EPF
Awatar użytkownika
By leszekzy
#1100946
Zakładam temat ponieważ pewne osoby próbują zarabiać na produktach promocyjnych lub kupionych np. na FT. Pojawiają się dyskusje w tematach gdzie jest to zakazane i jeszcze jest problem taki że jednym to uchodzi na sucho i jest to tolerowane a inni są przez to piętnowani np. punktami reputacji. Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2014, 23:02 przez leszekzy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1100962
leszekzy - własnie czytałem o ithace...,przedmiot sprzedaży powinien być obfotowany,paragon mile widziany.Nie jest prosto tak powiedzieć - źle czy nie,jeśli chodzi o Ft,właśnie te nieszczęsne magnesy,tuby - to jeszcze można zaakceptować,cena na FT podana a niekażdy chce czekać :),inaczej jest ze sprzętem który byśmy dostali w 3 dni.Podsumowując kto zechce kupi,jednak jaśność oferty powinna być już na początku.Towar z promocji lub nie,by każdy wiedział co jest grane.To trochę jak dyskusja o klonach -większość potępia,sporo ludzi ma.Ja też - mnie niestać na orginał.Jeszcze z innej strony patrząc dając aprobatę takiemu zachowaniu - będziemy mieli userskie sklepiki,wykupi jeden z drugim po każdym klirku z promocji i opyli z zyskiem a drugi czatuje i guzik.
Tak być niepowinno - kwestia sumienia,forum to przecież komitywa,ludzie(różni,majętni,nie).
Awatar użytkownika
By PucH2
#1100964
Mimo że byłem przeciwnikiem to uważam że zamknąć należy bazarek. Tu używany sprzęt i niechciany to niszowy już towar. Gdzie kupić drożej to pewnie każdy znajdzie taki serwis.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2014, 19:17 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
By abbs
#1100965
No to jak zapraszasz :smile:
Uważam że :
Jeśli ktoś sprzedaje nagminnie w sposób ciągły powinien starać się o rangę dostawcy. Oczywiście są ludzie nie doświadczeni / nowi / chcący mieć teraz / nie obsługujący ft / paypala / karty kredytowej itd niepotrzebne skreslic którzy chętnie zapłacą za sprzęt z ft drożej. Jeśli ktoś ma ochotę zarabiać w ten sposób niech sprowadzi kontener z chin i zarabia. Proste jak konstrukcja cepa. Podobnie jednak z lekką różnica ma się sprawa promocji np w e-dym. Ciężko jest w sposób ciągły sprzedawać rzeczy promocyjne bo i promocje się kończą. Osobiście mniej mnie drażni sprzedaż np dzisiejszej ithaki za 70zl (promocyjne 50 regularne 100 czy jakoś tak) niż ciągle te same rzeczy z ft jako wyprzedaż z szuflady. Jak ktoś upolowal na promocji i chce zarobić na przyslowiowa flaszke nie widzę przeszkód. Szczególnie że nie jest to działanie nagminne.

Prawda jest taka za mamy wolny rynek. Ciężko żeby blokować możliwość sprzedaży drożej. Na epf zawsze mówiliśmy że rynek zweryfikuje. Czy to robi? Ciężko stwierdzić. Można wzorem np waporwall wprowadzić dodatkowy punkt ogłoszenia "cena zakupu". Jeśli ktoś nie wie jak to robią na wl można przeczytać ich regulamin.

Zawsze mówiłem i zdania nie zmieniam że jeśli ktoś zarabia na ep to powinien mieć rangę dostawcy / modera czy co tam jeszcze mamy. Inne oczekiwania wobec klienta spełniam ja sprzedając cos ze swojej szuflady a inne ktoś kto robi to typowo zarobkowo. A takie oferty łatwo odróżnić od np kolekcjonerów którzy robią wyprzedaże.

Ja mam prosta zasadę. Jak chce sprzedać szybko wystawiam na kup teraz i podaje moją cenę zakupu. W treści aukcji zawsze staram się napisać czemu cena przedmiotu jest wyższa lub niższa od ceny mojego zakupu. Jeśli chcę zobaczyć ile np przedmiot z ft jest wart wystawiam go na licytację zawsze starając się jako cenę startowa podać cenę mojego zakupu lub niższą. Kupujący sam weryfikuje czy chce zapłacić więcej.
No to tyle ode mnie.
Pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By bezi2
#1100966
Też mnie to w$%#$*a ale jeśli są klienci to znajdą się sprzedawcy. Ja wychodzę z założenia że na kolegach z forum nie powinno się zarabiać. Rozumiem doliczyć 10% na nowym sprzęcie (koperta, zurzycie ogumienia w podeszwach podczas wycieczki na pocztę, znaczki, taśma itd..) ja tam puszczam za tyle ile kupiłem albo taniej.

