EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Krzysiek216
#1494325
Witam.
Zakupiłem sobie wczoraj e-papierosa provog venture 2 (ruby).
Wlałem do niego wiśniowy liquid firmy p1 12MG/ML odczekałem 10 min i zacząlem palić.
Na początku było wszystko ok aż zacząłem odczuwać dziwny smak (nie spalenizy ale zwykłego papierosa 0 wiśni) + stał się mocniejszy i bardzo gryzący w gardło.
Grzałki raczej nie spaliłem bo waciki są białe, nic nie śmierdzi.
Znajomy powiedzial mi że muszę popalić 2-3 dni i będzie ok.
Ale jak ja mam to palić skoro się nie da?
Proszę o porady, przycisk trzymam normalnie 2-3s i pale.
Awatar użytkownika
By AVATARKUBA
#1494326
Na początku wapowania trzeba sie przyzwyczaić, lecz jeśli z upływem czasu objawy nie znikną możesz kupić 6mg i zmieszać 1:1 wyjdzie 9mg/ml jeśli dalej za mocne to na 6 mg/ml spróbuj zejść :)

PS Było by miło gdybyś uzupełnił profil gdyż nie wiem czy mam Ci mówić per Pan czy per Pani :)
Awatar użytkownika
By Krzysiek216
#1494327
AVATARKUBA pisze:Na początku wapowania trzeba sie przyzwyczaić, lecz jeśli z upływem czasu objawy nie znikną możesz kupić 6mg i zmieszać 1:1 wyjdzie 9mg/ml jeśli dalej za mocne to na 6 mg/ml spróbuj zejść :)

PS Było by miło gdybyś uzupełnił profil gdyż nie wiem czy mam Ci mówić per Pan czy per Pani :)


per Pan :)
Uzupełnie ale jestem dopiero po założeniu konta :D

Zapomniałem dodać ze w starym clearomizerze było to samo też kilka godzin po kupieniu.
Wlewałem tam 3 różne liquidy bodajże cukierki lodowe, wiśnie i red bulla.
Smaki się ledwo zmieniały ale dużej różnicy nie czułem, a jak wypuszczałem nosem to mi aż katar czyściło...
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1494375
Napisałeś "waciki są białe" czyli rozumiem, że rozmontowałeś "zespół grzewczy" i dostałeś się do samej grzałki.
Z tego co opisujesz, wygląda na spalony nośnik liquidu. Czyli grzała do kosza lub przebudowy.
Awatar użytkownika
By Krzysiek216
#1494392
Zepsulo pisze:Napisałeś "waciki są białe" czyli rozumiem, że rozmontowałeś "zespół grzewczy" i dostałeś się do samej grzałki.
Z tego co opisujesz, wygląda na spalony nośnik liquidu. Czyli grzała do kosza lub przebudowy.


Do przebudowy tzn co masz na myśli?
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1494409
Trzeba wyposażyć się w drut oporowy 0.2 - 0.25mm kanthal, sznurek mineralny lub bawełnianą szmatkę Tami. I cierpliwość :) W necie znajdziesz wiele tutoriali, a tu na Forum temat setki razy wałkowany. O.. na przykład https://www.youtube.com/watch?v=TSP-8EIjOsM
Bardzo stara konstrukcja parownika, oklepana, zapomniana, nie za dobrze działająca, a ciągle odkopywana i ciągle męcząca nowych użytkowników e-p :|
Awatar użytkownika
By Amix
#1494420
Krzysiek216 kupił jakiś zabytek na waciki, a pojechałeś z jakimś drutem, bawełną itp. To dla niego kosmos.
@krzysiek216 musisz wolniej się zaciągać, bo transport nie wyrabia i dogania Cię boberek. Moźesz teź mieć za gęsty liquid
Awatar użytkownika
By miron52
#1494440
Wpuściłeś się w maliny. Ale możesz spróbować uzdatnić grzałkę. Wytnij w silikonowym kapturku grzałki malutkie trójkąciki w miejscu przechodzenia knota, żeby polepszyć dopływ liquidu do grzałki. Wydaje mi się, że powinny pasować grzałki od vivi nowa, a są tańsze niż w ESW.
Awatar użytkownika
By malina
#1494442
A dla mnie to wygląda na jaranie drutu. Czyli tak jakby twój liquid był nieodpowiedni dla tego parownika z tymi ustawieniami baterii i podczas rozgrzewania się zbyt szybko odparowuje i potem wciągasz opary rozgrzanego drutu grzałki ( nie potrafię tego inaczej opisać ale sama kiedyś miałam taki objaw na pewnych liquidach) bo skoro piszesz że nośnik jest biały a nie spalony to ja bym upatrywała przyczyny właśnie w tym o czym wyżej piszę.
Obejrzyj jeszcze grzałkę czy drut okalający nośnik dobrze przylega do niego, jeśli nie to popraw to jakąś szpileczka albo czymś tam co masz pod ręką .

