EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1638467
DECYZJA WYKONAWCZA KOMISJI (UE) 2016/586
z dnia 14 kwietnia 2016 r.
w sprawie norm technicznych mechanizmu ponownego napełniania papierosów elektronicznych
(notyfikowana jako dokument nr C(2016) 2093)


KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, uwzględniając dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/40/UE z dnia 3 kwietnia 2014 r. w sprawie zbliżenia przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych państw członkowskich w sprawie produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych i powiązanych wyrobów oraz uchylającą dyrektywę 2001/37/WE (1), w szczególności jej art. 20 ust. 13, a także mając na uwadze, co następuje:

(1)
Art. 20 ust. 3 lit. g) dyrektywy 2014/40/UE nakłada na państwa członkowskie obowiązek zapewnienia, aby papierosy elektroniczne i pojemniki zapasowe posiadały mechanizm zapewniający ponowne napełnianie bez wycieków.

(2)
Art. 20 ust. 13 dyrektywy 2014/40/UE upoważnia Komisję do ustanowienia, w drodze aktu wykonawczego, norm technicznych mechanizmu ponownego napełniania papierosów elektronicznych.

(3)
Biorąc pod uwagę toksyczność zawierających nikotynę płynów stosowanych do papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych, należy zapewnić, by papierosy elektroniczne mogły być napełniane w sposób minimalizujący ryzyko kontaktu takich płynów ze skórą i ich przypadkowego połknięcia.

(4)
Na podstawie informacji zwrotnych uzyskanych od zainteresowanych stron oraz dzięki pracy zrealizowanej przez zewnętrznego wykonawcę określono normy techniczne, które mają na celu zapewnienie przez zgodne z wymaganiami mechanizmy ponownego napełniania wystarczającej ochrony przed wyciekami.

(5)
Określone normy techniczne obejmują także środki zapewniające, by konsumenci byli odpowiednio informowani na temat sposobu funkcjonowania mechanizmów ponownego napełniania, co pozwoli na napełnianie bez wycieków.

(6)
Zainteresowane strony mogą dostarczyć Komisji informacje dotyczące opracowanych przez nie alternatywnych mechanizmów pozwalających na napełnianie bez wycieków, co może prowadzić do przeglądu niniejszej decyzji.

(7)
Środki przewidziane w niniejszej decyzji są zgodne z opinią komitetu, o którym mowa w art. 25 dyrektywy 2014/40/UE,

PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DECYZJĘ:

Artykuł 1

Przedmiot

Niniejsza decyzja ustanawia normy techniczne mechanizmu ponownego napełniania papierosów elektronicznych produkowanych w Unii lub przywożonych do Unii.

Artykuł 2

Wymagania dotyczące mechanizmu ponownego napełniania

1. Państwa członkowskie zapewniają, aby papierosy elektroniczne wielokrotnego napełniania i pojemniki zapasowe były wprowadzane do obrotu tylko wtedy, gdy mechanizm napełniania papierosów elektronicznych spełnia jeden z następujących warunków:

a)
wymaga korzystania z pojemnika zapasowego posiadającego bezpiecznie zamocowaną końcówkę o długości co najmniej 9 mm, która jest węższa od otworu w zbiorniku papierosa elektronicznego i pasuje do otworu takiego zbiornika, a także posiadającego mechanizm kontroli napływu, który w położeniu pionowym, tylko pod ciśnieniem atmosferycznym i w temperaturze 20 °C ± 5 °C, wydziela nie więcej niż 20 kropli płynu do napełniania na minutę;

b)
działa przez system dokujący, który wydaje płyn do napełniania do zbiornika papierosa elektronicznego tylko wtedy, gdy papieros elektroniczny i pojemnik zapasowy są połączone.


2. Państwa członkowskie zapewniają, aby papierosy elektroniczne wielokrotnego napełniania i pojemniki zapasowe zawierały odpowiednie instrukcje dotyczące ponownego napełniania, w tym schematy, jako część instrukcji użytkowania wymaganej w art. 20 ust. 4 lit. a) ppkt (i) dyrektywy 2014/40/UE.

