki) a z drugiej strony Moze młodzi ludzie juz tak chętnie nie spróbują i nie uzależnia sie jak kiedys gdy nie było zadnych przestrog na fajkach, wiec BAT za kilkadziesiąt lat moze zniknąć...i nie bedzie niczego :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By jankielx1
#1718195
Jaka była idea e-papierosa? Aby pomoc wyjsc z nałogu. Co sie stało? palacze zamiast wyjsc zmienili formę przyjmowania nikotyny, wiec idea sie zmieniła na zdrowsze palenie (bezradni palacze?) co było pozniej? Powstał trend na efajki...to nie miało isc w tym kierunku...teraz sie budzimy bo moze ktos to zauważył (kasa swoją droga) Moze moje rozumowanie jest naiwne i tak jak w przypadku "miękkich" narkotyków jedni zostaną a drudzy poleca w twarde tak samo tutaj analogicznie do zwykłych petow.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1718211
@jankielx1
Kasę zauważono. To fakt.
Natomiast ideą efajka nie było rzucenie nałogu nikotynowego, a papierosowego. Pamiętam pierwsze wzmianki o EIN w brytyjskiej telewizji w 2008 roku i kierunek był wyraźnie na "zastąpienie papierosa czymś mniej szkodliwym". To później dorobiono do EIN ideologię, że to jest dla tych, co chcą rzucić palenie w ogóle i coś jest wobec tego "nie tak", że tak się nie dzieje, bo u niektórych zmienia się to w hobby.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By hrb
#1718334
EIN miały zastąpić analogi. Z czasem okazało się, że są pomocne również w rzucaniu nałogu...
Do faktu, że stopniowo zmniejsza się ilość palaczy, koncerny tytoniowe chyba już zdążyły się przyzwyczaić i w jakimś stopniu pogodzić z faktem, że część klientów im umiera, inna, niewielka część zrywa z nałogiem. Jednak do tej pory, te ubytki były w dużej części dzielnie uzupełniane przez nowy narybek. I tu powstał chyba główny problem, bo tenże narybek, zamiast dzielnie ratować przemysł tytoniowy, w dużej mierze ucieka im już w przedbiegach i sięga po EIN.
I wydaje mi się, że głównym problemem jest nie tyle odpływ uzależnionych, co znacznie zmniejszony napływ nowych, którzy dzielnie wspieraliby biznes przez kolejne lata swego życia. To chyba raczej nie chodzi o nas, bo wielu z nas dałoby się łoić z kasy jeszcze kilka/kilkanaście lat i tak lub inaczej ucieklibyśmy z rynku, a wraz z nimi nasze pieniądze. Tu raczej chodzi o tych, których staramy się z forum wyganiać, bo to oni stanowią o przyszłości tego biznesu.
Jestem przekonany, że hasła o ochronie młodzieży przed sięgnięciem po EIN są jak najbardziej prawdziwe. My je tylko błędnie interpretujemy.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2016, 21:26 przez hrb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By miblah
#1718353
hrb pisze:Hasła o ochronie młodzieży przed sięgnięciem po EIN są jak najbardziej prawdziwe. My je tylko błędnie interpretujemy.


To ładne podsumowanie ;)

Edit: łap plusa :)
Awatar użytkownika
By Krasnal45
#1718391
@hrb
Zbyt daleko idące wnioski wyciągasz i źle je interpretujesz. Zauważ, że wsród dzisiejszego pokolenia 16-18, a może nawet 14-18, wapowanie stało się modą, lansem a nie koniecznością. Większość z nich na zerówkach jedzie. Ci którzy będą mieli palić, palić będą. Ci rozsądniejsi analogów się nie chwycą. Zresztą ja zauważam trend jednak do niepalenia wśród młodzieży. I nie mieszałbym w to EIN. Dla nich to tylko epizod, chwilowa moda i zabawa. Na dłuższą metę za duzo z tym roboty. W dobie internetu młodzież jest zbyt wygodna i zbyt leniwa żeby to ciągnąć na dłużej. Nam tylko reputację popsuli. W to czy wejdą w analogi czy nie, chwilowa zabawa z EIN nie ma żadnego wpływu. Tak więc nie dorabiajmy tu niepotrzebnych legend :wink: Punkt w ustawie mówiący o ochronie młodzieży przed EIN, nie ma dla nas żadnego znaczenia.
  • 1
  • 242
  • 243
  • 244
  • 245
  • 246
  • 251
Co się stało z tym forum?

Co się stało z tym forum? Kiedy umarło? Nie logow[…]

Po wprowadzeniu zapisów (nieszczęsnej) ustawy i zm[…]

Dodam tylko że nie interesują mnie butelki z Polit[…]

Zmiana Atomizera po TFV8

Witam, znudził mi się już mój TFV8 CB i poszukuję […]