EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By SANDRUSIA))
#5685
Witam mam takie pytanie moze ktos wie dlaczego nie powinno sie stosowac e-papierosa w ciazy czy chodzi tylko o zawartosc nikotyny? ja nie pale 3 tyg narazie stosuje pastylki do ssania planuje zajsc w ciaze zastanawiam sie nad zakupem e papierosa i paleniem go z tymi wkladami bez nikotyny czy takie palenie bedzie bezpieczne? dziekuje za odpowiedzi i Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By lesmie
#5693
Absolutnie nie, ze względu właśnie na nikotynę !!!! A bez nikotyny ? Lepiej też nie, nie wiadomo jeszcze dokładnie jaki wpływ na zdrowie ma glikol propylenowy.
By SANDRUSIA))
#5695
a co z tymi bez nikotyny ?
Awatar użytkownika
By eMAiX
#5696
narażannie dziecka na wpływ nikotyny czy w papierosach czy w e-papierosach jest nie zdrowe...a w pastylkach też jest nikotyna więc zdrowe?? najlepiej całkowicie rzucić i wtedy zajść w ciąże , 3 tyg to już niezły wynik :)
By admin
#5697
ale skoro jeszcze nie zaszla w ciaze to moze palic :twisted:
By SANDRUSIA))
#5698
aha :( no nic w takim razie musze cwiczyc silna wole ;)
Awatar użytkownika
By quasimodia
#5700
Lesmie, poszperaj trochę na anglojęzycznych forach. Dziewczynie trzeba dokładnie odpowiedzieć, bo to poważna sprawa. (taka mała prośba)
Z nikotyną kategorycznie nie. A co z paleniem bez nikotyny?
SANDRUSIA)), jak się czujesz na tych pastylkach?
By SANDRUSIA))
#5701
wiem ze najlepiej jest nie ruz nie ssac nie palic :P ale to nie takie proste :P dodam ze juz 3 raz proboje zerwac z nalogiem stosowalam plastry teraz przeszlam na pastylki i biere 2 dziennie te najslabsze :) wiec wynik nie zly marzy mi sie czasem dymek ale bardziej chyba taki wlasnie e-papiros :P jestem na takim etapie ze szkoda bylo by mi zapalic zwyklego papierosa co do bycia w ciazy to za kilka dni sie okarze czy jestem czy nie ;) jak bede napewno bedzie mi latwiej :) bedzie dodatkowa motywacja jednak gdyby ktos wiedzial cos wiecej prosze o odp dziekuje i pozdrawiam zycze sukcesow w walce z nalogiem :)
By SANDRUSIA))
#5702
quasimodia dzieki za zainteresowanie :) po pastylkach ok biere ich malo palilam sporo ok 15dziennie i tak 6 lat :/ rano pirwsze co robilam to palilam po plastrach tych 21mg mialam zatrucie wymiotowalam strasznie sie czulam zawroty glowy koszmar :/ ale teraz jest ok :)
Awatar użytkownika
By lesmie
#5704
Nikt nie da jednoznacznej odpowiedzi czy palenie e papierosów z wkładem beznikotynowym nie będzie szkodziło dziecku, jak i dorosłej osobie palącej e papierosy. Na UK forum trwa niekończąca się dyskusja na temat szkodliwości glikolu propylenowego w okresie długofalowym, nie wiedzą tego lekarze, nikt nie wie. Nie było takich wieloletnich badań nad długofalowym, wieloletnim oddziaływaniem wdychanych par PG na organizm człowieka, ponieważ nie można było wiele lat temu przewidzieć że kiedyś taka para PG będzie wdychana za sprawą e papierosów. Czas dopiero pokaże ( 5, 10, może 15 lat palenia e papierosów lub więcej) czy szkodzi i na ile, czy może jednak nie szkodzi.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2009, 00:59 przez lesmie, łącznie zmieniany 1 raz.
By SANDRUSIA))
#5707
dziekuje :)
nadal jednak jestem w punkcie wyjscia hym sama nie wiem co lepsze ssanie pastylek z nikotyna czy palenie e-papierosa bez nikotyny za to z glikolem propylenowym ?
Awatar użytkownika
By korn39
#5708
lesmie pisze:Nikt nie da jednoznacznej odpowiedzi czy palenie e papierosów z wkładem beznikotynowym nie będzie szkodziło dziecku, jak i dorosłej osobie palącej e papierosy. Na UK forum trwa niekończąca się dyskusja na temat szkodliwości glikolu propylenowego w okresie długofalowym, nie wiedzą tego lekarze, nikt nie wie. Nie było takich wieloletnich badań nad długofalowym, wieloletnim oddziaływaniem wdychanych par PG na organizm człowieka, ponieważ nie można było wiele lat temu przewidzieć że kiedyś taka para PG będzie wdychana za sprawą e papierosów. Czas dopiero pokaże ( 5, 10, może 15 lat palenia e papierosów lub więcej) czy szkodzi i na ile, czy może jednak nie szkodzi.


