EPF
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#1839128
Co się dzieje z E-dymem ?
Kiedyś jak się im zadało pytanie to jeszcze w ten sam dzień można się było spodziewać odpowiedzi
Kiedyś jak coś zamówiłem to od momentu zaksięgowania kwoty - góra 3 dni i towar miałem w domu - teraz od zaksięgowania mijają 4 dni a oni jeszcze nie wysłali zamówienia .
Nie wiem jak u innych ale jak dla mnie E-dym schodzi na "psy"
Awatar użytkownika
By pol
#1839129
E-dym się sprzedał...
Arborous Industry Corp. Limited
unit 2107, Lippo Centre Tower 2,
89 Queensway, Admiralty
Hong Kong

Ustawka zabrania sprzedaży na odległość zatem reklamujesz działalność prawem zabronioną.
Awatar użytkownika
By blucas
#1839137
Nie do końca... e-dym ma też towary nie objęte zakazem, a w pierwszym poście nie widzę nic o zawartości "rezerwacji".

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pesio
#1839138
Z odbiorem w ich sklepie nic się nie zmieniło, jakieś 36h od zamówienia można odebrać.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1839143
@Jamszoł nie narzekaj , tylko się ciesz, że pomyśleli i zostali na rynku.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1839146
Jamszoł pisze:Co się dzieje z E-dymem ?


Nic. Zupełnie nic.
Ot po prostu trzeba mieć jakiś powód do tego, by móc jak za dawnych czasów, znów sobie na coś zdrowo ponarzekać.

Bo od przysypiania w spokoju, powtarzalności i przewidywalności dnia codziennego oraz pełni dobrobytu to zazwyczaj tylko brzuszki rosną
a od nadmiaru i nudy w dodatku stają się obwisłe. Fitness więc musi być. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By blucas
#1839149
Jak ładnie poprosisz

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By e_sat
#1839234
Jamszoł pisze:Co się dzieje z E-dymem ?
Kiedyś jak się im zadało pytanie to jeszcze w ten sam dzień można się było spodziewać odpowiedzi
Kiedyś jak coś zamówiłem to od momentu zaksięgowania kwoty - góra 3 dni i towar miałem w domu - teraz od zaksięgowania mijają 4 dni a oni jeszcze nie wysłali zamówienia .
Nie wiem jak u innych ale jak dla mnie E-dym schodzi na "psy"


Może łącza internetowe nie tak działają w te mrozy, może ekipa się rozchorowała, może twój przelew krążył jak ogłupiały, nie wiedząc gdzie ma trafić, może jesteś zbyt niecierpliwy.... :?: :?:
Awatar użytkownika
By Julek Seba
#1839256
u mnie wszystko w normie, świeża rezerwacja sprzed dwóch dni, odebrana dzisiaj :DObrazek

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By E-dym Sosnowiec
#1839966
Rezerwacje z odbiorem osobistym w sklepach E-DYM realizujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15
przykład : Pan Adam rezerwuje towar z odbiorem osobistym w punkcie E-DYM Wrocław Filia 1 - Sępa Szarzyńskiego o godzinie 11:00 w poniedziałek, rezerwacja przyjęta, towar przesyłamy do naszego sklepu E-DYM o godzinie 15:00 kurierem. Dnia następnego kurier dostarcza do sklepu E-DYM około godziny 14 (we wtorek) i rezerwacja czeka 10 dni roboczych na odbiór. Jest oczywiście również informacja mailowa o statusie rezerwacji.

pozdrawiamy
E-DYM
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#1839984
Łącza działają prawidłowo - następnego dnia po wysłaniu przelewu , na koncie w E-Dymie było już zaznaczone , że kasa dotarła
Później 4 dni nic - piątego dnia przygotowanie do wysyłki - 6-go towar wysłany + 3 dni pocztex dostarcza towar
Kochani z E-Dyma :D otwórzcie sklep stacjonarny w Kaliszu a będę zamawiał z odbiorem osobistym w sklepie :D
Ja tylko porównuje to co było a to co jest w moim konkretnym przypadku
Wcześniej wszystko zamykało się w 3 dniach roboczych
Awatar użytkownika
By erbis
#1840028
Jamszoł pisze:otwórzcie sklep stacjonarny w Kaliszu a będę zamawiał z odbiorem osobistym w sklepie :D


