EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1554424


Dostępny już od jakiegoś czasu. W obecnym czasie w zasadzie nie opłaca się kupować klonów, ponieważ "chińskie" oryginały są niewiele droższe a i wykonane są lepiej.

Posiadam go od dzisiaj, na forum Ft piszą, że wykonanie lepsze niż oryginał. Chodzi o izolator w oryginale jest z ceramiki, która pęka tutaj mamy zastosowany materiał zwany "peek" (czy inny nie pękający materiał). Zgadzam się, baza vielocity jak i cały atomizer - wykonanie porządne. Wadą może być drip, którego szkło nie trzyma się oringa. Już wymieniłem na inny. Ogólnie sprzęt warty zakupu. Setup od strzału mi zagrał. Nie żałuje, że nie kupiłem oryginalnego bo pewnie miałbym teraz problem z izolatorem.



Dopasowałem innego dripa, który lepiej się prezentuje.
By wbren
#1557741
Tez mysle o klonie poniewaz czytajac fasttech nie poci sie i jest lepiej wykonany. Ktos widzial moze klony criusa w PL?
By sadert
#1564329
W Polsce klona chyba nie dostaniesz.

Dzisiaj doszedł mi mój własny klonik. Fajna sprawa, przyjemnie się wapuje, nic nie cieknie. Ale ma parę minusów - drip tip chodzi luźno, trzeba zmienić uszczelkę. Kolejnym minusem jest to, że klon ma około 1 mm średnicy mniej niż oryginał, ergo jest problem z wymiennym szkłem. Więcej minusów nie znalazłem póki co :)
By sadert
#1565830
berto pisze:Czyżby klon lepszy od oryginału? :mrgreen: @sadert też kupiłeś na FT czy gdzie indziej? Średnica 21mm? :?


Z FT, owszem.
Średnica tanka 22mm, idealnie.
Średnica szkła: zewnętrzna 22mm, wewnętrzna 20mm.
Nie wiem ile ma oryginał, ale szkiełka zakupiłem do oryginału i nie wchodzą :D Konkretnie - nie wchodzą pod górny cap.

[edit] Dziwne, sprawdziłem na FT i okazało się, że sam siebie zrobiłem w jajo - szkła które sprzedają na sztuki mają po 21mm, a te, które sprzedają w paczce mają po 22mm. Także to niekoniecznie klon się różni wymiarowo, a ich szkła :D
Awatar użytkownika
By szpenio
#1598599
No więc od ponad dwóch tygodni katuję to klonidło i z czystym sumieniem mogę potwierdzić słowa autora tematu.
Miałem oryginał i teraz mam kolna. :)

W jakości wykonania nie odstaje zbytnio od oryginału, a są jedynie dwie rzeczy, które go odróżniają.
Pierwsza to brak na komorze logo producenta (może to i dobrze - zależy dla kogo).
Druga i chyba najważniejsza to izolator, który w oryginale jest zmorą i przyczyną wszelakich wycieków w okolicy pierścienia AH (miałem i sam się o tym przekonałem).
W tym przypadku jest to peek czy jakoś tak :)
Po mojemu fakt, że jest to tworzywo, powoduje jednocześnie uszczelnienie pod plusowym klockiem.
Ceramiczna wersja wg mnie nie ważne czy jest w całości czy pęknięta, nie uszczelni tak dokładnie jak ten.

Co do spasowanie innych dripów, podobnie jak w oryginale, u mnie zdecydowana większość pasuje.
Na temat szklanego nie będę się rozpisywał bo jak dla mnie, czy to oryginał czy klon, to i tak wg mnie jest to parodia dripa :)

I o ile nie jestem fanem kolnów niskobudżetowych czajników, tak w tym przypadku cieszę się, że zdecydowałem się na zakup tej konkretnej wersji.


