EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By admin
#53
Jak myslicie, czy palenie elektronicznych papierosow jest w 100% zdrowe? Czy ten dym, ktory wylatuje z ustnika jest pozbawiony jakiejkolwiek szkodliwej substancji? Na moja mala wiedze w tym temacie wnioskuje, ze tak, ale czy napewno?... Niby byly badania przeprowadzone przez WHO i chinskie ministerstwo zdrowia.
Awatar użytkownika
By MONTERMC
#56
SAMA NIKOTYNA NIE JEST NIESTETY ZDROWA.NAPEWNO NIE POWODUJE RAKA CZY INNYCH CHORóB ZWIąZANYCH Z UKLADEM ODDECHOWYM.NAPEWNO OSOBY Z WADAMI UKłADU KRAZENIA POWINNY UWAZAC GDYZ Z TEGO CO CZYTALEM NIKOTYNA PODNOSI CISNIENEI I OBKURCZA NACZYNIA KRWIONOSNE.MOZE DLATEGO JAK SIE NAPALE WIECZOREM E CYGARKA NA MAXA MAM PROBLEMY Z ZASNIECIEM :) .TAK CZY INACZEJ TRZEBA UWAZAC NO I ZACZAC W PEWNYM MOMENCIE DAWKOWAC NIKOTYNE WIDZE P OSOBIE ZE MNIE WCIAGNELO ELEKTORNICZNE PALENIE I ZE CHYBA NIECO TOLERANCJA MI SIE PODNIOSLA NA NIKOTYNE. JEDNO JEST PEWNE JEST ZDROWSZE I TO O NIEBO OD TRADYCYJNYCH PAPIEROSOW.
CO DO OPISU DZIALANIA NIKOTYNY PONIZEJ OPIS Z WIKIPEDI
POZDRAWIAM :
Nikotyna (ATC: N 07 BA 01) - jest to alkaloid pirydynowy zawarty w liściach tytoniu. Śladowe ilości nikotyny znajdują się też w pomidorach, bakłażanach i papryce.

Działanie na organizm [edytuj]

Nikotyna jest dość silną toksyną działającą na układ nerwowy, i stosuje się ją m.in. w mieszankach z innymi związkami jako środek owadobójczy. Dawka LD50 to ok 50 mg. Nikotyna jest silnym agonistą receptorów N-acetylocholinowych. W niskich dawkach (1-3 mg) wykazuje działanie stymulujące, co jest głównym powodem, że palenie tytoniu sprawia przyjemność. Nikotyna działa na organizm człowieka na wiele różnych sposobów, gdyż wiąże się trwale i blokuje działanie kilkudziesięciu różnego rodzaju enzymów. W małych dawkach działa ona stymulująco, powodując wzmożone wydzielanie adrenaliny, co powoduje wszystkie związane z tym objawy (zanik bólu i głodu, przyspieszone bicie serca, rozszerzone źrenice itp). W większych dawkach powoduje trwałe zablokowanie działania układu nerwowego, gdyż wiąże się ona trwale z tzw. receptorami nikotynowymi w komórkach nerwowych zaburzając ich metabolizm.

Nikotyna działa przeciwzakrzepowo. W przypadku palenia papierosa nikotyna działa niemal natychmiast po zażyciu (ok. 7 sekund - czas potrzebny na przedostanie się nikotyny szlakiem: jama ustna, płuca, krew krążenia małego, serce, aorta, tętnice mózgu), ale utrzymuje się w organizmie bardzo długo (czas półtrwania wynosi 72 godziny). Wszystko to razem powoduje, że jest ona substancją silnie uzależniającą. Nikotyna uzależnia fizycznie. Jakkolwiek dawki pochłanianie przy paleniu są minimalne, gdyż większość obecnej w papierosach nikotyny ulega spaleniu, wystarczają one do szybkiego uzależnienia.

Nikotyna działa również na ilość dopaminy w mózgu. Jest to kolejny powód dlaczego nikotyna jest uzależniająca. Ludzie palą, aby utrzymać wysoki poziom dopaminy w mózgu. Badania dowiodły również, że nikotyna jest słabym inhibitorem MAO. Ciekawostką jest, że większość (75-90%) ludzi chorych na schizofrenię pali papierosy. Prawdopodobnie wynika to z powodu obniżonego poziomu dopaminy w mózgu schizofreników, którego przyczyną są leki przeciwpsychotyczne.

Nikotyna, paradoksalnie, przewyższa toksycznością i mocą uzależniającą wiele nielegalnych narkotyków (niektórzy ludzie uznają ją za silniej uzależniającą od morfiny), pomimo to nie jest jednak do nich zaliczana ze względów kulturowo-tradycyjnych.

Chemia [edytuj]

W formie czystej jest bezbarwną i bezwonną cieczą, szybko utleniającą się na powietrzu do brunatnego kwasu nikotynowego. Łatwo rozpuszcza się w wodzie i można ją dość prosto wyodrębnić: z liści tytoniu, poprzez ekstrakcję wodną i destylację próżniową. Wypicie wywaru z 4 papierosów grozi śmiercią - nikotyna blokuje pracę mięśnia przepony, w efekcie człowiek umiera wskutek uduszenia, często do ostatniej chwili nie tracąc świadomości. Podobny efekt może wywołać wstrzyknięcie dożylne wywaru z jednego papierosa.

Historia [edytuj]

Nazwa nikotyny pochodzi od nazwiska francuskiego lekarza, Jeana Nicot, który w XVI wieku zalecał tytoń jako lek. Nikotyna została pierwszy raz wyizolowana w 1828 roku, a jej chemiczna budowa została odkryta w 1843 roku, a otrzymana została pierwszy raz w 1904.


CHCIAL BYM JEDNAK PODJAC POLEMIKE GDYZ WEDLUG TEGO CO TU PISZA JEST SUBSTANCJA TOXYCZNA , A PRZECIEZ E PAPIEROSY SA REKLAMOWANE JAKO NON TOXIC WIEC CHYBA WIEKSZOS JEJ UTLENIA SIE PODCZAS GRZANIA WKLADU I W TEJ FORMIE NIE JEST AZ TAK MORDERCZA.ALE TRZEBA UWAZAC . WYPICIE WYWARU Z 4 PAIEROSOW, LUDZIE KTO BY TO PRZEłKNął !!!!
By admin
#57
Nikotyna nikotyna, ale przeciez wdychamy nie tylko ja ale rowniez jakies inne skladniki tego wkladu. Ma on smak, wiec jakies tam substancje smakowe przedostaja sie do naszego organizmu. To ze e-smoking jest o niebo zdrowszy od zwyklych papierosow nie ulega watpliwosci.
By admin
#58
NIKOTYNA