W przypadku papierosów elektronicznych wielokrotnego napełniania i pojemników zapasowych z mechanizmem ponownego napełniania rodzaju, o którym mowa w ust. 1 lit. a), w instrukcjach użytkowania podaje się szerokość końcówki lub szerokość otworu w zbiorniku w sposób umożliwiający klientom rozpoznanie zgodności pojemników zapasowych i papierosów elektronicznych.

W przypadku papierosów elektronicznych wielokrotnego napełniania i pojemników zapasowych z mechanizmem ponownego napełniania rodzaju, o którym mowa w ust. 1 lit. b), w instrukcjach użytkowania podaje się rodzaj systemu dokującego, z którym takie papierosy elektroniczne i pojemniki zapasowe są zgodne.
Awatar użytkownika
By xD_
#1638473
Ja czytam i nadal nic z tego nie wiem ,przetlumaczysz ?
Awatar użytkownika
By einon
#1638476
xD_ pisze:Ja czytam i nadal nic z tego nie wiem ,przetlumaczysz ?

Zbanowane buteleczki z dripperami a zwykle sa spoko o ile maja tipa 9mm.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By ramti
#1638485
Czyli mówiąc krótko wszystko co ma wymmienne grzałki jak i rta/rda itd dalej zniknie, nawet ce4 a zostanie tylko to nie linkujemy do vype itp, znaczy się wszystko co ma kartridże z liquidem... :(
Awatar użytkownika
By xD_
#1638487
chyba ich p......o :evil: :evil:
By Fronti3r
#1638493
Czytam i nie wierzę. Tadaaam. "Przetarg" wygrywa, Vype.
Edit: przeczytałem jeszcze raz na spokojnie i ... nie ma co panikować ;)
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2016, 00:24 przez Fronti3r, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Donayo
#1638494
Serio?
Czyli Vype ma to co chciało...masakra.
A tu chodzi tylko o sprzedaż czy za korzystanie też będzie coś groziło?
Dobrze rozumiem, że tylko Vype w tym momencie załapuje się na te wymagania co do napełniania?
Awatar użytkownika
By LogerM
#1638497
ramti pisze:Czyli mówiąc krótko wszystko co ma wymmienne grzałki jak i rta/rda itd dalej zniknie, nawet ce4 a zostanie tylko (...)

Donayo pisze:Dobrze rozumiem, że tylko Vype w tym momencie załapuje się na te wymagania co do napełniania?

Nie. Jeszcze nie mam pewności ale wstępnie: NIE. Może nie jest tak źle, idę szukać książek z technikum...

ps. ważna sprawa: NIE LINKUJEMY NA TYM FORUM DO VYPE!
Awatar użytkownika
By xD_
#1638500
Donayo pisze:Serio?
Czyli Vype ma to co chciało...masakra.
A tu chodzi tylko o sprzedaż czy za korzystanie też będzie coś groziło?
Dobrze rozumiem, że tylko Vype w tym momencie załapuje się na te wymagania co do napełniania?


Prawo nie działa wstecz,nic ci nie bedzie grozić .
Awatar użytkownika
By bofh
#1638502
Biorąc pod uwagę mechanizm tankowania jednego z vype'ów, to poza 9mm dziubkiem flaszki z lq ( :palm2 ) chyba produkujecie czarownice ;) Tankowanie jak tankowanie, a i wylać się może jak komu zbiornik upadnie...
Awatar użytkownika
By LogerM
#1638505
jsakic19 pisze:Historia zatoczyła koło, moderzy znów będą na topie!

Jesteś pewien? Który z nich odważy się 'ogłaszać'? Przy tych karach i ilość uprzejmych tylko kwestią czasu jest pierwsza licytacja domu moddera.
Awatar użytkownika
By ramti
#1638506
LogerM pisze:
ramti pisze:Czyli mówiąc krótko wszystko co ma wymmienne grzałki jak i rta/rda itd dalej zniknie, nawet ce4 a zostanie tylko (...)

Donayo pisze:Dobrze rozumiem, że tylko Vype w tym momencie załapuje się na te wymagania co do napełniania?

Nie. Jeszcze nie mam pewności ale wstępnie: NIE. Może nie jest tak źle, idę szukać książek z technikum...

ps. ważna sprawa: NIE LINKUJEMY NA TYM FORUM DO VYPE!


