EPF
By zakus
#1121220
Krytykowanie dużych chmur, czyli pokaz ignorancji w wykonaniu polskich waperów. Najpierw w jednym temacie wielce czcigodny pol, a.k.a. "do czego by się tutaj przy**bać", nazwał mnie gimbusem, bo śmiałem polecić komuś mechanika i uznałem 15 Watowe mody za śpiewkę przeszłości. Potem w kolejnym temacie prowadzę dyskusję z gatunku moje argumenty kontra "jesteś debilem!". I za mozolne wykładanie dlaczego krytyka modów o dużej mocy jest tylko i wyłącznie pokazem ignorancji (przy użyciu takich argumentów jakie na tym forum się pojawiają, czyt. akroleina, pompowanie ego i szpanowanie w gimnazjum) dostaję minusy od kolejnego oświeconego. Za co? "Konsekwentny betonizm, zaprawiony akroleiną". Dziękuję za wręczenie mi argumentów, które pokażą, że jesteś kretynem.

Mam wrażenie, że większość ludzi tak zawzięcie przeciwstawiających się zbyt dużym (ich nieomylnym zdaniem) chmurom nigdy w życiu ich nie spróbowała. Czy naprawdę wierzycie w to, że ktokolwiek odczuwałby jakąkolwiek przyjemność z wapowania na grzałce rozgrzanej do 280 stopni? Przecież czymś takim nie dałoby się zaciągnąć. Duże chmury i duża moc to nie podłączanie Protanka do 10 Voltów. Dripper z 0,5 Omowym Quadem to jak wapowanie na czterech 2 Omowych Protankach na raz. Moc nie leci na jedną grzałkę, rozkłada się na dwie, cztery, kilka. Ale nie, przecież niektórzy użytkownicy znają prawdę objawioną. Akroleina! Śmierć! Gimbus!

Nawet na ekstremalnie sub-omowych setupach (powiedzmy <0,10 Oma na Quadzie) da się normalnie wapować z odpowiednim dopływem powietrza na grzałki. Dla mnie to za nisko, bo preferuję okolice 0,4 - 0,6 Oma (na dualu, czyli 0,8 - 1,2 Oma na jedną grzałkę), ale jestem przekonany że z odpowienio ustawionym przeciągiem jest to wykonalne.

Zwracam się do tych, którzy wiedzą, że to do nich: jesteście idiotami. Przeciwstawiacie się durnym artykułom o e-papierosach w prasie, śmiejecie się z wody w płucach i formaldehydu w liquidzie, a sami jesteście takimi samymi ignorantami gadając o akroleinie.

Dochodzą oczywiście takie kwestie jak smak na wysokich mocach (nie mówię o ekstremach, bo ich nie probówałem, za ekstremalne setupy uważam wszystko powyżej 30 Watów na jedną grzałkę), który jest absolunie nie do pobicia na czymkolwiek innym. Takie jak łatwość obniżania stężenia nikotyny w liquidzie, bo różnice są znacznie mniej odczuwalne, sam przez ponad rok tkwiłem na 18 mg a od zakupu mechanika z driperem zszedłem najpierw do 6 mg, potem do 4 mg a nową partię liquidów zmieszałem na 2 mg (w ciągu dwóch miesięcy). Takie, że niektórym po prostu łatwiej odstawić analogi puszczając duże, fajne chmurki.

To tyle w kwestii technikaliów i zdrowia. Druga część jest dość przykra, bo chodzi o naszą polską mentalność. Na wszystkich forach na świecie, na reddicie i tak dalej, społeczność waperów jest bardzo fajna. Nikt nie psioczy na kolejnego nowego, który pyta o zestaw do X PLN, nawet jeśli to dziesiąty w tym dniu. Jeśli nie chcesz pomóc to nie odpowiadaj. Jedni wapują na 7 Watach i Evodzie, inni na 50 Watach i dripperach. I wszyscy jakoś potrafią ze sobą współistnieć, rozmawiać, nie przeszkadzać sobie nawzajem. Ale nie tutaj. U nas musi być trochę chamstwa, osobistych wycieczek do tych, którzy akurat mają inne zdanie albo lubią co innego. I brzydzę się tym I uważam, że to nie jest fajne.

PS: tak przy okazji, to samo tyczy się barwników spożywczych w liquidach. Barwnik jest dodatkiem równie zbędnym co aromat - jeden wpływa na wygląd a drugi na smak. Codziennie pochłaniacie całą masę barwników spożywczych, gotujecie barwiony kisiel i pieczecie barwione ciasta, ale w liquidzie jest niedopuszczalny, bo przecież nie wiadomo co się z nim dzieje w takiej temperaturze, jaka wytwarzana jest na grzałce. O tym, co dzieje się z aromatami oczywiście wiemy wszystko, dlatego one są OK. Znamy też bardzo dokładnie składniki każdego używanego aromatu. OK są również chińskie liquidy, których produkcja nie jest w żaden sposób kontrolowana. Ale broń boże barwnik! Bo może być szkodliwy!
Ostatnio zmieniony 29 cze 2014, 17:46 przez zakus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#1121221
zakus pisze:Krytykowanie dużych chmur, czyli pokaz ignorancji w wykonaniu polskich waperów. Najpierw w jednym temacie wielce czcigodny pol, a.k.a. "do czego by się tutaj przy**bać", nazwał mnie gimbusem, bo śmiałem polecić komuś mechanika i uznałem 15 Watowe mody za śpiewkę przeszłości. Potem w kolejnym temacie prowadzę dyskusję z gatunku moje argumenty kontra "jesteś debilem!". I za mozolne wykładanie dlaczego krytyka modów o dużej mocy jest tylko i wyłącznie pokazem ignorancji (przy użyciu takich argumentów jakie na tym forum się pojawiają, czyt. akroleina, pompowanie ego i szpanowanie w gimnazjum) dostaję minusy od kolejnego oświeconego. Za co? "Konsekwentny betonizm, zaprawiony akroleiną". Dziękuję za wręczenie mi argumentów, które pokażą, że jesteś kretynem.

