EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By mallina
#1908331
Witajcie.
Dawno tu nie zaglądałem ale dziś nadarzyła się ku temu okazja.
Jestem można by rzec dość doświadczonym użytkownikiem EIN
Ale tego co się stało nie jestem w stanie wyjaśnić
Cała akcja trwała może 1.5-2s ein wyłączony w tylnej kieszeni spodni.
Wiedziałem co się dzieje i sięgałem aby wyrzucić stąd osmolona ręka
Zwarcie ogniwa, zasilania ? Nie wiem.
Na szczęście jedyne straty to ogniwo 26650 i Aegis no i portki :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
By joloass
#1908338
Patrząc na ilość opisywanych problemow z ogniwami/zasilaniem przez użytkowników Legendarnego Aegisa można mieć dość stronnicze przypuszczenia :shock:
Z drugiej strony, nigdy nie bylem zwolennikiem wkładania moda (zwłaszcza niewyłączonego) do kieszeni, torebek i innych miejsc w których podczas ruchu mogą podlegać najróżniejszym naciskom.

Dobrze, ze cie nie poparzyl :roll:
Awatar użytkownika
By Evendi
#1908339
Ogniwo nowe/stare? Jak ladowane? Chyba,że Aegisy naprawdę coś z tymi ogniwami robią co powoduje problemy..

Wysłane z mojego Mi Max Prime przy użyciu Tapatalka
By mallina
#1908344
joloass pisze:Patrząc na ilość opisywanych problemow z ogniwami/zasilaniem przez użytkowników Legendarnego Aegisa można mieć dość stronnicze przypuszczenia :shock:
Z drugiej strony, nigdy nie bylem zwolennikiem wkładania moda (zwłaszcza niewyłączonego) do kieszeni, torebek i innych miejsc w których podczas ruchu mogą podlegać najróżniejszym naciskom.

Dobrze, ze cie nie poparzyl :roll:


Jak zawsze był w kieszeni wyłączony.
Napędził mi niezłego strachu i pewnie pensjonariuszom domu starców też bo wystrzał był znaczny i kłęby dymu. Dobrze że nie były jeszcze czujki dymu zamontowane bo biednym ludziom bym zafundował ewakuację.
By Maskota
#1908366
Ciesz się że tak się to skończyło. Z tym akusem mogłeś się dzisiaj wypróżniać przez Stomie. Stary wyga i takie akusy kupuje ;)
By joloass
#1908370
Goldi pisze:Ogień masz w logo ogniwa. Skąd więc zdziwienie, że się zapaliło? :)


Logo to tylko skromny dodatek w nazwie: BestFire :twisted:
Awatar użytkownika
By Superlux
#1908375
mallina pisze:
Superlux pisze:@mallina


Jaki to akus i gdzie kupowałeś ?



:drinkb
6
https://m.fasttech.com/products/0/10013 ... rgeable-li
Kupiłem go razem z jakimś zasilaniem od któregoś użytkownika forum



:palm
To mogłeś nawet nie zaczynać tematu, BestFire...no chyba nie ma już większego g...Sorry ale wybrałeś fatalnie więc zaczniemy od elementarza :mrgreen: .

Jeżeli nie masz specjalistycznego sprzętu do testowania takich batek ( zanim ich użyjesz ) to nie sprowadzaj ich z Chin. Poza tym staraj się nie kupować rewrapów ( w większości przypadków ich specyfikacja jest przekłamana i to mocno więc nie spełniają zakładanych norm ). Jest tylko kilka firm które produkują oryginalne ogniwa, reszta to przebierańcy.
Wklep sobie - Batimex ( bardzo dobre ceny ) i baw się dobrze. Masz tam Muraty ( byłe Sony ), Samsungi, LG, Sanyo, Panasy, nie ma Molicela ...i to już koniec przewodu pokarmowego. Imo są tylko 2-3 firmy które sprzedają aku innych firm pod swoim brandem i jeszcze się nie splamiły, np KeepPower ( oficjalnym dystrybutorem jest BTO ) ale i tak do końca świata będę polecał produkty tych którzy je stworzyli, zaprojektowali, wymyślili...czyli ww znane i lubiane wielkie firmy / koncerny.
Trzymaj się tego i staraj się je kupować tylko w specjalistycznych sklepach - Batimex, BTO...Osobiście nie kupuję batek w Vape Shopach i po kilku przypałach jakie zaliczyli moi znajomi utwierdzam się w przekonaniu że postępuję słusznie.

A ten żałosny Best Fire ze swoim 90A ( najwydajniejsze obecnie akusy dochodzą z trudem do 35 A więc kłamstwo wierutne ), ciesz się że tylko tak się skończyło. W środku może się np znajdować aku o wydajności 5 - 10 A a może być i 3 A *BOJE SIE* , tak to bywa z oszczędnościami :mrgreen: .

Ciężko znaleźć dobre wysokoprądowe 26650, sami prebierańcy, najpewniejsi to - MXJO żółte ale tylko 3500 mAh, KeepPower 4200 mAh, Aspire 4300 mAh, Golisi 4300 ...chociaż nie leciałbym na nich z mocą wyższą niż 40-45 W.
Po prostu to nie ten adres, dużo łatwiej znaleźć coś z 18650 czy 21700.

Btw - szkoda Aegisa :roll: .



:drinkb
By mallina
#1908378
Jak już wcześniej wspominałem nie kupowałem go bezpośrednio tylko byl razem z jakimś zasilaniem kupionym tu na forum. Sam sobie się dziwię że go w ogóle pakowałem do środka bo nie ufałem mu od samego początku. Z drugiej jednak strony sporadycznie był używany do 35W na grzałce ok 0.6ohm więc nie był obciążany. (Widocznie jednak był) Normalnie używam Efest imr i Awt imr.
Dobra nie ma co beczeć nad rozlanym mlekiem. :)
Także tego no ;)
Awatar użytkownika
By Superlux
#1908379
@mallina


Efest a w szczególności AWT to też bryndza. No kurcze...masz pecha z tym formatem batek. Wybierz jedno z tych które zapodałem wyżej , oczywiście jeżeli chcesz się czuć w miarę bezpiecznie.




:drinkb
By mallina
#1908383
Superlux pisze:@mallina


Efest a w szczególności AWT to też bryndza. No kurcze...masz pecha z tym formatem batek. Wybierz jedno z tych które zapodałem wyżej , oczywiście jeżeli chcesz się czuć w miarę bezpiecznie.




:drinkb

Nie ma problemu żeby przejść z powrotem na zasilania zasilane 18650. Tu sytuacja troszkę lepiej wygląda bo mam LG i VTC6 . Tylko muszę poszukać jakiś panzer mod ;) bo biegam po budowach dlatego też tak lubiłem Aegisy.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.