EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Waldemar1974
#1737249
Witam.Jestem tu nowy na forum i chciałbym się serdecznie przywitać ze wszystkimi użytkownikami :)
Więc opiszę swój problem.Palę 30 lat i nigdy nie myślałem żeby to rzucić,ale teraz niestety chciałbym z tym skończyć raz na zawsze,strasznie boli mnie klatka piersiowa byłem już na rtg ale czekam na wyniki.Pomoże ktoś z tym problemem ? Chciałbym dodać jeszcze że choruje na raka tzn mam guza przysadki mózgowej.
By Krasnal45
#1737261
Zobacz ilu nas tutaj jest. Daliśmy radę, to i dasz. Podejrzewam, po Twoim stażu, że jesteśmy z jednego pokolenia, a jest nas tu takich wielu. Nigdy więc nie jest za późno na pozbycie się wstrętnych śmierdzieli, a EIN, o wiele mniej szkodliwy substytut doskonale się w pomocy sprawdza. Na początek przysiądź fałdów postaraj sobie przyswoić tematykę EIN czytając forum. Bez pomocy Cię nie zostawimy. Tego możesz być pewien :wink:
Witamy na trawniku.

edit: Patrząc na Twój nick...... chyba jestem trochę starszy :mrgreen:
Awatar użytkownika
By blucas
#1737276
Trzeba by wymyślić jakiś sęsowny zestawił dla nowego kolegi.

Waldemar
Pamiętaj tylko o jednej rzeczy. Nie szukaj czegoś co będzie miało kopiować smak zwykłego peta. Idętycznego smaku nie znajdziesz. EP ma smakować lepiej, inaczej a przy okazji tłamsić "głoda".

Wytaplane.
By Krasnal45
#1737323
Nie eko-papierosa, a elektronicznego papierosa. Albo e-papierosa, a najpoprawniej EIN (Elektroniczny Inhalator Nikotyny). I nie będziesz go palił, bo tam nic się nie pali, tylko chmurzył, wapował. Wbrew pozorom, poprawne nazewnictwo jest bardzo ważne. W pewnym momencie sam się o tym przekonasz. Analogi odstawisz płynie, po przejściu na EIN. Ot, tak po prostu :mrgreen: Ein zastąpi Ci analoga w dostarczeniu dawki nikotyny, w odruchu "palenia", w mgiełce wydobywającej się z ust. Nie dostarczy Ci substancji smolistych i dwóch tysięcy innych trucizn i rakotwórczych produktów spalania tytoniu. Cała filozofia :mrgreen: Na razie czytaj, w razie wątpliwości śmiało pytaj o rzeczy których nie zakumasz.
Musisz też uzmysłowić sobie, że wapowanie, to jednak zdecydowanie inna bajka niż palenie analogów.
Awatar użytkownika
By e_sat
#1737326
Waldemar1974 pisze:Ale ja nie chcę palić w ogóle a eko-papierosa w życiu nie paliłem :)


Myślę, że ci się uda odejść od analogowych papierochów, trzy lata temu też je odstawiłem natychmiastowo, ale przedtem nim kupiłem swojego pierwszego ego - papieroska, zaglądałem tutaj na trawnik, by się uczyć. Pierwszy miesiąc był ciężki w przestawieniu się na smak, na odczucia przy e-paleniu. Dziś jestem szczęśliwcem, który cieszy się " mocnym " oddechem i decyzją wtedy podjętą :) Tak jak kolega napisał, czytaj, zagłęb się w temat, a potem kup e-papieroska, odzyskasz masę energii :)
Awatar użytkownika
By marki51
#1737338
I zyskasz nowy nałóg :D Ale za to w jakim towarzystwie i jaki fajny *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By miron52
#1737406
EIN to najlepsza droga do wyzwolenia się z nałogu. Mam kilkoro znajomych, którzy są całkowicie wolni od nałogu dzięki EIN. Ja też nie ruszyłem śmierdziela od ponad 6-ciu lat, a paliłem ponad 40 lat. Teraz wapuję bo lubię. Ale od mocy 18mg zszedłem do 4mg. Żaden lekarz nie powie Tobie że to jest zdrowe, bo nie jest, ale jest zdrowsze. Dużo zdrowsze. Ale decyzja zawsze należy do Ciebie. Jesśi nie jesteś w stanie całkowicie zarzucić palenia, to na pewno będzie lepszą alternatywą. Jak się zdecydujesz, to pomożemy dobrać sprzęt. I pomożemy w opanowaniu, bo to jest troszkę inne podejście, ni z wyciągnij, zapal, wyrzuć. I jak w profilu podasz likalizację, to też będzie łatwiej z ewentualną pomocą. Trzymam kciuki za Twoje wyzwolenie. I powrotu do zdrowia życzę.
Awatar użytkownika
By macieq03
#1737540
Waldemar1974 , gdybyś zechciał uzupełnić profil o swoją lokalizację, łatwiej było by wskazać Ci drogę do sklepu.
Odradzam wysepki z logo ESW w galeriach itp. Sprzęt wątpliwej jakości ,ceny kosmiczne.

*—dym.pl na tej stronie znajdziesz adresy sklepów stacjonarnych, gdzie można się zorientować co nie co.

* = e lubisz rebusy?

Wysłane z mojego ASUS_Z00VD przy użyciu Tapatalka

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.