Mam wrażenie, że większość ludzi tak zawzięcie przeciwstawiających się zbyt dużym (ich nieomylnym zdaniem) chmurom nigdy w życiu ich nie spróbowała. Czy naprawdę wierzycie w to, że ktokolwiek odczuwałby jakąkolwiek przyjemność z wapowania na grzałce rozgrzanej do 280 stopni? Przecież czymś takim nie dałoby się zaciągnąć. Duże chmury i duża moc to nie podłączanie Protanka do 10 Voltów. Dripper z 0,5 Omowym Quadem to jak wapowanie na czterech 2 Omowych Protankach na raz. Moc nie leci na jedną grzałkę, rozkłada się na dwie, cztery, kilka. Ale nie, przecież niektórzy użytkownicy znają prawdę objawioną. Akroleina! Śmierć! Gimbus!

Nawet na ekstremalnie sub-omowych setupach (powiedzmy <0,10 Oma na Quadzie) da się normalnie wapować z odpowiednim dopływem powietrza na grzałki. Dla mnie to za nisko, bo preferuję okolice 0,4 - 0,6 Oma (na dualu, czyli 0,8 - 1,2 Oma na jedną grzałkę), ale jestem przekonany że z odpowienio ustawionym przeciągiem jest to wykonalne.

Zwracam się do tych, którzy wiedzą, że to do nich: jesteście idiotami. Przeciwstawiacie się durnym artykułom o e-papierosach w prasie, śmiejecie się z wody w płucach i formaldehydu w liquidzie, a sami jesteście takimi samymi ignorantami gadając o akroleinie.

Dochodzą oczywiście takie kwestie jak smak na wysokich mocach (nie mówię o ekstremach, bo ich nie probówałem, za ekstremalne setupy uważam wszystko powyżej 30 Watów na jedną grzałkę), który jest absolunie nie do pobicia na czymkolwiek innym. Takie jak łatwość obniżania stężenia nikotyny w liquidzie, bo różnice są znacznie mniej odczuwalne, sam przez ponad rok tkwiłem na 18 mg a od zakupu mechanika z driperem zszedłem najpierw do 6 mg, potem do 4 mg a nową partię liquidów zmieszałem na 2 mg (w ciągu dwóch miesięcy). Takie, że niektórym po prostu łatwiej odstawić analogi puszczając duże, fajne chmurki.

To tyle w kwestii technikaliów i zdrowia. Druga część jest dość przykra, bo chodzi o naszą polską mentalność. Na wszystkich forach na świecie, na reddicie i tak dalej, społeczność waperów jest bardzo fajna. Nikt nie psioczy na kolejnego nowego, który pyta o zestaw do X PLN, nawet jeśli to dziesiąty w tym dniu. Jeśli nie chcesz pomóc to nie odpowiadaj. Jedni wapują na 7 Watach i Evodzie, inni na 50 Watach i dripperach. I wszyscy jakoś potrafią ze sobą współistnieć, rozmawiać, nie przeszkadzać sobie nawzajem. Ale nie tutaj. U nas musi być trochę chamstwa, osobistych wycieczek do tych, którzy akurat mają inne zdanie albo lubią co innego. I brzydzę się tym.

PS: tak przy okazji, to samo tyczy się barwników spożywczych w liquidach. Barwnik jest dodatkiem równie zbędnym co aromat - jeden wpływa na wygląd a drugi na smak. Codziennie pochłaniacie całą masę barwników spożywczych, gotujecie barwiony kisiel i pieczecie barwione ciasta, ale w liquidzie jest niedopuszczalny, bo przecież nie wiadomo co się z nim dzieje w takiej temperaturze, jaka wytwarzana jest na grzałce. O tym, co dzieje się z aromatami oczywiście wiemy wszystko, dlatego one są OK. Znamy też bardzo dokładnie składniki każdego używanego aromatu. OK są również chińskie liquidy, których produkcja nie jest w żaden sposób kontrolowana. Ale broń boże barwnik! Bo może być szkodliwy!



Podstawowa sprawa, to próbujesz podejmować polemikę zaczynając od obrażania innych.

Tekstem powyższym wykazałeś swą ignorancję.

P.S.
Jeżeli brzydzisz się tym co tu się dzieje, to po co dokładasz Swą cegiełkę?
Ostatnio zmieniony 29 cze 2014, 04:20 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1121228
Kolego edytuj trochę post a będzie o czym dyskutować. Po edycji i tak cię zajadą ba mają co lubią w danym kręgu. Nim Ikar wzniósł się w powietrze to wielu próbowało. Wszyscy skończyli tak samo ale on jeden pokazał że jest to możliwe.
By horneciak
#1121249
duża chmura to podstawa, mi to sprawia przyjemność i nic nikomu do tego jeśli nie bucham innym w twarz, może pol jest z tych którzy uważają że to co sprawia przyjemność jemu musi sprawić innym
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1121259
Następny kaznodzieja kościoła pw. Wielkiej Chmury :palm
Z czego to się wywodzi, z jakichś kompleksów czy z braku ambitniejszych zajęć?

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
By user
#1121265
Raczej z trudności w rozumieniu i masochizmu.
Nigdzie nie pisałem, że jestem przeciwnikiem legendarnej wielkie chmury.
Kolega zniesmaczony i płaczący w trawnikowy rękaw, ewidentnie ma klapy na oczach i nie czyta ze zrozumieniem. A wystarczy przeczytać te kilka postów w różnych wątkach które napisałem ja i koledzy uważający podobnie.
Do tego utwierdza w przekonaniu o swoim betoniźmie, ponieważ mając swoje, tak mocno ugruntowane zdanie, nie pozwala mieć swojego zdania "oponentom"
Jak więc to nazwać i jak do tego podejść?
Betonizm.

