EPF
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1558946
Witam

Dzięki uprzejmości stałem się posiadaczem opisywanego tu atomizera. O parametrach nie będę się rozpisywał, ponieważ można je wyczytać na stronie sklepu ;) Atomizer wykonany jak na Aspire przystało, czyli starannie. Łatwość napełniania baniaka plasuje go chyba w czołówce konstrukcji tego typu. Mnie osobiście do gustu nie przypadła, ale to chyba dlatego, że ja szukam czegoś więcej, niżeli dużej chmury.





Poniżej wklejam fotki Cleito, oraz wstawiam filmik dla potomności :)







































By Kubecki
#1561552
Thaniell dość krytycznie, a u popularnych youtuberów (MikeVapes, VaporChronicles, UK Ecig) mówią o "superb flavour". No nic, są gusta i guściki. Mój egzemplarz jutro wyjedzie do mnie, pobawię się, zobaczymy. I tak sądzę, że przesiadka z Subtanka Mini to będzie przeskok smakowy. ;)
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1562546
Krytycznie jak krytycznie. Przedstawiłem własne odczucia. Ja się tam smaku zbytnio nie doszukałem. No, ale zapewne każdy ma inaczej.
Awatar użytkownika
By Michaelred
#1572301
Dziwie sie, ze tak malo wpisow w temacie tego parownika. Dla mnie chmura i smak na fabrycznej grzalce pierwsza klasa :zakrecony Jade na jednej grzalce juz prawie 2 tydzien i dalej jest ok :) Czeka w kolejce kilka sprzetow to przetestowania ale jak narazie ten parownik ma najlepsza fabryczna grzalke na jakich vapowalem. Jedynym jego minusem jak dla mnie jest to, ze startuje dopiero od ok 35W a przyzwyczajony jestem do mocy +/- 20 wiec bateria szybciej znika no i zdecydowanie ma apetyt na liquid.
By Kubecki
#1572962
Mam Cleito od 2 tygodni. Krótko i na temat:
1 ) Zero (ZERO!) wycieków - nawet mimo napełniania z otwartymi wlotami powietrza.
2 ) Grzałki: 0,4 ohm - podobne zużycie liquidu co Subtank Mini, smak również podobny (czyli dla maniaków: nic specjalnego, dla standardowego wapera: jest ekstra), 0,2 ohm - żre liquidu więcej, ale SMAK! no w końcu czuć, co wapujemy, podoba mi się :)
Sweet spots: dla 0,4 ohm - 50W, dla 0,2 ohm - 65W.
3 ) Prostota budowy i spasowanie elementów. Brawo Aspire! Gwinty idealnie dopasowane, wkręca się bez żadnych problemów.
4 ) Minusem jest tylko konieczność opróżnienia baniaka przed wymianą grzałki. Także albo męczymy konającą grzałę do spodu, albo mamy ze sobą strzykawkę.
5 ) Grzałki wyrabiają około 1,5-2 tygodni (przy wapowaniu - u mnie: w godzinach pracy raz na godzinkę przez 5 minutek, po pracy okazyjnie kilka "buchów" co jakiś czas).
6 ) Brak bazy RBA. Aspire zapowiada, że będzie, póki co trzeba się cieszyć fabryką. Tylko czy na pewno "cieszyć"? Tutaj chciałbym jakieś rzetelne porównanie tych grzałek z grzałkami clapton do Tritona. Pod względem smaku szczególnie. Ja możliwości nie mam niestety. :(
7 ) Dostępność grzałek. Aspire ma kontrakt z eSmoking, więc każda co lepiej zaopatrzona wyspa będzie miała grzałki.
8 ) Cenowo: jest dobrze! Polska cena - ok. 80 zł + grzałki po 15 zł. Zdecydowanie warto.

Reasumując: polecam. Fajne doświadczenia, kompaktowość, prostota budowy, parownik bezobsługowy, tani, solidny.
Awatar użytkownika
By Maqu
#1575194
A ja uważam, że smak oddaje bardzo dobrze :)
P.S. Nie wie ktoś jak można odbudować grzałkę fabryczną? Chciałbym się troszkę pobawić, ale nie bardzo wiem jak to zrobić :)
Awatar użytkownika
By Kamal
#1575494
Trzeba od razu podkreślić, że grzałki 0,2 są o niebo lepsze od tych 0,4 i również nie zgodzę się, że ten parownik nie ma smaku. Wiadomo jest to sprawa indywidualna ale w moim odczuciu co najmniej zrównał się z claptonami w Cthulhu oraz stał się moim TOP 1 jeśli chodzi o parowniki z dedykowanymi grzałkami. Super parownik, rewelacyjne wykonanie, naprawdę nie mam mu nic do zarzucenia!

