Papierosyforum.pl - Wszystko o e-papierosach

E-papierosy-forum.pl

forum dyskusyjne o elektronicznych papierosach

www.e-papierosy-forum.pl
www.e-papieros.pl

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 292 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Clearomizer ViVi Nova Slim - testy,opinie
PostNapisane: 17 lut 2013, 09:58 

Moje ePapierosy: mody
Punkty reputacji: 7
vivi nova slim to jedyny parownik chinski jakiego uzywam. Jesetm zadowolony z jakości smaku. Żywotnosc kazdej grzalki taka sama (ok 2 miesiace) co prawda wapuje baze 1-2kr. aromatu na 10ml wiec nie powinno to nikogo dziwić. Polecam ten parownik kazdemu, jest wlasciwie bezawaryjny. Tylko przy zalewaniu trzeba zawsze przetrzeć tuleje po dokręceniu.

I love Trance
UPLIFTING-TRANCE

PostNapisane: 17 lut 2013, 10:39 
Grupa Bazar
Grupa Bazar

Moje ePapierosy: w podpisie
Punkty reputacji: 2
Norbas napisał(a):
nike21 napisał(a):
latanie ze strzykawką przy tanku

???????????
Masz na mysli vivi nova tank?

zacytowałeś nie tego co trzeba ;)

S.owa napisał(a):
Ja jestem zachwycona.
Fantastyczny smak(jeśli znalazło się ten swój),grzałka w obu slimach 2,4ohM, na na jakieś 4.0 - 4.2v Zaznaczam,że nie mierzyłam.Nie mam możliwości,więc na oko.Kopci niczym lokomotywa,kop taki jak trzeba.Sznurki w grzałkach nie rozwarstwiają się mimo,że w jednego slima dość często kąpię i przepalam.Pojemność mi nie przeszkadza.Wszystko i tak lepsze,niż latanie ze strzykawką przy tanku.Syn się wstydził :lol:
A!!Slim nie przecieka w żadnej sytuacji,a skroplin nie uświadczyłam ani razu.

PostNapisane: 17 lut 2013, 14:01 
Grupa Bazar
Grupa Bazar

Moje ePapierosy: zdaja egzamin...
Punkty reputacji: 18
ups. sorki

Tytuł: Re: Odp: Clearomizer ViVi Nova Slim - testy,opinie
PostNapisane: 17 lut 2013, 16:36 

Moje ePapierosy: Spinner + Eternity+Vivi Slim
Punkty reputacji: 0
Czy robił ktoś grzałki do slima z taśmą oporową

PostNapisane: 17 lut 2013, 16:59 
No to i na mnie przyszedł czas coś namalować, tym bardziej, że kupowałem to nie dla siebie na na prośbę innej osoby. :palm2
Korzystałem z podpowiedzi na forum, celem zakupienia dla znajomej jakiegoś dobrego parowniczka z wymiennymi grzałkami, no i popadło na Vivi nova Slim V3, jako silnie polecanego i niezawodnego sprzętu.
Zamówiliśmy i sprzęt dotarł trzy dni temu do mnie.
No wygląda jak wygląda - brzydki jak kupa z robalami jest :evil:

No i na tym kończy się "Hapy End"
Po zalaniu popufaliśmy troszeczkę i niby było w miarę OK ale chmurki z tego widać nie było, po kilku próbach nic lepiej a tylko gorzej, smaku nima, chmury nima, a i boberek zaczyna się pojawiać.
Myslę sobie może ta grzałka jest do bani trzeba wymienić - jak pomyślał tak zrobił i co i ...............nic powtórka z rozrywki. Sprawdziłem sobie jeszcze grzałki z zapasowego pudełeczka (kupiłem przecież na zapas od razu piec dodatkowych grzałek).
W ten sposób przetestowaliśmy łącznie obie grzałki te dodane do parownika oraz dwie następne z zapasowego pudełka.

Wniosek jest jeden - być może, że wcześniejszy sprzęt był z partii która działała, ale ponieważ zdobył renomę dobrego parownika chińczyki stanęły na wysokości zadania i skutecznie zdoopcyły tego sprzeta.