Tapnięte Lenofonicznie :yoda
Ostatnio zmieniony 29 cze 2014, 09:19 przez user, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1121271
horneciak pisze:duża chmura to podstawa, mi to sprawia przyjemność i nic nikomu do tego jeśli nie bucham innym w twarz, może pol jest z tych którzy uważają że to co sprawia przyjemność jemu musi sprawić innym


No, zapewniam Cię że jeśli coś sprawia przyjemność polowi, to za chwilę zacznie sprawiać i mnie , potem moim znajomym i znajomym znajomych.
A potem, to już, jak sam napisałeś łaskawie - wszystkim innym! :wink: :)

zakus
U nas musi być trochę chamstwa, osobistych wycieczek do tych, którzy akurat mają inne zdanie albo lubią co innego. I brzydzę się tym.

Zaiste, brzydzisz się:
zakus
Zwracam się do tych, którzy wiedzą, że to do nich: jesteście idiotami.


zakus
To tyle w kwestii technikaliów i zdrowia.

No tu rzeczywiście wyczerpałeś tematy.
Natomiast co mają zrobić Ci którzy nie nie wiedzą czy to do nich i w związku z tym , o zgrozo,
nie wiedzą czy są idiotami , czy nie są?
To dośc istotna kwestia, albowiem wiedza czy jest się idiotą czy nie, może być przydatna! :wink:
Awatar użytkownika
By marek000
#1121282
Kurcze dowiedziałem się że jestem IDIOTĄ ,no chyba najwyższy czas na mnie ,aby się trochę ogarnąć.Sorry spadło to na mnie jak grom z jsnego nieba .
P.S
Odezwę się za jakiś czas jak trochę dojdę do siebie :-)
Awatar użytkownika
By Hunka
#1121285
TommyBlack pisze:
zakus
Zwracam się do tych, którzy wiedzą, że to do nich: jesteście idiotami.


zakus
To tyle w kwestii technikaliów i zdrowia.

No tu rzeczywiście wyczerpałeś tematy.
Natomiast co mają zrobić Ci którzy nie nie wiedzą czy to do nich i w związku z tym , o zgrozo,
nie wiedzą czy są idiotami , czy nie są?
To dośc istotna kwestia, albowiem wiedza czy jest się idiotą czy nie, może być przydatna! :wink:

I tym niezwykle istotnym pytaniem zachęcamy wszystkich użytkowników do przemyśleń nad własną kondycją umysłową.
Umieszczenie wniosków w podpisie lub w profilu ułatwi każdemu identyfikację i klasyfikację interlokutora a co za tym idzie, dobór adekwatnego słownictwa i argumentacji.
Niedzielny poranek można wszak spędzać miło i konstruktywnie. :mrgreen:
By horneciak
#1121286
TommyBlack pisze:
horneciak pisze:duża chmura to podstawa, mi to sprawia przyjemność i nic nikomu do tego jeśli nie bucham innym w twarz, może pol jest z tych którzy uważają że to co sprawia przyjemność jemu musi sprawić innym


No, zapewniam Cię że jeśli coś sprawia przyjemność polowi, to za chwilę zacznie sprawiać i mnie , potem moim znajomym i znajomym znajomych.
A potem, to już, jak sam napisałeś łaskawie - wszystkim innym! :wink: :)

to współczuję tobie i twoim znajomym braku własnego ja
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1121288
Hunka
Niedzielny poranek można wszak spędzać miło i konstruktywnie. :mrgreen:

Myslisz że dziś jest ten...no...co to jest poranek?
To coś dla dzieci?
Aaaaa....trzeba go spędzać z dziećmi?Niedzielnymi dziećmi?
Czyli trzeba spędzić dzieci?
Nie, nie , nie jestem idiotą?
Hmmm...spróbuję zatem coś miło skonstruować, skoro tak napisała Hunka!
:wink: :lol:
Awatar użytkownika
By [H3]
#1121291
ja natomiast po przemyśleniu wielu spraw - stwierdzam - że jestem PÓŁ-IDIOTĄ.

Z jednej strony wysokie moce, możliwości elektroniki, zasilania potężnych parowników mi imponują.. a drugiej już widzę co będzie jak się dorwą niepowołani do mocy 100W :roll:
Awatar użytkownika
By Eisenheim
#1121332
Jak miło rozpocząć niedzielę od postu samozwańczego Winkelrieda.
My jesteśmy be, On jest cool.
Słusznie wprowadzono przepis sprzątania kup z trawnika, tym bardziej trawnika prywatnego.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1121343
Jakby ten temat to mało - sto-watow-sx330-v3-100w-t68705.html.
Jeśli niedziela jest chwilą przystopowania po zgiełku tygodnia to najwyraźniej wypada się zastanowić co się piszę,jak się pisze i liczyć z tym że każdy ma swoje zdanie.
Zakus - mi możesz wapować i na 300W - Twoja sprawa ale forsowanie poglądów w ten sposób...
W taki sposób niezabłyśniesz ot i tyle.
Awatar użytkownika
By makrst
#1121345
zakus pisze: Druga część jest dość przykra, bo chodzi o naszą polską mentalność. Na wszystkich forach na świecie, na reddicie i tak dalej, społeczność waperów jest bardzo fajna. Nikt nie psioczy na kolejnego nowego, który pyta o zestaw do X PLN, nawet jeśli to dziesiąty w tym dniu. Jeśli nie chcesz pomóc to nie odpowiadaj. Jedni wapują na 7 Watach i Evodzie, inni na 50 Watach i dripperach. I wszyscy jakoś potrafią ze sobą współistnieć, rozmawiać, nie przeszkadzać sobie nawzajem. Ale nie tutaj. U nas musi być trochę chamstwa, osobistych wycieczek do tych, którzy akurat mają inne zdanie albo lubią co innego.