Pozdrawiam
By icemanhi
#1576533
Kamal pisze:Trzeba od razu podkreślić, że grzałki 0,2 są o niebo lepsze od tych 0,4 i również nie zgodzę się, że ten parownik nie ma smaku. Wiadomo jest to sprawa indywidualna ale w moim odczuciu co najmniej zrównał się z claptonami w Cthulhu oraz stał się moim TOP 1 jeśli chodzi o parowniki z dedykowanymi grzałkami. Super parownik, rewelacyjne wykonanie, naprawdę nie mam mu nic do zarzucenia!

Pozdrawiam


Widzę ze masz Heraklesa Plus w stopce. Możesz napisać na który lepiej oddaje smak? Cleito czy Herakles plus?
Awatar użytkownika
By Kamal
#1576659
icemanhi pisze:Widzę ze masz Heraklesa Plus w stopce. Możesz napisać na który lepiej oddaje smak? Cleito czy Herakles plus?


Jednogłośnie Cleito, herakles jest dla mnie super bo potrafi "przytkać płuca" natomiast pod względem smaku odstaje. Cleito już na początku wydał mi się świetny pod względem smaku, a jak minął "zachwyt nowością" zdania nie zmieniłem.
By icemanhi
#1576674
Kamal pisze:
icemanhi pisze:Widzę ze masz Heraklesa Plus w stopce. Możesz napisać na który lepiej oddaje smak? Cleito czy Herakles plus?


Jednogłośnie Cleito, herakles jest dla mnie super bo potrafi "przytkać płuca" natomiast pod względem smaku odstaje. Cleito już na początku wydał mi się świetny pod względem smaku, a jak minął "zachwyt nowością" zdania nie zmieniłem.


Dzięki za info. Wahałem się czy powiększać kolekcje parowników o ten model. Biorąc pod uwagę cenę i opinie to go zamówie.
Awatar użytkownika
By Michaelred
#1578574
Ja go "mecze" odkad tylko do mnie przyszedl. Smak oddaje elegancko porównując do stockowych grzalek z Uwell Crown, ktorego tez dopiero co dorwalem (mialem co do niego spore nadzieje i sie troche zawiodlem). Grzalki tylko do Cleito troche drogie sa. Zamowilem wczesniej chyba zanim sie pokapowali jakie ceny ustawić za 9$ 5 szt :) Jak ktos szuka prostego parownika na gotowe grzalki to na ta chwile ten sprzet jest "must have".
By berto
#1578643
Wszyscy tak zachwalają szczególnie youtubowi recenzenci a według mnie smak na tym parowozie to padaka. To już poczciwy Arctic bije go na głowę pod tym względem. Czekam na bazę rba która może go jeszcze uratuje. Podobno ma się pojawić w marcu. Za to w kwestii wykonania nie mam mu nic do zarzucenia. Maksymalnie uproszczony design i świetne spasowanie elementów. A tankowanie to już jest mistrzostwo świata. Zalewamy dosłownie pod korek, skręcamy przy otwartym ah i zero wycieków, zero pocenia się. Postawiłem go nawet na dripie na jakiś czas i nic, nawet kropelki nie uronił. :shock: Reasumując chmura jest, kop jest tylko smak nie zachwyca.
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1578792
Da się na tym dopaszczowo (edit) wapować ? Bo jutro do mnie przyjdzie , u nie wiem czy od razu nowy oddać narzeczonej czy zgarnąć dla siebie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 03 lut 2016, 09:18 przez kuuubicki, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1578849
Thaniell pisze:Dopalaczowo, czyli? :roll:


zabij mnie za słownik w iphonie na tapatalku ;X
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1578854
No więc, jeśli miałeś na myśli "dopaszczowo", to według mnie nie ma takiej opcji. Przynajmniej na tych grzałkach, które mamy do dyspozycji. No, ale może znajdzie się ktoś, kto potrafi ;)
Awatar użytkownika
By malina
#1578881
Z tym oddawaniem smaku takie rozbieżne opinie więc powinniście chyba pisać przy okazji jego oceny na jakich liquidach wapujecie, na jakich was zachwyca czy rozczarowuje ten parownik bo z autopsji wiem że to ma ogromne znaczenie.
Na jednym parowniku dany liquid powala a na innym prawie nic nie czuć, może tu leży sedno tych rozbieżności oceny tego parownika względem oddawania smaku?
By approx1989
#1582241
Witam. Chcialbym nabyc go ze wzgledu na gotowe grzalki. Ale boje sie o dostepnosc grzalek.Podeda jakies z innych modeli?
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1582255
Grzałki są dostępne na każdej wyspie.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Maqu
#1582288
I nie ma co narzekać, że aż 15 zł kosztują, po bo prostu ciężko te grzałki spalić :) Nawet na 70/30 Vg/Pg

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Michaelred
#1582340
Co do grzalek to jednak moglyby byc troche tansze. Mi wystarczaja na 1,5 tygodnia (zalewam parownik ~3-4 razy dziennie). Odnosnie smaku to wg mnie grzalki potrzebuja conajmniej 1 dzien chmurzenia zeby sie rozkrecily, wtedy dopiero smak i chmura jest mega :)
By Kubecki
#1583413
0,4, moim zdaniem lepszy smak (subiektywnie) i można wapować na mniejszej mocy (dla mnie ok. 47-50W), więc oszczędzamy na baterii ;)
no i z moich testów - dłużej trzymają (około 3-4 dni dłużej).
Awatar użytkownika
By Maqu
#1586727
Mi wyrabia na glicerynie 86% nawet na 0.2 ohm 60w, więc nie powinno być problemów :)
By michi2k8
#1587669
Kupiłem to cudo, pierwsze chmury i jest smak. Myśle sobie jest git. Spoko chmurka (taka nie za duża nie za mała), całkiem fajnie oddaje smak. Lecz ten parownik ma wielką wadę, podczas wapowania cały czas pluje liquidem do buzi. Czy wy też tak macie ? Testowałem na istick tc 60w i odpowiednio 40w dla grzałki 0.4 i 55w dla 0.2. Liquid 50/50 samogon.
Awatar użytkownika
By Michaelred
#1587772
U mnie nic takiego nie wystepuje. Chmura gesta i smaczna :D Nic nie strzela a tez uzywam samogonow 50/50 + ok 15% aromatow. Grzalka najpierw musi sie naprawde porzadnie nasaczyc liquidem. Sporo hitow trzeba sciagnac na sucho bez fire. Najlepiej zalac parownik i odstawic na noc, wstajesz rano i jest rakieta *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Parman
#1588067
Brać tritona czy cleito, sam już nie wiem, mogę je kupić w podobnej cenie, dużo się różnią?

Wysłane z czegoś tam gdzies tam.
Awatar użytkownika
By Szczyguo
#1592922
michi2k8 pisze:Kupiłem to cudo, pierwsze chmury i jest smak. Myśle sobie jest git. Spoko chmurka (taka nie za duża nie za mała), całkiem fajnie oddaje smak. Lecz ten parownik ma wielką wadę, podczas wapowania cały czas pluje liquidem do buzi. Czy wy też tak macie ? Testowałem na istick tc 60w i odpowiednio 40w dla grzałki 0.4 i 55w dla 0.2. Liquid 50/50 samogon.


Miałem kontakt z dwoma parownikami (jednego sam posiadam) i oba strasznie plują liquidem, przy grzałce 0.2 Ohm mocniej niż przy 0.4 Ohm jednak nadal czuć duży dyskomfort, niezależnie od liquidu, czy temperatury.
Dodam tylko, że grzałki zawsze standardowo zakraplam. Zastanawiam się czy jest to powód do reklamacji i czy takowa będzie uznana? *POMOCY*
Nie polecam, zrezygnowałem z użytkowania po 2/3 dniach, za mocno "strzela"! *SZERYF*
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1602090
ciekawe , ogólnie parownik od razu poleciał do rączek mojej narzeczonej i jest bardzo zadowolona , jeden z lepszych parowników na stockowe grzałki :)
Awatar użytkownika
By Szczyguo
#1602909
kuuubicki pisze:ciekawe , ogólnie parownik od razu poleciał do rączek mojej narzeczonej i jest bardzo zadowolona , jeden z lepszych parowników na stockowe grzałki :)


Tak jak z Cubisem, niektórzy narzekają na strzelanie, bobry etc., a inni są bardzo zadowoleni. Mój Cleito już poszedł w świat i szczerze powiem, że był to bardzo nieudany zakup. Uważaj, żeby narzeczona nie opiła się liquidem. :piwo
By Kubecki
#1603008
A mój nie strzela w ogóle... Może po prostu trafiłeś wadliwy egzemplarz (albo wadliwe grzałki)?
Awatar użytkownika
By Szczyguo
#1603026
Kubecki pisze:A mój nie strzela w ogóle... Może po prostu trafiłeś wadliwy egzemplarz (albo wadliwe grzałki)?


