EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Wannabe
#1870282
Cześć, może jesteście w stanie napisać czy bierne wdychanie szkodzi? Mój chłopak nie chce wychodzić z domu i vapuje przy mnie. Szczerze to tłumaczę mu że tego nie lubię i proszę aby na czas ciąży chociaż przestal bo zapachy mnie drażnią..ale on swoje. Czy może mi wyrządzić krzywdę?
Ewentualnie pali przy włączonym okapie.

Może za bardzo panikuje ale też nie wiem czy vapowanie nie osusza bardziej powietrza?
Proszę o kulturalne komentarze i przepraszam jeśli temat zbyt oklepany. Ale może Panowie mi odpowiedzą. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By PucH2
#1870283
Drażniące zapachy to wystarczająca przesłanka by nie wapował przy tobie. Ale czy koniecznie musisz go z tego powodu z domu wyrzucać? Wystarczy by miał swój kącik na własne potrzeby, nawet pod tym okapem. Dokładniej to każdy z domowników powinien mieć takie miejsce tylko dla siebie. Rodzi to mniej konfliktów.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2018, 04:31 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1870286
Jeśli chodzi o aspekty zdrowotne, to w ewentualnej dyskusji polegniesz.
Jak wiadomo w analogowym dymie podczas procesu spalania tytoniu powstaje coś koło 4k substancji potencjalnie szkodliwych i te wszystkie wydychane przez palacza tlenki i inne śmieci zatruwają nawet bardziej palacza biernego niż czynnego.
Natomiast przy wapowaniu proces spalania nie zachodzi, wiec praktycznie to, co się wlewa do baniaka w formie liquidu wychodzi z atomizera w formie niezmienionej - przekształca się jedynie stan z typowo płynnego na aerozolową chmurkę.
Do baniaka wlewa się wymieszane: glicerynę i glikol (w czystości farmaceutycznej uznawane za neutralne dla organizmu), składniki aromatów (które powinny mieć odpowiednie atesty) oraz rozcieńczony roztwór nikotyny (o ile ktoś wapuje liquidy z nikotyną). Ta ostatnia jest toksyczna, ale przyjmowana jest najczęściej w ilościach dużo mniejszych niż w tradycyjnym papierosie. Na dodatek grubo ponad 90% tejże pozostaje w organizmie wapera, a tylko nieznaczna jej część wydostaje się z jego płuc na zewnątrz.
Żeby odczuć negatywne skutki zdrowotne biernego palenia pewnie trzeba by szczelnie "przysysać" się do wapera przy jego wydechu i to przez długi czas :)

Natomiast brak reakcji na uwagi, że zapachy Ci przeszkadzają jest imo powodem do przemyśleń w innym kierunku niż palenie bierne.
By Krasnal45
#1870287
E-Styx pisze:Natomiast brak reakcji na uwagi, że zapachy Ci przeszkadzają jest imo powodem do przemyśleń w innym kierunku niż palenie bierne.

... i tu byłoby miejsce do otwarcia dyskusji na temat zwykłej kultury osobistej, jednakowoż, jak dobrze poszperasz w otmętach trawnika, to takową znajdziesz opracowaną w każdym aspekcie i z każdej strony...
By Wannabe
#1870297
Dziękuję za odpowiedzi. Nie nie, nie zamierzam go karać czy wyganiac z domu za wszelką cenę. Nasze mieszkanie jest dosyć małe (ok 30m) martwiło mnie to że może to szkodzić w jakiś sposób. Powietrze jest dosyć suche i nie wiedziałam czy wapowanie pogarsza sprawę czy nie. No i właśnie kwestia dziecka.

Jedynie to mu mogę zarzucić że nie chcę mu się wychodzić na balkon kilka kroków ale dobrze że czasem pali pod okapem.. Chociaż on ma ciężki charakter i wie zawsze lepiej, nie wygram z nim więc to akceptuje. Dopóki to nie szkodzi to nie będę się czepiać.
By Vera
#1870301
Owszem, e-dymek ma właściwości higroskopijne, więc może dodatkowo wysuszać powietrze w 30-metrowym mieszkanku, zwłaszcza jak chłopak wypuszcza jakieś wielkie cumulonimbusy. Sama nie zwracałam na to początkowo uwagi, aż poczułam, że mam bardziej wysuszoną cerę, zwłaszcza pod oczami, no i że niekomfortowo mi się wapuje w szkłach kontaktowych, bo dosłownie mi przysychają do gałki ocznej - musiałam zacząć regularnie używać kropli do oczu. Ciąża od tego zagrożona nie będzie :) ale niech lepiej wapuje pod wyciągiem.
By dexnoxtious
#1870422
Kup mu mniej chmurodajny parownik, ty będziesz miała mniej zapachów w domu a on pomyśli że wspierasz jego decyzję i ucieszy się z prezentu, albo po prostu ustalcie aromaty które mu pasują smakowo a tobie nie przeszkadzają zapachowo. Pod względem zdrowotnym raczej nie ma się co przejmować.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.