Otwarcie sklepu w Kaliszu planowane jest na połowę marca.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#1840062
No i teraz jestem okrutnie zadowolony z tej informacji :D :D
To jest na 100 % pewne ?
E-Dym - potwierdzacie ?
Awatar użytkownika
By patrykowski
#1840070
Też sobie zrobiłem rezerwację, w niedziele zapłaciłem, w poniedziałek przyjęli płatność, dziś już jest w realizacji, myślę że w piątek będzie u mnie. Zobaczymy :zakrecony
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#1840160
Dziękuję za informację
W takim razie poczekam z zamówieniem grzałek do smoka :D
Awatar użytkownika
By szakal666
#1840818
Dlaczego nie ma 3/4 produktów? Dzisiaj chciałem kupić smoant cylon i ktoś mnie ubiegł. Teraz nie ma ani smoanta ani reszty rzeczy, które mnie interesują.Gdzie to wszystko mam kupić? Zamawiać z zagranicy czy jak? O co tutaj chodzi
Awatar użytkownika
By blucas
#1840853
Nieee. W e-dymie jest czasem tak że po skończeniu się dostępności danego towaru pozycja zupełnie znika.
Przykładem może być aromat Sweet Mango z Capelli który ostatnio często kupowałem

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By SAS
#1841413
To już nie jest to co było dawniej. Wiem ustawa itd co nie zmienia faktu że jest gorzej. Ja mieszkam w Irlandii i dawniej często kupowałem, już miałem pokaźny rabat. Teraz okazyjnie rezerwuje jak nie ma czegoś u mnie lub w Chinach. W Irlandii nie ma zakazu sprzedaży internetowej. Teraz dużo czasu tracę na przelew innej opcji nie ma 2 dni plus oni już nie są tacy szybcy, wczoraj rano status płatność zaakceptowana i dalej tak wisi. Niestety 1.5 tygodnia to minimum w takim samym czasie to DHL global z Chin dociera. Miałem nadzieję że dzisiaj rezerwacja będzie zrealizowana ale ju prawie 18 więc raczej nie.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#1841420
Czyli jest jeszcze ktoś , kto podziela moje zdanie
Oczywiście podtrzymuję to co napisałem w pierwszym poscie - oprócz wysyłki oczywiście
Powtórzę
Kiedyś jak się o cos zapytało mailowo - odpowiedź najczęściej padała jeszcze tego samego dnia
W tej chwili nie ma odpowiedzi wcale
Pytania sa zlewane komisyjnie - zero reakcji z ich strony
Nawet tu na zadane pytanie poprzez PW nie raczyli odpowiedzieć
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#1843302
Już nie aktualne
Pytałem się tu na forum na PW o termin otwarcia sklepu w Kaliszu
Sklep otworzyli - wiec odpowiedź jest już niepotrzebna :D
Dzięki za szczere chęci
By Lea
#1848414
Achim pisze:Kto rezerwował ostatnio ? Od 1 maja do dzisiaj status - oczekiwanie na płatność. Hmm

Ja rezerwowałam wczoraj przed południem. Dziś rano potwierdzenie płatności, ale jeszcze nie wysłali. Natomiast nie dostałam żadnego maila z informacjami a zawsze po rezerwacji wysyłali potwierdzenie zamówienia...
Awatar użytkownika
By Achim
#1848415
Nie pamiętam czy wysyłali potwierdzenie. Numer konta chyba nie zmienił się od marca ? Mam jakiegoś pecha do nich...
By Lea
#1848419
Achim pisze:Nie pamiętam czy wysyłali potwierdzenie. Numer konta chyba nie zmienił się od marca ? Mam jakiegoś pecha do nich...

Numer konta ten sam, bo specjalnie sprawdzałam.
Napisz do nich maila z pytaniem czy wpłata dotarła, ja tak zrobiłam przy poprzednim zamówieniu, bo też zwlekali z akceptacją płatności.
By cbn
#1848428
Ja rezerwowalem w niedziele wieczorkiem. Dzis rano potwierdzenie płatności, mail z potwierdzeniem, mail że wysłali i sms z poczty, że nadano. Także raczej przestoju nie mają, dzwoń/pisz i walcz o swoje :)