Taptalknięte paluchami z szumofona.
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#1100969
Witam.
Dla mnie sprawa jest jasna chociaż wiele osób może się z takimi poglądami nie zgodzić i mają do tego pełne prawo.
Osoby próbujące zarobić na użytkownikach forum powinny być z tego grona wykluczane lub nie powinny mieć możliwości wystawiania przedmiotów do sprzedaży na Bazarku. Kupując coś w promocji czy też na przykład w Fasttechu i próbując to sprzedać nieraz kilkakrotnie drożej łamią zasady współżycia społeczności jaką są użytkownicy forum , a dla takich osób nie powinno być tutaj miejsca. Nie przekonują mnie argumenty typu , że jest wolny rynek i każdy może sprzedawać za ile chce a ktoś kto nie chce nie musi kupować. Na forum codziennie rejestrują się nowi użytkownicy , którzy często nie wiedzą i nie orientują się jakie są ceny danego artykuły , bardzo łatwo mogą być wykorzystywani. Jeżeli ktoś chce handlować i zarabiać niech to robi na portalach aukcyjnych a nie na Bazarku. Kilka miesięcy temu czytałem o forum , na którym istnieje dział "Kupię - sprzedam" ale nie wolno wystawiać tam artykułów z ceną wyższą niż cena zakupu danego artykułu w sklepie lub u Twórcy. Moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie. Użytkownicy forum tworzą moim zdaniem społeczność , która ma celu wspierać się i sobie pomagać , to nie jest miejsce do zarobku jeżeli ktoś chce to robić to są do tego inne miejsca , nie tutaj.
Forum powinno służyć ludziom , którzy szukają pomocy w walce z nałogiem a nie osobom próbującym na nich zarobić.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Satis
#1100982
Jak dla mnie niektórzy przeginają i to maksymalnie nawet się z tym nie kryją i nie mają żadnych zahamowań :(
Szczególnie widać to w ostatnim czasie gdzie coraz więcej ludzi widzi potencjalny zarobek i sposób na utrzymanie robiąc zakupy na FT kupuj Tanio sprzedaj Drogo.
Niestety zasady dobrego smaku i przyzwoitości mają gdzieś.
Rozumiem że każdy chce sprzedać coś przynajmniej bez straty ale niekiedy narzut 200% to lekkie przegięcie typu Drip za 2-3$ w kwocie 20 zł +PP ??
Wiele jest tego rodzaju przykładów wystarczy na bieżąco śledzić Bazar i znać kurs $ (ok 3,13 - 3,15 zł ułatwiając 3 zł)
Takie postępowanie powinno się tępić w zarodku gadanie sprzedających że "nikt nie zmusza do kupna" czy "nie pasuje to sobie sam zamów" jest tłumaczeniem winnego i świadomego swoich poczynań.
Zawsze się znajdzie kupujący, który da przepłaconą cenę tylko dlatego że nagle potrzebuje/chce a ktoś inny posiada w tej chwili, czekanie 1 miesiąc na paczkę dripów czy zasilanie ma się nijak do 2 dni pocztą.
Powinno się wprowadzić jakieś ograniczenia co nie jest łatwe bo mamy wolny rynek, nie mniej jednak nie popieram takich działań i stanowczo mówię STOP *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By seiken
#1100984
Jeśli ktoś handluje nagminnie i zarabia min 100% to już jest draństwo w stosunku do reszty użytkowników
jestem na kilku forach tematycznych i za takie postepowanie jest min ostrzezenie a za dalsze takie zachowanie ban
np na forum spiningowym 80% towaru jest sprzedawane po cenie niższej niż zakupione a 20% po równej wiadomo ktos kupi i mu nie podpasowało
to samo jest na forum zegarkowym , tam tez nawet jak ktos kupi w zatoce to nie sprzeda drożej jniz kupił wrecz wszystko sprzedawane jest taniej
A u nas to widze to ilosci hurtowe juz sa sprzedawane z max wyżyłowanym zyskiem
Kupowanie w promocji sklepu xx szt aby je sprzedac z zyskiem to juz całkowity brak szacunku do userów
bo moze ktos kto nie jest za bogaty by kupił w sklepie na tej promocji taniej dla siebie , ale takie cwaniaczki wykupią asio tylko po to aby na tym zarobić
dla takich nie ma litosci
By m44
#1100985
abbs pisze:No to jak zapraszasz :smile:
Uważam że :
Jeśli ktoś sprzedaje nagminnie w sposób ciągły powinien starać się o rangę dostawcy. Oczywiście są ludzie nie doświadczeni / nowi / chcący mieć teraz / nie obsługujący ft / paypala / karty kredytowej itd niepotrzebne skreslic którzy chętnie zapłacą za sprzęt z ft drożej. Jeśli ktoś ma ochotę zarabiać w ten sposób niech sprowadzi kontener z chin i zarabia. Proste jak konstrukcja cepa. Podobnie jednak z lekką różnica ma się sprawa promocji np w e-dym. Ciężko jest w sposób ciągły sprzedawać rzeczy promocyjne bo i promocje się kończą. Osobiście mniej mnie drażni sprzedaż np dzisiejszej ithaki za 70zl (promocyjne 50 regularne 100 czy jakoś tak) niż ciągle te same rzeczy z ft jako wyprzedaż z szuflady. Jak ktoś upolowal na promocji i chce zarobić na przyslowiowa flaszke nie widzę przeszkód. Szczególnie że nie jest to działanie nagminne.

Prawda jest taka za mamy wolny rynek. Ciężko żeby blokować możliwość sprzedaży drożej. Na epf zawsze mówiliśmy że rynek zweryfikuje. Czy to robi? Ciężko stwierdzić. Można wzorem np waporwall wprowadzić dodatkowy punkt ogłoszenia "cena zakupu". Jeśli ktoś nie wie jak to robią na wl można przeczytać ich regulamin.

Zawsze mówiłem i zdania nie zmieniam że jeśli ktoś zarabia na ep to powinien mieć rangę dostawcy / modera czy co tam jeszcze mamy. Inne oczekiwania wobec klienta spełniam ja sprzedając cos ze swojej szuflady a inne ktoś kto robi to typowo zarobkowo. A takie oferty łatwo odróżnić od np kolekcjonerów którzy robią wyprzedaże.
Kupujący sam weryfikuje czy chce zapłacić więcej.