I za to masz ode mnie plus bo tak się składa że zgadzam się z tym fragmentem Twojej wypowiedzi w całej rozciągłości.
Czas skończyć z osobistymi wycieczkami, obrażaniem i wywyższaniem przez pseudoznawców.
Nie zgadzam się jednak z retoryką pozostałej części postu, którą wpisujesz się w scenariusz opracowany przez tych, których krytykujesz jednocześnie poprzez niedomówienia poczują się dotknięci ci, których urazić nie chciałeś.
Osobiste wycieczki, niesłuszne minusy reputacji lub wyzwiska zgłoś adminowi i nie dawaj się wciągnąć w bzdurne dysputy bo to dla niektórych piszących woda na młyn.
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#1121371
Witam.
Kolego zakus naruszyłeś "Regulamin forum" rozdział I pkt 7. Forma Twojej wypowiedzi jest moim zdaniem nie do przyjęcia. Każdego człowieka obowiązują jakieś normy i zasady zachowania w stosunku do innych ludzi , Ty je w sposób karygodny naruszyłeś. Obrażasz i naruszasz godność osobistą innych użytkowników forum co moim zdaniem jest niedopuszczalne , nie znasz ich / tak sądzę / osobiście a wydajesz jednoznaczne opinie i sądy , według mnie bardzo pochopnie. Część osób pisząca posty w tym temacie obraca to w żart jednak według mnie nie tędy droga , napiszę trochę zbyt dosadnie ale takie porównanie przyszło mi na myśl , jeżeli ktoś Nas opluwa nie udawajmy , że pada deszcz. Moim zdaniem postem / sprawą / Kolegi zakusa powinna zająć się administracja forum w związku z jego treścią oraz naruszeniem norm zachowania obowiązującymi w stosunkach między cywilizowanymi ludzi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By kociarski
#1121393
zakus pisze:........ Najpierw w jednym temacie wielce czcigodny pol, a.k.a. "do czego by się tutaj przy**bać", nazwał mnie gimbusem, bo śmiałem polecić komuś mechanika i uznałem 15 Watowe mody za śpiewkę przeszłości.


No i miał rację, ponieważ polecanie nieuświadominym uzytkownikom, którzy chcą rzucić palenie analagów, mechaników i proponowanie im krecenia grzałek, używania batek bez zabezpieczeń, bez odcięcia (nadążasz?) jest według mnie podobne do wręczenia 3 letniemu dziecku naładowanego pistoletu, i powiedzeniem, masz dzieciątko, pobaw się, zobacz jakie to fajne :palm

zakus pisze: .......... krytyka modów o dużej mocy jest tylko i wyłącznie pokazem ignorancji (przy użyciu takich argumentów jakie na tym forum się pojawiają, czyt. akroleina, pompowanie ego i szpanowanie w gimnazjum) dostaję minusy od kolejnego oświeconego. Za co? "Konsekwentny betonizm, zaprawiony akroleiną". Dziękuję za wręczenie mi argumentów, które pokażą, że jesteś kretynem.


Kolego, uwież mi, ja nie prowadzę żadnych flame wars, raczej czytam niż piszę, ale psia krew, ja znam z autopsii przytrucie się akroliną, i do cholery jasnej, to ze wypierasz ze swojej świadomosci fakty to nie mój problem! rób co chcesz, chmurz jak chcesz, ale shut the f... up, jeżeli masz zamiar promować pogoń za wielką chmurą (parowozem) innym, a szczególnie nowym użytkownikom!!! Zrozum, to że się trujesz, to twój wybór,
Awatar użytkownika
By makrst
#1121405
kociarski pisze:....Najpierw w jednym temacie ... nazwał mnie gimbusem .....

No i miał rację


I w tym tkwi problem.
Nie można zgadzać się na inwektywy. Swoje zdanie można wyrazić przedstawiając merytoryczne argumenty, nie naruszając godności drugiej strony do czego dochodzi w niemal każdym poście.
Przy takim poziomie dyskusji spotkanie na ulicy kończy się mordobiciem.

I to również polecam łaskawej uwadze administracji forum.
Awatar użytkownika
By kociarski
#1121413
makrst pisze:
kociarski pisze:....Najpierw w jednym temacie ... nazwał mnie gimbusem .....

No i miał rację


I w tym tkwi problem.
Nie można zgadzać się na inwektywy. Swoje zdanie można wyrazić przedstawiając merytoryczne argumenty, nie naruszając godności drugiej strony do czego dochodzi w niemal każdym poście.
Przy takim poziomie dyskusji spotkanie na ulicy kończy się mordobiciem.

I to również polecam łaskawej uwadze administracji forum.


bardziej chodziło mi o przekaz merytoryczny, a nie określenie gimbus, chodził mi o polecanie mechaników na start, znam trochę pol'a (z jego wypowiedzi) i nie zdaje mi się żeby kogoś nazwał gimbusem ot tak wprost w twarz, raczej jest to określenie wyrwane z jakiegoś większego kontekstu IMHO, w przeciwieństwie do kolegi zakus, który bez igródek, prosto w twarz rzuca IDIOTAMI

zakus pisze:Zwracam się do tych, którzy wiedzą, że to do nich: jesteście idiotami. Przeciwstawiacie się durnym artykułom o e-papierosach w prasie, śmiejecie się z wody w płucach i formaldehydu w liquidzie, a sami jesteście takimi samymi ignorantami gadając o akroleinie.


więc powiedz mi, uważasz że pol, zwracając uwagę że mechaniki nie są dla dzieci (tak określę nowych użytkowników, którzy chcą zacząć chmurzyć) jest chamem, ignorantem, oraz obraża szanownego zakusa, sam zaś zakus jest aniołkiem który obraża i rzuca na lewo i prawo idiotami i ignorantami?
Awatar użytkownika
By makrst
#1121439
kociarski pisze:więc powiedz mi, uważasz że pol, zwracając uwagę że mechaniki nie są dla dzieci (tak określę nowych użytkowników, którzy chcą zacząć chmurzyć) jest chamem, ignorantem, oraz obraża szanownego zakusa, sam zaś zakus jest aniołkiem który obraża i rzuca na lewo i prawo idiotami i ignorantami?


