EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By bofh
#1588838
Dzięki, @pol... Za trzy miesiące zostanę ustawowo palaczem. Cudowny kraj.
Awatar użytkownika
By Skinner
#1588886
palarnia – wyodrębnione konstrukcyjnie od innych pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych pomieszczenie, odpowiednio oznaczone, służące wyłącznie do palenia wyrobów tytoniowych, w tym nowatorskich wyrobów tytoniowych, lub papierosów elektronicznych, zaopatrzone w wywiewną wentylację mechaniczną lub system filtracyjny w taki sposób, aby dym tytoniowy, para z papierosów elektronicznych lub substancje uwalniane za pomocą nowatorskiego wyrobu tytoniowego nie przenikały do innych pomieszczeń;


Czy słowo "lub" nie powoduje tego że ustawowo nie będzie wspólnych palarni?

Papieros elektroniczny cały czas jest wszystkim ("wyrób, który może być wykorzystywany do spożycia pary zawierającej nikotynę za pomocą ustnika, lub wszystkie elementy tego wyrobu ...").
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1588893
Łeee... przewaliłem na szybko te 48 stron... i wszędzie występuje sformułowanie "Zabrania się palenia"... masa niedorzeczności związanych z EIN. Ja nie wiem czy to jest pisane przez jakiegoś gimnazjalistę, który kompletnie nie ogarnia tematu... Rząd na siłę/ na każdym kroku pokazuje brak jakichkolwiek kompetencji(w losowo wybranej dziedzinie).
Awatar użytkownika
By darek_b
#1588914
Właśnie teraz zauważyłem w tekście że rozróżniają nowatorskie produkty tytoniowe i tu opłata za zezwolenia wynosi 30 średnich wynagrodzeń (art.11a ust. 7) , a w przypadku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych opłata ta wyniesie "zaledwie" jedno miesięczne wynagrodzenie (art.11b ust. 4), może jednak nie wszyscy padną po tej ustawie chociaż pozostałe wymagania nadal mrożą krew w żyłach.
W następnym artykule 11c ust. 1 już wyraźnie rozróżniają "pojemniki zapasowe" dla papierosów elektronicznych do 10 ml a jednorazowe do 2 ml.

Z tego rozumuję iż ustawodawca pisząc "pojemniki zapasowe" ma na myśli wszystkim nam znane atomizery, clearomizery ,itp. a nie pojemniki z liquidem -( w końcu w paczce fajek jest 20 sztuk ale można je kupować na kartony lub palety :) )
wobec czego chyba nadal będzie można kupować "epłyny" w większych opakowaniach mając na uwadze że w artykule 11c ust. 2 zawartość nikotyny nie może przekraczać 20mg/ml.

Ciekawi mnie jeszcze jedno : na końcu projektu w artykule nr 8:
Art. 8. Wyroby tytoniowe wyprodukowane lub wprowadzone do obrotu oraz oznakowane zgodnie z dotychczasowymi przepisami przed dniem 28 lutego 2017 r., papierosy elektroniczne lub pojemniki zapasowe wyprodukowane lub dopuszczone do obrotu przed dniem 20 listopada 2016 r. oraz wyroby ziołowe do palenia wyprodukowane lub dopuszczone do obrotu przed dniem 20 maja 2016 r., które nie spełniają wymagań ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, mogą być wprowadzane do obrotu do dnia 20 maja 2017 r.

czy mamy spokój do maja 2017 roku ?
Awatar użytkownika
By pol
#1588931
Art. 11c. 1. Papierosy elektroniczne lub pojemniki zapasowe: powinny spełniać następujące wymagania:
1) płyn zawierający nikotynę powinien być umieszczony wyłącznie w specjalnie przeznaczonych do tego pojemnikach zapasowych, których pojemność nie może przekraczać 10 ml, a w przypadku papierosów elektronicznych jednorazowego użytku lub kartridżach jednorazowych pojemność kartridży jednorazowych lub zbiorniczków nie może przekraczać 2 ml;
2) zawartość nikotyny w płynie nie może przekraczać 20 mg/ml;


Czytaj dokładniej.
Pojemniki (buteleczki) o pojemności nie przekraczającej 10ml.
Kartridże jednorazowe lub zbiorniczki (pojemność zbiornika w parowniku) nie może przekraczać 2 ml.
Awatar użytkownika
By pol
#1588937
darek_b pisze:.....widzisz tam w zdaniu że w pozostałych również wymagana jest taka pojemność ?
....