C10H14N2, alkaloid pirydynowy,
bezbarwna ciecz szybko ciemniejąca na powietrzu o zapachu tytoniu, rozpuszczalna w wodzie. Naturalna nikotyna jest lewoskrętna. Występuje w liściach i korzeniach roślin tytoniowych.
W bardzo małych ilościach pobudza układ nerwowy, w wyniku czego wzmaga zdolności wydzielania gruczołów i podwyższa ciśnienie krwi. W większych dawkach powoduje paraliż układu oddechowego - dawka śmiertelna dla ludzi ok. 60 mg.
Nikotyna jest równie uzależniająca jak narkotyki czy alkohol. Wywołany przez nikotynę proces uzależnienia psychogennego i farmakogennego jest zbliżony do tego, jaki powoduje heroina i kokaina (z badań wynika, że nikotyna bardziej uzależnia niż kokaina, co oznacza, że łatwiej "wyzwolić się" od nałogu zwanego kokainizmem, niż od nikotynizmu!). Alkaloid ten jest głównym czynnikiem ryzyka chorób serca i przyczynia się do powstania ośmiu rodzajów nowotworów: zarówno raka płuc, jak białaczki.
Nikotyna działa podobnie jak środek pobudzający porównywalny z amfetaminą. Działanie nikotyny na mózg (ośrodkowy układ nerwowy - OUN): wdychanie jej wraz z dymem tytoniowym pobudza komórki nerwowe już w siedem sekund po zaciągnięciu się dymem (szybciej niż po injekcji). Na działanie mózgu wpływa bardzo złożony system, składający się z ponad 20 neuroprzekaźników. Nikotyna wpływa na uwalnianie trzech z nich:
noradrenaliny - hormonu (pochodna tyrozyny) wytwarzanego przez rdzeń nadnerczy i zakończenia włókien nerwowych,
serotoniny - czyli enteroaminy, 5-HT , hormonu tkankowego będącego aminą biogenną,
dopaminy.
Szczególnie oddziałuje na dopaminę, neuroprzekaźnik mózgu wpływający (podobnie jak serotonina) na samopoczucie. Nikotyna (podobnie jak alkohol) wpływa również na wydzielanie acetylocholiny oraz glutaminianu (soli kwasu glutaminowego).
Działanie nikotyny na autonomiczny układ nerwowy - AUN: Zarówno współczulna, jak i przywspółczulna część AUN wykorzystuje acetylocholinę jako neuroprzekaźnik. Nikotyna wobec tego może np. przyspieszyć pracę serca albo przez pobudzenie układu współczulnego, albo przez zahamowanie układu przywspółczulnego. Czynności niezależne od naszej woli, takie jak praca serca, oddychanie i motoryka przewodu pokarmowego są modyfikowane przez nikotynę w następujący sposób:
działanie na układ krążenia - związane jest głównie z działaniem nikotyny na układ współczulny: przyspieszenie czynności serca, częściowy skurcz naczyń, wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Małe dawki nikotyny mogą powodować odruchową tachykardię i wzrost ciśnienia tętniczego krwi przez stymulację chemoreceptorów w aorcie i kłębkach szyjnych;
działanie na układ oddechowy - małe dawki nikotyny powodują hyperpnoe, czyli wzrost głębokości i częstości oddechów. Wyższe dawki stymulują bezpośrednio ośrodek oddechowy w rdzeniu przedłużonym. Dawki śmiertelne porażają ośrodek oddechowy;
działanie na układ pokarmowy - przez stymulację nerwów przywspółczulnych nikotyna powoduje wzrost aktywności ruchowej jelit. Wyższe dawki natomiast zmniejszają ich ruchliwość i napięcie.
Nikotyna działa bezpośrednio na zwoje komórek nerwowych układu sympatycznego i parasympatycznego oraz na połączenia neuromięśniowe. W małych dawkach ułatwia przekazywanie impulsów nerwowych, w większych - blokuje, a w bardzo dużych - paraliżuje przekazywanie impulsów. Uzależnienie od nikotyny często idzie w parze z uzależnieniem od alkoholu.
Nikotyna jest trucizną równie silną jak kwas pruski (cyjanowodór HCN - związek wodoru, węgla i azotu - natomiast nikotyna C10H14N2). Podana jednorazowo dożylnie powoduje śmierć na skutek porażenia centralnego i obwodowego układu nerwowego, głównie paraliżu mięśni oddechowych klatki piersiowej. Przyjmuje się, że zgon większości dorosłych osobników następuje w kilka minut po wstrzyknięciu lub doustnym podaniu jednorazowej dawki ok. 60 mg nikotyny. Po przeżyciu 1-4 godzin osobnik ma szansę przeżycia. Po zgonie sekcja zwłok stwierdza odmę płucną i ogólne przekrwienie płuc, obrzęk błon śluzowych ust, krtani, przełyku i żołądka, zmiany mikroskopowe w komórkach wątroby i serca oraz martwicę nerek.
Chociaż jednorazowa dawka 60 mg uważana jest za letalną (śmiertelną), nałogowi palacze wydają się mieć zwiększoną tolerancję organizmu. Doświadczenia wykazują bowiem, że dobowa dawka ok. 50 mg nikotyny rozcieńczonej w wodzie pitnej nie powoduje u "nałogowców" tragicznych następstw.

...Chyba bede musial sie przestawic na wklady beznikotynowe :)
Awatar użytkownika
By MONTERMC
#59
NIE WIEM SKAD WZIALES TEN OPIS
NIKOTYNA SAMA W SOBIE NIE POWODUJE PODKRESLAM NIE POWODUJE RAKA PLUC !!!! RAKA I NOWOTWORY POWODUJE RESZTA SKLADNIKOW PALONEGO TYTONIU
JESLI MASZ AZ TAKIE OBAWY WEJDZ NA YOU TUBE I PRZESZUKAJ FILMY O E-CIAGARETTES, ALBO ELECTRONIC CIGARETTES
NAPEWNO NATRAFISZ NA 4 FILMY Z PROGRAMóW TV W KOTRYCH LUDZIE W TYM I Z FIRMY RYUAN OPOWIADAJA O TYM ZE PALENIE E PAPIEROSOW NIE POWODUJE RAKA ANI INNYCH CHOROB DLATEGO NAZYWA SIE TO ZDROWYM PAPIEROSEM
SKLADNIKI PLYNU WE WKLADACH SA TAK DOBRANE ( TAK MYSLE BO W KONCU MINISTERSTWO ZDROWIA I WHO TO OPRACOWYWAłY ) ZE NIE SA SZKODLIWE DOTEGO MOWIA ZE NIE MA EFEKTU BIERNEGO PALENIA WIEC NEI MA MOZLIWOSCI ZEBYSMY SIE NIE WIEM JAK TRULI. INNA SPRAWA JAKI BYL BY CSENS TEGO UZADZENIA JESZELI BYLO BY SZKODLIWE ? JEZELI BYLO BY TAKIE JAK PAPIEROSY TO BY TEGO NEI ROBILI BO KOSZT PRODUKCJI PRZEWYZSZA KSOZT FAJEK WIEC BYLO BY TO BEZ SENSU.PODSTAWOWYM ZALOZENIEM TEGO WYNALAZKU JEST TO ZE POMOAGA RZUCIC PALENIE TU CHODZI O RZUCANIE PALENIA CALKOWICIE.JEZELI NATOMIAST PALIMY TO ZAMIAST TO NIE WIEM JAKIE EFEKTY MOGA BYć
NALEZALO BY SIE PO 2 MIESIACACH MYSLE PALENIA GRUNTOWNIE PRZEBADAC
By admin
#69
Electric cigarette is life threatening

Dutch cardiologists sound the alarm about the Supersmoker, the electrical cigarette from Brussels. These e-cigarettes would sometimes contain such high doses of nicotine they causes palpitations. In Belgium, the Supersmoker is prohibited, but the Internet sales flourish. The Dutch Ministry of Public Health calls together with the Heart Foundation and the Asthma Foundation for accelerated research into the safety of the e-cigarette. The Supersmoker would sometimes contain nicotine doses that were nineteen times those of normal cigarettes. The Supersmoker was introduced last year in our country as "healthy alternative" for the ordinary cigarette. It contains no tar, but still nicotine, and produces no smoke but vapour. Philip Bauvin of the Federal Agency for Drugs and Heath products (FAGG) is not surprised by the alarm.

"Belgium has prohibited the electric cigarette immediately. Not only Supersmoker, but all e-cigarettes. The capsules in the cigarettes are medication but do not have the registration. The cigarette itself, we see as a medical device, but the device lacks the CE mark(*). The chance that they get this recognition is nil. Unfortunately, we have no control on the Internet. "