Moje zdanie co do Pola jest tylko takie że zbyt obcesowo i za często próbuje wszystkich pouczać nawet nie wiedząc do kogo pisze.
Z tym się nie zgadzam. Wymagajmy równo od wszystkich zachowania zasad kultury na forum. Nie może tak być że tylko jednym wolno.
Polecam końcówkę tego wątku:
najlepszy-mod-t68740.html
w którym ja również polecam mechanika, tylko diabeł tkwi w szczegółach (czyli kick i gotowe grzałki na początek).
Nie wszyscy muszą się ze mną zgadzać ale to nie znaczy że należy człowieka mieszać z błotem. Jeżeli się myli to przedstaw argumenty a nie pytaj czy miał widzenia z wróżką lub każ luzować majty itp. I nie dotyczy to osobiście Pola tylko wszystkich.

A osobista kultura nie pozwala mi nazwać kogoś chamem, ignorantem itp. oraz z drugiej strony gimbusem.
Dlatego twierdzę że jedna i druga strona ponosi winę zacietrzewiając się w swojej bezkompromisowości i należy na to zwrócić uwagę a administracja powinna piętnować.

Co do postu zakusa w tym wątku to moje zdanie już wyraziłem powyżej.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1121483
makrst pisze:
kociarski pisze:więc powiedz mi, uważasz że pol, zwracając uwagę że mechaniki nie są dla dzieci (tak określę nowych użytkowników, którzy chcą zacząć chmurzyć) jest chamem, ignorantem, oraz obraża szanownego zakusa, sam zaś zakus jest aniołkiem który obraża i rzuca na lewo i prawo idiotami i ignorantami?


Moje zdanie co do Pola jest tylko takie że zbyt obcesowo i za często próbuje wszystkich pouczać nawet nie wiedząc do kogo pisze.
I z tym się nie zgadzam. Wymagajmy równo od wszystkich zachowania zasad kultury na forum. Nie może tak być że tylko jednym wolno.
Polecam końcówkę tego wątku:
najlepszy-mod-t68740.html
w którym ja również polecam mechanika, tylko diabeł tkwi w szczegółach (czyli kick i gotowe grzałki na początek).
I nie wszyscy muszą się ze mną zgadzać ale to nie znaczy że należy człowieka mieszać z błotem. Jeżeli się myli to przedstaw argumenty a nie pytaj czy miał widzenia z wróżką lub każ luzować majty itp.

Ale osobista kultura nie pozwala mi nazwać kogoś chamem, ignorantem itp. oraz z drugiej strony gimbusem.
Dlatego twierdzę że jedna i druga strona ponosi winę zacietrzewiając się w swojej bezkompromisowości i należy na to zwrócić uwagę a administracja powinna piętnować.

Co do postu zakusa w tym wątku to moje zdanie już wyraziłem powyżej.

Kolego makrst - jesteś już długo w tematyce e-p ,więc pewnie też wiesz że jakby to określić, z roku na rok - ''inteligentna,logiczna forma zapytań" drastycznie spada , ja też byłem nowy i dalej jestem,a nawet będę bo poznam to co mam...
Co do Pol'a - tu akurat się niezgadzam,bo często krytykując daje motywację do poszukiwań(na tacy też zapoda :lol: ,może i jemu ręce opadają,no niewiem)
Grunt to zachować dystans i umiar ,ale też warto przymknąć oko jesteśmy dorośli -rozróżniamy ,czasem trzeba uszczypnąć by się obudzić.
A jakby tak jeden na drugiego się dąsał -to niewiem czy forum by było :lol:
A kolega zakus - łamie regulamin -chociażby swoim forumowym zachowaniem,bo jak określić że reszta to idioci,zwłaszcza w postach u człowieka który mało co się udzielał,pomagał i td.Może i poczytał modomanii ale i są tacy którzy wiedzą więcej a tak się niezachowują.Głos Pola bywa konieczny coby niektórzy oprzytomnieli...

zakus pisze:Już nudne jest to narzekanie na wysokie moce.

Przede wszystkim ta kwestia dotyczy minimalnej liczby waperów, większość używa prostych egonów, więc nikogo to nie obchodzi. W mediach króluje i królować będzie woda w płucach i "trucizna w olejkach" a nie cloud chasing.

A sama moc 100W... Przeszedłem się szybko po mieszkaniu i sprawdziłem jakie to inne maszyny zagłady mam w swoim domu. Lokówka dziewczyny - 400W. Blender - 500W. Suszarka do włosów - 2000W. Największym zagrożeniem okazał się czajnik - 2400W. Nie wiem jakim prawem ktokolwiek dopuścił tak niebezpieczne urządzenia do sprzedaży. Przecież po to mogą sięgnąć dzieci!

Co do tego czy, kto i dlaczego potrzebuje takich mocy. Lubię raz na jakiś czas skręcić sobie quada na ~0,15 Oma i mam do tego święte prawo. Nie łażę z tym po mieście, nie dmucham nikomu w twarz, nie zmuszam nikogo do wapowania na takim setupie. Nie, wapowanie NIE JEST jedynie sposobem na rzucenie palenia. Gdyby było to zatrzymalibyśmy się na watkowcach, no, może na CE3. Do rzucenia nie jest potrzebny mechanik, VV/VW i pierdylion parowników ale dla większości ludzi na tym forum wapowanie przeistoczyło się w hobby. Jakim trzeba być hipokrytą, żeby w jednym wątku pisać o tym, że w wapowaniu chodzi TYLKO o to, żeby nie palić, a w drugim zachwycać się nowościami i dobijać targów na bazarku?

Po co nam samochody osiągające 300 km/h? Przecież to niebezpieczne. Teraz to już tylko o prędkość chodzi i ekstremalne wrażenia. Samochody powinny służyć do dostania się z miejsca na miejsce!

Wapujcie sobie na 5, 10, 20, 200 Watach i dajcie innym wapować na tylu, na ilu chcą.
- merytoryka wg. zakus - kto mu broni, ale nie każdy tak ma..., i wtedy jest ok.
By zakus
#1121505
Hehe, chciałem zacytować post, w którym kolega pol wyzywa mnie od gimbusów - i jakoś nikomu to nie przeszkadza, nie lecą minusiki i ostrzeżonka ;) ale tematu już nie ma. Pech.