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2


W zasadzie nim zdążyłem odpisać kolega mnie ubiegł. Myślę że sami kupujący decydują. To tak samo jak z zakupem sprzętu, jeden kupi powiedzmy klona Hany na FT za około 180zł inny poczeka i da dajmy na to 350zł u sprzedawcy w Polsce. Mimo wszystko jeśli na przykład ktoś chce zmienić/przetestować/spróbować etc. a potem jednak się pozbyć to lepszego miejsca od naszego bazarku nie znajdzie. Raz że konkretny target, dwa ilość ofert. A nikt nie zmusza do kupowania.
Awatar użytkownika
By sawas
#1100987
Wolność gospodarcza, to także prawo do zysku w handlu. A dla szuflandziarzy codzinnych trzeba podchodzić tak samo, jak do dostawców. Bo ciągły obrót nowym towarem z Chin nosi znamiona działalności gospodarczej i tak delikwenta trzeba traktować. Forum też przewiduje nagrody dla dostawców bez rangi, prawda? Więc zamiast ronć łzy proponuję konkretne przypadki zgłaszać do administracji, lub US. I problem z głowy.
Awatar użytkownika
By seiken
#1100989
Nadmienie jeszcze ,że dostaje dużo liqidów , sprzetu, itp od kolegi który testuje dla kilku firm i nigdy nic nie sprzedałem , wszystko rozdaje
znajomym , forumowiczom itp
By zakus
#1100991
Jak już ktoś wspomniał - obowiązkowe podawanie ceny zakupu i przynajmniej ludzie będą wiedzieć, że płacą 300% ceny. Ale wydaje mi się, że któryś sklep zacznie w końcu sprowadzać sprzęt z fasttecha, dziwie się, że jeszcze nikt tego nie robi, bo popyt jak widać jest.
Awatar użytkownika
By seiken
#1100993
zakus pisze:Jak już ktoś wspomniał - obowiązkowe podawanie ceny zakupu i przynajmniej ludzie będą wiedzieć, że płacą 300% ceny. Ale wydaje mi się, że któryś sklep zacznie w końcu sprowadzać sprzęt z fasttecha, dziwie się, że jeszcze nikt tego nie robi, bo popyt jak widać jest.

Czy na FT czy na alibabie juz dawno to robia :lol: tylko płaca podatki zusy , zatrudniaja ludzi
a ci z "forumowi handlarze" bez litości rżną kolegów i kase biora do kieszeni
By hensik
#1100995
Moje zdane jest takie - jeśli kupiłeś na promo i zaraz sprzedajesz po zawyżonej cenie toś zwykły frajer i tyle. Natomiast jeżeli kupiłeś np. na ft, wyczekałeś się na paczkę ale zasilanie/drip/cokolwiek Ci nie pasuje to sprzedaj, nawet z zyskiem (w końcu czekanie to też jakieś wyrzeczenie, prowizje i przesyłki też kosztują) ale z rozsądkiem. Kupiłeś dripa za 4$, sprzedajesz za 20 + pp - za fajnego dripka chętnie przepłacę te kilka zł. Kupiłeś rurkę za 20$, sprzedajesz za 80 + pp - jeśli zasilanie dobre, to czemu miałbym nie przepłacić kilku zł w zamian za czekanie na przesyłkę z chin? No ale jeśli sprzedajesz to samo zasilanie za 120 to oczywistym jest, że chcesz zedrzeć z kogoś po chamsku pieniądze i takiego zachowania nie można tolerować. To jest kwestia indywidualna i niestety trzeba polegać na sumieniu innych.
Awatar użytkownika
By bofh
#1100997
@Martin Eden: dobrze napisane! Pozwolisz, że zacytuję Twojego posta w najważniejszych IMO aspektach:

Osoby próbujące zarobić na użytkownikach forum powinny być z tego grona wykluczane lub nie powinny mieć możliwości wystawiania przedmiotów do sprzedaży na Bazarku.


Forum powinno służyć ludziom , którzy szukają pomocy w walce z nałogiem a nie osobom próbującym na nich zarobić.


Proponuję mały dodatek do regulaminu tak dla porządku (bo i tak mało kto go czyta...) i ustalenie drogi zgłaszania tego typu nadużyć. Może pt. Moderzy by się wypowiedzieli jak to widzą, bo to na nich by spadła część wykonawcza?

@zakus: sprowadzają, sprowadzają, tylko dolicz do ceny ft (hurtowej) cło w wysokości 3,7-6,7%, VAT 23%, narzut na obsługę sklepu, narzut na obsługę reklamacji i w końcu własny zysk a cena wyjdzie już nie tak atrakcyjna jak przy "imporcie indywidualnym" ;)
Ostatnio zmieniony 05 cze 2014, 19:39 przez bofh, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By pok14
#1100998
Jakoś nikt nie chce tego powiedzieć wprost i wszyscy krążą ogródkami.
To nie jest cwaniactwo. Skoofysyństwo się szerzy.
By zakus
#1101005
seiken pisze:
zakus pisze:Jak już ktoś wspomniał - obowiązkowe podawanie ceny zakupu i przynajmniej ludzie będą wiedzieć, że płacą 300% ceny. Ale wydaje mi się, że któryś sklep zacznie w końcu sprowadzać sprzęt z fasttecha, dziwie się, że jeszcze nikt tego nie robi, bo popyt jak widać jest.

