EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
By Bousian
#1566841
Próbowałem znaleźć ale nie znalazłem więc piszę nowy temat.
Czy aromaty dojrzewają?
Kupiłem peanut butter z TPA i po pierwszym wapieniu (wiadomo, po zrobieniu liquid odstał swoje żeby się ułożyć) smakował jak coś w stylu mocno orzechowej nutelli ale na pewno nie jak masło orzechowe (aromat pachniał tak samo).
Natomiast wczoraj (po ok. miesiącu od pierwszego razu) otwieram buteleczkę z aromatem i czuję dokładny zapach orzeszków ziemnych i masła orzechowego.
Jakieś doświadczenia w tym temacie?
Awatar użytkownika
By Meds
#1567881
Nie chodzi mu o dojrzewanie samogonów tylko dojrzewanie aromatów.

Co do tematu. Aromaty z czasem zmieniają swoje walory. Nie wiem czy nazwałbym to dojrzewaniem, ale bardziej zmiana doznań. Znalazłem przez przypadek w szafie ostatnio aromat, któremu niedługo kończy się data ważności. Tak się złożyło, że kupiłem ostatnio ten sam aromat. Ma on jeszcze rok ważności i muszę powiedzieć, że nawet w zapachu różni się on znacząco od tego starszego . Więc z pewnością aromaty zmieniają swoją charakterystykę z biegiem czasu, ale czy na lepsze czy gorsze, to ciężko powiedzieć.

Mi smakował bardziej ten świeży.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
By Bousian
#1568529
Tak, dokładnie. Chodziło mi o same aromaty (tak, jak napisałem)
No więc rzeczywiście coś się zmienia chociaż u mnie czas był dużo krótszy.
No i po czasie dopiero aromat nabrał właściwego... aromatu xD
Może ktoś jeszcze będzie miał coś do powiedzenia
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1573058
Łukii pisze:Czy może baza zniekształcić smak jeżeli jest po terminie?

Jeżeli jest po terminie, to powinna znaleźć się w klopie.
By Łukii
#1573068
Riccardo pisze:
Łukii pisze:Czy może baza zniekształcić smak jeżeli jest po terminie?

Jeżeli jest po terminie, to powinna znaleźć się w klopie.

Wiem ale ciekawi mnie sama kwestia utraty daty ważności bazy czy coś się dzieje po utracie. Jakieś zmiany oddawania smaku itp.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.