W dniu dzisiejszym nawinąłem nowe grzałki wywalając ten szmelc fabryczny i parownik ruszył w miarę przyzwoicie, co prawda jakiejś powalającej chmury to to nie daje. Więcej wycisnąłem ze starego używanego Cristala Voliszowego, jakiego znalazłem w szufladzie.
Znajoma ma teraz co jarać, ja wyszedłem na durnia, a chińczyki znowu zarobiły

PostNapisane: 17 lut 2013, 17:07 
Grupa Bazar
Grupa Bazar

Ja problemów nie mam, dymu duuużo, smak o niebo lepszy niż na VisionCC. Tylko jedno ale. Każdą grzałkę najpierw zalewam wrzątkiem, sznurki opalam do czerwoności i przepalam. Jak wyczuje mimo to posmak metaliczny to won do gara i 10 minut się gotuje. Po tym nigdy nie miałem już problemu. Grzałki mam z edyma ale i fabryczne działają ok bo dopiero po nie sięgnąłem.

PostNapisane: 17 lut 2013, 17:09 

Widocznie zdarzają się takie niewypały bo sporo się o takich przypadkach słyszy ale u mnie było wszystko dobrze. Jeszcze 2 grzałki nie sprawdzone ale całość ściga.

PostNapisane: 17 lut 2013, 17:18 

Moje ePapierosy: Nemesis + GP SnP
Punkty reputacji: 3
Keruj_jp musiałeś mieć naprawdę pecha. Ja wapuje na dwóch Vivkach i żadnych problemów. Zalane zaraz po wyciągnięciu z pudełka, bez żadnych modyfikacji, przepalania czy gotowania grzałek. Chmura naprawdę wielka, ładny smak i kop. Bateryjka eGo-C Up na stałym ~3,4 V.

Sent from my iPhone using Tapatalk

PostNapisane: 23 lut 2013, 11:10 
Nowy użytkownik

Moje ePapierosy: Ego-V V3 + Davide | Lava Tube 2
Jestem poczatkujacym e-palaczem i zgodnie z sugestiami doswiadczonych kolegow i pozytywnych recenzji nabylem Slima, którego mam zamiar korzystac na Lava Tube 2. Zalałem płynem i ... niestety: nie dziala tak jak powinno: łapie "lewe" powietrze, slychać jak świszcze, dymu prawie wcale nie daje :( Po przykreceniu Slima do Monacco jest o niebo lepiej: nie swiszcze, daje sporo dymu (choc szału ni-ma). Po obejrzeniu z bliska znajduje dwa otworki w górnej części gwintu, ktore oo dokreceniu do Monacco są wewnątrz tulei. Natomiast w Tubie prawdopodobnie gwint nie chowa się całkowicie i powietrze wlatuje pomiedzy gwintem a modem. Taka jest moja teoria, może ktoś ma inne spostrzeżenia a najlepiej jakieś pomysły na naprawę?

PS: Właśnie się zorientowałem że jeśli nie dokręcam Slima - pali lepiej! Mniej lewego powietrza, choc ciągnie lekko, ale one tak chyba mają. Choc to dziwne dla mnie, że na luźno pali lepiej niż p o dokręceniu do moda.

PostNapisane: 23 lut 2013, 11:24 

Moje ePapierosy: nie śmierdzą
Punkty reputacji: 4
Slimka z meshem też daje radę ;)
http://imageshack.us/photo/my-images/713/zmesh.jpg/

PostNapisane: 26 lut 2013, 21:55 

Moje ePapierosy: Ego-C Upradge + Vivi Nova Slim + Vivi Nova V3.
Pytanko na ile starcza wam zalanie pelnego zbiorniczka? :) Zamierzam kupic vivi slimka :)

PostNapisane: 26 lut 2013, 21:58 

Nawet przez 2-3 godziny jestem w stanie wyciągnąć całą zawartość. Za to mojej mamie starcza na 3-4 dni

PostNapisane: 26 lut 2013, 22:09 

Moje ePapierosy: Nemesis + GP SnP
Punkty reputacji: 3
Ja odparowuję 3-3,5 zbiorniczka dziennie LQ 12mg. Kupuj Vivkę i chmurz, ja jestem z niej bardzo zadowolony.