According Bauvin he immediately saw that the stuff was dangerous. "I have from the beginning said that the dose of nicotine in the capsule can be lethal for a child. Nicotine is a alcaloide. If a child would inhale two of those capsules, it may die. "


zrodlo: Gazet van Antwerpen
Awatar użytkownika
By MONTERMC
#70
Piszą o zawartości nikotyny i jej szkodliwości.Już na tem temat rozmawialiśmy.nikotyna podnosi ciśnienie i obkurcza naczynia krwionosne.Ale dlaczego ci madrzy ludzi nie rozpisują się np na temat nikotyny w tabletkach ? przecież ktoś może ciuckać jedną za drugą o najwyzszej zawartości nikotyny i wtedy tez duża dawke do organizmu wprowadza.
Ja na podsumowanie widzę jeden wniosek.
NIE MOżNA PRZESADZAć Z PALENIE E PAPIEROSóW.
Nie można za duzo nikotyny do organizmu wprowadzać
Cała batalia toczy się o nikotynę.Ale pisza o super smokerze którego ja nie testowałem.mam mini papierosa i cygaro.Staram się nei przesadzać i tyle.
To samo tyczy się płynu do napełniania nie mozna go połykać czy pić bo może serce stanąć lub co bardziej prawdopodobne czego sam doświadczyłem można dostać czkawki czyli skurczu przepony wywołanego nikotyną i można się udusić.W takim przypadku wlewamy w siebie tyle wody czy innego płynu ile wlezie.Nikotyna szybko się wypłucze z wodą no i wyreguluje się oddech.Taka moja rada.Tyle mogę na ten temat powiedzieć
Awatar użytkownika
By MONTERMC
#72
ODNOSZAC SIE DO WYPOWIEDZI MIRKA
DLA MNIE SPRAWA JEST RACZEJ W 100% JASNA CO LEPSZE A CO GORSZE
NAWIAZUJAC DO ARTYKULU Z BELGI TO Z TEGO CO ZROZUMIALEM A PO ANGIELSKU NIECO ROZUMIEM TO IM CHODZI O TO ZE ZAWARTOSC NIKOTYNY W JEDNYM WKLADZIE SUPER SMOKER ULTIMO JEST WIEKSZA NIZ W JEDNYM PAPIEROSIE , ALE !!!! NIKT PRZECIEZ ANI W 3 SEKUNDY NIE WYPALI ANI NIE ZJE WKLADU !!!! ONI NIE ROZPATRZYLI KWESTI WKLADU NA ZASADZIE WYPALENIA 10 PAPIEROSOW ( MNIEJ LUB WIECEJ NEI ZNAM WKLADOW WIEC OKRESLENIE DOKLADNOSCI NIE JEST MOZLIWE) TYLKO NA ZASADZIE JEDNORAZOWEJ DAWKI NIKOTYNY. ALE PO RAZ DRUGI DLACZEGO NIE ROZPATRZą KWESTI LISTKA TABLETEK Z NIKOTYNA O ZAWARTOSCI 4 MG JEDNA JAKO DAWKI PRZEWYZSZAJąCEJ WIELOKROTNIE JEDNEGO PAPIEROSA ? JA TU CZUJE RACZEJ BADANIA NA ZLECENIE KONCERNU TYTONIOWEGO NIEZAPOMINAJCIE ILE Z TEGO JEST KASY !!!!
CHOC DLAMNIE CI LUDZIE TO IDIOCI ( KONCERNY ) BO :

1.PLYN DO WKLADOW JEST Z NATURALNYCH LISCI TYTONIU WIEC MAJą POD REKą JUZ PL;ANTACJE I Z NICH MOGA ROBIC I SPRZEDAWAC WKLADY

2.PALACZE CO ROKU UMIERAJą NA RAKA I CHOROBY UKL. KRAZENIA WIEC ZAMIAST SPRZEDAWAC SMIERC W PAPIEROSACH MOGLI BY SPRZEDAWAC E PAPIEROSY TZ WKLADY CHYBA LEPIEJ SIE OPLACA SPRZEDAZ PALACZOWI E PAPIEROSA WKLADOW PRZEZ 60 CZY 80 LAT JEGO ZYCIA NIZ USMIERCANEI I SPRZEDAZ MNIEJSZEJ ILOSCI PAPIEROSOW
3.MOZE ZABRZMI TO IDIOTYCZNIE ALE MYśE ZE ONI SIE BOJA TEGO BO SPADLA BY IM SPRZEDAZ DRAMATYCZIE PAPIEROSOW.STAD TEZ BRAK REKLAM I INNEJ PROMOCJI W MEDIACH.DLACZEGO DOPUSZCZAJą REKLAMY GUM,PLASTRO I TABLETEK Z NIKOTYNą ? PRZECIEZ JAK KTOS POłKNIE 4 TABLETKI PO 4 MG NIKOTYNY TO PADA Z MIEJSCA 4 X 4 TO RAZEM 16 MG CZYLI WIECEJ NIZ DAWKA SMIERTELNA.

DLA MNIE GENERALNIE JEST ZA MAłO PROMOCJI TYCH URZADZEN I ZA MAłO BADAń I UDOSKONALEń.WSZYSCY MYSLA ZE JAK Z CHIN TO JEST TO TO JEST KIEPSKIEJ JAKOSCI DO TEGO NAPEWNO SZKODZI I GENERALNIE JEST ZLE.
By admin
#73
Mirek od kiedy masz e-papierosa nie zapaliles ani jednej zwyklej fajki ?
By mirek
#74
E-PAPIROSA OTRZYMAŁEM 11.04.08r I OD TEGO CZASU PRZESTAŁEM PALIC PAPIEROSY NIKOTYNOWE. ALE TU MUSZE SPROSTOWAĆ JEDNA RZECZ. ZDARZAŁO MI SIĘ JAKIEŚ OKOŁO 4 RAZY SIEGNĄC PO TYTONOWEGO Z WAŻNYCH PRZYCZYN np. Z BRAKU WKŁADÓW DWUKROTNIE MIAŁEM ZA SŁABY ZAPAS A TU JESZCZE POCZTA NIE RAZ W CZASIE NIE DOSTARCZY PRZESYŁKI NA CZAS PONADTO RÓWNIEŻ Z POWODU USZKODZENIA URZĄDZENIA I CZAS OCZEKIWANIA NA WYMIANĘ. PRZYJMUJĄC OKRES POSIADANIA E-URZĄDZEŃ OD 11.04 DO DNIA DZISIESZEGO tj. 22.05.08r MOGĘ PRZYJĄĆ ŻE WTYM CZASIE SPALIŁEM OKOŁO 2 PACZEK PAPIEROSÓW. A PRZYPOMINAM ŻE MIESIĘCZNIE SPALAŁEM 1550 PAPIEROSÓW CZYLI DO 19.05 SPALIŁBYM ŁĄCZNIE 40 DNI X 50 SZT = 2000 SZ. POZDRAWIAM MIREK
By newdem
#365
A ja się zastanawiam nad jedną rzeczą: w jaki sposób jest wydzielana (dozowana) określona dawka z wkładu?

Bo jeśli - mamy tradycyjnego papierosa zawierającego ok. 1 mg nikotyny - to po prostu spalając całego przyswajamy te ok. 1 mg.

Ale mając e-papierosa z założonym wkładem np. 18 mg - nie jest przecież oczywiste że jeden wdech to dokładnie powiedzmy tak - 1/300 wkładu czyli np. 18 mg dzielone przez 300...

Czy jednak jest taki mechanizm dozujący?

Jak to działa - to dozowanie właśnie?

--
Od wczoraj palę e - cygaro z wkładem LOW.
Czuję się dość dziwnie (kołatanie serca)..Tego nie miałem po
normalnych (ostatnie 2 late paliłem R1 - na nich podają zawartość nikotyny 0,1 mg papieros - to mi wystarczało zupełnie)..Paliłem paczkę dziennie.
Ale po papierosach light (ok. 0,6 - 0,8 mg) tez nie miałem takiego efektu jak po e-cygarze z wkładem low (czuje ze za duzo nikotyny chyba..)
Awatar użytkownika
By lesmie
#366
Jakoby jedno pociągnięcie to 1/300 wkładu to teoria, a raczej reklama. Jak w e cygarze z jednego wkładu uzyskasz 100 pociągnięć to będzie dobrze. W e papierosach, zwłaszcza w mini jeszcze mniej. Pracuję nad tym ile czystej nikotyny zawiera 1ml płynu z wkładu high 18mg nikotyny i jakiej jednostki objętości dotyczy te 18mg (całego wkładu czy np. z 1 ml) czy może jest to ilość jaką organizm wchłania (i też z jakiej objętości płynu). Uparłem się i będę "drążył" temat do skutku czy nie da się uzyskać domowym sposobem płynu z tytoniu, lub nie wysuszonych liści tytoniu (można kupić od plantatora za grosze). Wysuszony tytoń zawiera ok. 5% nikotyny (wagowo) i podczas spalania go w papierosach, tylko część się wydziela i wchłania przez organizm, a jeśli udało by się wyzyskać te czyste 5% nikotyny z suchej masy, powinno być niezwykle tanio, zwłaszcza że możno ją jak wyczytałem w internecie gdzieś na portalu chemi organicznej, łatwo wyodrębnić poprzez ekstrakcję wodną i destylację próżniową. Problemem będzie jeszcze uzyskanie
odpowiedniego stężenia nikotyny w np. 1 ml. i jakie ma być to stężenie aby to był odpowidnik wkładu "high" 18mg. Nikotyna jest rozpuszczlna w wodzie, więc w ten sposób będzie można zmniejszyć jej stężenie, pozostanie też problem odpowiedniej gęstości (lepkości). Nad aromatem będzie można popracować póżniej. Dobrze było by się gdzieś dowiedzieć jaki jest dokładny oryginalny skład e liquidu. Można będzie wtedy jednorazowo zrobić sobie zapas nawet kilkuletni, zwłaszcza że można płyn przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu bez dostępu powietrza przez wiele lat i "palić" e papierosy bardzo tanio np. odpowidnik jednego wkładu to może być 40 groszy albo i mniej, a nie 4 lub 5 zł. Czyż nie było by pięknie ? Mieć gdzieś wszelkie podwyżki, akcyzy (podobno jest 57 % na papierosy) podatki i inne tym podobne ?

