EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By KazuHU
#1520616
Witam od tygodnia używam Ijust2
Palę liquid cytrynowy o mocy 6mg
Wcześniej już paliłem e-papierosy więc to nie jest mój pierwszy raz, lecz wczesniej paliłem "słabsze" efajki.

A co do tematu: Palę sobie tego e-papieroska i po kilku buchach tak 5-6 robi mi się gorąco i takie dziwne uczucie, ni to słabo, ni to coś nie wiem jak to opisać w sumie ...
Powiedzcie czy może człowiek byc jakoś uczulony(nie jestem) na glikol badz gliceryne ?
Czy to normalne zachowanie?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1520697
Nadmiar przyjmowanej nikotyny wywołuje taki efekt.
Na tym iJust2, 6mg, to sporo. Ludzie używają 3mg, mimo że wapują zazwyczaj 6 w innych parownikach.
Miałem podobny efekt niedawno, gdy zalałem parownik gratisowym liquidem z edymu o mocy 24mg, żeby zobaczyć jak smakuje :) Niestety wapować takich mocy się już nie da na dzisiejszych sprzętach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By insomnio
#1520753
Dokładnie, też mam iJust2 i 6mg było dla mnie za dużo na tym sprzęcie. Robię do niego bimber ok 3mg nikotyny na bazie 50:50, dzięki czemu mniej drapie w gardło.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1520757
A czego wcześniej używałeś? Jeśli czegoś "eGopodobnego" to się nie dziwię. 5-6 buchów? Ja po 3 mam dość i odstawiam :) Zobacz jak w iJuscie szybko znika liquid. Jak myślisz, gdzie on się podziewa? ;) Jednym buchem iJusta dostarczasz sobie kilka razy więcej nikotyny niż prostą konstrukcją. Przestaw się na inny schemat wapowania - rozstawaj się ze sprzętem, a nie non stoi w dziobie ;) No i iJust to palenie dopłucne.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 22 lis 2015, 12:18 przez lelek6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1520783
Pewnie, że się da. Ale jak już się jest w szponach nikotynowego nałogu, to trzeba go sobie jakoś uprzyjemnić... ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By insomnio
#1520794
Lata przyzwyczajenia, pewnie dla tego wolę usta-płuca :) W każdym razie nie widzę z tym problemu, jak ktoś woli tę metodę to też można.
Awatar użytkownika
By bofh
#1520806
Po temacie zakup-e-papierosa-opinia-t98000.html czekałem na nowy temat kolegi @KazuHU i się niestety nie pomyliłem :( Zmniejsz w końcu chłopie albo sprzęt, albo moc liquidu, bo się w końcu zatrujesz. Jak walisz z iJusta 5-6 porządnych buchów 6-ki to nie ma mocnych, żeby Cię nie potargało. *BOJE SIE*

Są oczywiście tacy, którym nie przeszkadza walenie z iJusta 12-ki, ale są i tacy, który piją spirytus. Co kto woli, dopóki go nie zaboli.

PS. I po to jest ta ostatnia, znienawidzona przez niektórych, ikonka w moim podpisie :twisted:
Awatar użytkownika
By ArchDelux
#1520836
Świetnie ukazała się ignorancja autora.

@bofh proponuję oba te tematy oprawić w ramkę i w dobie zalewu olejkowców-wannabe nałożyć obowiązek stukrotnego przeczytania *BOR*
Awatar użytkownika
By Shake_me
#1520841
@KazuHU - to, co opisujesz, to objawy zatrucia nikotyną. Przeczytaj ten tekst, zanim wciągniesz kolejną chmurę: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/u ... 36199.html

iJust 2 jest dla osób, których płuca zdążyły się zregenerować po paleniu papierosów i przede wszystkim dla doświadczonych waperów, którzy wiedzą na ile mg i na jakim sprzęcie mogą sobie pozwolić. Jeżeli nadal palisz analogi, albo dopiero co je rzuciłeś, to ten sprzęt zupełnie się dla ciebie nie nadaje, co m.in. kolega @bofh napisali ci w twoim poprzednim temacie...
Awatar użytkownika
By bofh
#1520967
@ArchDelux: Autorowi wątku to ktoś tak doradził, a jemu się tylko poczytać za bardzo nie chciało ;) W końcu polecają ludzie doświadczeni (?), a że sprzęt fajnie chmurzy to i kusi. Szkoda, bo w ten sposób to się tylko idzie zrazić do wapowania. I tak dobrze, że nie polecano TVF4 na dualu co najmniej, bo przecież to dopiero jest sprzęcior, a nie tam jakieś starocie dla emerytów wapownictwa :) A iJust i tak będzie dalej polecany świeżakom, bo przecież tani, chmurzy jak diabli, więc osochozi? ;) Pozdrawiam.

@KazuHU: Nie Ty pierwszy i nie ostatni się nacinasz na ryzyko przedawkowania na parownikach dużej mocy. Skoro już onego masz to do posiadanych 6-ek dokup zerówki, zmieszaj 1:1 i wyjdą wtedy z tego 3-ki. Mieszając 1:2 (szóstki do zerówek) wyjdzie Ci moc 2mg/ml. Wapując z iJust'a pojedynczy "ostry" buch odpowiada kilkukrotnemu zaciągnięciu się ze sprzętu klasycznego, więc skoro chmura większa, to i zużycie liquidu więsze, prądu też większe, jak i przyswajanie nikośki circa tyleż samo większe. Życzę powodzenia, nie daj się :)
Awatar użytkownika
By bofh
#1521090
@ArchDelux: Oj wiem przecież ;) Po prostu bezczelnie podbijam temat, bo mamy niedzielny wieczór, a im więcej ludzi przeczyta o potencjalnych konsekwencjach niedostosowania mocy sprzętu do indywidualnego charakteru wapowania tym mniejsze szanse, że pojawi się kolejny podobny przypadek....
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.