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
By Fallout
#1853541
Mam to samo zrobiłem przelew a na stronce ę dymu dalej pisze oczekiwanie na płatnosc przelewem, dzwoniłem do nich kazali wysłać potwierdzenie wysłałem potwierdzenie mieli zrealizować zamówienie w ciągu 48h mija 3dzien i dalej nic ale lipaaa
Awatar użytkownika
By bulit73
#1853542
Fallout pisze:ale lipaaa

Lipa to jest u Ciebie. Wcięło z klawiatury duże litery i kropki :?: (regulamin III p.1)

Fallout pisze: mieli zrealizować zamówienie w ciągu 48h mija 3dzien i dalej nic

48h = 2dni Weź pod uwagę, że teraz jest weekend. W poniedziałek pewnie to pójdzie.
By donrattini
#1853543
Ja w czwartek zamówiłem. W piątek zapłaciłem i zadzwoniłem bo miałem wątpliwości czy przelew poszedł prawidłowo i okazało się ze w tytule przelewu trzeba było wpisać sam numer rezerwacji bez słowa "zamowienie" które ja wpisałem.
Pani była przemiła i poprosiła o potwierdzenie przelewu.
Natychmiast dostałem potwierdzenie jego otrzymania i info ze paczka wyszła. Na drugi dzień była już na poczcie w moim mieście ale nie zdążyłem odebrać i musze czekać do jutra.
Awatar użytkownika
By Gontar
#1858010
Ale jestem zły, że nie poczytałem tego wcześniej. Planowałem na jutro przejście na EIN z analoga, a tu mi wisi na stronie e-dymu, że płatność zaakceptowana, od godziny 11. Wysyłki brak, specjalnie brałem UPS, żeby szybciej było. I teraz zostaje mi tylko iść do kiosku i kupić sobie paczkę... Ja rozumiem, ustawa, nowe prawo itp. ale czemu do jasnej ciasnej, nie ma tam możliwości płatności szybkimi przelewami i dlaczego tak długo zbierają się do wysyłki? Osobiście nie skorzystam więcej z ich usług, bo jestem przyzwyczajony raczej do innych standardów jeśli chodzi o "rezerwacje" internetowe i nie zwykłem czekać na coś dłużej niż 24h od zaksięgowania pieniędzy na koncie, zwłaszcza gdy wybieram kuriera. Nawet wolne na jutro sobie wziąłem, żebym mógł odebrać i przede wszystkim dlatego, bo nie wiem jak będę reagował na przestawienie się z analoga. Jestem zawiedziony.
Awatar użytkownika
By e_sat
#1858115
Tutaj nie ma związku z tym czy napisało się " zamówienie " czy nie :) Dwa dni temu też złożyłem zamówienie i w tytule przelewu opisałem tak samo: Zamówienie TTOUUKKWK i dodałem jeszcze zamówienie z dn. 30/07/2018. Przesyłka w drodze, a że nie po 24 godzinach, to i tak rozumiem... lato upał, setki zamówień i to jest cały szkopuł...może jesteście na urlopach, ale ja pracuję i ciężko jest mi się wyrobić z czasem w mojej pracy ;-) Rozumiem takie opóźnienia
Awatar użytkownika
By e_sat
#1858151
donrattini pisze:Ja w czwartek zamówiłem. W piątek zapłaciłem i zadzwoniłem bo miałem wątpliwości czy przelew poszedł prawidłowo i okazało się ze w tytule przelewu trzeba było wpisać sam numer rezerwacji bez słowa "zamowienie" które ja wpisałem.
Pani była przemiła i poprosiła o potwierdzenie przelewu.
Natychmiast dostałem potwierdzenie jego otrzymania i info ze paczka wyszła. Na drugi dzień była już na poczcie w moim mieście ale nie zdążyłem odebrać i musze czekać do jutra.


U Ciebie można w niedzielę odbierać przesyłki? Wróciły czasy z lat 60 tych ubiegłego stulecia. W niedzielę w okienku na poczcie, można było odebrać gazetę zaprenumerowaną ;)
Awatar użytkownika
By Gontar
#1858431
e_sat pisze:U Ciebie można w niedzielę odbierać przesyłki? Wróciły czasy z lat 60 tych ubiegłego stulecia. W niedzielę w okienku na poczcie, można było odebrać gazetę zaprenumerowaną ;)