Tak, jest tam taki zapis.
Art. 1.
18) pojemnik zapasowy – naczynie z płynem zawierającym nikotynę, który można wykorzystać do ponownego napełnienia papierosa elektronicznego;

20) papieros elektroniczny – wyrób, który może być wykorzystywany do spożycia pary zawierającej nikotynę za pomocą ustnika, lub wszystkie elementy tego wyrobu, w tym kartridże, zbiorniki i urządzenia bez kartridża lub zbiornika; papierosy elektroniczne mogą być jednorazowego użytku albo wielokrotnego napełniania za pomocą pojemnika zapasowego lub zbiornika, lub wielokrotnego ładowania za pomocą kartridży jednorazowych;
Ostatnio zmieniony 14 lut 2016, 02:30 przez pol, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1588938
Jedna istotna zmiana na szybko:

Art. 7f. Zabrania się sprzedaży na odległość, w tym transgranicznej sprzedaży na odległość:
1) wyrobów tytoniowych;
2) papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych oraz ich części.”;

Zakaz nadal nie obejmuje nowatorskich!

Jeśli jednak ktoś odetchnął z ulgą to go zmartwię:
http://www.alizakupy.pl/koniec-aliexpress-polska/

Czyli i tak :dupa
Awatar użytkownika
By darek_b
#1588939
Definicja pojemnika zapasowego jest trochę niejasna bo dla nas w sumie nie wiadomo czy chodzi o butelczynę z płynem czy o o pojemność atomizera, a może o jedno i drugie ? nie wiadomo do końca.

a co do pojemności cytuję z najnowszego projektu ustawy :
"Art. 11c. 1. Papierosy elektroniczne lub pojemniki zapasowe: powinny spełniać następujące wymagania:
1) płyn zawierający nikotynę powinien być umieszczony wyłącznie w specjalnie przeznaczonych do tego pojemnikach zapasowych, których pojemność nie może przekraczać 10 ml,
a w przypadku papierosów elektronicznych jednorazowego użytku lub kartridżach jednorazowych pojemność kartridży jednorazowych lub zbiorniczków nie może przekraczać 2 ml; ... "


streszczę: :)
pojemniki zapasowe w ep : 10 ml
pojemniki zapasowe w ep jednorazowych : 2 ml


ps.
mi głównie chodzi o pojemność "wielorazową" wiele osób twierdzi że będą max 2ml a tego nie napisano w ustawie.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1588942
Wiele osób tak twierdzi bo taki zapis był w pierwotnej wersji dyrektywy, niestety nadal ta informacja jest przekazywana dalej pomimo iż od ponad półtora roku wiemy że będzie inaczej. W wersji finalnej zapis ewoluował do stanu który znamy z ustawy.
Awatar użytkownika
By darek_b
#1588943
Niestety to pisały osoby nie mające pojęcia o tym rynku, to widać od początku, jedynym celem ustawy jest tylko zwiększenie wpływów budżetowych , niech nikt nie wierzy że chodzi o dobro i zdrowie polaków.

ps.
polityków i pieluchy trzeba zmieniać z tych samych powodów ( tylko dlaczego u nas każdy ma permanentną sraczkę )
Idę spać. :)
Awatar użytkownika
By LogerM
#1588947
Wpływy krajowe się nie zwiększą, celem dyrektywy było wprowadzenie ograniczeń zgodnych z wolą firm farmaceutycznych i tytoniowych, gdyż jedne i drugie dostały mocno od EIN po tyłku i nic nie zapowiadało aby ten trend miał się zmienić. To że pisali to dyletanci też nie jest tajemnicą, choć może tutaj się mylimy i przepisy celowo tak wyglądają. O zdrowiu nikt nie myślał tym bardziej Polaków, to jest implementacja europejskiej raczki legislacyjnej w której człowiek nie istnieje.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.