EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By Vince Black
#232656
"Domowe mieszanie w pigułce"

Już przeczytaliście Blog Starego Chemika? Proszę odnaleźć i przeczytać, to co znajdziecie poniżej, to MINIMUM wymagające pogłębienia swojej wiedzy związanej z mieszaniem...

Zakładam, że znane Wam jest niebezpieczeństwo bezpośredniego kontaktu ze stężoną nikotyną.
- z daleka od innych domowników, zwłaszcza dzieci!
- z daleka od zwierząt!
- zawsze po sobie sprzątaj, patrz punkt pierwszy i drugi!

Małe laboratorium:

- puste, suche butelki
- strzykawki
- grube igły
- pipety, zakraplacze
- można obejść się bez igieł, strzykawek itp, ponieważ coraz większa ilość dostawców bazy i składniki e-liquidów zaopatruje w kroplomierze.

Kropla (łac. gutta) skróty gtt., kr., obok mililitra, to dwie obowiązkowe jednostki, którymi się posługujemy. Dla naszych potrzeb przyjmujemy, że 1ml to 20gtt.

W skład naszego e-liquidu wchodzą:

-glikol propylenowy (PG), stanowi główny nośnik wapowanych liquidów, jest stabilizatorem dla nikotyny, jej podłożem, i naszą bazą (później więcej). Co nam daje PG? Przysłowiowego "kopa" - lekko gryzie w gardło, jest mniej słodki w kontakcie z błonami śluzowymi przy paleniu. Lepiej oddaje smak aromatu, wymaga go mniej, niż gliceryna.

-gliceryna (VG), przyjmuje się, że użyta jako dodatek do liquidu daje nam gęste kłęby pary, jeśli posługujemy się sprawnym modelem e-papierosa. W naszym e-liquidzie nie powinno znajdować się więcej niż 20-30% VG, choć są różne szkoły. Znane są podłoża do e-liquidów polegające tylko na VG, lepiej dymią, są delikatniejsze, wymagają dodania więcej aromatu.

-aromaty. Jest bardzo wielu dostawców, krajowych i zagranicznych. Proponują nam oni wiele smaków. Swój trzeba po prostu znaleźć. Metodą prób i błędów dochodzi się do swojego stężenia aromatu w e-liquidzie. Za standard przyjęto 2-3 gtt/ml PG i czasem do 5-6 gtt/ml VG. W drugim przypadku niektóre aromaty tracą trwałość, dlatego odradzam robienie liquidu na zapas...

-woda destylowana i spirytus (ewentualnie wódka) służą jako substancje pomocnicze, rozrzedzające, bowiem nasze e-p nie lubią gęstych cieczy i mają z nimi pewne problemy.

Jak mieszać?

Zawsze czystym sprzętem zakraplać do butelki pożądane wyliczone wcześniej ilości składników. Zostawić na minimum 24 godziny, w ciemnym, chłodnym miejscu. Można wcześniej przygotować swój liquid bazowy, podgrzewać celem lepszego mieszania, chętni znajdą i doczytają... Kalkulator też znajdą. Podobnie maltol, absolut tytoniowy i inne ciekawe rzeczy.

Mieszając najpierw próbujmy co wyszło nigdy na hura, zrobię 50ml! Najpierw zrób 2ml, jak posmakuje, rób więcej.
Zawsze ostrożnie!

Jak dodać pół kropli na ml? Proponuję zarzucić mieszanie, ale niech będzie: dać 1gtt/2ml.

Na koniec:

Czytajcie, czytajcie i czytajcie! Wszystko już było, forum ma opcję szukaj i funkcja ta jest sprawna. Codziennie wiele osób sprawdza jej działanie, możecie i Wy! To, co napisałem to absolutne minimum, mogłem coś pominąć, bo jest "tak oczywiste"... Dlatego apeluję, jeśli rodzą się Wam w głowie jakieś wątpliwości - może to nie dla Was?... Jeśli coś chcecie pominąć, by szybciej coś swojego zapalić... może to nie dla Was? Tu czytanie po łebkach może naprawdę wiele kosztować.

Post powstał z myślą o Nowych lub Niedoświadczonych, by forum uniknęło prostych, ciągle powtarzających się pytań. A jeśli te ciągle rodzą się u Was zapraszamy tu:

viewtopic.php?f=174&p=232629#p232629

Nowe wątki, o początki z mieszaniem będą zgłaszane do usunięcia.
Proszę moderatora o zamknięcie i przyklejenie.

Sugestie / zmiany proszę kierować do autora wątku - kijan77

Widzę, że temat, który zgodnie z tytułem miał doty[…]

Potrzebuję na gwałt ( właściwie to do liquidu :) )[…]

[obraz_800:3c0n6wsz]https://scontent-frt3-2[…]

18 maja wdrożony zostanie trzeci etap luzowania o[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.