Czy na FT czy na alibabie juz dawno to robia :lol: tylko płaca podatki zusy , zatrudniaja ludzi
a ci z "forumowi handlarze" bez litości rżną kolegów i kase biora do kieszeni

Miałem na myśli konkretnie sprzęt z fasttecha. Wiadomo, że sporo sklepów ma klony w ofercie ale jest masa popularnych driperów i modów, których nie da się kupić w Polsce, nie wspominając już o problemach z dostępnością.
Awatar użytkownika
By E-JACK
#1101024
Hm..., ciekawy temat.
Może w regulaminie należałoby zamieścić info o konieczności rozliczenia podatku (PIT-36) przez sprzedającego, jeśli dokonuje sprzedaży rzeczy nabytej przed upływem 6 miesięcy od daty zakupu. Prawo podatkowe w tym kraju traktuje handel odbywający się na bazarku forum dość jednoznacznie. Aleee... kogo to obchodzi :lol:
Awatar użytkownika
By donjohn
#1101034
Górnik KWK pisze:Ja wypowiem się krótko robi nam się syf na bazarku ot co :evil:

Nie tylko na bazarku :drinkb
By PaweL_
#1101036
Temat jest jak najbardziej na miejscu.Widziałem dzisiaj kilka takich tematów. m.in : Dripy z FT po 15zł (Cena na FT 2,5$) , Ithaka RDA za 80 (Kupiony na urodzinach e-dym za 50zł).
By edwa.gd
#1101042
Ehhh miałem już nic nie pisać, ale...

Zasada jest prosta: nie podoba się to nie kupuj, wolny kraj, nikt nikogo do niczego nie zmusza. Temat jest kompletnie bez sensu i służy jedynie nabijaniu postów z wyżalaniem się jak to inny miał plan i zarabia na tym co się sprzedaje... rynek jest jaki jest, ktoś ma czas to czeka na FT, inny go nie ma to przepłaca na forum ;).
By skripi
#1101047
E-JACK pisze:Hm..., ciekawy temat.
Może w regulaminie należałoby zamieścić info o konieczności rozliczenia podatku (PIT-36) przez sprzedającego, jeśli dokonuje sprzedaży rzeczy nabytej przed upływem 6 miesięcy od daty zakupu. Prawo podatkowe w tym kraju traktuje handel odbywający się na bazarku forum dość jednoznacznie. Aleee... kogo to obchodzi :lol:


Dokładnie! Sam jestem ciekaw ilu naszych bimbrowników, modderów, czy sprzedających odpala coś dla państwa... (A POWINIEN!!!)

Co do samej ceny sprzedawanych produktów to produkt jest wart tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić i po problemie. Natomiast szykanowanie kogoś w dziale bazar (bez podstaw) jest karygodne! Już sama dyskusja jest zabroniona w tym dziale "15. Jakiekolwiek dyskusje nie związane bezpośrednio ze składaniem ofert są stanowczo zakazane." No ale najwidoczniej nasi moderatorzy znają inny regulamin :-)
By PaweL_
#1101048
Może nie kupuję , ale naciągać innych użytkowników niedam.
By abbs
#1101090
szoferek pisze:Zarabiasz na nowym sprzęcie??? Ok, ale zostań dostawcą i zacznij płacić podatki.

O to właśnie. Jak jednemu z drugim zgarnąć 23prc vatu i 19 prc dochodowego tobie nagle okaże że się nie opłaca ;-)

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By leszekzy
#1101092
Założyłem temat więc może wyrażę swoje zdanie.
Wszyscy użytkownicy forum powinni być traktowani jednakowo. Dział kup teraz nie powinien służyć sprzedaży zarobkowej tzn. towar powinien być sprzedawany za cenę zakupu + koszta, prowizje i powiedzmy przysłowiowe piwko lub taniej. Natomiast takie oferty jak dzisiejsza Itaka z E-dym won na Allegro,OLX itp. Jest przecież dział portale aukcyjne! Tłumaczenie nie pasuje nie kupuj lub wolny rynek nie jest na miejscu. To jak ta sytuacja się rozstrzygnie zależy właśnie od nas. :beer:
By orient
#1101095
A ja uważam, że nie ma o co bić piany, bo jest w tej chwili nienormalna sytuacja w której na wygłodzony rynek spadła masa klonów. Za chwilę rynek się wysyci i jedyne co będą mogli to sprzedać towar ze stratą (albo samemu używać). Już teraz widać spadek cen tego co ściągają z FT a takiej AGI czy RSST to za więcej niż połowa ceny zakupu nie sprzedasz. Podobna sytuacja jest np z Nemesis, Chi You i paroma innymi rurkami, którymi się rynek nasycił i są po cenie kupna albo taniej.
Awatar użytkownika
By leszekzy
#1101102
orient pisze:A ja uważam, że nie ma o co bić piany, bo jest w tej chwili nienormalna sytuacja w której na wygłodzony rynek spadła masa klonów. Za chwilę rynek się wysyci i jedyne co będą mogli to sprzedać towar ze stratą (albo samemu używać). Już teraz widać spadek cen tego co ściągają z FT a takiej AGI czy RSST to za więcej niż połowa ceny zakupu nie sprzedasz. Podobna sytuacja jest np z Nemesis, Chi You i paroma innymi rurkami, którymi się rynek nasycił i są po cenie kupna albo taniej.

To nie jest bicie piany układ jest prosty albo pozwalamy wszystkim zarabiać na bazarku akceptujemy to i nie piętnujemy nikogo niezależnie czy ma towar z FT czy z promocji E-dym albo nikomu nie pozwalamy i wszyscy tego pilnujemy :!:
Awatar użytkownika
By Tecumseh
#1101108
PaweL_ pisze:Może nie kupuję , ale naciągać innych użytkowników niedam.

