EPF
Shake and Vape - płyny do zmieszania z bazą nikotynową lub bez nikotyny.
Awatar użytkownika
By Maskotis
#1895130
Siemka, potrzebuje Premix 50/50 z firmy Dillon's ale że oni taki nie mają to pomyślałem że kupię premix 70/30 (VG/PG) 50ml i dodam do tego 10ml Glikolu żeby się wyrównało ale gdy obliczyłem to to wyszło jakoś 60/50 więc mi to nie pasowało. Zauważyłem że mają oni w swojej ofercie premixy 20ml 70/30 (VG/PG) i do tego jak bym dodał 10ml samego glikolu to bym miał 30ml 50/50 więc jest spoko tak jak chciałem. Teraz moje pytanie, jak dodam ten sam glikol żeby otrzymać 50/50 to premix jakoś nie straci swój smak ? Lub będzie trzeba czekać na przegryzienie ? bo do premixu jest zalecane dodanie 10ml 70/30 a ja dodam 10ml samego glikolu i nie wiem czy jest to spoko rozwiązanie :)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1895174
Maskotis pisze:70/30 (VG/PG) 50ml i dodam do tego 10ml Glikolu żeby się wyrównało ale gdy obliczyłem to to wyszło jakoś 60/50 więc mi to nie pasowało

Jak dodasz 10ml PG, to wyjdzie +/- 41,7/58,3 PG/VG.
Maskotis pisze: 20ml 70/30 (VG/PG) i do tego jak bym dodał 10ml samego glikolu to bym miał 30ml 50/50

Będziesz miał 53,3/46,7 PG/VG

Kup 50ml 30/70, dodaj 20ml PG i będziesz miał 50/50 :wink:
Awatar użytkownika
By Maskotis
#1895207
Ale jak kupię 50ml to ten premix jest raczej przewidziany na dolanie 10ml a jak dodam 20ml to się pewnie rozcieńczy i smak nie będzie dobry :) a gdy by się wzięło ten drugi 20ml premixu i dodało się 10 ml glikolu to by było spoko chyba :D
Awatar użytkownika
By bulit73
#1895208
Wszystko masz rozpisane wybór należy do ciebie :wink: Ja osobiście rozrabiałbym 50ml.
Awatar użytkownika
By Maskotis
#1895250
A może lepiej z tego wszystkiego robić swoje liquidy ? Kupił bym sobie esencje i nawet taniej by wyszło tylko ciekaw jestem czy smak był by wyraźniejszy jak bym kupił Premix czy jak bym swoje liquidy robił tylko trzeba czekać na przegryzienie :/
Awatar użytkownika
By bulit73
#1895255
Maskotis pisze:A może lepiej z tego wszystkiego robić swoje liquidy ?

Widzisz i to jest myśl :lol:

Maskotis pisze: Kupił bym sobie esencje i nawet taniej by wyszło tylko ciekaw jestem czy smak był by wyraźniejszy jak bym kupił Premix czy jak bym swoje liquidy robił tylko trzeba czekać na przegryzienie :/

Premixy wapuję sporadycznie i jestem zdania, że nie ma to jak własnoręcznie umieszany liquid. Poza tym, praktycznie wszystkie premixy mają 30/70 PG/VG a przy własnym liquidzie to Ty decydujesz o proporcjach.
Przegryzienie, to najmniejszy problem w zamian za radość z wapowania *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Maskotis
#1895268
bulit73 pisze:
Maskotis pisze:A może lepiej z tego wszystkiego robić swoje liquidy ?

Widzisz i to jest myśl :lol:

Maskotis pisze: Kupił bym sobie esencje i nawet taniej by wyszło tylko ciekaw jestem czy smak był by wyraźniejszy jak bym kupił Premix czy jak bym swoje liquidy robił tylko trzeba czekać na przegryzienie :/

Premixy wapuję sporadycznie i jestem zdania, że nie ma to jak własnoręcznie umieszany liquid. Poza tym, praktycznie wszystkie premixy mają 30/70 PG/VG a przy własnym liquidzie to Ty decydujesz o proporcjach.
Przegryzienie, to najmniejszy problem w zamian za radość z wapowania *SMOKEKING*


Ogólnie jestem początkujący w tym. Kupił bym sobie owocową esencje od Dillon's i producent rekomenduje 15% esencji więc na początek zrobił bym sobie dla testu np. 1,5ml + 8,5ml bazy 50/50 = 10ml ml liquidu a później ile czekać na przegryzienie ? i czy jak będzie mi odpowiadało stężenie to jak zrobię więcej liquidu to czy będzie trzeba będzie czekać dłużej na przegryzienie ? :)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1895272
Maskotis pisze:później ile czekać na przegryzienie ? i czy jak będzie mi odpowiadało stężenie to jak zrobię więcej liquidu to czy będzie trzeba będzie czekać dłużej na przegryzienie ?

W zależności od rodzaju aromatu, czas przegryzania jest różny. Tu masz owocówkę, więc 7-10 dni wystarczy.
Ilość rozrobionego liquidy, nie wpływa na czas przegryzania.

Tu masz cały dział, dotyczący mieszania liquidy-w-asnej-produkcji-f174.html
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.