EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By saradonin
Jak to co? Są do tego preparaty, ale można i najprostszą domową metodą: szczoteczka do zębów i szorujemy. Można się przy tym wspomóc: płynem do naczyń (jeśli lekko lub średnio zabrudzone), pastą do zębów lub cifem czy innym mleczkiem (jeśli mocno zapuszczone).

@jaro19591,
fakt gąbki dostępne w większości sklepów z chemią, ale włókniny też kosztują grosze (~1-3zł za arkusz A5), a mają szeroki wachlarz gradacji do wyboru.

@PrezesArQ
haha szybki jesteś. Btw gdzieś mi się obiło zastosowanie takiego preparatu do konserwacji mosiądzu http://www.ebay.co.uk/itm/RENAISSANCE-W ... 1e7d51c292 ale nie sprawdzałem, więc nie ręczę.
Awatar użytkownika
By Mutango
PrezesArQ pisze:Macie może jakiś sensowny sposób na utrzymanie mosiądzu po polerce w dobrym stanie na dłużej ? Wkurza mnie to, że po 2 dniach już nie jest ładny, a tak często to ja polerować go czasu nie mam :?

Jeśli chodzi o mosiądz, brąz czy jakiekolwiek inne stopy miedzi, to ja jestem zwolennikiem zasady że "pozwól mu się pokryć patyną" bo to jest naturalne dla tego typu materiałów. Podtrzymywanie na siłę "efektu złota" poprzez lakierowanie lub pokrywanie warstwą żywicy, czy czegoś tam.. jest dla mnie sztuczne i nienaturalne. Ewentualnie mógłbym się posłużyć specjalnymi płynami żeby przyspieszyć patynowanie i/lub kontrolować kolor patyny.
patyna+mosiądz
Awatar użytkownika
By saradonin
No i w miniony weekend właśnie nadszedł czas na pucowanie. W związku z tym, że udało mi się trochę zapuścić swoje petki :oops: , tam gdzie płyn no naczyń nie dawał już rady, żel do łazienek sprawdził się idealnie - okazało się, że świetnie czyści (oczywiście przy pomocy szczoteczki jak zwykle) wszystkie syfy, tlenki, pozostałości smarów itp. z gwintów (wiadomo, że ten element domyć najtrudniej) zarówno na mosiądzu jak i stali ;)
Awatar użytkownika
By PrezesArQ
saradonin pisze:No i w miniony weekend właśnie nadszedł czas na pucowanie. W związku z tym, że udało mi się trochę zapuścić swoje petki :oops: , tam gdzie płyn no naczyń nie dawał już rady, żel do łazienek sprawdził się idealnie - okazało się, że świetnie czyści (oczywiście przy pomocy szczoteczki jak zwykle) wszystkie syfy, tlenki, pozostałości smarów itp. z gwintów (wiadomo, że ten element domyć najtrudniej) zarówno na mosiądzu jak i stali ;)

A zdradzisz jaki to żel ? Bo może to być jakieś mleczko Cif a przecież żel to też Domestos :lol:
Awatar użytkownika
By PrezesArQ
No właśnie, dlatego się zastanawiałem. Mleczka mają jakieś drobinki w sobie, mogłyby porysować powierzchnię. Ale teraz nasunęła mi się myśl, że jest takie coś jak Cif w sprayu do łazienek i świetnie się nadaje do elementów metalowych chromowanych. Nie ma w sobie żadnych drobinek ostrych ani nic w tym stylu. Ciekawe, czy też da radę na mosiądz, spróbuje przy następnym czyszczeniu :)
Awatar użytkownika
By k3lt
Probowal ktos zastosowanie kwasu szczawiowego na modach mosiężnych? (co do skutecznosci z SS w tym wypadku - nie orientuje sie)
Podobno duzo skuteczniejsze i szybsze od polerki. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Bazyloss
Martin 1963 pisze:Witam.
Czego używacie do konserwacji i usuwania rys ze stali nierdzewnej?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

właśnie odnowiłem Kayfuna Lite za pomocą Scotch Brite 320 i na koniec leciutko 800 (aby nie przepolerować za bardzo), zapiąłem go do wkrętarki i jazda :) - nówka nie śmigana, a miał już też trochę głębsze ryski, wyczuwalne pod palcem, wyszło jak z fabryki
Awatar użytkownika
By k3lt
k3lt pisze:Probowal ktos zastosowanie kwasu szczawiowego na modach mosiężnych? (co do skutecznosci z SS w tym wypadku - nie orientuje sie)

Ktos sie orientuje czy to ma sens? Bo mam zamiar potraktowac tym mojego V3, jakies przeciwwskazania? :mrgreen:
By abbs
k3lt pisze:Probowal ktos zastosowanie kwasu szczawiowego na modach mosiężnych? (co do skutecznosci z SS w tym wypadku - nie orientuje sie)

Ja jak dostałem Q to mosiężne capy czyscilem 2 molowym kwasem solnym w łaźni ultradzwiekowej. Bardzo ładnie wytrawil wszystkie zabrudzenia których nie mogłem spolerowac. Trzeba tylko ostrożnie bo można sobie moda rozpuscic. No i potem pasta polerska na dremelku. Z tym że już się wyleczylem z ciągłego polerowania dałem capom ładnie się utlenic. Tak to polerka dwa razy w tygodniu :mrgreen:

Tapatalknięte palcyma
Awatar użytkownika
By Bazyloss
a co do Dremela, to ja korzystam z http://www.vapourart.com/en/product/gp- ... daptor-pnb

i dorobiłem sobie jeszcze coś takiego, ale z gwintem 20x1 do samych tub

-- [scalono] 18 wrz 2013, 17:45 --

http://allegro.pl/sciereczki-do-czyszcz ... 14076.html

odnośnie mosiądzu - kupiłem to, dosłownie 1-2 minuty ręcznej pracy na element i lśni jak psu ja...

w moim wypadku łącznie z grawerkami i gwintami na pinach :)
Awatar użytkownika
By skril
no dobra przeczytałem te wszystkie wasze porady, sposoby...
u mnie problem jest innego typu , grzeje sie przycisk w jmie czasem bardzo, a wiec wyczyscilem gwiny spirytem dokladnie, pin nadole octem potem spirytem( tak przeczytalem ze to sposob na patyne, troszke zeszla, ale nie do końca) i co? grzeje sie nadal;/
powiedzcie mi zatem gdzie dostać tą włuknine albo papier scierny 2000/2500 co by sie pin zaświecił może pomoże:P
Awatar użytkownika
By Tianski
Papier 2000, 2500 dostaniesz w każdym sklepie z lakierami samochodowymi, dobrzych żelaźniakach i każdym markecie budowlanym.
Na sniedzenie styków polecam pastę stykową, spowalnia, jak nie chamuje utleniania/śniedzenia.
Awatar użytkownika
By skril
uzywam pasty a i tak mi sie grzeje i jakiś kiepski styk;/

papier pomoże na pewno z tym ze ja już byłem w kilkunastu sklepach z tym sprzętem i jeszcze nie kupiłem;/ ale jeszcz nie byłem w sklepie z lakierami tam sie skieruje dzięki
Rx200 czy Hugo Vapor Rader

Siema przymierzam sie do pierwszego kupna i mam do[…]

Uwaga!!! Zmiana sposobu odbierania przesyłek wysył[…]

Dvarw mtl

Witajcie, Przymierzam się do zakupu klona drwala.[…]

Parownik MTL dla żółtodzioba

Witam Szanownych Użytkowników forum. Po kilkumiesi[…]