Nie dam, tak jest napisane poprawnie.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2014, 21:44 przez Tecumseh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pendzik
#1101115
Hm... to już chyba było. W czasach przedfastechowych. Tylko wtedy problem nazywał się klakierstwem i nie kupowało się na ft tylko zaklepywało miejsce na liście na moda, a potem sprzedawało się sprzęt z zyskiem. Teraz promocje i ft, ale proceder podobny. I co? I nic. Jak jest klient to handelek będzie w tej czy innej formie. Niby to chamskie, szkodliwe dla społeczności, ale guzik da się z tym zrobić.

Padło tu parę pomysłów - i imo najsensowniejszy wydaje się propozycja okrzemka. Obowiązek podania ceny zakupu. Tylko zaczną się dywagacje na temat ceny dolca wg PP i inne kombinacje. Można spróbować. Jak to takie, be to może ranga dilera by było widać kto dorabia do wypłaty.

Co do głosów domagających się paragonu, płacenia vatu i innych - bez jaj i hipokryzji. Czy bimbrownik musi płacić podatki? Czy moder musi z rurką wysłać paragon?

W sumie nie ma o co się spinać, to nie czasy gdy sprzęt był towarem deficytowym. Jak ktoś chce dać komuś zarobić, bo nie chce mu się czekać na przesyłkę z ft, bo nie załapał się w promocji - to ok. Najlepszym głosem sprzeciwu jest nie korzystanie z takich ofert. W sumie jedyny problem, to taki że nieświadomy faktu, że można kupić taniej świerzak się złapie. I tu info o cenie i miejscu zakupu ma sens.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1101120
Tecumseh pisze:
PaweL_ pisze:Może nie kupuję , ale naciągać innych użytkowników niedam.

Nie dam,tak jest napisane poprawnie.

No to jak już się czepiamy, to po znakach przestankowych używamy spacji. :)
By drakko
#1101121
Moja opinia:
- własne produkty: mody i upędzone bimberki jak najbardziej
- nieudane/nietrafione zakupy po cenie zbliżonej do zakupu na FT (nawet z marżą 20-30% jest ok)
- zarobkowo tak jak leeon czy woytazoo też jest prowadzone z klasą.

Irytują mnie najbardziej dripy, mody, rurki, magnesy z FT sprzedawane po 300% - bazują na nieznajomości cen mniej zaawansowanych użytkowników. Często są drożej niż w e-dym (dripy) lub mają wyższą cenę jeżeli nie występują na Polskim rynku. Wszystkie nowe, nie używane. Szczerze to ta Ithaka nawet mniej mnie razi niż tamto FT cwaniactwo. Takie rzeczy powinny być według mnie załatwiane zbiorówką (np. zamówienie dripów na FT).
By orient
#1101126
leszekzy pisze:To nie jest bicie piany układ jest prosty albo pozwalamy wszystkim zarabiać na bazarku akceptujemy to i nie piętnujemy nikogo niezależnie czy ma towar z FT czy z promocji E-dym albo nikomu nie pozwalamy i wszyscy tego pilnujemy :!:


Jak dala mnie to za bardzo przypomina ceny kontrolowane, Minca i IRChę. (dla młodszych: Inspekcję Robotniczo-Chłopską). Przestańmy robić z ludzi dzieci i sieroty życiowe o które "leszekzy" musi się zatroszczyć, bo inaczej utoną. Ma cenę, ma adres gdzie kupił, bo to jest wymagane, może sobie porównać ceny i podjąć decyzję co mu bardziej pasuje. Czy kupno na FT i czekanie od 2 tygodni do 2 miesięcy (czasem na zwrot kasy tylko), możliwość zapłacenia dodatkowo cła i VAT-u w razie gdy pan celnik ma zły dzień (i to jeszcze nie wiadomo od jakiej sumy, bo pan celnik może policzyć jak od oryginału) czy też odkupienie od kogoś w Polsce. Ja wybieram kupno na FT.
Awatar użytkownika
By sawas
#1101128
Każdy twórca, oraz sprzedawca, powinien wysłać dowód zakupu. Oczywiście pod to nie podpadają twórcy okazyjni (jednorazowo kilka sztuk) oraz sporadyczni sprzedawcy. Ale jeśli kupuję coś od osoby, która ma towar stale w ofercie, lub pojawia się on systematycznie, to dowodu zakupu oczekuję. Nie wydawanie takowego rowna się wykroczeniu skarbowemu (czy tez przestępstu, nie wiem, ja nie prawnik, dla mnie to to samo) i nieuczciwej konkurencji. A czy to będzie paragon, czy faktura czy jeszcze inny świstek - to zależy także od obrotu sprzedawcy.
By smutnyjoe
#1101133
Dzisiejsza dyskusja została zainicjowana moim tematem w dziale Kup teraz. Wypowiem się, ale proszę mnie nie minusować i nie obrażać, bo ja też nikogo nie wyzywam, jest to karygodne zachowanie niektórych użytkowników. Zresztą już i tak mam dużo na minusie i zaraz będę miał -500, no ale nie o to chodzi, może niektórzy dojdą do wniosku, że lepiej podyskutować.

Od dawien dawna na bazarku ludzie sprzedają i kupują. Jeśli cena jest za wysoka - nikt nie kupuje. Jeśli jest dobra - wszyscy się rzucają. Ludzie decydują, kto co chce kupić. Pomijając temat, że moja ithaka była prezentem, w co można wierzyć, lub nie (ale nie można mówić o dochodzeniach i piętnować!) to nie rozumiem co zmienia to, że pokazałbym paragon. Czyli, jeśli jest nowa i sprzedaje ją za 80, a na paragonie jest 159 (standardowa cena) to jest ok, a jeśli jest nowa i sprzedaje ją za 80, a na paragonie jest 49 (teraz wiem że to cena z promo) to już nie jest okej? Tak wynika z całej dyskusji pod tematem.