A co do kołatania serca to mnie zaskoczyłeś, nikt nie zgłaszał jeszcze takiego problemu. Faktycznie, R1 mają wyjątkowo małą zawartość nikotyny i substancji smolistych i może dlatego, albo to tylko chwilowy efekt i szybko minie, spróbój z wkładami none, jak paliłeś tak nisko nikotynowe to może dasz radę łatwo się przestawić na wkłady beznikotynowe.

I jeszcze jedno. Producenci tytoniowych papierosów wprowadzają do tytoniu i filtrów różne substancje chemiczne m.inn np. amoniak, które powodują większe uzależnienie od palenia papierosów. My, mam nadzieję paląc e papierosy jesteśmy tego pozbawieni.
By newdem
#367
Jakoby jedno pociągnięcie to 1/300 wkładu to teoria, a raczej reklama. Jak w e cygarze z jednego wkładu uzyskasz 100 pociągnięć to będzie dobrze.


Hmm. Wypalilem od wczoraj na pierwszym zalozonym wkladzie juz ok. 15 papierosow (po ok. 10 zaciagniec) czyli daje 150 i dalej ciągnie się aż miło...


Ale - co do mojego pytania - dalej nie wiem jak działa niby to dozowanie...
Dlaczego np. nie jest tak, że zaciągajać się raz wciągasz np. 0,5 mg a drugi raz np. 0,1 itp.
Nie chodzi mi o rodzaj zaciągania (glebiej, plyciej, dluzej, wolniej) tylko o to jak mechanizm cygara dozuje dawkę z wkładu...

Czy ktos moze to wytłumaczyć?
Awatar użytkownika
By lesmie
#368
To musisz płytko pociągać. Ja dokładnie nie liczyłem pociągnięć, pociągałem tęgo, wszak tytoniowe paliłem mocne, dlatego starczało mi na około 100 pociągnięć, może jednak więcej, szkoda że jednak tego nie liczyłem. Teraz nie mam okazji bo mi padło. Może wypowiedzą się inni co je mieli i mają.

Jak działa to dozowanie, też dokładnie nie wiem, a też bardzo chciałbym wiedzieć, bo będę robił doświadczenia w produkcji e liquidu.
By Pet
#369
Typowe skutki uboczne to:
- kołatanie serca
- ból głowy
- zawroty głowy
- zapalenie gardła
Pierwsze trzy spowodowane są przedawkowaniem nikotyny lub reakcją na któryś ze składników wkładu np. PG( propylene-glikol) który jest głównym składnikiem takiego wkładu. Zapalenie gardła może być spowodowane chłodnym powietrzem które wciągamy przy zaciąganiu się e-papierosem. Ja osobiście na samym początku użytkowania dostałem zapalenia gardła, oraz czasami odczuwam kołatanie serca. Więcej można przeczytać tu http://66.102.9.104/translate_c?hl=pl&s ... nImNbpS58w - jest to przetłumaczona strona z angielskiego.
Co do zawartości nikotyny we wkładzie: http://www.e-cig.com/shopping/shopconte ... pe=density
Skład e-liquidu: http://www.e-cig.com/shopping/shopconte ... ifications
Ostatnio zmieniony 05 lip 2008, 21:26 przez Pet, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By lesmie
#370
Z tego wynika że zrobienie e liquidu w warunkach domowych nie będzie łatwe o ile w ogóle możliwe. Jeżeli e liquid jest opatentowany, to nie prędko też znajdzie się polski producent, na co też bardzo liczyłem. Jestem zmartwiony :cry: :cry: :cry:
By newdem
#373
Pet - przeglądałem już wcześniej forum e-cigarette (jest tam troche o side effects itd.).
Dzięki za linki. Mimo wszystko mechanizm dozowania nie jest wyjaśniony.
Wydaje mi się, że może Ci podać więcej albo mniej na jeden raz i to może być trochę niebezpieczne...Ja czuję sie przenikotynizowany generalnie..a założyłem low (tylko że low w e-cygarze ma 11 mg..przydałby się jakiś 2, 3 mg wkład...)

lesmie - kasa kasą, najfajniesze jakby to zdrowotnie wypaliło..a dla mnie chyba jeszcze ważniejsze - samopoczuciowo...bo fajki normalne mnie już strasznie "przyginały" do ziemi..
Awatar użytkownika
By lesmie
#374
Istnieje jeszcze jakieś prawdopodobieństwo mylnego oznaczenia, lub pomylenia wkładów. Oznaczony był jako low, a wrzeczywistości było high.

A co do oszczędności (wiadomo zdrowie i samopoczucie najważniejsze, a tytoniowe też dały mi już w kość) to też jest jednak ważne. Mnie z trudem w moim mini starczają dwa wkłady dziennie (czasami idą trzy), jeden wkład to 4 zł. Miesięcznie wychodzi ok. 240 - 300 zł. trochę to jednak dużo. Dlatego też tak niecierpliwie czekam na ten e liquid najlepiej w dużych buteleczkach.
Awatar użytkownika
By lesmie
#378
Pet napisał:

"Pierwsze trzy spowodowane są przedawkowaniem nikotyny lub reakcją na któryś ze składników wkładu np. PG( propylene-glikol) który jest głównym składnikiem takiego wkładu".

Niepokoi mnie trochę ten glikol propylenowy (produkt otrzymywany z ropy naftowej) choć zapewne są to bardzo małe dawki:


OPIS ODZIALYWANIA NA CZLOWIEKA



"Glikol propylenowy dziala narkotycznie, a ponadto moze powodowac uszkodzenie
osrodkowego ukladu nerwowego, rdzenia kregowego, nerek i watroby.
Pary glikolu dzialaja drazniaco na drogi oddechowe, oczy i skore.
Przy zatruciu doustnym wystepuja ob- jawy w postaci bolu glowy, zawrotow,
nudnosci, sennosci. W ciezkich przy- padkach moze wystapic utrata swiado- mosci
az do spiaczki, ktora moze wy- wolac uszkodzenie mozgu.
Inne objawy mogace wystapic po zatru- ciu glikolem to niewydolnosc ukladu
oddechowego, bialkomocz a takze ciez- kie uszkodzenie nerek".

Jakby co, tutaj link: http://www2.cyf.gov.pl/manhaz/substancj ... /57556.htm

I co Wy na to. Teraz jak "palę" swojego mini, to wydaje mi się że czuję ten smak glikolu propylenowego.
By newdem
#380
Takie rzeczy trzeba wyjaśniać bezwzględnie..

Sprawa jak na taki potencjał ma strasznie mało badań (normalnych), certyfikatów itd.