Jak oni to nazywają toksyczność i zanieczyszczenia?... A podczas wymiany grzałki akurat to występuje, a w pojemniku zamkniętym na liquid (kartridż), to zjaisko nie występuje. :(( masakra jakaś

-- 18 kwi 2016, 16:39 --

jsakic19 pisze:Historia zatoczyła koło, moderzy znów będą na topie!

Moderzy mechaników tak, bo wszystkie regulowane boxy mody (ww/vw/temp) znikną :(
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1638515
ramti pisze:Moderzy mechaników tak, bo wszystkie regulowane boxy mody (ww/vw/temp) znikną :(


A dlaczego? Nie masz prawa zrobić sobie takiego boxa`a ww/vw/temp aby regulować świecenie żarówki na gwincie 510?
Awatar użytkownika
By ramti
#1638518
jsakic19 pisze:
ramti pisze:Moderzy mechaników tak, bo wszystkie regulowane boxy mody (ww/vw/temp) znikną :(


A dlaczego? Nie masz prawa zrobić sobie takiego boxa`a ww/vw/temp aby regulować świecenie żarówki na gwincie 510?


No my mamy prawo to zrobić ;) ale dostawcy nie będą mogli sprzedawać...
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1638523
ramti pisze:No my mamy prawo to zrobić ;) ale dostawcy nie będą mogli sprzedawać...


Mogę się założyć, że dalej kupisz sobie coś od Geppeto, Koncio, Barjavel`a czy Taxeusza. No fakt ceny czasem ponad 500$ ale może pójdą w dół za jakieś "seryjne modele". Wybaczcie, że tak piszę bo dla mnie ewidentnie vype będzie królować z tymi 40 naukowcami, którzy "czuwają" nad naszymi liquidami.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1638525
Rozbierzmy cholerę na części pierwsze zanim ktoś się powiesi z rozpaczy:

Dla przypomnienia (za dyrektywą):
„pojemnik zapasowy” oznacza naczynie z płynem zawierającym nikotynę, który można wykorzystać do ponownego napełnienia papierosa elektronicznego;

Czy atomizer służy do napełniania "papierosa elektronicznego"? No nie, atomizer jest jego częścią. Pojemnik zapasowy jest więc niezależnym służącym tylko do napełniania pojemnikiem.

Wracamy do decyzji wykonawczej:
wymaga korzystania z pojemnika zapasowego posiadającego bezpiecznie zamocowaną końcówkę o długości co najmniej 9 mm

Nic innego jak zwykła buteleczka na liquid.
LogerM pisze:która jest węższa od otworu w zbiorniku papierosa elektronicznego i pasuje do otworu takiego zbiornika

Czyli unifikacja otworów do napełniania, na pewno znikają odkręcane capy itp. Ale jeszcze nie ma co płakać...
LogerM pisze:a także posiadającego mechanizm kontroli napływu, który w położeniu pionowym, tylko pod ciśnieniem atmosferycznym i w temperaturze 20 °C ± 5 °C, wydziela nie więcej niż 20 kropli płynu do napełniania na minutę;

To się tyczy zbiornika zapasowego, a nie atomizera. Mówiąc krótko zbiornik zapasowy postawiony na sztorc nie może podawać więcej niż 20 kropli na minutę w warunkach normalnych, ale nikt nie mówi że nie można go ściskać ;)

Teraz problem techniczny: ponowne napełnienie wymaga tej nieszczęsnej końcówki o długości 9mm. A teraz pytanie do starszych stażem: Podaj atomizer nie produkowany masowo który napełniało się przy pomocy butelki ze specjalną końcówką. ;)

jsakic19 pisze:Mogę się założyć, że dalej kupisz sobie coś od Geppeto, Koncio, Barjavel`a czy Taxeusza.

Kupią Ci którym modderzy zaufają na tyle aby sprzedać.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1638528
LogerM pisze:Kupią Ci którym modderzy zaufają na tyle aby sprzedać.