Oczywiście tak, jak można było się spodziewać, żadnej dyskusji nie ma. Jedyne co to paru użytkowników się poobrażało, bo nazwałem niesprecyzowaną w żaden sposób grupę użytkowników idiotami. Jeśli więc nie jesteś ignorantem z takimi poglądami jakie kontrowałem w pierwszym poście to nie masz powodu, aby czuć się urażonym. A obrażając się sami siebie nazywacie idiotami. Brawo!

W żadnym ze swoich postów nie odmawiałem komukolwiek własnego zdania. Wręcz przeciwnie, walczyłem o prawo do swojego. Jeśli ktoś pisze, że wapowanie na wysokich mocach to pompowane ego albo leczenie kompleksów - to tłumaczę mu, dlaczego nie ma racji. W odpowiedzi za każdym razem dostaję to samo - pompowane ego, leczenie kompleksów, gimbus, akroleina.

A skoro już się obrażamy to proszę bardzo, ja też potrafię. Obraża mnie ten post:
pawel_aa pisze:Następny kaznodzieja kościoła pw. Wielkiej Chmury :palm
Z czego to się wywodzi, z jakichś kompleksów czy z braku ambitniejszych zajęć?


Użytkownik pawel_aa sugeruje że mam jakieś kompleksy i nie mam ambitnych zajęć. Rani to moje dobra osobiste, nie mam żadnych kompleksów i mam dużo ambitnych zajęć! A tutaj z kolei:

reed pisze:Raczej z trudności w rozumieniu i masochizmu.
Nigdzie nie pisałem, że jestem przeciwnikiem legendarnej wielkie chmury.
Kolega zniesmaczony i płaczący w trawnikowy rękaw, ewidentnie ma klapy na oczach i nie czyta ze zrozumieniem. A wystarczy przeczytać te kilka postów w różnych wątkach które napisałem ja i koledzy uważający podobnie.
Do tego utwierdza w przekonaniu o swoim betoniźmie, ponieważ mając swoje, tak mocno ugruntowane zdanie, nie pozwala mieć swojego zdania "oponentom"
Jak więc to nazwać i jak do tego podejść?
Betonizm.


Użytkownik reed bezczelnie sugeruje, że jestem masochistą, mam trudności w rozumieniu i wciska mi jakiś "betonizm" (nie do końca wiem co ma na myśli, ale to pewnie coś złego).

Domagam się natychmiastowej reakcji administracji na wyżej zacytowane posty w związku ze złamaniem w nich Art. 1 pkt. 6 i 7 Regulaminu Forum.

Serio?
Raczej nie odpowiem na kolejne posty.
Awatar użytkownika
By makrst
#1121513
Tymon78 pisze:....

Nie cytuję bo zgadzam się prawie w całości oprócz wątku szczypania innych.
Takie postawy adresowane do mnie zawsze będę piętnował i stanę w obronie tych atakowanych przez wszechwiedzących.

Tymon pokazał że można się różnić bez niepotrzebnego uwłaczania.

W tym wątku już kończę bo wszystkie argumenty z mojej strony zostały przedstawione.
Awatar użytkownika
By Amkor001
#1121541
@zakus nie wiem o co taka spinka ale wnioskuje , że chodzi o polecania modów o wysokim natężeniu mocy noobą takim jak ja . Niestety muszę się odezwać na ten temat zwłaszcza ze czepiłeś się kolegi @pol i @reed , którzy w moim mniemaniu produkują konstruktywne wypowiedzi . Czasem ich wypowiedzi możne graniczą o margines chamstwa i grubiaństwa (i tak to powinno być w związku z e-papierosami) , lecz powodują u czytelnika odruch autokrytyki i automatycznie wpływają na przemyślenia (pod warunkiem że ktoś nie jest "gimbusem") związane ze swoimi wpisami na forum . W mojej opinii nie powinno się polecać marginesu bezpieczeństwa komuś kto " goni białego króliczka " . Na podporę mogę tylko dorzucić post kolegi @realg czy-potrzebuje-zasilania-30wat-lub-wiecej-felieton-t67937.html (tu jest sedno sprawy o mocy , imo) , jeżeli znasz temat (a jeżeli nie to polecam) to zadaj sobie pytanie czy w swoich wypowiedziach nie popełniłeś błędu , przez co zaowocowało to porównania ciebie do "gimbusa" .

Pozdrawiam

Ps. trzeba pamiętać że każdy , ale to każdy czyta to forum .
Awatar użytkownika
By pendzik
#1121543
@Zakus rozumiem intencję, tylko forma trochę nie teges. Nie przekonasz innych zniżając się do pewnego poziomu. Wiem, że posty co poniektórych na forum, wręcz prowokują tego typu pyskówki, ale odpuść.
Natomiast trudno nie zgodzić się z tym, co piszesz - tylko forma troszkę nie ta.
Niestety pewnych ludzi nie przekonasz(zwłaszcza tych co wiedzą, nie próbując), a poprzedni temat już był i parę userów dyskutowała ok, no ale niektórzy po prostu jechali po bandzie. W tym wątku nie będzie inaczej.
Swoją drogą - plucie jadem na Cloud chasing jest ok, obrona go to już misjonarstwo.
W sumie przypomina to sytuację sprzed paru lat - polemiki mod userów z egofanami.
By zakus
#1121548
Po napisaniu kilkunastu spokojnych postów i otrzymaniu odpowiedzi w chamskim i kpiącym tonie po prostu puszczają nerwy. A na koniec okazuje się, że to ja kogoś obrażam, a święte krowy pozostaną świętymi krowami :)
Awatar użytkownika
By pendzik
#1121555
Wyluzuj - wchodząc na czyjś teren zawsze ten ktoś pokona cię doświadczeniem - spoko, że próbujesz bronic CC, jednak taki ton na dłuższą metę może odnieść przeciwny skutek.
Awatar użytkownika
By kociarski
#1121562
1. polecanie modów (mechaników) świeżakom - moje zdanie znacie, kilka postów wcześniej moja opinia, co do pogoni za białym króliczkiem - jak to mawiał Jurek Owsiak, róbta co chceta, ale nie wkładajcie dzieciom granatów z wyciągniętą zawleczką w rękę, bo to zawsze będzie w ten czy inny sposób piętnowane, dlaczego? SCh już to wyjaśniał nie raz nie dwa

zakus pisze:Po napisaniu kilkunastu spokojnych postów i otrzymaniu odpowiedzi w chamskim i kpiącym tonie po prostu puszczają nerwy. A na koniec okazuje się, że to ja kogoś obrażam, a święte krowy pozostaną świętymi krowami :)


