EPF
wszystko związane z czyszczeniem i konserwacją e-papierosów.
Awatar użytkownika
By SirBufor
#403803
Witam
Jak wyczyścić efektywnie grzałkę od atomizera z wymienną grzałką :)? Mam do dyspozycji spirytus salicylowy, wodę i glicerynę. Niestety nic poza tym (bez możliwości wyjścia do sklepu).
Arbuz od Casablanki zostawi swój aromat na bardzo długo... Palę 2 ml dziennie liquidu a arbuzem zalałem 6 dni temu i do teraz czuję aromat co jest bardzo irytujące. Dziękuję z góry za pomoc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Murof
#403819
Sama kąpiel w gorącej wodzie powinna wystarczyć. Jak chcesz to zrobić dokładniej, to zdejmij delikatnie ten element z knotem, wyciągnij knot i wszystkie te elementy wykąp w gorącej wodzie. Można do wody dodać odrobinę Ludwika i dokładnie wypłukać.
Takie rzeczy najlepiej myje się w IPA (alkohol izo-propylowy) lub czystym spirytusie. Zawsze po myciu grzałek trzeba pamiętać o dokładnym wypłukaniu w czystej wodzie i wysuszeniu np. suszarką do włosów.
Po kąpieli i zmontowaniu wszystkiego do kupy na grzałkę trzeba kapnąć odrobinę liquidu i dopiero włożyć do atomizera.
Jeżeli nie masz wprawy i doświadczenia to nie rozbieraj tego raczej. Jak knot podczas prania się rozleci, będziesz miał problem z jego dorobieniem.
Awatar użytkownika
By SlaVa
#454137
K3m3r pisze:po 2-3 przepaleniach każde ok. 2 -3 sek. przepaliłem tak dwie grzałki. Osobiście nie polecam.


A ja czyszczę swoją grzałkę już od ~2 tygodni i działa wyśmienicie ;) Albo miałeś kiepską grzałkę, albo..... ;)
By Squel
#455363
A u mnie po wyczyszczeniu, zaczęło zalatywać przy paleniu lekką spalenizną.
Mimo że zakropiłem 2-3 krople liquidu na knot to nic to nie pomogło.
By Saran
#479753
Przepalanie grzałki wcześniej czy później nikogo nie minie (chyba, że będzie się kupować nowe palniki) – przepalenie powoduje usunięcie nagaru na grzałce, a co za tym idzie poprawienie właściwości grzewczych.
Ja osobiście (używam eGo-T), przepalam co tydzień i jak do tej pory nie spaliłem żadnej grzałki (mam 4 szt – na wymianę) – używam Joyetecha.
To samo dotyczy knotów – w końcu padnie i trzeba zrobić nowy.
Poniżej link jak to zrobić;
http://www.e-papierosy-forum.pl/viewtopic. ... 59&t=14060
Co prawdo do eGo-T , ale zasada ta sama.
By mart72
#485506
Mam ten sam mildowski atomizer (starszego typu, "nierozbieralny")od pół roku. Robię podobny zabieg średnio co 3 tyg. Przepalam knot nad gazem bez wyjmowania z iglicy, grzałkę przepalam i oskrobuję delikatnie nagar igłą oraz płuczę kranówką na koniec. Jadę na jednym i tym samym atomizerze cały czas. Działa. Sam nie wierzę :wink:
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.