Acha, byłbym zapomniał ;)
Żeby nie było tak różowo to zdecydowaną wadą tego egzemplarza jak i pewnie większości, jest niemiłosierny smród tego gąbczastego wypełnienia z pudełka *BOJE SIE*
Jednak bez większych trudów, łatwy do usunięcia z parownika :)
Awatar użytkownika
By Kaniowaty
#1600602
Zbierałem się do zakupu Criusa od dawna, ale jak teraz zobaczyłem że jest klon, tańszy, bez problemów z izolatorem to chyba już go zamówię, ale mam parę pytań:
1. Czarna wersja jest malowana? Jest możliwość że schodzić będzie farba?
2. Szkła w kolorze to to samo co przeźroczyste? Ma ktoś?
3. Może nie za bardzo na temat, ale jak się zamawia i płaci przelewem to pobierają kwotę zależną od wartości danego dnia? Ile zapłaciliście na złotówki?
Awatar użytkownika
By Norbas
#1600608
Kaniowaty pisze:Zbierałem się do zakupu Criusa od dawna, ale jak teraz zobaczyłem że jest klon, tańszy, bez problemów z izolatorem to chyba już go zamówię, ale mam parę pytań:
1. Czarna wersja jest malowana? Jest możliwość że schodzić będzie farba?
2. Szkła w kolorze to to samo co przeźroczyste? Ma ktoś?
3. Może nie za bardzo na temat, ale jak się zamawia i płaci przelewem to pobierają kwotę zależną od wartości danego dnia? Ile zapłaciliście na złotówki?


1 - niech odpowie ktoś kto ma czarną wersje
2 - to nie to samo...bo inny kolor... :mrgreen: a na poważnie wymiary się zgadzają więc powinny pasować
3 - płacisz przez paypal, na ich stronie sprawdź kurs jaki jest danego dnia. Ja patrzę na kurs dolara na cinkciarzu, doliczam 15 groszy i wychodzi mi po ile mi przeliczą. Zawsze się zgadza , czasem wahanie o jeden grosz...
Awatar użytkownika
By szcz0ta
#1600688
Na FT ktoś pisał o czarnej wersji. Ponoć farba złazi :(. Mimo to czekam na wypowiedź kogoś, kto ma czarnucha, bo też się na niego czaje *BOR*
Awatar użytkownika
By PrezesArQ
#1600691
szcz0ta pisze:Na FT ktoś pisał o czarnej wersji. Ponoć farba złazi :(. Mimo to czekam na wypowiedź kogoś, kto ma czarnucha, bo też się na niego czaje *BOR*


Mój po miesiącu blisko nadal nówka sztuka, zero śladów użytkowania a moim zdaniem czarny najlepiej się prezentuje :mrgreen:

Edytka : TFU! Nie popatrzyłem, że to o klonach wątek :palm2
Przepraszam za nieuwagę :oops:
Awatar użytkownika
By Kaniowaty
#1602351
Nikt na pewno czarnego nie ma (klona)? Trochę nie na temat, ale spytam ;p Ile płaciliście za produkty kupione z Criusem? Chodzi mi o to że naczytałem sie żeby nie przekraczać 20 dolców bo mogą być tam jakieś problemy, a już 29 w koszyku mi pokazuje.
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1602395
Ja przeważnie zamówienie robię w granicy 25-35$. Teraz leci do mnie jedna za 37$ i jedno za 80$ (ale te z ebaya akurat).
Od 20$ dopiero masz darmową przesyłkę, poniżej dopłacasz kilka centów.
By ahigienix
#1619804
Właśnie przyszedł do mnie klon. Wziąłem ze względu na izolator. Potwierdzam słowa przedmówców - bardzo porządne wykonanie.
ALE
zbyt długi pin+ powodował bujanie się w VTC mini - przejechałem po papierze i jest ok,
do jednego AH luźno wchodzi mi końcówka od Curo 3,5 mm, a w drugi masakrycznie ciężko, chyba różne te otwory trochę.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2016, 10:51 przez ahigienix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1620110
Z moim klonidłem wszystko ok :D miałem ori w rękach i jedyne różnicę jakie zauważyłem to wspomniany izolator, brak napisu na tulei i trochę ciaśniejszy gorny cap od napełniania (na plus).
Awatar użytkownika
By szpenio
#1620145
szcz0ta pisze:Jak z kolorem? Wygląda "tanio"? :D

Tanie to tylko paliwo do niego leję ;)
A tak na poważnie, to ja specjalnie różnicy nie widzę, albo już zapomniałem jak wygląda ori bo już dawno się go pozbyłem :)
Awatar użytkownika
By szcz0ta
#1620153
Pico bello. :) dziękuję. :beer:

-- 05 kwi 2016, 19:19 --

Dziś dotarł do mnie czarny malec. Farba rzeczywiście nie wygląda na tanią i takową nie jest. Mogę się przyczepić jedynie do ciut ostrych gwintów i tego, że airflow trochę luźno chodzi (ale to tylko moja opinia). Na razie tylko tyle mogę powiedzieć, bo moje nowe zasilanie nie dotarło z ryżowej krainy :evil:
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.