EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Chmurka
#770091
mam pytanei do 99% sprzedawców liquidów
dlaczego nei podajecie czy w liquidzie jest cukier ?
dla wielu osób jest to problem z dobraniem sobie liquidu i musza sami ustalac sobie glikomiczność produktu co czesto naraza ich na powazne problemy zdrowotne
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#770096
Cukier? Znaczy sacharoza? W liquidach? <facepalm>
Skąd taki pomysł, że w liquidach jest sacharoza?
Skąd informacje o "poważnych problemach zdrowotnych"?
Awatar użytkownika
By Chmurka
#770100
to jak wyjasnisz rózna glikemicznośc liquidu?
jak wyjasnisz, ze czesc producentów podaje cukier w składzie a czesc wrecz przeciwnie, zaznacza ze go tam nei ma ?

nei mam pojecia o jaki cukier chodzi i mało mnie to obchodzi , mnie interesuje to co jest efektem spożycia go
i z tego co wiem nie tylko mnie
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#770111
Poproszę o przykłady producentów, którzy podają, że w liquidach jest sacharoza czy też glukoza. Niektórzy producenci używają słodzików, ale zdaje się, że to zupełnie inna sprawa.
Jak badasz glikemiczność liquidu?
Z tego co wiem, liquidów używają tysiące diabetyków - nie spotkałem się z informacjami o problemach, co nie znaczy, że jest to wykluczone.
Przy okazji - jak ten "cukier" ma się dostać do organizmu, skoro żaden cukier nie jest lotny?
Sacharoza na grzałce stworzy tylko nagar, potem może toto się rozłożyć. Produkty rozkładu nie są już cukrami.
Oczywiście można się napić liquidu. Załóżmy, że napijemy się 4 krople, czyli 200 mg liquidu zawierającego 5% cukru. W takiej ilości będziemy mieli 10 mg sacharozy. Ilość równoważna kilku kruszynkom chleba. Wystarczy spytać diabetologa, jakie znaczenie dla glikemii ma taka ilość cukru.
Fakt, nie jestem lekarzem, ale liczyć umiem. I znam mechanizm działania e-fajek.

Jak na razie wytaczasz wielkie armaty, ale bez jakichkolwiek konkretów.
Aha - punktów ujemnych możesz mi dać jeszcze kilkaset - nie dbam o to. Zawsze tak walisz na oślep?
Ostatnio zmieniony 29 maja 2013, 19:08 przez StaryChemik, łącznie zmieniany 1 raz.
By amsaw
#770128
Poczytaj, było na forum.
np. tutaj

A Stary Chemik to mądry człowiek jest :mrgreen:

I linka do opracowania, bo w przytoczonym przeze mnie wątku nie działa:
linka
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.