Masz rację, zaraz pewnie się pojawią TW "Olejek", TW "Wata" czy TW "Clapton" :lol:
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1638532
Ja też nic nie rozumiem. Czytam to i czytam, za cholerę nie składa mi się w logiczną całość.
Kayfuna mogę napełnić "wyciekowo" lejąc z wiadra po odkręceniu górnego capa. Mogę go napełnić unijnym mikro-zbriorniczkiem przez zaworek z boku. O taifunowatych nie wspominam, bo to będą nielegalne nieunijne sprzęty.
Tylko takie lubię i tylko takich używam. Lubię nalewanie wprost z butelki i niech Unia odczepi się od tego, jak ja mam nalewać.
Będę więc nielegalny.
Ślimak to ryba, marchew to owoc. Kongratulejszyn.
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1638533
LogerM pisze:
która jest węższa od otworu w zbiorniku papierosa elektronicznego i pasuje do otworu takiego zbiornika

Czyli unifikacja otworów do napełniania, na pewno znikają odkręcane capy itp. Ale jeszcze nie ma co płakać...

Możesz rozwinąć skąd taki wniosek? Jeśli taka końcówka się mieści do otworu to znaczy, że do niego pasuje i jest możliwe poprawne napełnienie.

tymbardziej, że:
w instrukcjach użytkowania podaje się szerokość końcówki lub szerokość otworu w zbiorniku w sposób umożliwiający klientom rozpoznanie zgodności pojemników zapasowych i papierosów elektronicznych.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2016, 18:09 przez tinOFbeer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#1638536
@ jomat,
Prawie tak, tylko, że w CE4 musiała by być dziura z uszczelnieniem tej igły z butelki. W inny sposób możliwości uzupełnienia silnie trującą substancją wyeliminuje dotychczasową konstrukcję CE4.
Awatar użytkownika
By jomat
#1638541
Uważam podobnie jak tinOFbeer,
końcówka ma być węższa i pasować (jak? kolorystycznie?).
Tu nie chodzi o "pasowanie" ze słownika dla mechaników (w przeciwnym wypadku by nie pisali, że ma być węższa).
Nie da się napełniać butelką ze spasowaną (w wysokiej tolerancji) końcówką do otworu,
pozostaje niska tolerancja, fi końcówki 1mm - fi otworu np. 3mm lub kształt fasoli

@pol - to uszczelnienie o którym piszesz równie dobrze może być na początku igły w każdej butelce (krążek silikonowy?)
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1638551
Powiem tak. Jak pies się nudzi, to sobie jajka liże. Jak europoseł się nudzi, to wymyśla farmazony, żeby nie było, że totalnie nic nie robi. A jak dostanie dopalacz (lobbing i kasa) to zaczyna się uruchamiać :|
Awatar użytkownika
By jomat
#1638560
dajczu pisze:... JAKI jeżu drogi ma to wpływ na cokolwiek?! ...

Choćby na cenę.

P.S. Czy końcówka może być węższa od otworu i jednocześnie nie pasować do niego?
Tak - np. w zalewanych od góry parownikach otwór wlewowy jest tak nisko,
że końcówka butelki tam nie sięgnie bo coś przeszkadza (np. rant parownika).
Awatar użytkownika
By empee
#1638568
Z tym "mechanizmem kontroli napływu" nie powinno być (teoretycznie) problemu - wystarczy w butelce, pod dripem, taka błonka jak np. w Kubusiach, tych w plastikowych butelkach, i nie ma siły żeby kapało. Resztę rozumiem tak, że póki buteleczka ma drip na tyle długi (min. 9mm) i cienki żeby go wetknąć w dziurę, jest ok, ale może źle interpretuję.

Smuci mnie że oni naprawdę chcą żeby wajp się sprzedawał, a jeszcze bardziej to, że myślą że będzie.
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1638577
Ja sie tak zastanawiam. A kto odda pieniądze lokalnym małym przedsiębiorcom, którzy wzięli kredyty żeby otworzyć sklep z EIN, a teraz przez taką dyrektywę upadną? Przykład sklepiku u mnie na osiedlu, na lokalnym bazaraku, w małej budce a jednak można tam dostać takie mody jak cuboid, xcube, boxy od kangertecha i wiele innych. Ma też wiele akcesoriów jak bazy, druty, drip tipy itp. Na półkach leży również wiele subohmowych parowników. W zasadzie to praktycznie same mody. Nie wierzę, że gość włożył w to tylko własne pieniądze. A utrzymać taki sklepik po wejściu tych wymysłów od baranów z PE to będzie graniczyło z cudem.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1638586
tinOFbeer pisze:Możesz rozwinąć skąd taki wniosek? Jeśli taka końcówka się mieści do otworu to znaczy, że do niego pasuje i jest możliwe poprawne napełnienie.

tymbardziej, że:
w instrukcjach użytkowania podaje się szerokość końcówki lub szerokość otworu w zbiorniku w sposób umożliwiający klientom rozpoznanie zgodności pojemników zapasowych i papierosów elektronicznych.

