EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Dawidol18
#1246350
Witam, postanowiłem wymienić analogowe papierosy na e-papierosa. Posiadam 2 baterie Provog z clearomizerem Volish + Volish dolnogrzałkowy. Używam liquidów P1 różnych smaków, przeważnie moc 18mg/24mg.

Pluje gęstą śliną koloru białego, ostatnio mam ślinotok praktycznie. Przeważnie z rana zdarza wypluć mi się dużą ilość śliny, znosiłem to przez dłuższy okres czasu ale zaczyna mnie to drażnić. Czasem po e-paleniu jak chrząkam to czuję jakby przy krtani jakoś... nie wiem jak to opisać. Woda tam była? Wiem, to dziwne ale tak jakoś czuję. Coś po prostu tam "bulgocze". Od jakiegoś czasu zdarza mi się mieć chrypkę ale przechodzi na jakiś czas a potem znowu się pojawia, nie jest to jakoś specjalnie irytujące. Czy to po prostu przez e-palenie? Proszę o jak najszybszą pomoc.

Edit : Dodam, że ta ślina jest wycharkana(tak jakby wyciągnięta z nosa). Nigdy nie zdarzyło mi się odpluć czegokolwiek przy kaszlu. (Oprócz flegmy przy chorobie oczywiście)
Pozdrawiam. Dawid.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1246358
Zmień liquidy na lepsze , i odpuść sobie 24mg.
By Dawidol18
#1246359
Mówisz, że to powinno pomóc? Czy może po prostu odstawić jakiekolwiek palenie? Z tego co pamiętam to odkąd zacząłem palić to mam takie dolegliwości.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1246367
Po diagnozę to do lekarza, ja ci tylko podpowiadam co zmienić by sprawdzić czy objawy choć trochę ustąpią. Wapują ludzie chorzy na cukrzycę, na astmę, uczuleni na nie wiadomo co, skarżą się tu na wodę w kolanie i cukier w kostkach, a to trochę nie tak.
Awatar użytkownika
By jupiajo
#1246398
-Reakcja organizmu to sprawa indywidualna - zobacz chociażby ulotki leków Nie tylko rozpoczęcie e-palenia może mieć swoje skutki, ale przede wszystkim odstawienie zwykłych papierosów. Organizm przyzwyczaił się do tego, że musi żyć jak w filmie "Jarhead" na polu naftowym. A teraz co? - aklimatyzacja do nowych warunków.
-po drugie sprawdź liquidy innej firmy, a jeżeli będą takie dostępne to:
-próba liquidów na bazie samego glikolu propylenowego (PG) lub samej gliceryny (VG) - wyłączenie jednego z tych składników może pomóc
-oczywiście jeżeli dasz rade to jak najbardziej możesz zrobić przerwę i zobaczyć czy objawy nie ustąpią
Awatar użytkownika
By Tomy
#1246401
Dawidol18 pisze:Edit : Dodam, że ta ślina jest wycharkana(tak jakby wyciągnięta z nosa). Nigdy nie zdarzyło mi się odpluć czegokolwiek przy kaszlu. (Oprócz flegmy przy chorobie oczywiście)
Pozdrawiam. Dawid.


Nie jesteśmy z NFZ-u ale na cześć pytań Ci odpowiem. Przede wszystkim spokojnie. Rozumiem, że dopiero co rzuciłeś analogi i to Twoje początki z e-papierosem, tak?

Moim (jak i poprzedników) zdaniem używasz kiepskiej jakości liquidów. P1 "4 liter nie urywa" .. do kupienia nawet na całodobowych stacjach paliw. Masówa. Nie każdemu podchodzi. Po drugie masz książkowy objaw suchości gardła, który przechodził niemal każdy e-palacz (stąd chrypka). Glikol propylenowy zawarty w liquidzie jest higroskopijny i powoduje błyskawiczne wysuszanie jamy ustnej i śluzówki nosa podczas wapowania. Jedni z tym żyją przyzwyczajając się inni (tak ja ja) piją dużo płynów (głównie w trakcie mocnego wapowania zawsze mam pod ręką wodę). Gliceryna dodana do liquidu również łagodzi proces wysuszania gardła.
Bezwzględnie zmniejsz moc liquidów!