2. co do pierwszego twojego postu - twój ogródek (organizm), twoja opinia, gdybyś podjął temat w kulturalny sposób, to i dyskusja by inaczej wyglądała, koledzy makrst oraz Tymon78 Ci to dobitnie, i kulturalnie wytłumaczyli.
Niestety mój drogi, to nie okazuje się że kogoś obrażasz, nie chodzi o święte krowy, Ty zwyczajnie obrażasz, wyzywasz od idiotów, a teraz próbujesz odwracać kota :) ogonem.
By zakus
#1121565
Przepraszam bardzo, ale w moim bardzo długim pierwszym poście za obraźliwe można uznać DWA ZDANIA. Cała reszta to konkretne argumenty. I tylko te dwa "obraźliwe" (mimo, że nikogo bezpośrednio nie obraziłem) zdania doczekały się odpowiedzi. Wcześniej sugerowano, że pompuję sobie ego i wyzywano od gimbusów - wszystko było okej.

Poza tym jeszcze jedno. Ja wapuję sobie na dualu 0,5 Oma, z Cloud Chasingiem nie ma to nic wspólnego.

A swoją drogą, bardzo prosiłbym administrację o zajęcie się tym, o czym napisałem dwa posty wcześniej zamiast deaktywowaniem mojego konta...
Szczegóły wiadomości
Nadawca info@e-papierosy-forum.pl
Temat E-papierosy-forum.pl - największe w Europie forum o e-papierosach - Aktywuj ponownie swoj e konto
Data 29 cze 2014, 16:56:28
Witaj zakus,

Administrator forum poprosił o ponowną aktywację Twojego konta.

Zanim będziesz mógł/mogła się zalogować, musisz je aktywować, klikając na
poniższy link:
ucp.php?mode=activate&u=30992&k=3KK6RP4E44

--
e-papierosy-forum.pl


To tak, żeby nikt nie miał wątpliwości o co się rozchodzi.
Awatar użytkownika
By pendzik
#1121572
Zakus imo nie walcz w zgłoszeniami, bo w ten sposób przyznajesz, że tego typu kretyńskie teksty przy braku innych argumentów są w stanie cię obrazić. A tym samym przyznajesz, że liczysz się z opinią....tych jak tam ich nazwałeś. A to byłoby równie komiczne jak pojecię wolności wg niektórych.
Weź editnij swego posta jak możesz, zmien na formę bez pojazdów i przeproś tych co poczuli się pokrzywdzeni - może warto być lepszym od niektórych...
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1121574
zakus pisze:Przepraszam bardzo, ale w moim bardzo długim pierwszym poście za obraźliwe można uznać DWA ZDANIA. Cała reszta to konkretne argumenty. I tylko te dwa "obraźliwe" (mimo, że nikogo bezpośrednio nie obraziłem) zdania doczekały się odpowiedzi. Wcześniej sugerowano, że pompuję sobie ego i wyzywano od gimbusów - wszystko było okej.


A to do kogo było? Do św. Mikołaja?

zakus pisze:Zwracam się do tych, którzy wiedzą, że to do nich: jesteście idiotami. Przeciwstawiacie się durnym artykułom o e-papierosach w prasie, śmiejecie się z wody w płucach i formaldehydu w liquidzie, a sami jesteście takimi samymi ignorantami gadając o akroleinie.
Awatar użytkownika
By pendzik
#1121576
@pawel_aa jak kojarzę twoje wypowiedzi z poprzedniego wątku i tego, to brak tam było jakiejkolwiek merytoryki, a jedynie chamskie przytyki i bawienie się psychologa przez internet - więc może nie czepiaj się kogoś, jak sam lepszy nie jesteś.
Dobra może darujmy sobie wszyscy wzajemne obrażanie się i foszki i jak jest sens to porozmawiajmy sobie o tym o czym jest ten temat? :)
By zakus
#1121577
Ale właśnie z tego względu nie zgłosiłem tych postów. Napisałem to tylko w temacie. Nie wspomniałbym o tym więcej gdyby nie to, że moje konto zostało przed chwilą z jakiegoś powodu zdeaktywowane.

Pewnie masz rację, zrobię to. Tyle tylko, że temat na tym się skończy, a w kolejnym temacie o 50 czy 100 Watowym modzie znowu dowiem się na jakim etapie edukacji jestem i co muszę sobie powiększać.
Awatar użytkownika
By pendzik
#1121583
Wyluzuj. Skoro postów nie zgłaszasz to ciągnąc dalej gorzkie żale tylko zaśmiecasz własny temat. A nie o to chodzi. Nie ma co się foszyć, to taki folklor trawy. Albo się to akceptuje, albo spada gdzie indziej.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1121584
pendzik pisze:@pawel_aa jak kojarzę twoje wypowiedzi z poprzedniego wątku i tego, to brak tam było jakiejkolwiek merytoryki, a jedynie chamskie przytyki i bawienie się psychologa przez internet - więc może nie czepiaj się kogoś, jak sam lepszy nie jesteś.
Dobra może darujmy sobie wszyscy wzajemne obrażanie się i foszki i jak jest sens to porozmawiajmy sobie o tym o czym jest ten temat? :)

Staram się zawsze dostosować do poziomu interlokutorów, więc nieraz wychodzi jak wychodzi.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1121598
TommyBlack pisze:To ja Wam teraz pokażę duże chmury i jeszcze większą moc....kontemplując ten widok
osiągniecie pewne stadium spokoju niezbędne do ...? Do czego? :wink: :-P

Obrazek

Ja tu hotspota widzę :lol:
Awatar użytkownika
By daras25
#1121602
zakus pisze:... Nie wspomniałbym o tym więcej gdyby nie to, że moje konto zostało przed chwilą z jakiegoś powodu zdeaktywowane.