Zastanawia mnie - dlaczego na pudełku ani instrukcji (e-cygara) nie ma żadnych danych producenta ??
Awatar użytkownika
By MONTERMC
#381
APROPO WASZYCH OBAW KIEDYŚ SAM SIE NAD TY ZASTANAWIAŁEM I NAPISAŁEM DO ZAGRANICZNEGO IMPORTERA ORAZ PRODUCENTA CZYLI E-CIG.COM
Z TEGO CO MI ODPISALI WYNIKA ŻE WSZYSTKIE SUBSTANCJE Z E-LIQUIDA KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ WE WKŁADACH POCHODZI Z NATURALNYCH SUBSTANCJI I WSZYSTKIE TE SKŁADNIKI ZNAJDUJA SIĘ NA LIŚCIE HOMEOPATYCZNYCH SKŁADNIKÓW.ZAŁUJE ZE NIE PAMIETAM JAK TA LISTA SIE NAZYWAŁA WIEM ZE JEST W INTERNECIE BO JA PRZEGLADAŁEM.
INNA SPRAWA ŻE NIKT NIE PRODUKOWAŁ BY ANI NIE UDOSKONALAŁ ŚRODKÓW KTÓRE MIAŁY BY TRUĆ LUDZI TAK JAK PAPIEROSY.
PO CO BYŁA BY CAŁA TA ZABAWA W RÓŻNE MODELE , ROŻNE SMAKI I TP.
ELEKTRONICZNY "ZDROWY" PAPIEROS OPRACOWANY ZOSTAŁ PRZEZ MINISTERSTWO ZDROWIA W CHINACH MIĘDZY INNYMI.PRZECIEŻ NIE PRODUKOWALI BY CZEGOŚ CO JEST NIEZDROWE
A KOŁATANIA SERCA JEDNEGO Z WAS SĄ WYNIKIEM DZIAŁANIA NIKOTYNY MOIM ZDANIEM NICZEGO WIĘCEJ.
NIE PAMIĘTACIE JUZ JAK ZAPALILISCIE PIERWSZEGO PAPIEROSA ? JA SIE CZULIŚCIE ? NIE BYŁO KOŁATANIA,SŁABOSCI ?
JA PAMIĘTAM.I TAKIE MIAŁEM WŁASNIE OBJAWY.
PORADA DLA TEGO KTÓRY ZLE SIE CZUEJ PRZY PALENIU WKŁADÓW LOW POPROSTU PRZEJDŹ NA WKŁADY "NONE" BEZ NIKOTYNY
R1 SĄ TAK SKONSTRUOWANE ŻE WOGÓLE NIKOTYNY NIE DAJĄ A WKŁAD LOW MA JEJ ZNACZNIE WIĘCEJ.
TAKA MOJA RADA
WKŁADY NONE I TYLE A DO TEGO POWIEM CI ŻE MASZ BARDZO DUŻE SZANSE NA CAŁKOWITE RZUCENIE PALENIA
MOŻESZ TE NONE POPALAĆ PRZEZ KILKAM MIESIĘCY I WOGÓLE PRZESTAĆ CHYBA ŻE TAK JAK WIĘKSZOŚĆ Z NAS POPROSTU LUBISZ TEGO DYMKA PUŚCIĆ TO WTEDY MOŻESZ JE STOSOWAĆ DŁUŻEJ
A PROPO PROPYLENU LESMIE JAK PALIŁES ZWYKŁE FAJKI NEI CZUŁEŚ GO ?
UWAŻAM ŻE TO RACZEJ KWESTIA PSYCHIKI
ZAPYTAJCIE MIRKA JAK ON SIE CZUJE PALI OD PONAD 2 MIESIĘCY E-PAPIEROSA A PALIŁ BARDZO DUŻO ZWYKŁYCH FAJEK
JA PO MIESIĄCU CZUŁEM SIĘ EXTRA MIMO ZE LECIAŁEM NA WKŁADACH HIGH I X-HIGH
By Pet
#382
Z tej strony http://www.e-cig.com/shopping/shopconte ... pe=density wynika że:
0,8/15 =0,053mg - tyle mają LM czerwone takie jakie paliłem
czyli powinienem używać wkładów
Low density of nicotine: 0.6 / 15 = 0.040 mg/puff
lub
Medium density of nicotine: 1.1 / 15 = 0.073 mg/puff
a ja używam
High density of nicotine: 1.6 / 15 = 0.107 mg/puff,
Oczywiście to tylko teoria.
To jedna sprawa, druga jest taka, że organizmy różnie reagują na składniki tego płynu, i nie każdy może używać e-papierosa(wystarczy jakaś zła tolerancja na któryś ze składników). O tym już producent nie informuje. Pewnie nie zostały przeprowadzone żadne badania uwzględniające długotrwałe inhalowanie PG i innymi substancjami. O skutkach ubocznych dowiadujemy się głównie z for internetowych. Poza tym taka substancja jak PG jest nieszkodliwa w małych ilościach, jest przecież używany w kosmetykach i żywności. Ale tak naprawdę nikt nie wie jakie to będzie miało następstwa po długotrwałym używaniu e-papierosa. Tak jak było ze zwykłymi papierosami, minęło dużo lat zanim się wyjaśniły pewne sprawy. Możliwe, że organizm potrzebuje czasu żeby się przestawić na e-papierosa. Zrezygnowanie z tytoniowych, i przestawienie się na e-papierosa, to też na pewno nie pozostaje bez echa dla naszego organizmu.
Awatar użytkownika
By lesmie
#386
Czy ktoś zna proporcię ilosci wody do glikolu propylenowego w e liquidzie ? Kusi mnie żeby poeksperymentować i sporządzić taki płyn na początek beznikotynowy i bezsmakowy, odpowiednik "none", przetestować jak dymi i jak działa na tym atomizer ( czy nie uszkodzi się ). Glikol propylenowy jest tani jak barszcz i można go kupić np. tu:

http://mazidla.com/index.php?page=shop. ... &Itemid=27

Sama woda nie nadaje się na pewno, sprawdzałem to, za mała lepkość, można uszkodzić atomizer i bardzo słabo dymi.
Awatar użytkownika
By lesmie
#388
Super strona, sporo się można dowiedzieć, między innymi są tabele ze składem chemicznym i proporcjami np. e liquid bez nikotynowy zawiera aż około 90% glikolu propylenowego a tylko 4% wody, 5% alkocholu, 0,6% aromat. Takiej informacji było mi trzeba. Czas na doświadczenia, na początek na płyn który da dym bez nikotynowy i bezsmakowy, póżniej jak sporządzić i dodać nikotynę, na koniec jak sporządzić i dodać jakiś aromat.
By newdem
#394
Z TEGO CO MI ODPISALI WYNIKA ŻE WSZYSTKIE SUBSTANCJE Z E-LIQUIDA KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ WE WKŁADACH POCHODZI Z NATURALNYCH SUBSTANCJI I WSZYSTKIE TE SKŁADNIKI ZNAJDUJA SIĘ NA LIŚCIE HOMEOPATYCZNYCH SKŁADNIKÓW.ZAŁUJE ZE NIE PAMIETAM JAK TA LISTA SIE NAZYWAŁA WIEM ZE JEST W INTERNECIE BO JA PRZEGLADAŁEM.


1) niewazne co pisze producent, wazne co mowia niezalezne badania
2) to jakis zart chyba..co to ma do homeopatii ktora
po pierwsze jest oparta na placebo a po drugie polega też na uzywaniu w zasadzie trucizn w mikroskopijnych ilosciach...wiec raczej czerwona lampka sie powinna zaswiecic..

INNA SPRAWA ŻE NIKT NIE PRODUKOWAŁ BY ANI NIE UDOSKONALAŁ ŚRODKÓW KTÓRE MIAŁY BY TRUĆ LUDZI TAK JAK PAPIEROSY.
PO CO BYŁA BY CAŁA TA ZABAWA W RÓŻNE MODELE , ROŻNE SMAKI I TP.
ELEKTRONICZNY "ZDROWY" PAPIEROS OPRACOWANY ZOSTAŁ PRZEZ MINISTERSTWO ZDROWIA W CHINACH MIĘDZY INNYMI.PRZECIEŻ NIE PRODUKOWALI BY CZEGOŚ CO JEST NIEZDROWE


Naprawde wierzyc w to co napisales powyzej :)?
Jestem daleki od teorii spiskowych, ale mi sie to wydaje skrajnie naiwne..
Oczywiscie ze mozna produkowac cos co jest niezdrowe - i dzieje sie tak od dawien dawna i w roznych dzialach gospodarki.
Pytanie raczej brzmi - czy ocenili szanse zysku i szanse na wykrycie i udowodnienie ewentualnej szkodliwosci (procesy odszkodowawcze) i wyszlo im ze i tak zarobią czy nie :)

R1 SĄ TAK SKONSTRUOWANE ŻE WOGÓLE NIKOTYNY NIE DAJĄ A WKŁAD LOW MA JEJ ZNACZNIE WIĘCEJ.