Rozumiem oburzenie, jeśli kupiłbym 5 sztuk, odebrał szansę innym użytkownikom, ale sprzedaż jednego przedmiotu za 80, który można w tej samej chwili kupić za 159, niezależnie od tego, gdzie go do cholery kupiłem, dostałem czy sobie sam zrobiłem, jest zła? Dlaczego ja zostałem napiętnowany? Gdzie jest powiedziane, że to coś złego, mieć przedmiot, sprzedać go dużo taniej niż można normalnie kupić?? Powtarzam, przedmiot, a nie 50 sztuk zamówionych i sprzedanych z przebiciem, na które nie narzekacie, bo sami korzystacie. Nie rozumiem, co jest nieuczciwego wobec osoby, która chce kupić Ithakę, i zamiast wydać 160 w sklepie, kupi tu za 80? Gdzie tu jest zarabianie na nieznającym się użytkowniku? Nowy użytkownik chce coś takiego kupić (pomijam zasadność kupowania ithaki przez kogoś nowego w temacie), w sklepie ma drożej, tu 2 razy taniej? No proszę mi powiedzieć, w jaki sposób on jest oszukiwany, bo widziałem takie zarzuty. Wprowadzaniem w błąd byłoby sprzedawanie komuś drożej niż może kupić w sklepie, tak. Ale w tym przypadku może kupić co najwyżej dwa razy drożej.

Nie rozumiem narzekania, dochodzenia itd gdzie kto co i za ile kupił. Jeśli chodzi o mój przypadek, sprzedaję coś raz na ruski rok, i jak coś sprzedaję (nie tylko ep) to zaglądam na cenę sklepową i daję niższą, w tym przypadku dwa razy. Proszę mi powiedzieć, co jest w tym złego? Przecież nie wykupiłem całej promocji w celu sprzedaży. Ogólnie rzadko coś sprzedaję i rzadko kupuję. Kto by się poczuł pokrzywdzony? Chce płacić drożej w sklepie, niech płaci, nie chce, niech tu kupi, nikt nie kupi, nie sprzedam, przedmiot jest nowy, niekradziony, legalny (aczkolwiek klon), nikogo się nie zmusza do zakupu, nie sprzedaje się hurtowo, nie wprowadza się w błąd (taki zarzut też słyszałem, przecież jest link do sklepu, a obok jest cena).

Nie wiem, ja rzadko handluję, może się nie znam więc proszę o konstruktywne odpowiedzi zamiast minusowania (chociaż nawet w tym wątku jest wiele skrajnych opinii, nie tylko moja wypowiedź) , albo jak już macie minusować to chociaż się wypowiedzcie. Jeśli o to chodzi, to też polecam umieścić obowiązek podawania ceny zakupu i zakaz sprzedawania drożej, ale pożegnajcie się z rurkami, magnesami i 70% ofert, które są dla większości okazją i które większość kupuje ochoczo i jest zadowolona, bo kupiła taniej niż w sklepie.

Jeśli będą jakieś konkretne posty w moją stronę, to mogę przez jakiś czas nie odpowiadać, gdyż będę pewnie zajęty mocno zaraz.
Awatar użytkownika
By PrezesArQ
#1101134
szoferek pisze:Zarabiasz na nowym sprzęcie??? Ok, ale zostań dostawcą i zacznij płacić podatki.


Dokładnie Szoferek, polać mu !

Szczerze mówiąc, sam chciałem niedawno założyć taki temat (może inny dział, niż tutaj, ale istota ta sama)
Otóż ostatni wysyp "ofert" na bazarku nie ma nic wspólnego z ofertami.
Ofertę (jako osoba prywatna) mogę wystawić wtedy, gdy sprzedawany przeze mnie sprzęt idzie w inne ręce z racji nieużywania go/niedopasowania do preferencji etc.
Ilość jest detaliczna, kupowana na własny użytek.
Każdego denerwują pieniądze wydane na rzecz sprzętu, którego się nie używa i to jest normalne. Normalnym jest zatem fakt, że chce się te pieniądze chociaż po części odzyskać.
Ale z samego założenia bazarek nie jest źródłem dochodów, więc skoro sprzęt nijako idzie z drugiej ręki, ma cenę zaniżoną adekwatnie do sytuacji. Co z tego że jest nowy ?
Auto tak samo w chwili opuszczania Salonu już traci na wartości, co z tego, że nie jest używane ?
O prawach rynku i innych takich IMO (zaznaczam) można sobie dyskutować, ale nie na bazarku. Chcesz sprowadzać masowo sprzęt ? Sprowadzaj, nikt Ci nie broni. Zarejestruj działalność gospodarczą, otwórz sklep i sprzedawaj. Płać podatki, dorobisz sobie do tego mitycznego celu, który politycy śmiało nazywają emeryturą. Nikt Ci złego słowa nie powie, jako sklep możesz sobie narzucić i 400 % marży i sprzedawać jako pośrednik już nowe produkty. Twoje prawo.
Nic mnie osobiście bardziej nie drażni, jak ktoś wystawia wspomniane magnesy, tubki, dripy i inne bzdety wpisując miejsce zakupu FT, doszło dzisiaj. Mnie osobiście jako zainteresowanego ofetą nie obchodzi, czy doszło dzisiaj czy w zeszłym miesiącu. Bardziej mnie martwi fakt, że cena jest wyższa o pierdyliard procent niż u producenta.