W sumie to edytując posta sam podałeś skąd taki wniosek. Unifikacja nastąpi poprzez próbę dostosowania się producentów do rynku. Dokładnie w taki sam sposób jak miało to miejsce z gwintem 510. Czy ktoś zmusił producentów do korzystania z takiego właśnie rozwiązania? Czy był jakiś dekret? No nie. Unifikacja to na rynku proces bardzo częsty i całkowicie naturalny. Chcąc sprzedać produkt A musisz dostosować się do produktu B lub wytworzyć własny zamiennik produktu B ryzykując że Twoja koncepcja nie zaskoczy.

jomat pisze:Uważam podobnie jak tinOFbeer,
końcówka ma być węższa i pasować (jak? kolorystycznie?).
Tu nie chodzi o "pasowanie" ze słownika dla mechaników (w przeciwnym wypadku by nie pisali, że ma być węższa).
Nie da się napełniać butelką ze spasowaną (w wysokiej tolerancji) końcówką do otworu,
pozostaje niska tolerancja, fi końcówki 1mm - fi otworu np. 3mm lub kształt fasoli

Ważne słowo w całej dyskusji: wymaga. Czy np.: Hastur wymaga ode mnie użycia takiej butelki jak wskazano? Nie. Mogę jej użyć będzie wygodniej, ale mogę nakapać tam z pipety i też będzie dobrze. Tutaj wprowadza się wymóg, a tam gdzie wprowadza się wymóg nie ma miejsca na dowolność. Przy czym nadal twierdzę że nie ma co płakać. kawałek sprężynki, kulka z niemal dowolnego w miarę twardego materiału i nasz mechanizm gotowy. Tutaj nie ma nic nowego takie atomizery już na rynku były. Podobnie można skorzystać z przyciętego odpowiednio kawałka silikonu (np. przecięta uszczelka która otwiera się gdy do otworu wprowadzamy dzióbek). Ten "mechanizm" to naprawdę nic strasznego.

dajczu pisze:Jak widzę znowu krzywią banana... JAKI jeżu drogi ma to wpływ na cokolwiek?! Przed czym ma to zabezpieczyć?

A kto powiedział że dyrektywy i rozporządzenia UE, które parlament i komisja wypluwają w ilościach liczonych w tonach papieru rocznie mają przed czymś zabezpieczać? One mają być. Nie po to im płacimy drakońskie pensje i gigantyczne emerytury żeby nic nie robili. A skoro nie potrafią zrobić nic sensownego to robią to co potrafią najlepiej. Słuchają lobbystów i piszą rzewne przemówienia o tym jak mocno na sercu leży im dobro ludzi.

empee pisze:Z tym "mechanizmem kontroli napływu" nie powinno być (teoretycznie) problemu - wystarczy w butelce, pod dripem, taka błonka jak np. w Kubusiach, tych w plastikowych butelkach, i nie ma siły żeby kapało.

Odkręć butelkę 'z dzióbkiem' odwróć do góry nogami, zobacz ile wykapie przez tą minutę.

empee pisze:Smuci mnie że oni naprawdę chcą żeby wajp się sprzedawał, a jeszcze bardziej to, że myślą że będzie.

Bo będzie, przy tej sieci sprzedaży, przy tej kasie na marketing, prawników, a nawet ewentualne kary uwierz mi że bezie się sprzedawał.

BHBmacieg pisze:Ja sie taka zastanawiam. A kto odda pieniądze lokalnym małym przedsiębiorcom, którzy wzięli kredyty żeby otworzyć sklep z EIN, a teraz przez taką dyrektywę upadną.