Już tłumaczę o co chodzi .
Właśnie administracja sprawdza czy jesteś posiadaczem kilku kont czy to tylko zbieg okoliczności .
Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane .
Awatar użytkownika
By Satoh
#1121608
O poranku Aerotank na 1.6ohm. Chmurka w sam raz, dobrze kopie ale jest zarazem delikatny.
Przy obiadku Kayfun 1.2ohm. Dosyć ciepła chmurka i fajny smak.
Wieczorkiem .6ohm single micro coil na driperku. Szaro w pokoju ale smak w sam raz na wieczorny deser.

O ile regulowane 100W+ moim zdaniem prosi sie o kłopoty to mówiąc zwięźle - ja lubie wapować.
Jeśli kogoś obrażam to najmocniej przepraszam robię to nieświadomie.

Idę dalej strugać coś mojego i cieszyć się tym bardzo fajnym wynalazkiem dzięki, któremu nie kopce analogów :)

Miłej niedzieli Panie i Panowie.
Awatar użytkownika
By pol
#1121610
Treść pierwszego postu została poprawiona przez skreślenia.

Wielokrotnie przywoływany w tym wątku odpowiem.
Wyspecjalizowany sposób manipulacji i mieszania różnych wypowiedzi nie związanych ze sobą w jeden ciąg ...
Wypowiedzi nie dość, że wyrwane z kontekstu, ale i całkowicie i mam prawo przypuszczać, że celowo przeinaczone.


zakus nigdy i nigdzie nie nazwałem Cię "gimbusem".

Podobnie zadawałem na forum pytanie "Ile masz lat" przy innych forumowiczach. Szybko okazywało się, że nie mieli nawet 17-stu...
Medycznie potwierdzone, że nastolatkowie mają jeszcze nie w pełni rozwinięty płat czołowy.

Mogłem ewentualnie zapytać czy nim jesteś po jakieś "dziwnej" Twej wypowiedzi.

Czytając tutejsze Twe wypowiedzi coraz większe mam przekonanie, że pytanie było zasadne.
Awatar użytkownika
By pendzik
#1121632
Pol - staramy się tu uspokoić atmosferę. Jak dalej masz pretensje do autora wątku daj może mu znać, o co konkretnie Ci chodzi. A najlepiej spotkajcie się przy okazji jakiegoś spota na żywo. Zapewne zadziorność obu stron bez udziału neta będzie sporo mniejsza, a całkiem możliwe, że rozejdziecie się jako znajomi darzący się jakąś tam sympatią, choć nie zawsze zgadzający się ze sobą:).
Awatar użytkownika
By pol
#1121640
pendzik pisze:Pol - staramy się tu uspokoić atmosferę. Jak dalej masz pretensje do autora wątku daj może mu znać, o co konkretnie Ci chodzi. A najlepiej spotkajcie się przy okazji jakiegoś spota na żywo. Zapewne zadziorność obu stron bez udziału neta będzie sporo mniejsza, a całkiem możliwe, że rozejdziecie się jako znajomi darzący się jakąś tam sympatią, choć nie zawsze zgadzający się ze sobą:).

Z którego fragmentu wywnioskowałeś, że mam jakiekolwiek pretensje do autora wątku?
Awatar użytkownika
By pendzik
#1121645
@pol proszę:
Wyspecjalizowany sposób manipulacji i mieszania różnych wypowiedzi nie związanych ze sobą w jeden ciąg ...
Wypowiedzi nie dość, że wyrwane z kontekstu, ale i całkowicie i mam prawo przypuszczać, że celowo przeinaczone.


Podobnie zadawałem na forum pytanie "Ile masz lat" przy innych forumowiczach. Szybko okazywało się, że nie mieli nawet 17-stu...
Medycznie potwierdzone, że nastolatkowie mają jeszcze nie w pełni rozwinięty płat czołowy.

Mogłem ewentualnie zapytać czy nim jesteś po jakieś "dziwnej" Twej wypowiedzi.

Czytając tutejsze Twe wypowiedzi coraz większe mam przekonanie, że pytanie było zasadne.
Awatar użytkownika
By pol
#1121649
pendzik pisze:@pol proszę:
Wyspecjalizowany sposób manipulacji i mieszania różnych wypowiedzi nie związanych ze sobą w jeden ciąg ...
Wypowiedzi nie dość, że wyrwane z kontekstu, ale i całkowicie i mam prawo przypuszczać, że celowo przeinaczone.


Podobnie zadawałem na forum pytanie "Ile masz lat" przy innych forumowiczach. Szybko okazywało się, że nie mieli nawet 17-stu...
Medycznie potwierdzone, że nastolatkowie mają jeszcze nie w pełni rozwinięty płat czołowy.

Mogłem ewentualnie zapytać czy nim jesteś po jakieś "dziwnej" Twej wypowiedzi.

Czytając tutejsze Twe wypowiedzi coraz większe mam przekonanie, że pytanie było zasadne.

A gdzie w tej wypowiedzi mijam się z prawdą?
Awatar użytkownika
By makrst
#1121650
pol pisze:Podstawowa sprawa, to próbujesz podejmować polemikę zaczynając od obrażania innych.
Tekstem powyższym wykazałeś swą ignorancję.
P.S.
Jeżeli brzydzisz się tym co tu się dzieje, to po co dokładasz Swą cegiełkę?


A to pewnie są peany a nie pretensje.

Odpuście już wszyscy i wyciągnijcie prawidłowe wnioski a będzie z tego pożytek dla forum.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.