Sent from my iPad using Tapatalk

PostNapisane: 28 lut 2013, 15:51 

Moje ePapierosy: W podpisie.
To i ja napiszę coś od siebie na temat Vivi Nova Slim v3.

Zacząłem palić e-fajka od stycznia tego roku 2013. Na początek, Vivi Nova Slim v3 była wyposażona w grzałki 2.4o, a w zapasie miałem 2x 1.8o i 2x 2.0o. Korzystanie z fabrycznie wkręconych grzałek 2.4o była wręcz idealne, jak na osobę która zaczynała palenie. Smaki liquidów super ( używam tylko tych od e-dyma - Blue Mist ). Nie przepalałem tych grzałek, ani nie gotowałem przed użyciem. Pomyślałem, fajnie, trafiłem na fajny sprzęt. Po miesiącu używania, stwierdziłem, że wymienie grzałke, bo troszeczkę zmienił się posmak liquidów. Wkręciłem 1.8o i również na napięciu ok. 3.5 paliło się dobrze. Znowu po miesiącu używania, wymieniłem grzałkę na 2.0o i tutaj zacząłem się już problem. Posmak plastiku, sznurka, metalu itd.

Więc co zrobiłem - głównie zastosowałem się do sugestii z tego wątku, a więc:

1. Samą grzałkę, ze zdjętym silikonowym (plastikowym) kapturkiem przelałem wrzątkiem.
2. Przetarłem do sucha, poczekałem aż wyschnie.
3. Wkręciłem do clearozmizera i (ja przynajmniej tak rozumiem przepalanie) wkręciłem go do baterii i przepaliłem na sucho raz bez liquidu, aż grzałeczka się zaczerwieniła.
4. Zalałem liquidem.

Sumując - nadal posmak plastiku, metalu.

Zrobiłem to samo z drugą grzałką 1.8o - efekt podobny.

I tutaj, kieruje pytanie do znawców - czego to może być wina:

a) tych grzałek co były zapasowe w zestawie
b) coś źle zrobiłem w sprawie przygotowania grzałki do użytku ( niech może ktoś mi wytłumaczy na czym polega to przepalanie, bo każdy o tym piszę, a ja mogę rozumieć to inaczej i źle )
c) może zakupić grzałki 2.4o te co były od razu wkręcone bo na nich efekt był najlepszy

|Nautilus ASPIRE|Kayfun 3.1 EHPRO|

|Nemesis HCIGAR|Magneto SMOK|

|Liquid = ciągle brak|

PostNapisane: 28 lut 2013, 16:50 
Grupa Bazar
Grupa Bazar

Moje ePapierosy: w podpisie
Punkty reputacji: 2
ja ze swojej grząłki 1,8 wywaliłem otulinę z kubka, porozsuwałem zwoje, rozczesałem sznurki i wygotowałem grzałkę tak z 5 min. w miarę pomogło... w miarę bo przy stanie liquidu 1/4 i mniej smak słabnie. ale bobrów i innych dziwnych posmaków brak.

moja grzałka wygląda teraz tak:

Obrazek

PostNapisane: 28 lut 2013, 17:00 
Grupa Bazar
Grupa Bazar

Moje ePapierosy: gumowe
Punkty reputacji: 27
Ja tam kręcę swoje grzałki na sznurku 2mm z drutu Nikrothal80 0.18mm.
Najpierw opalam sznurek, nawijam 5 zwojów drutu, opalam jeszcze raz z drutem i zakładam - 3 minut roboty.
Od czasu własnych grzałek nie miałem żadnych bobrów, i innych posmaków. Koszt 2m sznurka + 2 m drutu = 10 zł

Dodam, że nie rozczesuję sznurka, po rozczesaniu często wypadają pojedyncze włókna i sznurek szybko się kurczy ;)

PostNapisane: 28 lut 2013, 21:05 

Moje ePapierosy: Joyetech eCom
Punkty reputacji: -2
A jakiego drutu użyć do Mild X1 i sznurka i ile centymetrów drutu?Teraz mam 2.4 oHma,Bateria napięcie 3,6V i jestem średnio zadowolony ze smaku/aromatu,chociaż testuję dopiero drugi liquid.