Prześledź ostatnie 12 lat i powiedz mi ilu firmom oddano pieniądze dlatego że przez kolejne ograniczenia musiały zawinąć interes? Bądźmy poważni.
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1638587
Ale bijecie pianę. Co tu jest niejasne? Zwykła butelka dzióbkiem. Chociaż by taka, w jakich e-płyny sprzedaje bazy nikotynowe.
Fakt, skończą się tanki napełniane tak, jak chociaż by Subtank mini.

a)
wymaga korzystania z pojemnika zapasowego posiadającego bezpiecznie zamocowaną końcówkę o długości co najmniej 9 mm, która jest węższa od otworu w zbiorniku papierosa elektronicznego i pasuje do otworu takiego zbiornika, a także posiadającego mechanizm kontroli napływu, który w położeniu pionowym, tylko pod ciśnieniem atmosferycznym i w temperaturze 20 °C ± 5 °C, wydziela nie więcej niż 20 kropli płynu do napełniania na minutę;
By orient
#1638600
tunajerzy pisze:Fakt, skończą się tanki napełniane tak, jak chociaż by Subtank mini.


Chwila, chwila. Dyrektywa mówi jedynie o zbiornikach zapasowych które mają spełniać określone wymagania a nie nakłada ograniczeń na atomizery. Reasumując butelka musi mieć końcówkę co najmniej 9 mm z którego jak przewrócić ją do góry nogami (bez ściskania) nie wykapie więcej niż 20 kropli w ciągu minuty. Nic więcej. Większość dotychczas stosowanych opakowań ten warunek SPEŁNIA.(nie jestem pewien co do długości dzióbka ale na oko tyle mają). I teraz następuje część dalsza mamy łącznik LUB a nie I. I ta część jest dla jakiś dedykowanych rozwiązań w których projektuje się jakieś osobne rozwiązanie techniczne w którym ta buteleczka nie kończy się dzióbkiem tylko czymś innym. Na razie (IMHO), w e-papierosach, takie rozwiązania nie były stosowane, więc nie ma, co sobie tym głowy zawracać. Być może jakiś potentat będzie robił jakieś atomizery które będzie można napełniać tylko lq jego produkcji. I ta dyrektywa mu to umożliwia. Jak na razie to wszystko jest sensownie i bez żadnego znęcania się nad nami. Gdyby nie ta nieszczęsna objętość pojemnika zapasowego...
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1638606
Jaka ładna definicja plastikowej flaszki z dzióbkiem...
A propos UE. ktoś kiedyś powiedział, że filmy Bareji zrozumie tylko Polak. A ja uważam, że Bareja mógłby z rozporządzeń UE czerpać pełnymi garściami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By Polan
#1638611
Wychodzi na to, że muszę zrobić odpowiedni zapas dobrych butelek :)

Może się zdarzyć, że te straszne przepisy będą tak naprawdę martwe...

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1638612
@tunajerzy w stosowanych przeze mnie parownikach, priorytetem jest nalewanie liquidu wprost z butli/wiadra/półlitrówki po wódce. To dla mnie ważne.
Nie nie i nie tematy w jakies strzykaweczki, buteleczki. Mowy nie ma!
Muszę mieć samogon 70-80%VG z zdrowotnych względów, nie przepcham tego przez strzykawkę z najgrubszą dostępną igłą w aptece.
Awatar użytkownika
By Amix
#1638618
Polan pisze:Wychodzi na to, że muszę zrobić odpowiedni zapas dobrych butelek :)

Może się zdarzyć, że te straszne przepisy będą tak naprawdę martwe...

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Większość przepisów będzie martwa. Zobaczy cię policjant z e-papierosem i zaraz do bramy i rewizja w poszukiwaniu buteleczki. Suwmiarką będzie mierzył długość dzióbka. Czy ktoś teraz przejmuje się krzywizną banana i sprawdza czy marchewka w markecie leży wśród owoców ? To wszystko jest martwe. W każdym sklepie marchewka jest w warzywach, ale kasy mogą natrzepać "wysocy" komisarze UE udowadniając łamanie dyrektywy jakiejś tam i wlepiając mandaty za marchewkę, ślimaki i banany.
VG i PG oraz aromaty będą ogólnie dostępne, a nikotyna ? - trzeba myśleć i troszkę pokombinować, a wszystko da się załatwić.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2016, 20:59 przez Amix, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By ramti
#1638625
Polan pisze:Wychodzi na to, że muszę zrobić odpowiedni zapas dobrych butelek :)

Może się zdarzyć, że te straszne przepisy będą tak naprawdę martwe...

