EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Daavid_94
#1644899
Cześć nazywam się Dawid, jestem nowy na forum. Potrzebuje od was pomocy.
Sprawa wygląda tak:
Po wkręceniu atomizera(grzałka 0,22ohm, sprawdzane miernikiem) do bateri Joytech Cuboid 150 pokazuje grzałke 0,55ohm i po przyciśnięciu przycisku atomizer short po czym grzałka pokazuje 0,00.
Z początku myślałem że coś z pinami lecz niestety nie. Po zmierzeniu omomierzem pinu plusowego i obudowy występuje zwarcie.
Rozkręciłem całą elektronike i okazuje się że jeśli wylutuje całą górę z kabelkami i zmierzeniu pina plusowego i gwintu (-) to nie ma nigdzie przejścia co okazuje się że wina jest elekteroniki .
Macie może jakiś pomysł na to co to może być ? Baterie nowe nie pomagają . Dodam że próbowałem z różnymi atomizerami które działają w innym e papierosie
By Daavid_94
#1645007
Niestety nie mam , dziwnym sposobem rozkrecałem elektronike złożyłem ją teraz i śmiga jak powinno :D. Niestety nie wiem od czego to , możliwe że dlatego że poprawiłem mikro luty . Ważne że działa :D
By Sloth
#1844813
Witam.
Chciałbym podpiąć się do pytania ponieważ u mnie sytuacja wygląda identycznie do momentu samoistnej naprawy, która u mnie trwała tylko 2 dni, a później znowu doszło do spięcia (Atomizer Short). Wykręcanie i ponowne wkręcanie skutkuję tym (oprócz irytacji spowodowanej powtarzalnością tego błędu), że urządzenie odczytuje inną wartość Ohmów za każdym razem a gdy ta wartość będzie zbliżona do faktycznej rezystancji atomizera, bateria zaskakuję działając przez bliżej nie określony czas do momentu ponownego zgubienia tej wartości.
Mam przeczucie, że dało by się to naprawić ale nie wiem gdzie w elektronice szukać prawdopodobnej przyczyny tejże awarii. Jak namierzyć wadliwy element lub połączenie i na co zwracać uwagę?
Dodam jeszcze, że sprzęt już po gwarancji, ale wartość sentymentalna i takie tam utrudniają mi pozbycie się tego.
Myślałem też nad obejściem tego problemu od strony software, ale to tylko luźna koncepcja.
Serdecznie pozdrawiam

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.