EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By pol
#1914561
Smoking, vaping and the coronavirus (COVID-19) epidemic: rumors vs. evidence
Monday, 09 March 2020 17:3

Dr Farsalinos pisze:Jednym z głównych zagadnień, które wiele osób, zwłaszcza vaperów, dyskutuje na temat epidemii koronawirusa, jest wpływ używania e-papierosów (i palenia papierosów) na podatność i ciężkość zakażenia koronawirusem. Niedawno burmistrz Nowego Jorku (NYC) Bill de Blasio wspomniał w briefingu informacyjnym, że palacze vaperów są bardziej zagrożeni. Cudem to oświadczenie zostało nawet zgłoszone przez Reutersa. Zastanawiam się, jaki jest powód rozważania prawidłowych i zgłaszających oświadczeń osób, które nie mają żadnego doświadczenia w kwestiach zdrowia publicznego?


Dr Farsalinos pisze:Porozmawiajmy teraz o e-papierosach. I to wszystko, co mogę powiedzieć (tj. Nic), nie mamy żadnych dowodów na to, jak używanie e-papierosów wpływa na zakaźność koronawirusa i postęp choroby. Istnieje wiele dowodów na to, że glikol propylenowy (jeden z głównych składników płynów do e-papierosów) ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe w postaci aerozolu. Poniżej znajduje się lista badań, które zacytowałem w książce na temat e-papierosów z 2017 r., Którą napisałem wspólnie z innymi kolegami:

Henle W, Zellat J. Wpływ aerozolu glikolu propylenowego na przenoszonego drogą powietrzną wirusa grypy. Proc Soc Exper Biol Med 1941; 48: 544.

Robertson OH, Loosli CG, Puck TT, Bigg E, Miller BF. Ochrona myszy przed zakażeniem wirusem grypy przenoszonym drogą powietrzną za pomocą par glikolu propylenowego. Science 1941; 94: 612.

Harris TH, Stokes Jr. J. Wpływ pary glikolu propylenowego na częstość zakażeń dróg oddechowych w rekonwalescencyjnym domu dla dzieci: obserwacje wstępne. Am J Med Sci 1942; 204: 430.

Harris TH, Stokes Jr. J. Infekcja krzyżowa przenoszona drogą powietrzną w przypadku przeziębienia: dalsze badanie kliniczne zastosowania oparów glikolu do sterylizacji powietrznej. Am J Med Sci 1943; 200: 631.

Robertson OH, Bigg E, Puck TT, Miller BF, Pomoc techniczna Elizabeth A. Appell. Działanie bakteriobójcze par glikolu propylenowego na mikroorganizmy zawieszone w powietrzu. I. J Exp Med 1942; 75: 593 610.

Puck TT, Robertson OH, Lemon HM. Działanie bakteriobójcze par glikolu propylenowego na mikroorganizmy zawieszone w powietrzu: II. wpływ różnych czynników na aktywność pary. J Exp Med 1943; 78: 387 406.


Dr Farsalinos pisze:Wyjaśnię, że badania te nie sugerują żadnego wpływu glikolu propylenowego na konkretny szczep koronawirusa (COVID-19), który jest związany z globalną epidemią. Dlatego nie mamy dowodów na to, jak e-papierosy i stosowanie glikolu propylenowego mogą wpływać na rozprzestrzenianie się choroby i jej nasilenie. Co więcej, wiemy, że zdecydowana większość użytkowników e-papierosów to osoby używające dwóch palaczy lub byli palacze, więc odczuwają negatywne skutki obecnego i przeszłego palenia, a wielu z nich może już cierpieć na choroby związane z paleniem. Dlatego mogą należeć do grupy podwyższonego ryzyka, ale nie wynika to z e-papierosów. Palacze przechodzący na e-papierosy zdecydowanie mieliby lepsze rokowanie (w porównaniu z ciągłym paleniem), jeśli okaże się, że palenie zwiększa zakaźność i nasilenie choroby.


Dr Farsalinos pisze:To smutne, że epidemia koronawirusa jest wykorzystywana (i wykorzystywana) na arenie politycznej. Oświadczenia zgłoszone w Reuters pochodzą nie tylko od osób bez doświadczenia w dziedzinie zdrowia publicznego; pochodzą od ludzi, którzy są znani ze swojego dogmatycznego, stronniczego stanowiska politycznego przeciwko ograniczaniu szkód wyrządzonych tytoniu i e-papierosom. To kolejny przykład nieodpowiedzialnego zachowania ludzi, którzy udzielają wskazówek popartych zerowymi dowodami. Nie powinniśmy zapominać o ostatniej epidemii EVALI w Stanach Zjednoczonych; ci ludzie nieustannie wypowiadali się na temat e-papierosów powodujących epidemię choroby płuc, podczas gdy nie miało to sensu i teraz jest jasne, że EVALI było spowodowane nielegalnymi olejkami marihuany zawierającymi nieodpowiednie składniki. Żadna z tych osób nigdy publicznie nie przeprosiła ani nie przyznała się do błędu, który spowodował tyle zamieszania, że ​​wciąż Amerykanie uważają, że e-papierosy, a nie nielegalne oleje z marihuany, były odpowiedzialne za epidemię. Wydaje się, że nikt nie przejmuje się szkodami dla zdrowia publicznego spowodowanymi tymi wcześniejszymi oświadczeniami, ponieważ wielu vaperów nawraca się na palenie, a palaczy zniechęca się do przejścia na e-papierosy w oparciu o bezprecedensowe dezinformacje propagowane przez polityków.
Jeśli ktoś uważa, że ​​do epidemii koronawirusa należy podchodzić z tym samym poziomem nieodpowiedzialności i stosować go w grach politycznych, to wcale nie jestem optymistą co do przyszłości.Źródło
Czy jestem dinozaurem?

Witajcie, bardzo dawno tu mnie nie było..tematem e[…]

Ile wat?

Czy każdy drut wytrzyma 200w czy są jakieś konsekw[…]

Serdecznie przepraszam za opóźnienia w aktualizacj[…]

Witajcie, służył kilka lat, gniazdo zasilania odmó[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.