były takie badania w USA w latach 70-tych ale niemogę znaleść textów źródłowych.
Awatar użytkownika
By lesmie
#5709
Wg mnie, mniejszym złem wydaje się palenie e papierosów z wkładem beznikotynowym. Nikotyna bezwzględnie zaszkodzi dziecku. Szkodliwe działanie nikotyny na organizm człowieka jest dokładnie poznane i udowodnione.
Awatar użytkownika
By lesmie
#5710
korn39 pisze:
lesmie pisze:Nikt nie da jednoznacznej odpowiedzi czy palenie e papierosów z wkładem beznikotynowym nie będzie szkodziło dziecku, jak i dorosłej osobie palącej e papierosy. Na UK forum trwa niekończąca się dyskusja na temat szkodliwości glikolu propylenowego w okresie długofalowym, nie wiedzą tego lekarze, nikt nie wie. Nie było takich wieloletnich badań nad długofalowym, wieloletnim oddziaływaniem wdychanych par PG na organizm człowieka, ponieważ nie można było wiele lat temu przewidzieć że kiedyś taka para PG będzie wdychana za sprawą e papierosów. Czas dopiero pokaże ( 5, 10, może 15 lat palenia e papierosów lub więcej) czy szkodzi i na ile, czy może jednak nie szkodzi.


były takie badania w USA w latach 70-tych ale niemogę znaleść textów źródłowych.


Były nawet i w latach 40-tych, na małpach myszach i do ustnie, a nie w formie pary wdychanej do płuc i w okresie kilku miesiecy, a nie kilku, kilkunastu lat.
By SANDRUSIA))
#5711
zobacze jeszcze co zrobie sukalam juz na ebayu ale tyle tam tego ze mozna sie pogubic :P tak chyba zrobie a jak juz sie okaze ze jednak bede w ciazy oddam go w prezencie mezowi bo tez niedawno skonczyl palic ale mowi ze takiego by zapalil :P heh ewentualne w awaryjnych sytuajcach bede po nego siegala czy ktos z was kupowal na ebay uk ? mozecie polecic jakiegos sprzedawce mieszkam w uk wiec dlatego ebay :)
Awatar użytkownika
By lesmie
#5713
w UK ten sklep ze sprzedażą wysyłkową jest dobry i sprawdzony, przez nas i na UK forum.

http://www.e-cigs.co.uk/
Awatar użytkownika
By quasimodia
#5714
SANDRUSIA)), ja po prostu nie lubię odpowiedzi w stylu "nie bo nie". A na taką wyglądał mi post Lesmie. Później go zmienił :) Wiem, że to nie wystarcza i potrafi odebrać siły.
Propozycja. Na początek zrób sobie w stopce banerek, taki jak ma Pamoko. Wybierz sobie jakiś z http://www.haqur.com/script/SmokeFree/ (takie małe wsparcie).
A może są gdzieś jeszcze ładniejsze, bardziej kobiece? Panowie :?:


Lesmie, a liquidy NPG :?: Popraw mnie jeśli się mylę. Gdzieś mi się obiło o oczy, ale nie wiem gdzie :roll: . W liquidzie jest alkohol :?:
Awatar użytkownika
By lesmie
#5715
Tak, np. e liquidy Janty zawierają alkohol w ilości 10%, Wicked nie podaje go w swoim składzie, inne płyny nie wiadomo, bo nieznany jest ich skład. Ten alkohol w ilości 10% nie stanowi żadnego zagrożenia ze względu na niewielką ilość wypalanego płynu w ciągu dnia. Przy powiedzmy dość intensywnym paleniu (jest to pojęcie względne) "wypala" się w ciągu jednego dnia około 1ml płynu, co daje 0.1ml wchłoniętego przez organizm alkoholu na dzień. Jest to naprawdę bardzo niewielka ilość, będzie to około pół, może nawet mniej łyżeczki do herbaty dziennie. Z zażywanymi niektórymi lekami np. syropami przeciw kaszlowi na bazie alkoholu przyjmie się go więcej.
By SANDRUSIA))
#5735
Witam chyba zdecydowalam sie na zakup :) powiedzcie jaki e-papieros polecili byscie z tego co wyczytalam to chyba na forum najlpesza opinia ciesza sie dse901? a te liquidy to jakie najlep-iej kupic ?
Awatar użytkownika
By Mag
#5738
Używanie e-papierosa przez kobiety w ciąży i podczas karmienia piersią JEST ZABRONIONE przez producenta.
To co znajdzie sie w Twoim krwiobiegu /nikotyna i inne substancje/, będzie dostarczane Twojemu nienarodzonemu dziecku.
Jeżeli chcesz trochę głębić temat, napisz na PW.
Awatar użytkownika
By lesmie
#5739
DSE901 jest dobrym wyborem, należy do najlepszych i jest jednym z najczęściej kupowanych. E liquid poleciłbym firmy Wicked, trochę drogie, ale skład chemiczny w nich nie jest utajniony i są nr. 1 na UK forum. Kupisz je np. tu:
http://www.totallywicked-eliquid.co.uk/about.asp są tam również beznikotynowe. Bardzo dobre, również z nie utajnionym składem chemicznym i posiadające włoskie atesty dopuszczające tam te płyny oficjalnie do sprzedaży są płyny Janty. Kupisz je tu: http://e-papierosy.phorum.pl/posting.ph ... eply&t=338 duży wybór smaków i również są beznikotynowe.
Awatar użytkownika
By lesmie
#5740
Mag pisze:Używanie e-papierosa przez kobiety w ciąży i podczas karmienia piersią JEST ZABRONIONE przez producenta.
To co znajdzie sie w Twoim krwiobiegu /nikotyna i inne substancje/, będzie dostarczane Twojemu nienarodzonemu dziecku.
Jeżeli chcesz trochę głębić temat, napisz na PW.