Nie wiem jak w tym przypadku, ale ja mieszkając wcześniej w stolicy, miałem obok siebie pocztę 24/7 i można było wysyłać, odbierać kiedy żywnie się chciało. W większości dużych miast takie urzędy są chyba.
Awatar użytkownika
By Vause
#1859301
Jak dla mnie, to tempo wysyłki przesyłek pocztą czy do punktu się nie zmieniło, a przynajmniej mnie to nie dotknęło.
Boli mnie tylko mały wybór sprzętu.
Awatar użytkownika
By Isia
#1859311
Oj zmieniło się i to bardzo,kiedyś robiąc zamówienie do godziny 13:00 i płacąc przelewem automatycznym(przez stronę sklepu),przesyłka była nadawana tego samego dnia i następnego dnia listonosz ją dostarczał,a teraz 3 - 4 dni jak dobrze pójdzie.
By Mewa85
#1859313
Jeśli chodzi o mój Gdańsk to zamawiając do 13 na drugi dzień towar do odbioru.Natomiast zastanawia mnie dlaczego tak mały asortyment od dluższego czasu jest w sklepiku stacjonarnym.Kiedys półki uginały sie od np.aromatów.Teraz lipa.Może chcą aby sklepiki były tylko takimi"punktami odbioru zamówień"?

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Vause
#1859314
Też mnie to zastanawia. Kiedy ostatnio szukałam sprzętu zastępczego do złożenia, to na stronie większość rzeczy, które mnie interesowały były niedostępne lub w ogóle nie było ich w ofercie. Wcześniej bardzo ceniłam sobie szeroki wybór asortymentu. Otworzył się punkt w moim mieście, ale i tak przed wybraniem się na zakupy muszę wszystko zamawiać do odbioru w sklepie, bo na półkach po 3 boxy i atomizery z serii tych gimbowych, zerowy wybór drutów, z czego już sam sprzedawca rozkłada ręce na temat dostaw.
Pamiętam te miłe czasy, kiedy wchodząc do sklepu wychodziłam z całą siatką zakupów i nie zdarzyło mi się, żeby czegoś nie mieli.
By berto
#1859320
Te miłe czasy już niestety nie wrócą. Poza tym jest tyle dobrze zaopatrzonych sklepów online że edyma można sobie spokojnie darować.
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#1861049
To zależy co się chce kupić :D
Bazy przestałem kupować w Dymie bo bo się nie opłaca kupować w małych buteleczkach
Wolę kupic we flaszkach 100ml bo jest taniej
Ale do sprzeta , który mam - w innych sklepach nie ma , tylko na Dymie
Ostatnio zamówiłem sprzet z odbiorem u nas w Sklepie - czekałem 2 tygodnie i cisza
Zaszedłem do sklepu - pytam - są :D
Sprzedawca mnie nie poinformował bo centrala nie podała mu moich namiarów
Niestety - muszę zamawiac poprzez sklep bo zrezygnowali z paczkomatów :(
W sklepie jest niemiło - o każdej porze dnia w sklepie jest tłum gimbazy i ciemno od dymu - wszyscy patrzą ci na ręce co kupujesz i za ile
Awatar użytkownika
By Isia
#1861051
Powinieneś dostać mejla "Wysłano do oddziału" o takiej lub podobnej treści - Twoja rezerwacja została wysłana do oddziału i będzie gotowe do zakupu w następnym dniu roboczym po godzinie 14:00
Sklepy stacjonarne nie informują o otrzymaniu twojego zamówienia.
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#1861052
Powinienem - ale chyba zapomnieli
Poprzednia przesyłka - dostałem maila z centrali oraz sms-a ze sklepu
Awatar użytkownika
By d1roman
#1861055
Temat założyłeś czw 01 mar 2018 18:39:15, więc już wtedy miałeś z nimi "nie po drodze",.... a Ty nadal.
Masochista jakiś jesteś? :palm2
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#1861056
Nic nie poradzę , że nadal jest nie tak :D
Awatar użytkownika
By d1roman
#1861057
No i co? Chcesz ten pseudo chiński sklep naprawić?
Dał Ci już @berto bardzo dobrą radę i ja go w pełni popieram ( z małą poprawką na te niby "miłe czasy").
berto pisze:Te miłe czasy już niestety nie wrócą. Poza tym jest tyle dobrze zaopatrzonych sklepów online że edyma można sobie spokojnie darować.
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1861068
@d1roman ale z tych dobrze zaopatrzonych trzeba czekać 20 dni :-)
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.