PostNapisane: 04 mar 2013, 12:37 

Moje ePapierosy: fajne
Punkty reputacji: 1
To ja też się wypowiem jako, że ze vivi slim korzystam całkiem często ze względu na wygodę dotankowania zbiornika w terenie. Swoją sztukę kupowałem chyba kilka dobrych miesięcy temu i przez ten czas używałem różnych, fabrycznych grzałek oraz samoróbek. Podsumowując:

1. Fabryczne grzałki były fajne, kopciły jak szalone bez dziwnych posmaków, ale to było daaawno temu. W przeciągu ostatnich dwóch miesięcy kupione grzałki zarówno 1.8 i 2.2 ohma nadają sie tylko do własnych przeróbek. Nie mam pojęcia czy to kwestia sznurka czy co innego Chińczycy tym razem schrzanili, ale nie ma ani kopa, ani smaku, a i zabobrzyć potrafi już przy trzecim buchu z rzędu.
2. Na szczęście zrobić własną grzałkę jest bardzo łatwo. Wystarczy zadbać o to, żeby drut nie świecił poza miejscem styku ze sznurkiem. W tym celu najłatwiej moim zdaniem jest po prostu skręcić drut na łączeniach + i - lub skręcić z drutem posrebrzanym. Według mnie najlepiej wypada setup na sznurkach 1+2mm (z cieńszym na górze) z 5 zwojami drutu NCr 0.17/0.18 lub kanthalem 0.2. Do kręcenia używam igły z żółtym plastikiem (niestety nie pamiętam konkretnego rozmiaru). Grunt, żeby drut w miarę mocno przylegał do sznurka bo inaczej możliwe jest gotowanie liquidu. Warto także pomyśleć o małych wcięciach w uszczelce, która potrafi czasami zakłócić swobodny transport liq.

W tej chwili jadę na grzałce ~1.9omha z kanthala 0.2 i dopóki liquidu jest więcej niż ~20% mogę jarać ile wlezie i bobra nie ma. Są za to piękne, gęste chmury dymu oraz konkretny kop i całkiem przyzwoity smak.

PostNapisane: 04 mar 2013, 23:35 
Nowy użytkownik

Witam.
Kupiłem ten parownik i byłem zachwycony do momentu w którym zamontowana grzałka przestała działać. Dwie zapasowe niestety smakują jak ja pier.... Jakimś plastikiem czy czymś takim. Próbowałem z przepaleniem ich, wrzuceniem do wrzątka na kilka minut. Nie poskutkowało. Czy może mieć na to wpływ opakowanie? Zwróciłem uwagę że ta gąbka, styropian czy cokolwiek to jest w którym były umieszczone grzałki śmierdzi podobnie. Czy mogło mieć to wpływ??
Czy wygotowanie ich poskutkuje? Na ile je wrzucić do gara?
Czy da radę kupić te grzałki na stoisku Volisha? O jaką grzałkę prosić? Czy z nią będą problemy?

EDIT.

Przepaliłem 1.8 ohm, później wygotowałem, i znów przepalanie. Jako że byłem trochę zły to na chama to zrobiłem. Wstępny werdykt - poskutkowało.

Mimo wszystko to ciekawi mnie czy istnieje jakiś Volishowy odpowiednik tej grzałki ponieważ do centrum handlowego mam rzut beretem ;p

PostNapisane: 05 mar 2013, 00:59 
Grupa Bazar
Grupa Bazar

Ja od miesiąca jade na tych z kompletu.
Już wcześniej się nauczyłem , że każdą nową opalam nad kuchenką ( sznurki ) do czerwoności, gotuje w garnuszku jakieś 10 minut, potem osuszam, przepalam do sucha już na ep i gotowe.
Dopiero dziś mi zaszwankowało bo założyłem nową zgodnie z tym co wyżej i poczułem bobra. Spojrzałem jeszcze raz... drucik tak idealnie równo ,że aż podziwiałem, co z tego skoro nawinieta za luźno się okazała i sznurkiem bez oporu mogłem przesuwać w lewo i prawo. Poszła do magazunku części wtórnych a założyłem kolejną i jest znowu ok.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 292 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]