W takim razie gratuluję, niech Ci tak służy jak najdłużej. :drinkb
Jest to całkiem możliwe, że jakaś wadliwa partia grzałek lub atomizerów, miałem styczność z dwoma Cleito i czterema grzałkami, jedna 0.2 Ohm i trzy 0.4 Ohm objaw był ten sam pomimo zmian liquidów na 60/40, 50/50, grzałki również zakraplałem prawidłowo. Na szczęście dla mnie to już przeszłość bo Cleito poszedł w świat, może nowy właściciel znajdzie na niego sposób, ja już nie miałem nerwów, btw. na YT znalazłem filmy gdzie wspominają o ów problemie. :roll:
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1607460
Szczyguo pisze:
kuuubicki pisze:ciekawe , ogólnie parownik od razu poleciał do rączek mojej narzeczonej i jest bardzo zadowolona , jeden z lepszych parowników na stockowe grzałki :)


Tak jak z Cubisem, niektórzy narzekają na strzelanie, bobry etc., a inni są bardzo zadowoleni. Mój Cleito już poszedł w świat i szczerze powiem, że był to bardzo nieudany zakup. Uważaj, żeby narzeczona nie opiła się liquidem. :piwo



Narzeczona nie jeden parownik przerobiła :) tak jak i ja i cleito jest naprawdę fajnie zrobiony :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Kamal
#1616758
Znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która zmierzy mi średnicę wewnętrzną i zewnętrzną oraz wysokość szkiełka do Naszego Cleito?
By v1ck
#1618218
U mnie co chwila wycieka plyn z airflow..
Btw, czy da sie na tym tanku palic w trybie TC ? na 0.2ohm przy 50w strzela gorącym liquidem :(
By Wysoki_Blondyn
#1618231
A odpowiedz sobie na pytanie czy do Cleito są grzałki Niklowe lub Tytanowe,wtedy sie dowiesz czy się da.
Dla ułatwienia..Kontrola temperatury działa na grzałkach z drutem Ni lub Ti.
Niech to będzie dla Ciebie zagadka :)
By v1ck
#1618243
wiem, ze tam sa grzałki na drucie kanthal, dlatego chyba w istick TC100W sa tryby m1/m2/m3 ale zadziala raz a potem wywala do trybu VW 20W. :(
By Wysoki_Blondyn
#1618246
Po wykryciu Kanthala Mod przełącza się automatycznie na tryb VW.
Dzięki temu jesteś bezpieczyny :D
Kontrola temperatury nie działa na tym drucie,działa tylko i wyłącznie na Ni lub Ti i tylko wtedy te dwa tryby będą działać Ci na modzie jeżeli grzałka będzie miała powyższy drut
Ni-Nikiel
Ti-Titan
Kanthal tylko i wyłącznie VW-dlatego się przełącza automatycznie.
By Wysoki_Blondyn
#1618283
v1ck pisze:problem w tym ze na 0.2 pluje jadem juz przy 50w :(

Wyczyść grzałkę,przedmuchaj ją,zamontuj,i ustaw sobie 65 W
By v1ck
#1618296
Wysoki_Blondyn pisze:
v1ck pisze:problem w tym ze na 0.2 pluje jadem juz przy 50w :(

Wyczyść grzałkę,przedmuchaj ją,zamontuj,i ustaw sobie 65 W


już to robiłem, nawet nową grzałkę wstawiłem i jest to samo

Ps. gdzieś wyczytałem, że Aspire szykuje baze RBA do cleito - prawda to ?
By Wysoki_Blondyn
#1618297
Zakraplasz wczesniej grzałke tak?
A w jaki sposób to robisz? nalewasz bezpośrednio do środka?
Stary już nie wiem jak Ci pomóc,może zmień liquid ;) a jeżeli to nie pomoże to zmień grzałkę,może kolejna trefna pod rząd Ci się trafiła.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.