Oj, nie żartuj.
Palę R1 od 4 - 5 lat i jak nie zapale 2 - 3 godziny to ssie mnie głód nikotynowy który po R1 mija :)
Wiec zapewniam Cie ze jak najbardziej pozdają nikotynę...

pozdro
By admin
#443
Glikol propylenowy
Stosowane w wielu kosmetykach jako rozpuszczalnik.

Działają rakotwórczo. Silnie toksyczny w razie spożycia (uszkadza wątrobę, układ nerwowy i nerki). Resorbują się ze skóry do krwi i limfy. Uszkadzają nabłonki, tkankę łączną i mięśniową. Zastosowane na skórę wysuszają naskórek, ale równocześnie podrażniają gruczoły łojowe i apokrynowe wywołując stan zapalny i wysięki wokół gruczołów. Uszkadzają powłoczki włosów. Wywołują podrażnienie naskórka i skóry właściwej, świąd i kontaktowe (alergiczne) zapalenie skóry.

Łój i złuszczone keratynocyty z glikolami tworzą substancję zatykająca ujścia gruczołów.

W pachwinach i wokół narządów płciowych powodują wypryski drobnopęcherzykowe przechodzące potem w strupki i rozpadliny. Kosmetyki zawierające glikol propylenowy w razie dostania się do oczu powodują zapalenie gałki ocznej i spojówek, co objawia się łzawieniem, pieczeniem, świądem i opuchnięciem powiek. Uszkadzają strukturę lipidowo-proteinową błon komórkowych. Wdychane podczas używania aerozoli z kosmetykami uszkadzają nabłonki układu oddechowego i powodują kaszel oraz nieżyt. Uszkadzają komórki krwi i szpik kostny. W neuronach i w mięśniach zaburzają procesy przewodzenia podniet i proces skurczu. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.

http://www.luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm

NAZWY SUBSTANCJI CHEMICZNEJ

1,2-propandiol
1,2-propanediol
Glikol propylenowy
Propylene glycol
DANE PODSTAWOWE

Wzor chemiczny - C3H8O2
Numer ONZ - 0
Numer EWG - 0
DANE FIZYKOCHEMICZNE

Stan skupienia - ciecz
Gestosc w temp. 25 stopni Celsjusza wynosi - 1.0325 g/cm ^3
Lepkosc w temp. 20 stopni Celsjusza wynosi - 56.000 cP
Napiecie powierzchniowe w temp. 25 stopni Celsjusza wynosi - ***** dyn/cm
Przewodnictwo cieplne w temp. 25 stopni Celsjusza wynosi - *** mW/mC
Preznosc pary nasyconej w funkcji temperatury:
lg(p) = A - B / (C+t) p[mmHg] t[C]
A: 8.91710
B:2645.700
C:250.700
Wspolczynnik zalamania swiatla w temp. 20 stopni Celsjusza - 1.43290
Moment dipolowy 2.25 Debaye
Temperatura topnienia -60.00 stopni Celsjusza
Temperatura wrzenia 187.60 stopni Celsjusza
Cieplo parowania w temp. 25 stopni Celsjusza wynosi - 202.40 cal/g
Cieplo wlasciwe w temp. 25 stopni Celsjusza wynosi - 0.5927 cal/g * C
Cieplo topnienia 23.78 cal/g
Cieplo spalania -5773.2 cal/g
Parametry krytyczne:
temperatura - 353.0 stopni Celsjusza
cisnienie - 59.8 atm
objetosc - 239.0 cm ^3/mol
DANE POZAROWO WYBUCHOWE

Granice wybuchowosci
dolna - 2.4 % obj
gorna - 12.6 % obj
Klasa wybuchowosci - IIA
Temperatury:
zaplonu : 99 stopni Celsjusza
samozaplonu : 420 stopni Celsjusza
Klasa niebezpieczenstwa pozarowego - 3
Klasa temperaturowa - 2
OPIS ODZIALYWANIA NA CZLOWIEKA

Ze wzgledu na mala lotnosc, glikol stwarza zagrozenie przy wysokich
temperaturach lub w przypadku wypicia duzej dawki.
Glikol propylenowy dziala narkotycznie, a ponadto moze powodowac uszkodzenie
osrodkowego ukladu nerwowego, rdzenia kregowego, nerek i watroby.
Pary glikolu dzialaja drazniaco na drogi oddechowe, oczy i skore.
Przy zatruciu doustnym wystepuja ob- jawy w postaci bolu glowy, zawrotow,
nudnosci, sennosci. W ciezkich przy- padkach moze wystapic utrata swiado- mosci
az do spiaczki, ktora moze wy- wolac uszkodzenie mozgu.
Inne objawy mogace wystapic po zatru- ciu glikolem to niewydolnosc ukladu
oddechowego, bialkomocz a takze ciez- kie uszkodzenie nerek.


http://www2.cyf.gov.pl/manhaz/substancj ... /57556.htm
Awatar użytkownika
By lesmie
#444
Powyżej opisana szkodliwość dotyczy dawki powyżej 25mg przyjętej do ustnie na kilogram masy ciała. W przypadku e papierosów dzienna dawka jest wielokrotnie mniejsza, lecz przyjmowana w formie par i nie ma jeszcze badań naukowych dotyczących szkodliwości glikolu propylenowego dla małych dziennych dawek podawanych przez wiele lat w formie pary wdychanej przez płuca.
Awatar użytkownika
By lesmie
#553
Dla mnie artykuł rewelka, jest tam kilka ciekawych stwierdzeń np.

Cyt:



"ale z czego składa się ten ”płyn”, nie jest do końca określone, gdyż nie przeprowadza się niezależnych kontroli jakości."


"na ile nieszkodliwe są tak naprawdę e-papierosy? Eksperci ds. zdrowia rozkładają ręce."


"Od momentu wprowadzenia zakazu palenia w miejscach publicznych chińskie e-papierosy zalały rynek europejski."

"Czy e-papierosy są aż tak niebezpieczne? - Nie przejmuję się tymi ostrzeżeniami, gdyż w przeciwnym razie musiałbym zachować ostrożność nawet przy zdmuchiwaniu świecy – mówi Bernd Mayer, profesor farmacji z Grazu."

"Podobne zdanie ma Murray Laugesen. W swoim laboratorium wykonał dokładną analizę elektronicznych papierosów. Wniosek: ”Lepiej inhalować nikotynę niż palić tytoń”. Zaproponował nawet rządowi wspieranie elektronicznych papierosów i ich reklamowanie jako nikotynową terapię zastępczą."


"Próbowałam już prawie wszystkiego. Ale od plastrów nikotynowych dostawałam alergii, a po gumie do życia z nikotyną miałam nudności – mówi Maja Reinke. - Dopiero kiedy zaczęłam inhalować nikotynę, mogłam ostatecznie rzucić ‘analogowe’ Marlboro."

"Mogłabym spokojnie żyć, kupując e-papierosy w aptece. Wtedy przynajmniej byłaby jakaś kontrola"
By Lechu
#583
Jeśli znacie francuski, to przeczytajcie artykuł o e-papierosach na stronie ministerstwa zdrowia tego kraju:

http://www.sante-jeunesse-sports.gouv.f ... =cigarette

Jakiś czas temu moja dziewczyna mi to przetłumaczyła i z tego co pamiętam, to nie do końca jeszcze to zbadali i kobiety w ciąży nie powinny ich "palić".
Awatar użytkownika
By lesmie
#584
Tekst jest krótki. Przetłumaczyłem go używając translatora językowego przy "gogle" bo jest dość ciekawy.


