EPF
Nasze własne produkcje
By tonku
#146666
I ja się zabawiłem w konstruktora :mrgreen:
w sumie to żadna nowość na forum(poza małymi zmianami)
cybuch na baterii 18650(protected) pod kartomizery EL_CIGARO(bardzo mi i mojim kolegom podeszły).całość (poza baterią,włącznikiem i diodą)zrobiona własnoręcznie.bez możliwości wyjmowania ogniwa-automatycznie zmniejszyła się średnica i waga,bo nie potrzebuje tu dodatkowego gwintu na obudowie.ładuje się go jak oryginalną baterię(ładowarka jeszcze nie dopracowana).
byłby skończony już jakiś czas temu,ale nasi przyjaciele z azji zmienili gwint w kartomku i musiałem się dostosować.na chwile obecną nie posiadam narzynki(pod nowy kartomizer) więc gwint nacinam na tokarce.w przyszłości może zrezygnuje z aluminium na rzecz kwasówki.
dzięki niemu już mamy kilku e-palaczy więcej i ich liczba ciągle rośnie *TANIEC*

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#147137
Proponuje przyznawanie odznaki" MacGyver" dodawanej przy nicku dla najbardziej rozwinietych technicznie forumnowiczow :)

Platrynowy MacGyver dla tych, ktorzy przejda pomyslnie test polegajacy na zamknieciu delikwenta w pomieszczeniu z dlugopisem, kilkoma gwozdziami, latarka, kubkiem liquidu, gabka do tablicy i moze jeszcze kilkoma drobiazgami, oraz wypuszczeniu go z niego po godzinie, pykajacego z moda zbudowanego z dostarczonych czesci.
By tonku
#147349
bingobar pisze:Dwa to możliwość ładowania dla początkujących skomplikowana.

nic bardziej mylnego!
już pierwszy etap ładowarki ukończony(nie mam fotek).cała zabawa z ładowaniem,polega na umieszczeniu "cybucha" stroną z gwintem w dół do stacji ładującej.i to wszystko!
nie ma żadnego wkręcania,wykręcania itp.
By tonku
#151305
ostatnio natknęło mnie na nowy model,no może stary po liftingu :mrgreen:jeszcze kilka szczegółów do zrobienia,ale już widać jak będzie wyglądał.jak zwykle wierny kartomizerom z el-cigaro :lol: sorry za jakość zdjęć,ale nie jestem najlepszym fotografem.
CYBUCH 2

Obrazek
Obrazek
Obrazek
By tonku
#151603
i jak?podoba się,czy nie?jakieś sugestie?czy już nie wrzucać fotek innych modeli gdy się pojawią?
Awatar użytkownika
By Riccardo
#151605
Jakbyś popracował nad dizajnem, to może by Ci pocisk wyszedł. W każdym razie, tak mi się kojarzy :)
By tonku
#151608
Riccardo pisze:Jakbyś popracował nad dizajnem, to może by Ci pocisk wyszedł. W każdym razie, tak mi się kojarzy :)

możesz bardziej rozwinąć?
Awatar użytkownika
By navegare
#151610
Wrzucać!!!
Ten mi się bardziej podoba niż ver.1.
Naprawdę taką dużą różnicę w wadze robi zakrętka?
Przecież i tak jest jakoś rozbieralny, a o ładowarkę do takiego byłoby chyba trudno.
By user
#151616
jasne, że wrzucać. Nie tylko pochwalisz się rozwojem, a widac go w porównaniu z pierwszą wersją, ale też podrzucasz pomysły innym. A i Tobie ktoś może podrzucić.
Riccardo maił chyba na myśli upodobnienie C2 do pocisku. Zaczyna w zarysie przypominać pocisk z PKMu (IMHO) Jak spojrzysz na niego i wyobrazisz sobie ten pocisk, to sam to zauważysz :)