Musisz wiedzieć, że po rzuceniu analogów pojawia się często drapanie w gardle i jest to pierwszy objaw po rzuceniu fajek, który może trwać do kilku tygodni (jak nie minie - lekarz!). Poczytaj sobie: wszelkie-negatywne-objawy-po-przejsciu-na-e-p-t31077.html

Na resztę problemów głównie wydzielina i ślinotok do lekarza marsz!
By Dawidol18
#1246461
Po to wszedłem w dział zdrowie. Liczyłem na rady, nie na zbędne chędożenie typu "lekarz"... Dziękuję, chciałem się tylko dowiedzieć co mogę zrobić.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1246482
Dawidol18 pisze:Edit : Dodam, że ta ślina jest wycharkana(tak jakby wyciągnięta z nosa).

Nie chcesz iść do lekarza to ja stawiam diagnozę - zatoki :D


Awatar użytkownika
By hrb
#1246497
Podejrzewam, że Twoja przygoda z e-p dopiero się zaczęła.
W czasie gdy paliłeś papierosy wciągałeś do płuc m.in. substancje smoliste - niezły syf, zawierający masę różnych związków, z których nikotyna jest chyba jednym z mniej destrukcyjnych. Niszczyłeś sobie płuca zbierającym się w nich syfem. Od tego syfu powinieneś charkać, rzęzić i wypluwać gluty, jednak część z substancji wciąganych razem z całym syfem tytoniowym działa znieczulająco i upośledzająco. Organizm jest ogłupiony - nie wie, że aby się ratować musi wytwarzać flegmę i ją usuwać.
Gdy odstawiłeś tytoń, przestałeś dostarczać substancje "ogłupiające" i teraz organizm już wie, że ma podrażnione i zapieprzone syfem płuca i oskrzela.
I to co wypluwasz, to wynik odstawienia papierosów.
PRAWDOPODOBNIE
Nikt jednak nie zagwarantuje Ci, że objawy które masz są zdrowe. Wręcz przeciwnie. To zdrowe nie jest na pewno. A jako że zdrowe nie jest, dlatego sugerujemy Ci konsultację z lekarzem.
Serio taki naiwny jesteś, że myślisz, że ktoś kiedyś kogoś przez internet wyleczył?
Do lekarza marsz. A jak trafisz na takiego, który powie Ci, że elektroniki są dziesięciokrotnie bardziej trujące od śmierdzieli - zmień lekarza.

ps. A za poziom wypowiedzi
Dawidol18 pisze:Po to wszedłem w dział zdrowie. Liczyłem na rady, nie na zbędne chędożenie typu "lekarz"... Dziękuję, chciałem się tylko dowiedzieć co mogę zrobić.
masz minusa :(
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1246509
Dawidol18 pisze:Po to wszedłem w dział zdrowie. Liczyłem na rady, nie na zbędne chędożenie typu "lekarz"... Dziękuję, chciałem się tylko dowiedzieć co mogę zrobić.


Moje rady i diagnoza:
1.Płuca jak i cały organizm Ci się odtruwa i wypluwasz to co zwykłe fajki zostawiły Tobie w organizmie, ale zweryfiukuj to u specjalisty
2. Masz jakieś problemy natury seksualnej, albo problemy z językiem polskim- udaj się do seksuologa lub polonisty

Rachunek za porady i diagnozę <249pln+vat> prześlę pocztą



Samozwańczy doktor Kszywho
Awatar użytkownika
By kurok
#1246532
Gdy miałem zapalenie oskrzeli to przez miesiąc nie wapowałem. To, że nadal wapuję inna sprawa, ale nie licz, że e-fajki wyleczą Cię z zapalenia gardła itp.
Na pewnym etapie "odtruwają", zmniejszają uzależnienie fizyczne, ale nie czynią cudów, choć sporo mogą.
Poza tym spróbuj wapować czystą bazę, ewentualnie z odrobiną dobrego aromatu. Są liquidy co tylko pogarszają sprawę.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.