EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By mcbialy
Czyszczenie styków i dbanie o gwinty - poradnik Maćka
Oto mój sprawdzony sposób oraz sprzęt którego używam:

1.Do czyszczenia najlepiej użyć dwóch preparatów
- najpierw Kontakt 60, preparat usuwa wszystkie nagary i tlenki.
http://elektronika-sklep.pl/sklep/p3650 ... 100ml.html
- potem zmywacz Kontakt WL - to zmywacz który odtłuszcza i usuwa pozostałości wcześniej stosowanego preparatu Kontakt 60
http://elektronika-sklep.pl/sklep/p9281 ... 200ml.html
2. Potem stosuję jeszcze szczoteczkę z włókna szklanego
http://www.tme.eu/pl/details/brn-2-166/ ... in/2-166/#
3.Gwinty i wnętrze przycisku po wyczyszczeniu smaruje delikatnie pasta Ensto.

Naprawdę styki po takim zabiegu są jak nowe i przewodzą rewelacyjnie.

Preparaty do nabycia w większości sklepów elektronicznych wystarcza na długie lata, jest to jednorazowy wydatek, ale warto. Oczywiście ich zastosowanie jest bardzo szerokie np. czyszczenie pilotów, styków baterii w aparatach itp.

Jak pomogłem to daj +, Bo mam mało :)

Chciałem założyć nowy temat, ale pozostawiam tą decyzję dla moderatora.
By abbs
Idź do castoramy. Są zestawy włókniny po 14zl. Trzy gradacje od 320, 600, 1200. Są też pasty polerskie. Jak chcesz się bawić elektrycznie to weź jakiś dremel np w jula kupowałem po 79zl. Do tego tarcze filcowe.

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
Ostatnio zmieniony 09 gru 2013, 16:05 przez abbs, łącznie zmieniany 1 raz.
By user
emilos206 pisze:Tylko teraz pytanie gdzie kupić w sklepie internetowym takie środki do polerki. Przejrzałem wątek i widze tylko linki zagraniczne. np Scotch Brite 320 tylko w zagranicznych jest.

Człowieku, czy zamiast wpisać to samo w Obrazek musisz tu?
Zero myślenia i własnej inwencji?
Ja wiem, że niektórych myślenie boli, ale ........ nie przesadzaj proszę. :palm
By smk001
Ja z kolei mam problem z ustaleniem, z czego jest zrobione moje Vamo V2. Kupiłem je ponad pół roku temu prosto od chińczyka na alibabie. Miał być z SS, jednak teraz wygląda tragicznie. Na body i kapslu ze sprężynką, w miejscach gdzie trzymam przebija z jednej strony kolor żółty, z drugiej czerwono-miedziany. Całość jest strasznie matowa. Za to przedłużka do 18650 jest ładnie srebrna i dalej świeci się jak psu jajca, jakby była z całkiem innego materiału. Czyżby body było chromowane a przedłużka z ss? Można to jakoś pomalować razem aby nie odstawało od siebie?
By Flipper
Dokładnie tak. Vamo były w wersji z SS albo mosiądzu chromowanego. te drugie mają bardzo cienką powłokę. Miedzi też tam nie za wiele. Potem zostaje sam mosiądz i lipa. Najwyraźniej element który nie zmienił koloru jest ze stali. Pomyśl może o usunięciu chromu i zrobieniu polerki na całości. Jak postarasz będziesz miał piękny złoty moduł elektroniki i dolną zakrętkę i stalowe rurki. Może to ładnie wyglądać. Niestety mosiądz szybko ciemnieje pod wpływem kwasu zawartego w naszym pocie.
By smk001
Czyli mosiężne mody mają kompozycję mosiądz->warstwa miedzi->chrom, tak? Swoją drogą trochę lipa, ze się chińczyk nie popisał ale za zestaw body + 2x li-ion 18350 + ładowarka + 2 klony Vivi nova + wysyłka dałem 170zł, kiedy gołe body w Polskich sklepach stało powyżej 200zł więc nei ma co marudzić ;)
Awatar użytkownika
By PrezesArQ
smk001 pisze:Czyli mosiężne mody mają kompozycję mosiądz->warstwa miedzi->chrom, tak? Swoją drogą trochę lipa, ze się chińczyk nie popisał ale za zestaw body + 2x li-ion 18350 + ładowarka + 2 klony Vivi nova + wysyłka dałem 170zł, kiedy gołe body w Polskich sklepach stało powyżej 200zł więc nei ma co marudzić ;)

Temu jest to chromowany mosiądz a nie ss ;)

Tak jak ktoś już tutaj pisał, można spróbować ściągnąć warstwę chromu i miedzi do gołego mosiądzu i ładnie wypolerować. Ale to będzie nie dość, że upierdliwa robota to polerka będzie ciężka w utrzymaniu, jak to mosiądz.
Drożej może wyjdzie malowanie, ale w zasadzie będzie efekt bezobsługowy :) na Twoim miejscu pierdyknąłbym sobie czarny mat wraz z parownikiem i petarda :wink:
By Flipper
smk001 pisze:Czyli mosiężne mody mają kompozycję mosiądz->warstwa miedzi->chrom, tak?

Tak. Taka jest technologia chromowania. Najpierw pokrywa się miedzią a potem chromem. Przy chromowaniu stali dochodzi jeszcze nikiel zdaje się.

W sumie utrzymanie mosiądzu będzie upierdliwe. Może faktycznie "czarny mat" jest pomysłem na fajnego moda :)
Awatar użytkownika
By marek000
Witam
Jezeli chodzi o polerowanie mosiądzu to najlepsza jest zielona pasta polerska i szmata do polerowania najlepiej bawełniana zakładana na wiertarkę takim sprzetem wypolerujecie mosiądz na kolor złota ,jeżeli chodzi o satynę to modzika na wietarkę i papierek scierny od gradacji papieru zależy rodzaj satyny .Jeżeli chodzi o patynowanie mosiądzu to ten proces zachodzi od związków siarki , wiem co piszę bo zajmuję się tym zawodowo .Pasty polerskie i szmaty do polerowania wszystko kupicie na allegro w dziale narzędzia jubilerskie mam nadzieję że te informacje okażą się użyteczne :-)
Problem z Kylin M

Witam mam problem z kylinem m, dzisiaj pierwszy ra[…]

Jaka baza do premixów?

Hej, zastanawiam się jaką bazę do premixów dodawać[…]

Jaki telefon kupić ?

Hej Żonie uszkodził się telefon. Do tej pory zawsz[…]

Regulamin Forum

REGULAMIN FORUM §1 Postanowienia ogólne 1. Nini[…]