EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By Deletor
STR więc biorąc na logikę i rozkładając powyższe o ile nie wybuchnie Tobie akumulator to mogą Cię cmoknąć. Palenie EIN to potoczna nazwa i z tym można było by się kłócić. Wiadomo ustawa bubel, ale w prawie nie powinno być potocznych nazw. Nie palisz tylko podgrzewasz i każdy średnio rozgarnięty BHPowiec powinien to skumać z samej definicji pożaru. Dym = ogień, para = podgrzewanie.
Gdyby u mnie BHP wyskoczył że palę EIN to bym mu powiedział leć po gaśnice bo maszyna też się pali, a jak się zastanowisz co powiedziałem to wróć.

Swoją drogą chciał bym zobaczyć rozprawę sądową i ekspertyzę palenia EIN.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bofh
Ależ definicja "palenia elektronicznych papierosów" jest w ustawie określona jako "spożywanie pary zawierającej nikotynę". Tak więc dyskusja czy palimy inhalując z EIN staje się czysto akademicka.

Tekst jednolity ustawy - http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/432_u.htm

17) palenie papierosów elektronicznych – spożycie pary zawierającej nikotynę, wydzielanej przez papieros elektroniczny;

I to chyba zamyka dyskusję czy palimy czy nie, przynajmniej od strony obowiązującego prawa ;)

PS. Inhalujący zerówki oczywiście nie mieszczą się w ww. definicji, a więc i nie "palą" :monkey:
Awatar użytkownika
By SzamanDM
Inhalujący płyny z nikotyną również nie palą, chyba, że połykają chmury.
Ja zazwyczaj chmurę wypuszczam z siebie a więc jej nie spożywam.
Awatar użytkownika
By Deletor
No nie wiem czy tak do końca zamyka z słownika PWN.
spożyć — spożywać «wprowadzić pokarm, napój przez jamę ustną do żołądka
Nie wiem jak reszta ale ja nie połykam chmury :p

Awatar użytkownika
By Deletor
Bofh tyle że te definicje są z :dupa
Jak można spożywać parę?
spożywać analoga jeszcze zrozumiem (smacznego) ale nie znam nikogo takiego.

Awatar użytkownika
By bofh
@Deletor: Ustawy nie zmienisz, tak określili to wybrańcy narodu i tak pozostanie do następnej ustawy. A spieranie się co do tego, kto jak co nazywa i co uważa za spożycie naprawdę niewiele wniesie tutaj do tematu. Ustawa w tej kwestii posiada jasno określone definicje i przepisy wykonawcze, czy insze zakazy lokalne mają pełne prawo odwoływać się do tychże.

Ile judzi "jara szlugi"? A czy ktoś widział gdzieś 'zakaz jarania szlugów" :D

Dobra, kończę, bo zaraz sam nie będę wiedział czy wapczę, czy spożywam, czy też inhaluję :lol: ( a może chmurzę? :roll: ) ehh...
Awatar użytkownika
By Deletor
Ustawy nie zmienie ale wiesz co to kruczki prawne?
Myślę że tu jest właśnie jedno z tych. Gdyby było 'palenie elektronicznych papierosów - wdychanie, inhalowanie pary zawierającej nikotynę wiedzielaną przez papieros elektroniczny;' to bym się zgodził.
Ale spożywanie?
Ani nie wprowadzam pary do żołądka z definicji medycznej.
Ani nie spożywam - używam z definicji ekonomicznej.

I to że ja wiem co miał ustawodawca na myśli to jedno a jak to napisał to drugie.

To trochę tak jak w anegdocie.
'Na języku polskim uczniowie przerabiając jakiś tam teks.
'W oknie była niebieska zasłona, a za oknem padał deszcz'
Nauczycielka - autor miał na myśli przygnębienie, smutek, żal głównego bohatera.
Autor - Nie q*a miałem na myśli że w oknie jest niebieska zasłona a za oknem pada deszcz'

Awatar użytkownika
By DuduśWesołek
Pude!lek pisze:
Deletor pisze:Duduś nie wiem czy do końca masz rację. Importujac coś z zagranicy z samej nazwy jesteś importerem dopiero później albo z tej rzeczy korzystasz (konsument) albo sprzedajesz (sprzedawca).
Myślę że pisząc 'zakaz sprzedaży transgranicznej' dobrze wiedzieli że Chińczyka nie przymusza do płacenia, ani do zakazu sprzedaży. Jedyne co mogą to ukarać głupiego i bezbronnego polaczka który jest na miejscu.