By tonku
#151624
navegare pisze:Wrzucać!!!
Ten mi się bardziej podoba niż ver.1.
Naprawdę taką dużą różnicę w wadze robi zakrętka?
Przecież i tak jest jakoś rozbieralny, a o ładowarkę do takiego byłoby chyba trudno.

a więc chodzi o to,że nie jest rozkręcany?
korpus jest aluminiowy,więc za dużo wagi nie dojdzie.wszystkie mody staram się zrobić jak najmniejsze,najlżejsze.w wersji pierwszej ścianka ma około 0,6mm,a nie jest to gotowa rurka,tylko zrobiona z wałka aluminiowego.część w którą wkręcam kartomizer,też jest wykonana od zera,i nie kupuje gotowych adapterów,tylko rzeźbie sam.(również z wałka)gwint jest już pod nowe kartomizery i nacinam go na tokarce(nie posiadam narzynki).wersja nr.2 kosztowała jeszcze roboty na frezarce z podzielnicą.wybranie co 30 stopni.
nie zrobi mi problemu nacięcie jeszcze 1 zewnętrznego i 1 wewnętrznego gwintu,ale nie widziałem takiej potrzeby.czy nie lepiej ładować e-papierosa standardowo?
przecież e-papierosy zakupione w sklepie nie rozbierasz by go naładować?rozmawiałem z dostawcą tych ogniw i mówił,że ładuje je prądem 400 mAh.przecież to nie jest problem zorganizować sobie takie zasilanie i nie trzeba odrazu kupować stacji ładującej.nawet można do ładowania wykorzystać stary kartomizer do którego można podpiąć zasilanie.ogniwa są "protected"więc tu nie stanie się jakaś krzywda.
reasumując kierowałem się prostotą i funkcjonalnością i małymi kosztami.nie poruszyłem jeszcze kwestii kosztów-ogniwo 20zł,włącznik 60gr= 20,60zł i już palisz!do tego dochodzi ładowarka,ale może ma ktoś w domu zasilacz o podobnych parametrach.
ale się rozpisałem :mrgreen:
chyba zrobię jeden rozkręcany specjalnie dla ciebie :wink:

reed pisze:Riccardo maił chyba na myśli upodobnienie C2 do pocisku. Zaczyna w zarysie przypominać pocisk z PKMu (IMHO) Jak spojrzysz na niego i wyobrazisz sobie ten pocisk, to sam to zauważysz :)

a teraz otwórz sobie galerie naszych modów i porównaj resztę :wink:
By user
#151628
Galerię sam założyłem, wiem co tam jest :)
Ale nie ma tam czegoś takiego jak pocisk. Może i sa zbliżone, ale z EL-Kartomkiem możesz zrobić coś bardziej "militarnego" o ile oczywiście lubisz te klimaty ;)
Awatar użytkownika
By navegare
#151639
@reed - producentom parę lat zajęło wymyślenie, że nam wcale nie zależy na absolutnej imitacji analoga.
Większe, jak pen - pojawiły się później. Inne kształty niż długie walce - pojawiły się później (całkiem niedawno). Duże pojemności i naprawdę duże "papierosy" - wczoraj. A i tak te najmniejsze sprzedają się dobrze -jako pierwsze. Wyobraźnia zawodzi :)
Mam dziwne przekonanie, że pierwszy stick był jakiegoś "modziarza", później Janty. Podobnie jak Indu - wcześniej były mody.
Daj chłopakom czas, będzie coraz ciekawiej.
@tonku - z jednej strony masz rację. Telefony ładujemy bez wyjmowania baterii.
W papierosach to kwestia przyzwyczajenia i łatwości odłączenia baterii od reszty. Potrzebnego i tak, bo atomizer trzeba czasem wymienić.
Z drugiej strony - gdybyś faktycznie chciał to zrobić komuś powinieneś mieć jakąś prostą propozycję (dla laika prostą) jak to ładować. Jakaś przejściówka do którejś standardowej ładowarki z gwintem?
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.