Kolega wyżej też ci dobrze radzi:
Wytnij w tym kapturku minimalne pogłębienie w miejscu nachodzenia tego silikonowego kapturka na sznurki albo nie dociskaj go tak mocno tylko załóż i niech ustnik dociśnie tyle ile potrzebuje.
Awatar użytkownika
By Krzysiek216
#1494462
malina pisze:A dla mnie to wygląda na jaranie drutu. Czyli tak jakby twój liquid był nieodpowiedni dla tego parownika z tymi ustawieniami baterii i podczas rozgrzewania się zbyt szybko odparowuje i potem wciągasz opary rozgrzanego drutu grzałki ( nie potrafię tego inaczej opisać ale sama kiedyś miałam taki objaw na pewnych liquidach) bo skoro piszesz że nośnik jest biały a nie spalony to ja bym upatrywała przyczyny właśnie w tym o czym wyżej piszę.
Obejrzyj jeszcze grzałkę czy drut okalający nośnik dobrze przylega do niego, jeśli nie to popraw to jakąś szpileczka albo czymś tam co masz pod ręką .

Kolega wyżej też ci dobrze radzi:
Wytnij w tym kapturku minimalne pogłębienie w miejscu nachodzenia tego silikonowego kapturka na sznurki albo nie dociskaj go tak mocno tylko załóż i niech ustnik dociśnie tyle ile potrzebuje.



Też myśle tak samo jak ty z tym przypalaniem drutu.
Zmiana liquida nic nie dała, wlałem 6 mentolową innej firmy a mam wrażenie jakbym palił 24.
Małe zaciągniecie nic nie daje, nie ważne ile wezme to i tak jest bober :(

Tak jak napisałem na początku było dobrze, ale po 30-40 min palenia zaczynał się ten dziwny bezsmakowy dym.
Wydaje mi się że liquid nie dopływa w 100% do grzałki i palę że tak powiem ''sznurki'' zmieszanie z wiśnią.

Może przepalenie coś da?
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1494465
A może bateria jest uszkodzona i zawyża napięcie. To był dość częsty przypadek w Vapros Nunchaku z pierwszej edycji. Nawet niby na 8W fajczyło watę w grzałkach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Krzysiek216
#1494467
Pude!lek pisze:A może bateria jest uszkodzona i zawyża napięcie. To był dość częsty przypadek w Vapros Nunchaku z pierwszej edycji. Nawet niby na 8W fajczyło watę w grzałkach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Kupiłem to w zestawie więc wątpie.
Trudno się mówi, chyba zainwestuje w nową grzałke ale to dopiero jutro :)
Polecacie górne czy dolne?
Ogólnie to dzięki wszystkim za pomoc :D
Awatar użytkownika
By miron52
#1494473
miron52 pisze:Wpuściłeś się w maliny. Ale możesz spróbować uzdatnić grzałkę. Wytnij w silikonowym kapturku grzałki malutkie trójkąciki w miejscu przechodzenia knota, żeby polepszyć dopływ liquidu do grzałki. Wydaje mi się, że powinny pasować grzałki od vivi nowa, a są tańsze niż w ESW.

A ten sposób próbowałeś ?
Awatar użytkownika
By bofh
#1494510
To takie coś za 99plnów





a na stronie sklepu (esw) można przeczytać

Najbardziej nowoczesny i lifestylowy e-papieros na rynku.
Druga odsłona kultowego Venture. Na maxa wytrzymały, wykonany z niespotykanych do dzisiaj materiałów oraz dorównujący technologicznie najdroższym e-papierosom.


:lol: @pawel_aa ma rację, doskonały poradnik @stacho napisany daaawno temu ma tu perfekcyjne zastosowanie ;) Swoją drogą jak to opis czyni cuda...
Awatar użytkownika
By Krzysiek216
#1494524
bofh pisze:To takie coś za 99plnów





a na stronie sklepu (esw) można przeczytać

Najbardziej nowoczesny i lifestylowy e-papieros na rynku.
Druga odsłona kultowego Venture. Na maxa wytrzymały, wykonany z niespotykanych do dzisiaj materiałów oraz dorównujący technologicznie najdroższym e-papierosom.


:lol: @pawel_aa ma rację, doskonały poradnik @stacho napisany daaawno temu ma tu perfekcyjne zastosowanie ;) Swoją drogą jak to opis czyni cuda...



Tak to ten identyczny :P
Jak masz te sznureczki które wchodzą do środka grzałki palą się po 3 zaciągnięciach...
dopiero teraz to zauwazyłem.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.