EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By saradonin
#1271130
Jak rzadko wśród artykułów o dotyczącej nas tematyce, dobrze mi się to czytało: trochę ironicznie, trochę dotkliwie trafnie, a przecież całość i tego wpisu i naszej forumowej burzliwej dyskusji na ten temat sprowadza się do:
nie chodzi o złośliwość czy sztywne trzymanie się przepisów, bo przecież ich nie ma. Ale o zwyczaje i dobre maniery.

Trudno się z autorem nie zgodzić, nie to żebym był zwolennikiem wstydliwego kitrania się z jaraniem tylko i wyłącznie we własnym kibelku, nie jesteśmy heroinistami, ale faktem jest, że wielu waperom od tej wolności w :dupa się poprzewracało.
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1271140
Rozumiem i popieram teatr, kino czy komunikacja miejska chmurzyć się nie powinno. Chodź w dużych centach handlowych (nie mówię o sklepach w nich tylko w korytarzu) dymka sobie puszczam - wiadomo kilka godzin z kobietą na zakupach ciężko wytrzymać. Oczywiście nie chodzę po CH i nie walę chmur z RDA tylko spokojnie niewielkie bączki co jakiś czas. Zakazu nie ma ale maniery nadal każdego obowiązują. Dajmy przykład - nawet chmurząc french pipe (wiadomo jaki ma zapach dla otoczenia) w korytarzu CH niewiele osób go wyczuję, natomiast w sklepie, kinie, tramwaju większość a przyjemne to nie raczej dla nich nie będzie.
Awatar użytkownika
By apache
#1271535
Najgorzej, że niektórym wydaje się, że to jest modne, wygląda fajnie. Nie wygląda. A jak już wygląda - to niekiedy obleśnie.


W kinie, teatrze, autobusie itp nie wapuje. Po prostu nie wapować w miejscu w którym się nie paliło i po problemie.
Awatar użytkownika
By mokwas
#1271560
Właśnie przez takich "luzaków" co wapują wszędzie, bo im wolno zaczynają kulturę wapowania zrównywać do zwykłego palenia śmierdzieli.
Kiedyś tu napisałem i powtórzę: dłubanie w zębach, bekanie, pierdzenie też nie jest zabronione a ludzie kulturalni tego nie robią publicznie. W kościele, na mszy też będziesz "ciągnąć e-fajka"?
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1329745
E tam, nie ma dnia żebym nie pogonił jakiejś gimbazy próbującej wapować w autobusie czy tramwaju.
Najdalej w sobotę jak jechałem na spot, towarzystwo rozsiadło się w tramwaju i myk do kieszonek po egonki z volimizerami.
A tu niespodzianka czyli ja i nie ma wapowania :)
Awatar użytkownika
By saradonin
#1329815
tstss pisze:kulturę z domu się wynosi![...]
Jak wyniesiesz ją z domu, to już jej tam nie będzie? :?

PS.
Moim zdaniem kultura nie ma tu absolutnie nic do rzeczy. Każdy zakątek świata, każde państwo, każda społeczność ma swoją definicję i na swoją będzie się powoływać. Ba! mało tego! każdy z nas ma inne o niej wyobrażenie: jednej osobie symptomem jej braku będzie założenie derby do garnituru, innej zaś rozpoczynanie zdań małą literą. Kultura jest pojęciem względnym, a z moich osobistych obserwacji wynika, że najczęściej używanym przy nieudolnej krytyce osób trzecich, czy próbie wytknięcia niedostatków swemu rozmówcy (co też w mało wybredny sposób właśnie udowodniłem). Nie zasłaniajmy się tak abstrakcyjnymi pojęciami.

Wydaje mi się, że jest to raczej kwestia poszanowania wolności drugiego człowieka. Znajdując się na terenie obiektu użyteczności publicznej, czyli na obszarze, na którym jego/jej wolności są równe naszym, osoba ta ma prawo nie wdychać oparów z naszych petków, niezależnie od tego jak bardzo jesteśmy przekonani o ich nieszkodliwości, a chmurzenie w tej sytuacji byłoby naruszeniem jej wolności, bo: "Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka." (Alexis de Tocqueville)
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.