Mówiąc tutaj ominę tematykę modderów, bo to całkiem inna grupa. Przynajmniej jak dla mnie, coś co wykonałem i zaprojektowałem własnoręcznie w małej ilości sztuk jest zdecydowanie czymś innym niż poklikanie i zapłaceniem na Paypalu za paczkę, na której się "odbiję" i będę miał na kolejne zakupy.
Ponadto zauważyć trzeba, że modderzy nie sprzedają swoich wyrobów na samym w sobie bazarku a w swoich działach w modomanii. Wyjątki są, jak na przykład rezygnacja kogoś z listy, ale wtedy i tak jest to sprzedaż detaliczna i zazwyczaj prowadzona ze smakiem, czego nie powiem o fasttechowych handlarzach.

Troszkę szacunku..
By abbs
#1101135
sawas pisze:Każdy twórca, oraz sprzedawca, powinien wysłać dowód zakupu. Oczywiście pod to nie podpadają twórcy okazyjni (jednorazowo kilka sztuk) oraz sporadyczni sprzedawcy. Ale jeśli kupuję coś od osoby, która ma towar stale w ofercie, lub pojawia się on systematycznie, to dowodu zakupu oczekuję. Nie wydawanie takowego rowna się wykroczeniu skarbowemu (czy tez przestępstu, nie wiem, ja nie prawnik, dla mnie to to samo) i nieuczciwej konkurencji. A czy to będzie paragon, czy faktura czy jeszcze inny świstek - to zależy także od obrotu sprzedawcy.

Dokładnie do obrotu w skali rocznej w kwocie 20tys zł nie ma obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Na życzenie klienta wystawia się fvat. Bez życzenia nie wystawia się nic. Nie ma obowiązku. Można dać np dowód wysyłki czy inny swistek jak sam piszesz :mrgreen:

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By E-Damian
#1101136
Ja powiem jedno :

STOP DLA PSEUDO HANDLARZY.

kupic w promocji sprzedać kolegą drożej to jak okrasc swoja rodzine i na niej zarabiaac. Ja mowie stop takiej propagandzie

Wyslane mobilnie !
By orient
#1101137
drakko pisze:akie rzeczy powinny być według mnie załatwiane zbiorówką (np. zamówienie dripów na FT).


Jakoś nie widzę sensu zbiorówki na FT. przecież od $20 wysyłka jest za darmo. Zastanów się ile wyniesie same rozsyłanie dripów i tym podobnych dupereli PP.
Awatar użytkownika
By piehot
#1101140
wprowadzić ograniczenia dla chińskich flipperów :P max 5% zysku dla drip tipów ;) i 10% na rurki i parowniki ;)
Awatar użytkownika
By sawas
#1101141
smutny, tym razem to Ciebie postawiono na świeczniku, ale problem jest dużo starszy i już nie raz poruszany. Wiec nie bierz wszystkiego tak bardzo do siebie a niespraeiedliwe repuchy po prostu raportuj i zapewne zginą.
By smutnyjoe
#1101156
Ale ja rozumiem dyskusje i krytykę, ewentualnie radę, pouczenie ale nie obrażanie i wytykanie. I też chciałem się udzielić ;)
Awatar użytkownika
By Tecumseh
#1101177
Riccardo pisze:
Tecumseh pisze:
PaweL_ pisze:Może nie kupuję , ale naciągać innych użytkowników niedam.

Nie dam,tak jest napisane poprawnie.

No to jak już się czepiamy, to po znakach przestankowych używamy spacji. :)

Poprawione. :oops:
Awatar użytkownika
By leszekzy
#1101194
smutnyjoe pisze:Dzisiejsza dyskusja została zainicjowana moim tematem w dziale Kup teraz. Wypowiem się, ale proszę mnie nie minusować i nie obrażać, bo ja też nikogo nie wyzywam, jest to karygodne zachowanie niektórych użytkowników. Zresztą już i tak mam dużo na minusie i zaraz będę miał -500, no ale nie o to chodzi, może niektórzy dojdą do wniosku, że lepiej podyskutować.

Od dawien dawna na bazarku ludzie sprzedają i kupują. Jeśli cena jest za wysoka - nikt nie kupuje. Jeśli jest dobra - wszyscy się rzucają. Ludzie decydują, kto co chce kupić. Pomijając temat, że moja ithaka była prezentem, w co można wierzyć, lub nie (ale nie można mówić o dochodzeniach i piętnować!) to nie rozumiem co zmienia to, że pokazałbym paragon. Czyli, jeśli jest nowa i sprzedaje ją za 80, a na paragonie jest 159 (standardowa cena) to jest ok, a jeśli jest nowa i sprzedaje ją za 80, a na paragonie jest 49 (teraz wiem że to cena z promo) to już nie jest okej? Tak wynika z całej dyskusji pod tematem.

Rozumiem oburzenie, jeśli kupiłbym 5 sztuk, odebrał szansę innym użytkownikom, ale sprzedaż jednego przedmiotu za 80, który można w tej samej chwili kupić za 159, niezależnie od tego, gdzie go do cholery kupiłem, dostałem czy sobie sam zrobiłem, jest zła? Dlaczego ja zostałem napiętnowany? Gdzie jest powiedziane, że to coś złego, mieć przedmiot, sprzedać go dużo taniej niż można normalnie kupić?? Powtarzam, przedmiot, a nie 50 sztuk zamówionych i sprzedanych z przebiciem, na które nie narzekacie, bo sami korzystacie. Nie rozumiem, co jest nieuczciwego wobec osoby, która chce kupić Ithakę, i zamiast wydać 160 w sklepie, kupi tu za 80? Gdzie tu jest zarabianie na nieznającym się użytkowniku? Nowy użytkownik chce coś takiego kupić (pomijam zasadność kupowania ithaki przez kogoś nowego w temacie), w sklepie ma drożej, tu 2 razy taniej? No proszę mi powiedzieć, w jaki sposób on jest oszukiwany, bo widziałem takie zarzuty. Wprowadzaniem w błąd byłoby sprzedawanie komuś drożej niż może kupić w sklepie, tak. Ale w tym przypadku może kupić co najwyżej dwa razy drożej.