"Wprowadzanie przez Dyrekcję Generalną ds. Zdrowia, Afssaps zbadała warunki wprowadzania do obrotu papierosy elektronicznej i przeprowadziła wstępną analizę potencjalnych zagrożeń. Ona będzie prowadzić dokładną ocenę, korzystając z pomocy ekspertów toksykologów. Na tym etapie, Afssaps i DGS wielką ostrożność zaleca użytkownikom. W szczególności, wykorzystanie elektronicznego papierosy należy unikać którzy są u kobiet karmiących piersią ze względu na toksyczność niektórych substancji i braku danych na temat ich przejścia przez mlekiem.
Elektroniczny papieros, zamieszczonym w formie i czuje się z tradycyjnych papierosów. Składa się on z baterii, mikroprocesor, rozpylaczem i kasety, które mają być spryskiwane i tym, że płyn może zawierać nikotyny lub aromatycznych, oparte na sztucznych dodatków do żywności lub środków aromatyzujących . Podczas pragnienie, płynne, zmieszane z powietrza inspirowany jest dystrybuowane w postaci pary, która odtwarza palić papierosa, i jest wdychane przez użytkownika.
Elektroniczne papierosów może zawierać substancji chemicznych, konieczne jest zapewnienie, że substancje te nie toksyczny wpływ na organizm, zarówno w konsumenta i jego otoczenie. Przegląd dostępnych miejsc na sprzedaż w Internecie wynika, że papierosy elektronicznego zazwyczaj zawierają glikol propylenowy, w tym pochodnych aromatów terpentynowe (mentol, linalol), a czasami nikotyny.
W glikol propylenowy jest rozpuszczalnik drażniące, które mogą również powodować zaburzenia neurologiczne efekty porównywalne do stanu zatrucia natomiast pochodne terpentynowe mogłyby mieć wpływ wśród konsumentów w historii padaczki. W Afssaps będzie przeprowadzenie szczegółowej oceny ryzyka przez grupę ad hoc ekspertów w tym toksykologów, biorąc pod uwagę kompozycje, czystości substancji chemicznych, ilości wydanych i populacje narażone na ryzyko, takich jak osoby starsze i kobiety w ciąży.
Na tym etapie, Afssaps powiedział, że stan elektronicznej papierosów zależy na cel i substancji zawartych w naboje. Trzy sytuacje można odróżnić od oceny i określenia charakteru decyzji, które mają być podjęte w razie konieczności.
· Jeśli jest zaprzestanie palenia tytoniu i twierdził, że kasetę dodaje do systemu zawiera nikotyny, papierosów elektronicznej spełnia definicji leków i dlatego musi uzyskać zezwolenie obrotu (AMM). Zatem, drogi oddechowe sam system spełnia definicji wyrobu medycznego i dlatego powinny być oznaczane znakiem CE.
· Jeśli zaprzestanie palenia jest twierdził natomiast kasety dodaje do systemu nie zawiera nikotyny, palenia-mail również spełnia definicji medycyny z powodu ogłoszenia roszczeń. Wprowadzania do obrotu, muszą spełniać wymagania wymienione powyżej.
· Wreszcie, gdy nie jest zaprzestanie palenia tytoniu i twierdził, że filtr nie zawiera żadnych substancji, które mogą być opisane jako lek (w tym nikotyna), elektroniczny papieros jest rozporządzenie w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów i wchodzi zakres uprawnień przez DGCCRF.
W oczekiwaniu na dodatkowe dane, a następnie, że żaden produkt tego typu nie ma magistra lub CE, Afssaps i DGS zaleca wielką ostrożnością użytkowników elektronicznych papierosów. "
Awatar użytkownika
By lesmie
#607
Jakby ktoś nie wierzył że do tytoniu też dodawają glikol propylenowy:

http://www.stsa.pl/4.6.1.php?fml=2
By admin
#801
Pytanie do tych co juz dlugo pala e-papierosy.. czy zauwazyliscie jakies niepokojace objawy zwiazane z ich paleniem? Ja moge powiedziec o jednym, czasami mam uczucie jakby mi cos w plucach zalegalo, typu flegma, czy cos podobnego lub tez rzadko miewam swiszczenie podczas oddychania. Obajwy te znikaja po paru godzinach nie palenia e-papierosow.
Awatar użytkownika
By lesmie
#807
Ja dokładnie miałem takie obiawy jak paliłem "tytoniowe", przy "e fajkach" nic złego nie dzieje się a tylko takie "palę" i dużo, na płynie własnej roboty 1,8-2,4% nikotyny ok. 10% gliceryna i ok 90% PG bez dodatków smakowych (przyzwyczaiłem się do bezsmakowych)
By Lechu
#845
Taka malutka rada - nie palcie e-cig podczas infekcji górnych dróg oddechowych. Tydzień temu złapałem jakieś wirusa i przy okazji dostałem dostałem zapalenia gardła - na szczęście nie doszło do anginy bo od razu zacząłem się leczyć, ale gdy tylko poczułem mniejszy ból to chwyciłem za e-cig i to dosłownie ze dwa-trzy razy... i wtedy się zaczęło - potężny ból w gardle, rozpalone do czerwoności i praktycznie na dwa dni straciłem głos. Teraz już jest lepiej ale dalej się to ślimaczy i nie wiem kiedy w końcu wyzdrowieje. Nie widze innej przyczyny niż e-cig, gdyż często choruje na angine i nigdy palenie analogów podczas choroby nie powodowało takich "rewelacji".
Awatar użytkownika
By lesmie
#1111
W Onecie ukazał się artykuł o szkodliwości e papierosów:

http://wiadomosci.onet.pl/1828647,16,el ... ,item.html

Nie dziwię się że protestują przeciw reklamom tych papierosów, ponieważ reklamowane są one wszędzie np. chociażby w "Allegro" w sposób nie uczciwy, jako zupełnie nie szkodliwe dla zdrowia, co nie jest prawdą. Sama nikotyna niestety też szkodzi, co już dawno jest udowodnione. PG dokładnie jeszcze tego nie wiadomo. Dla mnie pewne jest że e palenie szkodzi, ale znacznie mniej niż tytoniowe, bo wiem jak się czułem jak paliłem tytoniowe a jak czuję się teraz, róznica jest ogromna na korzyść e papierosów.
Awatar użytkownika
By fikander
#1120
lesmie pisze:W Onecie ukazał się artykuł o szkodliwości e papierosów:

http://wiadomosci.onet.pl/1828647,16,el ... ,item.html


A co tak naprawdę powiedziała WHO? Ich oświadczenie jest tutaj: http://www.who.int/mediacentre/news/rel ... 8/pr34/en/

Poniżej zamieszczam moje szybkie tłumaczenie tego tekstu. Jeżeli ktoś miałby jakiś lepszy pomysł na tłumaczenie zwrotu "nicotine replacement therapy", to proszę o propozycję - poprawię. Na czerwono zaznaczam zdanie, o którym autor artykułu na Onecie, nawet się nie zająknął.


----------------------------------------
Reklamujący papierosy elektroniczne powinni zaprzestać twierdzenia, że mają one właściwości terapeutyczne.

19 września 2008 , Geneva -- W przeciwieństwie do tego, co sugerują reklamy elektronicznych papierosów, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie uważa ich za zatwierdzoną prawnie terapię dla palaczy próbujących rzucić palenie.

"Elektroniczny papieros nie jest potwierdzoną metodą zerwania z nałgiem palenia papierosów," powiedział said Dr Ala Alwan, Assistant Director-General of WHO's Noncommunicable Diseases and Mental Health Cluster. "Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie posiada żadnych naukowych dowodów na potwierdzenie bezpieczeństwa oraz efektywności tego produktu. Reklamujący ten produkt powinni natychmiast usunąć ze swoich stron internetowych i innych materiałów informacyjnych jakąkolwiek sugestię, że WHO uważa go za bezpieczny i skuteczny środek pomagający w rzuceniu palenia."

Typowy papieros elektroniczny jest zrobiony ze stali nierdzewnej, ma komorę w której zgromadzona jest płynna nikotyna w różnych stężeniach, jest zasilany baterią, którą mozna ładować i przypomina prawdziwy papieros. Użytkownicy zaciągają się tak, jak prawdziwym papierosem, ale nie zapalają go, a także papieros nie produkuje dymu. Raczej produkuje delikatną podgrzaną mgiełkę, która jest wchłaniana do płuc.