Chodzi o beznikotynowe, a inne składniki e liquidu, jak PG, gliceryna, to szkodliwość jest problematyczna, o czym pisałem w powyższych postach. Jako alternatywa pomiędzy tytoniowymi papierosami, czy nawet gumami i plastrami zawierające nikotynę, to palenie e papierosa z wkładem beznikotynowym jest moim zdaniem znacznie mniejszym złem.
Awatar użytkownika
By quasimodia
#5745
lesmie pisze:Tak, np. e liquidy Janty zawierają alkohol w ilości 10%, Wicked nie podaje go w swoim składzie, inne płyny nie wiadomo, bo nieznany jest ich skład. Ten alkohol w ilości 10% nie stanowi żadnego zagrożenia ze względu na niewielką ilość wypalanego płynu w ciągu dnia. Przy powiedzmy dość intensywnym paleniu (jest to pojęcie względne) "wypala" się w ciągu jednego dnia około 1ml płynu, co daje 0.1ml wchłoniętego przez organizm alkoholu na dzień. Jest to naprawdę bardzo niewielka ilość, będzie to około pół, może nawet mniej łyżeczki do herbaty dziennie. Z zażywanymi niektórymi lekami np. syropami przeciw kaszlowi na bazie alkoholu przyjmie się go więcej.

Każda ilość, nawet tak mała, alkoholu przyjmowana przez matkę w ciąży jest szkodliwa dla dziecka.

lesmie pisze:
Mag pisze:Używanie e-papierosa przez kobiety w ciąży i podczas karmienia piersią JEST ZABRONIONE przez producenta.
To co znajdzie sie w Twoim krwiobiegu /nikotyna i inne substancje/, będzie dostarczane Twojemu nienarodzonemu dziecku.
Jeżeli chcesz trochę głębić temat, napisz na PW.


Chodzi o beznikotynowe, a inne składniki e liquidu, jak PG, gliceryna, to szkodliwość jest problematyczna, o czym pisałem w powyższych postach. Jako alternatywa pomiędzy tytoniowymi papierosami, czy nawet gumami i plastrami zawierające nikotynę, to palenie e papierosa z wkładem beznikotynowym jest moim zdaniem znacznie mniejszym złem.


Zgodziłabym się gdyby nie alkohol.
Lesmie, czy wykluczając nikotynę i alkohol można uzyskać liquid?
Temat poważny, ciekawy i wart kontynuowania. Mam szczerą nadzieję, że Lesmie podoła :*
Awatar użytkownika
By lesmie
#5748
Oczywiście że można, już sam PG, czyli glikol polipropylenowy, to już sam w sobie e liquid, będzie dymił, ale bez nikotyny nie będzie miał tzw. "kopa", mocy i drapania w gardle, a bez dodatku smakowego (aromatu) będzie jeszcze bezsmakowy, jałowy, przypominający w smaku wdychaną czystą parę wodną. Z dodatkiem aromatu będzie to już "prawdziwy" e liquid-odpowiednik beznikotynowego e liquidu fabrycznego, tyle że bez konserwantów, miedzy innymi bez alkoholu, który pełni rolę konserwantu zabezpieczającego e liquid w przypadku dłuższego przechowywania w upale przed rozwojem mikroorganizmów. Dodatek czystej gliceryny roślinnej, lub bardzo czystej syntetycznej bezwodnej, sprawia że e liquid lepiej dymi.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.