Nie rozumiem narzekania, dochodzenia itd gdzie kto co i za ile kupił. Jeśli chodzi o mój przypadek, sprzedaję coś raz na ruski rok, i jak coś sprzedaję (nie tylko ep) to zaglądam na cenę sklepową i daję niższą, w tym przypadku dwa razy. Proszę mi powiedzieć, co jest w tym złego? Przecież nie wykupiłem całej promocji w celu sprzedaży. Ogólnie rzadko coś sprzedaję i rzadko kupuję. Kto by się poczuł pokrzywdzony? Chce płacić drożej w sklepie, niech płaci, nie chce, niech tu kupi, nikt nie kupi, nie sprzedam, przedmiot jest nowy, niekradziony, legalny (aczkolwiek klon), nikogo się nie zmusza do zakupu, nie sprzedaje się hurtowo, nie wprowadza się w błąd (taki zarzut też słyszałem, przecież jest link do sklepu, a obok jest cena).

Nie wiem, ja rzadko handluję, może się nie znam więc proszę o konstruktywne odpowiedzi zamiast minusowania (chociaż nawet w tym wątku jest wiele skrajnych opinii, nie tylko moja wypowiedź) , albo jak już macie minusować to chociaż się wypowiedzcie. Jeśli o to chodzi, to też polecam umieścić obowiązek podawania ceny zakupu i zakaz sprzedawania drożej, ale pożegnajcie się z rurkami, magnesami i 70% ofert, które są dla większości okazją i które większość kupuje ochoczo i jest zadowolona, bo kupiła taniej niż w sklepie.

Jeśli będą jakieś konkretne posty w moją stronę, to mogę przez jakiś czas nie odpowiadać, gdyż będę pewnie zajęty mocno zaraz.

Kolego twój przypadek nie był podstawą do założenia tego postu tylko impulsem bo np.wczoraj zlinczowali kolegę o dripy z FT
dripy-t67316.html
Po prostu dla mnie osobiście jest to drażniące ponieważ jedni sprzedają towar z FT czy z promocji i jest OK a innych się za to gnoi. Zasady i ocena użytkowników forum powinny być jednakowe dla wszystkich! Założyłem temat żeby każdy mógł się wypowiedzieć i nie zaśmiecał innych działów. Co z tego wyniknie? Poczekamy zobaczymy. :beer:
Awatar użytkownika
By kurok
#1101198
Taka mała uwaga, że zapomnieliśmy tu o tzw, "życzliwych" czy sępach co targują się poniżej krytki, oczekują FT-chowej ceny za dobre klony,
podrzucają linki z promocjami - pytając czy to ten sprzęt itp.
Od razu piszę, że nie planuję korzystać z bazarku - sprzedawać, a tym bardziej kupować, ale zamknięcie bazarku to moim zdaniem najbardziej zaszkodzi Vatowcom,
bo jak go nie będzie to wiele osób kilka razy zastanowi się czy dokupić coś nowego.

@Tecumseh: jak przekonasz Anię Niedam to zmienisz zdanie :wink:
Awatar użytkownika
By Codi1
#1101200
Dla mnie sprawa jest jasna i bardzo prosta .
W regulaminie forum powinien być punkt o obowiązkowym umieszczaniu w ogłoszeniu na bazarku informacji o cenie zakupu sprzętu , dokumencie potwierdzającym w/w cenę (faktura , paragon itp) - miejsce zakupu już jest . Żyjemy w wolnym kraju , jest wolny rynek , kto będzie zainteresowany zakupem sprzętu za 300% wartości ten kupi , inny zamówi na FT lub w innym miejscu . Według mnie powinno to być tylko jasne i czytelne . I tyle . Rynek sam będzie regulował ceny .
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1101207
Codi1 pisze:Dla mnie sprawa jest jasna i bardzo prosta .
W regulaminie forum powinien być punkt o obowiązkowym umieszczaniu w ogłoszeniu na bazarku informacji o cenie zakupu sprzętu , dokumencie potwierdzającym w/w cenę (faktura , paragon itp) - miejsce zakupu już jest .

No tak, ale jak będę chciał sprzedać powiedzmy DID-a, który praktycznie jest jak nówka, a za Chiny nie pamiętam kiedy i za ile go kupiłem, nie wspominając już o paragonie. Co wtedy?
A jeżeli miałoby to dotyczyć tylko nówek, to przecież sprzedający może wstawić kit o tym, że kupił, nie przypasował mu i sprzedaje. I pozostałych dwadzieścia też. :mrgreen:
Wszelkie takie regulacje niestety (podkreślam - niestety) mogą też uderzyć w zwykłych sprzedających. Ciężko określić paragrafami co jest handlem, a co tylko sprzedażą pojedynczego używanego sprzętu. Chyba, że się mylę.

emes pisze:Temat wraca jak bumerang, a i tak w dalszym ciągu wszystko będzie jak było. Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził...

Dokładnie *CZAJNICZEK*

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.