A w definicji "wprowadzania do obrotu" nie ma przypadkiem adnotacji, że wprowadzenie do obrotu, to wprowadzenie towaru na rynek po raz pierwszy?
https://www.uke.gov.pl/wprowadzanie-wyr ... rotu-13359
Dotyczy to co prawda urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie. kupując dla siebie - wedle tej ustawy - nie wprowadzasz na rynek czyli nie wprowadzasz do obrotu. Dopiero przy sprzedaży wprowadzasz do obrotu. Niestety zapisy tej ustawy pozwalają na szeroką interpretację jej zapisów. Inaczej jest np przy kupowaniu samochodów poza EU (np. Szwajcaria) Wtedy nawet jeśli kupujesz dla siebie od razu wprowadzasz do obrotu. Ale o tym właściwe przepisy stanowią wyraźnie. W przypadku naszej ustawy jest to dosyć dziwnie sformułowane. Ale mogę się mylić.
Awatar użytkownika
By pol
http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1331/1
45) wprowadzanie do obrotu – udostępnianie wyrobów, niezależnie od miejsca ich produkcji, konsumentom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, za opłatą lub nieodpłatnie, w tym w drodze sprzedaży na odległość; w przypadku transgranicznej sprzedaży na odległość za miejsce wprowadzenia do obrotu wyrobu uznaje się państwo członkowskie Unii Europejskiej, w którym znajduje się konsument;
By pukatek
Czyli wprowadzają do obrotu sprzedawcy/darczyńcy.

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka
By katoda
Jeszcze można się podoktoryzować, czy pojęcie "konsumenta" funkcjonuje w relacjach pomiędzy dwoma osobami fizycznymi, czy też wyłącznie w relacjach klient-firma? Spotkałem się z opiniami, że transakcje pomiędzy dwoma osobami fizycznymi (czyli np. odsprzedaż niepotrzebnego stuffu w dziale "Sprzedam" forum) też podlega pod ustawę, ale mam w tym temacie pewne wątpliwości, właśnie w kwestii pojęcia "konsument".
Awatar użytkownika
By pol
http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1331/1

7) konsument – osobę fizyczną działającą w celach niezwiązanych z jej działalnością handlową, gospodarczą, rzemieślniczą lub zawodową;

24) punkt detaliczny – punkt, w którym wyroby tytoniowe, papierosy elektroniczne lub pojemniki zapasowe są wprowadzane do obrotu, w tym przez osobę fizyczną;

Definicja konsumenta

Pojęcie konsumenta w „dyrektywach konsumenckich” Unii Europejskiej i orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – wybrane aspekty prawne
Awatar użytkownika
By hrb
Po prostu, ustawa jest tak napisana, żeby można ją było dowolnie interpretować, w zależności kto (czyja rodzina, czyj znajomy lub z jakiej partii) na ławie oskarżonych zasiada.
Nihil novi sub sole...
Awatar użytkownika
By Deletor
Szczerze to kogo tak naprawdę to obchodzi. 200-500 osób z forum? Reszta ma spaczony obraz przez media. Nie będą kombinować. Ustawa głównie miała na celu wyeliminowanie konkurencji dla BAT. Teraz mają wpływy i z analogów i z EIN. Rząd sobie jeszcze dorobi do tego akcyzę i każdy będzie zadowolony i kasa będzie się zgadzać.

Awatar użytkownika
By PrezesArQ
Krasnal45 pisze:
Deletor pisze:Teraz mają wpływy i z analogów i z EIN.

Goowno z EIN mają. Po to wprowadzili Vypa na rynek, żeby EIN z rynku wyeliminować.

Może i tak, ale póki sprzedają to coś z tego mają, nieprawdaż?
Sprzedadzą, ktoś się zniechęci i dwa w jednym : kasa na koncie ze sprzedaży i "nawrócony" klient :lol:
  • 1
  • 241
  • 242
  • 243
  • 244
  • 245
  • 251
70PG/30VG 12MG/ML

Witam Panowie i Panie :mrgreen: Mam 600 ml wyżej […]

Zastępstwo dla Subtanka?

Witam Od kilku lat korzystałem z Kangertech Subta[…]

Aby po raz kolejny rozpędzić smutne myśli w tych s[…]