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka


Chwila chwila spokojnie ;)... Wszystko będzie po staremu do 19 maja 2017, tzn jak sprzedawca/dostawca będzie miał w magazynie do 19 maja 2016 np. Ileś tysięcy litrów bazy 72mg nikotyny, w butelkach po 1 litr każda, to będzie mógł to sprzedać do 19 maja 2017. To samo z liquidami w szklanych butelkach, i to samo będzie z rta itd. Więc wszystko zależy od dostawców ile będą mieli wszystkiego w magazynie przed 20 maja 2016.
By orient
#1638665
Amix pisze: Zobaczy cię policjant z e-papierosem i zaraz do bramy i rewizja w poszukiwaniu buteleczki. Suwmiarką będzie mierzył długość dzióbka.


Tu nie chodzi o to co ty będziesz miał w kieszeni, bo sobie nawet możesz w wiadrze nosić, tylko co będzie na sklepowych półkach. A ty już się nie bój. pewnie nikt z waperów ale konkurencja doniesie, że ktoś ma nieprawilne "pojemniki zapasowe".
Awatar użytkownika
By Amix
#1638668
orient pisze:
Amix pisze: Zobaczy cię policjant z e-papierosem i zaraz do bramy i rewizja w poszukiwaniu buteleczki. Suwmiarką będzie mierzył długość dzióbka.


Tu nie chodzi o to co ty będziesz miał w kieszeni, bo sobie nawet możesz w wiadrze nosić, tylko co będzie na sklepowych półkach. A ty już się nie bój. pewnie nikt z waperów ale konkurencja doniesie, że ktoś ma nieprawilne "pojemniki zapasowe".

Ja się nie boję, bo mi to lotto, ale jest taka ewentualność i bardzo prawdopodobna.
By Polan
#1638684
Co ja mogę napisać.
Butelki wyjadą z sklepów z EIN ale nie wyjadą z sklepów z butelkami.
Ot taka niedogodność. Kolejna psia ich mać....

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1638687
Może jeszcze rewizje w domach.. :palm
Normy się tyczą tylko produktów będących w sklepach w sprzedaży. Tak jak z normami spalin, nie można sprzedawać nowych samochodów poniżej jakiejś normy ale jeździć starociem możesz.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Deimond
#1638701
W sklepie bez problemu kupisz butelkę z pipetą - tyle że pustą. Tego nikt nie zabrania. A co i jak sobie do niej wlejesz to Twoja sprawa.
Awatar użytkownika
By Timi
#1638710
Zepsulo pisze:Muszę mieć samogon 70-80%VG z zdrowotnych względów, nie przepcham tego przez strzykawkę z najgrubszą dostępną igłą w aptece.

Kup sobie igły weterynaryjne. Są nawet 3 mm.
Koniec offtopa ;-)
Awatar użytkownika
By lelek6
#1638719
Dzisiaj po południu "nabierałem" i "wypuszczałem" 20 ml czystej gliceryny do strzykawki igła 1,8. Dała radę :D Najciekawiej jest "nabierać" :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Deimond
#1638725
lelek6 pisze:Dzisiaj po południu "nabierałem" i "wypuszczałem" 20 ml czystej gliceryny do strzykawki igła 1,8. Dała radę :D Najciekawiej jest "nabierać" :D

Pozdrawiam


A nie łatwiej kupić sobie menzurkę szklaną z miarką ? ;D



Bardzo fajnie się miesza za pomocą takiej menzurki ale przy większych ilościach powyżej 200 ml .
Awatar użytkownika
By lelek6
#1638729
Menzurek u mnie, jak to u chemika - w pytkę, ale nie chciało mi się brudzić :lol:

Pozdrawiam

Poprawnie powinno się mówić: cylinder miarowy ;)

-- Pn 18 kwi 2016 23:15 --

Deimond pisze:Bardzo fajnie się miesza za pomocą takiej menzurki ale przy większych ilościach powyżej 200 ml .

Zazwyczaj używam "menzurek" do każdej objętości. Zestaw: 10ml, 25ml, 100ml, 500ml, 1000ml "pokrywa" mi cały zakres odmierzanych cieczy. Z tym, że przy moich objętościach mieszanych liquidów, to najczęściej używam 1000 ml, 500 ml :D 100ml do bazy.
Strzykawek to raczej tylko gdy trzeba odmierzyć do testowej próbki nowego liquidu.

Pozdrawiam
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.