EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Wilku1984
#1464827
Z góry sorry jeśli produkuję posta na temat już kiedyś przez kogoś poruszony - posługując się googlem nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

O co chodzi - po plus-minus tygodniu eksploatacji grzałek (BVC w nautilusie mini) zauważam spadek przepływu powietrza. Zupełnie jakby "zapychała się" nieodparowanym liquidem.
Poszukując w sieci info jak taką grzałkę przeczyścić natknąłem się na kilka patentów:
- wódka/spirytus: zanurzyć, wymieszać, odstawić na 30 lub 60min, osuszyć, używać.
- alkohol izopropycośtam: co to i skąd to, a może to po prostu bzdury.
- wygotowanie we wrzątku i osuszenie: jak długo gotować.

Który z tych patentów ma sens, a który jest szkodliwy, ew. durny?
Czy w ogóle da się odzyskać w grzałce przepływ powietrza po takim "zapchaniu" nieodvapowanym liquidem?

Z góry dzięki za pomoc, "jadę" już na największym otworze wlotu powietrza na nautilusie i nie wiem czy iść po nowe grzałki ;)
By Wilku1984
#1464836
robertanisz pisze:Umyj dobrze w ciepłej wodzie ,ewentualnie wygotuj .Dobrze wysusz i chmurz.


OK, zacznę od ciepłej wody i ocenię rezultat. Gdyby nie dało rady, zabiorę się za wygotowanie. Ile czasu ma to spędzić we wrzątku?
Awatar użytkownika
By mariogd
#1464837
Wilku1984 pisze:
robertanisz pisze:Umyj dobrze w ciepłej wodzie ,ewentualnie wygotuj .Dobrze wysusz i chmurz.


OK, zacznę od ciepłej wody i ocenię rezultat. Gdyby nie dało rady, zabiorę się za wygotowanie. Ile czasu ma to spędzić we wrzątku?


Cyt'
Wrzuć grzałkę BVC na wrzątek i na małym ogniu gotuj z 5 minut.
By Wilku1984
#1464839
Wszystko jasne. Dzięki wszystkim za pomoc!

P.S. Kurde przypał, widziałem tamten wątek ale dopiero za drugim razem zauważyłem te 5 minut. Sorry za dubla.
By szymon1234
#1464869
Po takim gotowaniu nie czyść jej ponownie, tylko wymień ew. Zrób własne wnętrze (zwoje + wata)- poradnik na forum/yt.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.