EPF
wszystko związane z czyszczeniem i konserwacją e-papierosów.
By jann
#81805
Witam , czy ktoś testował płukanie atomizerów w coca coli? Podobno to dość niezły sposób ,ale nie mam pewności. Do tej pory stosowałem "gotowanie" z pozytywnym skutkiem do czasu aż od takiego zabiegu padł mi atomizer , proszę o wypowiedzi , pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Pinni3
#81808
z uwagi na fakt ze cola jest dosc lepka sama w sobie....nie polecam ;> chyba ze chcesz wydac kase na nowy atom :)
By jann
#81809
Ale później bym przepłukał w wodzie , wymoczył , cały czas nie polecasz , pomimo , że by był wypłukany w wodzie później?
Awatar użytkownika
By Tomba
#81810
Temat stary jak świat e-p. Ogólnie efekty są kiepskie, a może bardziej właściwym określeniem jest żadne.
U mnie nie zadziałał ani razu i nie zanan przypadku, by komuś to pomogło.
Awatar użytkownika
By ogrodnik
#81815
Org. cola działa idealnie w czyszczeniu np. śrub które mają opory przy odkręcaniu.
Chyba sporo chemii:) dlatego tak szybko leci do pecherza:)
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#81817
Zastanawiam się nad sensem kąpieli w coli - jeśli ktoś mi spróbuje to wyjaśnić, będę wdzięczny.
OK, zapieczoną śrubę można czasem colą potraktować, ale tam chodzi o działanie kwasu fosforowego na rdzę - reakcja czysto nieorganiczna. Tutaj mamy lepki osad organiczny na grzałce, a cola tylko dołoży cukru.

@jann: piszesz 'podobno to dobry sposób' - jakieś źródło?
By jann
#81819
Poszczególne wypowiedzi znalezione na forum , więc co polecacie ? Ipa najlepsze czy wrzątek z kroplą płynu do mycia naczyń?Czy może coś innego?
Awatar użytkownika
By ubs
#81821
jann pisze:Witam , czy ktoś testował płukanie atomizerów w coca coli? Podobno to dość niezły sposób ,ale nie mam pewności. Do tej pory stosowałem "gotowanie" z pozytywnym skutkiem do czasu aż od takiego zabiegu padł mi atomizer , proszę o wypowiedzi , pozdrawiam.


Nasuneles mi mysl :lol:
Mam kartomizer do rozbiorki, padl i tak pomyslalem, ze wezme Coca-cole i grzalke wrzuce do myjki ultradzwiekowej, wczesniej potrzymam z pol dnia w samej Coli.

Takiego mycia jeszcze nie testowalem :lol:
Awatar użytkownika
By Tomba
#81822
Na ten temat jest sporo na forum więc proszę poczytać.
Uzyskałeś odpowiedź odnośnie coli więc zamykam temat.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.