Wynaleziony w Chinach w 2004 roku, papieros elektroniczny jest sprzedawany tam i w wielu innych krajach, włącznie z Brazylią, Kanadą, Finlandią, Izraelem, Libanem, Holandią, Szwecją, Turcją i Wielką Brytanią.

Reklamujący papierosy elektroniczne z reguły opisują je jako środek pomagajacy palaczom zerwać z nałogiem tytoniowym. Niektórzy posunęli się do implikowania, że WHO postrzega ten produkt jako zatwierdzoną prawnie terapię polegającą na zastępowaniu nikotyny tak jak guma nikotynowa, cukierki i plastry.

Ale WHO nie są znane żadne dowody na poparcie twierdzeń firm reklamujących ten produkt, że elektroniczny papieros pomaga ludziom rzucić palenie. W istocie, o ile WHO jest świadoma, nie zostały przeprowadzone żadne rygorystyczne, niezależnie potwierdzone badania naukowe pokazujące, że elektroniczny papieros jest bezpieczną i efektywną terapią zastępowania nikotyny.

WHO nie odrzuca możliwości, że elektroniczny papieros mógłby być użyteczny jako pomoc w rzuceniu palenia. Jedynym sposobem aby się tego dowiedzieć jest przeprowadzenie testów.

"Jeżeli firmy reklamujące elektroniczny papieros chcą pomóc palaczom rzucić palenie, powinni przeprowadzić badania kliniczne oraz analizy toksyczności i działać w ramach odpowiednich przepisów prawnych," powiedzial Douglas Bettcher, Director a.i. of WHO's Tobacco Free Initiative. "Dopóki tego nie zrobią, WHO nie może uznać elektronicznego papierosa za właściwą terapię zastępowania nikotyny, a z pewnością nie może zaakceptować fałszywych sugestii, że zaaprobowała i popiera ten produkt."

WHO Study Group on Tobacco Product Regulation ma w planie m.in. wypowiedź na temat elektronicznego papierosa w dniach 12-14 listopada 2008 w Durban, Południowa Afryka. (...)
Awatar użytkownika
By lesmie
#1122
Ooo, znasz język angielski, właśnie kogoś takiego pilnie potrzebujemy do "kontaktów" miedzy nami, a osobami na angielskojęzycznym forum które jest "bogate" w informacje na temat e papierosów. Kogoś kto bedzie nas i nasze forum reprezentował na tamtejszym można by powiedzieć międzynarodowym (ogólnoświatowym) forum. Np. czy zgodziłbyś się, jak ktoś miałby jakiś ciekawy problem w temacie e smokingu, a nikt z nas nie znał odpowiedzi, zapodać go na tamtym forum po angielsku i przetłumaczyć odpowiedzi na polski ?
Awatar użytkownika
By fikander
#1124
lesmie pisze:Np. czy zgodziłbyś się, jak ktoś miałby jakiś ciekawy problem w temacie e smokingu, a nikt z nas nie znał odpowiedzi, zapodać go na tamtym forum po angielsku i przetłumaczyć odpowiedzi na polski ?


Nie ma sprawy. :) Podejrzewam jednak, że na forum http://www.e-cigarette-forum.com większość problemów jest już rozwiązanych, tylko czasami jest to ukryte w wątkach o zupełnie innym temacie. Jeżeli będzie jakiś problem wymagający dokładniejszego pogrzebania na tamtym forum, to proszę o wiadomość na PW. Jeżeli gotowej odpowiedzi nie będzie, to zadamy wtedy pytanie. :)
Awatar użytkownika
By lesmie
#1126
Super ! i wielkie dzięki że się zgadzasz. Fakt, wiele problemów jest tam już rozwiązanych, ale tłumaczenie tego przez translator nie zawsze jest zrozumiałe, zwłaszcza z amerykańskiej wersji tego języka, translator nie radzi sobie z tym i cieżko coś zrozumieć. Problemy które można by tam zapodać znajdą się na pewno, chociażby w temacie e liquidu "własnej roboty" gdzie mają tam z tym duże już doświadczenie.
By CorneliusEvazan
#1633
Witam wszystkich.
Mam od 2 dni e-cygaro.
Na razie nie palę zwykłych petów.
Mam natomiast problem ze smakiem i z krtanią.
Po pierwsze dym e cygara pachnie nieco grzybami i mnie odrzuca od niego a po drugie to w gardle mam sparaliżowane że nie mogę przełykać. Podobnie jak się mi kiedyś trutka przy zatrówaniu zęba dostała do buzi i mi sparaliżowało gardło.
Mam założony wkład high i nie chce się skończyć a palimy cygaro z drugą osobą 2 dzień. Jak się skończy to założę low bo ten jest za mocny.
Proszę jak ktoś by mógł pomóc o radę jakie kupić wkłady lub e-liquid by nie zalatywał grzybami. Ponadto proszę mi napisać jeśli ktoś miał sparaliżowane gardło odo e-szluga. Nie wiem czy to nadmiar nikotyny czy inny składnik substancji co się dostaje do gardła.
Dziękuję i pozdrawiam.
By CorneliusEvazan
#1634
Jeszcze dopisuję.
Zmieniłem wkład mimo że się nie skończył.
Następny mam low.
Tak samo drapie w gardło przy paleniu ale mam nadzieje że ma mniej nikotyny.
Zaniepokoiło mnie jednak to że przy wymianie jak wyjąłem stary kardridge to wata lekko jeszcze nasączona została w cygarze bo wypadła z naboju. Musiałem pensetą wyjąć. Zaś kolejny nabój -> lało się z niego przy wkładaniu. Jakby zadużo napakowali do niego. Czy to nie uszkodzi cygara? Jak wciągam to czuję jak bulgota w naboju i resztki idą do ust tego płynu.
Jestem zielony jeszcze więc proszę o pomoc bym nie uszkodził sobie e-cygara i zdrowia.
Awatar użytkownika
By eMAiX
#1635
co to z e-cygaro?? gdzie kupiles??
Awatar użytkownika
By lesmie
#1636
Nikt jeszcze nie zgłaszał że dym z e papierosa, cygara, zalatuje grzybami. Może e liquid we wkładach jest stary, przeterminowany. Trzeba wypróbować inne płyny z innego żródła. Jeśli paraliżuje Ci gardło od e palenia, to już poważniejszy problem. Nikt jeszcze nie zgłaszał takiego problemu. Może jesteś nadwrażliwy, albo ten e liquid we wkładach jest jednak jakiś felerny, trzeba koniecznie wypróbować inny, spróbój płyn od "Janty" o różnej zawartości nikotyny (może to od nikotyny, paliłes wcześniej papierosy ?), jest to drogi płyn, ale dobrej jakości, "pewniak". Jeśli będzie tak samo, to jednak nie możesz chyba "palić" e papierosów.
To że wata wypadła z wkładu i została w atomizerze, tym sie nie przejmuj, po prostu lekko się tam przykleiła, to się czasami zdarza. Wkłady są różnie napełniane przez producentów, jedne lepiej inne gorzej. Nadmiar e liquidu we wkładzie nie popsuje Ci e cygara, może natomiast za bardzo zalać atomizer i będzie słabiej dymiło. Zdajmij wtedy wkład i pal bezpośrednio z atomizera aż sie trochę podsuszy i zacznie lepiej dymić. Dobrze jest jednak, jak wkład aż ocieka płynem, ściągnąć lekko jego nadmiar.
Wkładów więcej nie kupuj, tylko e liquid w buteleczkach i zakraplaj zakraplaczem, znacznie taniej wychodzi i zawsze napełnisz bez przepełniania.
Napisz gdzie kupiłeś, czaimy u którego dostawcy są dobre, a u którego są złe e papierosy lub cygara.
By Greg1980
#1637
Chłopie, jeśli masz takie problemy zdrowotne to odstaw cygaro jak najszybciej!
Może jesteś uczulony na któryś ze składników?
A może kupiłeś jakiś chłam bo cieknięcie liquidu do ust by na to wskazywało, do tego ten smak grzybów? Co oni tam dodali?

Aha, napisz też, czy ta druga osoba również ma podobne problemy jak Ty.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.