EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By pol
#1544045
Dla tych, którzy zastanawiają się czy jest sens podpisać Petycję WAPERA mogę polecić lekturę dokumentów związanych z implementacją Dyrektywy Tytoniowej.

Zestawienie długie jest. Zacznijcie lekturę od końca

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/1 ... 201821.pdf

Data utworzenia: 18-12-2015

Od "POZOSTAŁE PRZEPISY PROJEKTU
Treść przepisu projektu krajowego"
„palarnia”
– wyodrębnione konstrukcyjnie od innych pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych pomieszczenie, odpowiednio oznaczone, służące wyłącznie do palenia wyrobów tytoniowych, w tym nowatorskich wyrobów tytoniowych, lub papierosów elektronicznych zaopatrzone w wywiewną wentylację mechaniczną lub system filtracyjny w taki sposób, aby dym tytoniowy lub para z papierosów elektronicznych nie przenikały do innych pomieszczeń,”,

„promocja wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, pojemników zapasowych lub rekwizytów tytoniowych”
– publiczne rozdawanie wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych, lub rekwizytów tytoniowych, organizowanie degustacji lub premiowanej sprzedaży tych wyrobów, organizowanie konkursów opartych na ich zakupie oraz inne formy publicznego zachęcania do nabywania lub używania wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, pojemników zapasowych lub rekwizytów tytoniowych, bez względu na formę dotarcia do adresata, oraz oferowanie wyrobów tytoniowych konsumentom po obniżonej cenie w stosunku do ceny wydrukowanej na opakowaniu jednostkowym wyrobu;

“reklama wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, pojemników zapasowych lub rekwizytów tytoniowych”
– rozpowszechnianie komunikatów, wizerunków marek wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych, pojemników zapasowych lub rekwizytów tytoniowych, lub symboli z nimi związanych, a także nazw i symboli graficznych firm produkujących te wyroby, lub rekwizyty tytoniowe, nieróżniące się od ich nazw i symboli graficznych, służących popularyzowaniu marek tych wyrobów lub rekwizytów tytoniowych; za reklamę nie uważa się informacji używanych do celów handlowych pomiędzy firmami zajmującymi się produkcją, dystrybucją i handlem wyrobami tytoniowymi, papierosami elektronicznymi, lub pojemnikami zapasowymi, rekwizytami tytoniowymi

Zmiana wynika z wprowadzenia zakazu reklamy elektronicznych papierosów i pojemników do ponownego ich napełniania.


Podpisałeś już Petycję WAPERA?

Obrazek
Awatar użytkownika
By hrb
#1544051
Zapomniałeś o zakazie sprzedaży transgranicznej. Czyli jak ktoś myśli, że sobie poradzi, bo sprowadzi sobie liquid, bazę czy części z zagranicy, to źle myśli...
Awatar użytkownika
By Tecumseh
#1544055
Kasa, kasa, kasa i o to w tym wszystkim chodzi. A my i nasze zdrowie to tylko pretekst, żenada. Kiedyś rząd podniósł podatek od betoniarek, więc producenci zaczęli produkować mieszalniki do pasz, mam nadzieje, że tym razem będzie podobnie.
Awatar użytkownika
By pol
#1544057
Nie zapomniałem o zakazie sprzedaży na odległość.
Tu zapis projektu ustawy nadal w dotychczasowym zapisie
Art. 7f.
2. Zabrania się wprowadzania do obrotu na odległość, w tym transgranicznej sprzedaży na odległość, papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych oraz ich części.;”
Ostatnio zmieniony 20 gru 2015, 11:12 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gonzolak
#1544058
7500 podpisow:) przepadaja w koszu ustawy obywatelskie ktore maja po kilkaset tysiecy :)
Awatar użytkownika
By Peter007
#1544137
I to jest powód do radości?
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.