EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By pawelleper
#1738465
Witam, mam pewien problem z moim kubusiem, od pewnego czasu, a właściwie od czasu kiedy się przewrócił, skacze mi oponość i to potrafi skoczyć dość mocno. Grzałka i parownik w pażądku, a przy dualu z ss 304 ok 0,25 Ohm potrafi skoczyć do 0.6 Ohm, bądź pokazać zwarcie. Z tym zwarciem to też jest problem, bo jak już wyskoczy Atomizer short to nie chce w ogóle wystartować (oczywiscie po odkręceniu parownika i wyświetlwniu "Atomizer not found") dalej pokazuje zwarcie. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić? czy trzeba sie rozejrzeć za nowym zasilaniem? Dodam, że gwarancja nie wchodzi w gre, poniewaz mam go jakoś od kwietnia. Z góry dzieki za pomoc ;)
Awatar użytkownika
By e_sat
#1738483
Może napisz nam jaki masz parownik ( to istotne ) , pewno wielu ci odpowie na twoje zapytanie. Cuboid jest znany z tego, że nie" ze wszystkimi " się dobrze kontaktuje
Awatar użytkownika
By Timi
#1738500
Stawiam 3 do 1, że kończy się gniazdo 510.
To typowa usterka Cuboida, Wismeca i kilku innych boxów.
Wymiana na fastechowe nie jest specjalnie trudna i droga. Koszt nowego gniazda to ok. 2 USD.
Na forum jest tutorial co i jak. Przy okazji warto wymienić kable. Osobiście skręciłem 3 srebne druciki w koszulce termokurczliwej i jest po prostu pięknie.
Cuboid śmiga dużo lepiej niż fabrycznie nowy.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1738503
Timi pisze:Wymiana na fastechowe nie jest specjalnie trudna i droga. Koszt nowego gniazda to ok. 2 USD.
Na forum jest tutorial co i jak.


Mówisz i masz :D
topic114045.html
By pawelleper
#1738534
Parownik to Aromamizer i wszystko było z nim ok, dopiero kiedy stojąc na biurku przewrócił sie i po tym zaczął wariować. A odnosnie wymiany takiego gniazda, ile ono może wytrzymac? I czy musze sobie zakładać konto PayU żeby robić zakupy na ft? I czy sam lut i kable nie bedą miały wpływu na czytanie rezystancji przez elektronike?
Awatar użytkownika
By Timi
#1738574
pawelleper pisze:Parownik to Aromamizer i wszystko było z nim ok, dopiero kiedy stojąc na biurku przewrócił sie i po tym zaczął wariować.
A odnosnie wymiany takiego gniazda, ile ono może wytrzymac?

Te gniazda są niskiej jakości. W pierwszym Kubusiu zaczęło mi wariować już po 2-3 miesiącach. W drugim nie czekałem i wymieniłem oba hurtem.
I czy musze sobie zakładać konto PayU żeby robić zakupy na ft?

Tak jest najwygodniej, a i robota żadna.
I czy sam lut i kable nie bedą miały wpływu na czytanie rezystancji przez elektronike?

Będą, ale pozytywny. Wszelkie rezystancje pasożytnicze praktycznie znikną. Moc, która do tej pory grzała kable zostanie wykorzystana, a odczyt rezystancji przez elektronikę będzie precyzyjniejszy.
IMHO warto dokonać modyfikacji nawet w nowym sprzęcie.
By leszek_szafranski
#1762367
Czy ktoś z Wawy mógłby wymienić connector w moim modzie? Ja niestety nie jestem uzdolniony manualnie :(. Będę wdzięczny za pomoc. Oczywiście cena do ustalenia:)

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.