EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By PawelM
#1694637
Czy ktoś miał może ostatnio problem z nowym aku z e-dyma? Sony (podobno Sony, bo na koszulce tylko biała naklejka), 2600 mAh, etc:
https://e-dym.pl/pl/akumulatory-i-ladow ... -vtc5.html
Może jakaś felerna partia? Ja kupiłem go równo tydzień temu, traktowałem po ludzku - żadnych zwarć, rzucań, nawet do mechanika nie wkładałem. A dzisiaj chwilę po włożeniu do ładowarki usłyszałem bum i pssssss. I dym, i smród. Narzuciłem koc, wyłączyłem kabel z sieci, wyniosłem na balkon, profilaktycznie osłaniając jedną ręką oczy. Teraz już batka wystygła, wyjąłem ją z ładowarki, wsadziłem do mamra (=doniczki)i. Ładowarka na oko i na multimatr wygląda normalnie. Nawet jakieś stare, prawie nieżywe AW IMR włożyłem - ładowarka daje właściwy prąd i napięcie. Więc chyba jednak batka...
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1694663
A jaka ładowarka? Stan koszulki akumulatora? Fizycznie wygląda prawidłowo? Pierścień izolacyjny przy + był równo na swoim miejscu?
Mam 6 sztuk VTC5 z e-dym, zarówno kupione dawno temu jak i parę dni temu i nie ma z nimi żadnych problemów. Działają spokojnie i w boxach i w mechanikach, przy ładowaniu nie widzę nic niepokojącego.
Zagraj w Toto Lotka. Wentylujący VTC5 zdarza się bardzo rzadko, a nawet nigdy chyba o takim nie słyszałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1694667
Co prawda te partie Soników po zmianie fabryki delikatnie odbiegają parametrami od moich starych VTC5(+/- 50mAh mniej/ troszkę wyższy opór wewnętrzny), ale zauważyłem, że delikatnie mocniej się grzeją przy ładowaniu +/- 15-20 stopni więcej niż stare(stosuję prądy w zakresie 200-300mA, więc jakoś wybitnie mnie to nie boli, bo nie mają szans na nagrzanie się... ...ale pod 0,5-1A robią się wyraźnie ciepłe). Pytanie zasadnicze: Jaka ładowarka? / Jakim prądem je męczysz?
By PawelM
#1694669
Ładowarka NiteCore. Wszystkie akumulatory LiOn (jeszcze taki sam Sony, tylko starszy, dwa zielone Samsungi i 2 krótkie AW IMR) ładuję prądem 0,5A. Ten nowy Sony faktycznie taki trochę ciepły był przy ładowaniu, ale ciepławy, nie gorący.
A przy wapowaniu też baterii nie męczę - maksymalnie 15W.
Nic, i tak dalej mam bardzo dobre zdanie o VTC5, o NiteCore i o e-dymie. Wychodzi na to, że powinienem faktycznie w totka zagrać. I unikać jakiś czas lotów samolotem :).
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1694670
PawelM pisze:Ładowarka NiteCore. Wszystkie akumulatory LiOn (jeszcze taki sam Sony, tylko starszy, dwa zielone Samsungi i 2 krótkie AW IMR) ładuję prądem 0,5A. Ten nowy Sony faktycznie taki trochę ciepły był przy ładowaniu, ale ciepławy, nie gorący.
A przy wapowaniu też baterii nie męczę - maksymalnie 15W.
Nic, i tak dalej mam bardzo dobre zdanie o VTC5, o NiteCore i o e-dymie. Wychodzi na to, że powinienem faktycznie w totka zagrać. I unikać jakiś czas lotów samolotem :).


Ja swojego czasu też miałem dobre zdanie o Nitecore... dawno temu, gdy używałem ich głównie do latarek:) Obecnie mamy do dyspozycji znacznie przyjemniejsze konstrukcje, które lepiej nadają się do EIN.
By PawelM
#1694671
TooCruel pisze: Obecnie mamy do dyspozycji znacznie przyjemniejsze konstrukcje, które lepiej nadają się do EIN.


Nie jestem na bieżąco... To czym ładujesz?

-------EDIT
@Pude!lek - nie odpowiedziełem Ci, przepraszam. Bateria miała tydzień, wyglądała (do dzisiaj) normalnie/dobrze. Zero wgnieceń/uszkodzeń koszulki itp. No bo teraz to przy dodatnim pinie jest rozsadzona i osmalona.
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1694780
PawelM pisze:
TooCruel pisze: Obecnie mamy do dyspozycji znacznie przyjemniejsze konstrukcje, które lepiej nadają się do EIN.


Nie jestem na bieżąco... To czym ładujesz?

-------EDIT
@Pude!lek - nie odpowiedziełem Ci, przepraszam. Bateria miała tydzień, wyglądała (do dzisiaj) normalnie/dobrze. Zero wgnieceń/uszkodzeń koszulki itp. No bo teraz to przy dodatnim pinie jest rozsadzona i osmalona.


:) Czymś co jest w stanie podać niewielkie prądy na ogniwo :) Np MC3000 / C3100. Oczywiście miałem też okres Nitecore np seri "i" i "d", ale zbyt miło jej go nie wspominam, bo posłuszeństwa odmówiło wtedy dość szybko sporo 25r i ze 2 szt HG2(z przyczyn bliżej mi nie znanych).
By PawelM
#1695093
Dzięki. Czyli NiteCore idzie do lamusa. Wcześniej (do wczoraj) problem miałem tylko z TrustFire. Zamawiam na GearBest taką golarkę czy latarkę na 3 baterie (firmy WieśMac czy jakoś tak ;) ) - więc pewnie dokupię ładowarkę. C3100 ma prąd ładowania od 200 mA, a kosztuje ok. 30 USD, czyli 3x mniej niż MC3000.
Awatar użytkownika
By Michaelred
#1695095
a po co wam prady laowania 200mA... chce wam sie czekac 14 godzin az sie bateria naladuje? 200mA to sie przydaje jak masz baterie pojemnosci 700mAh 18350. Dla wiekszosci polecanych na forum akusow 18650 prad ladowania w specyfikacji to 1000-1500mA a fast charge nawet 4000mA (np. dla LG hg2)
Wazne zeby ladowarka nie przeladowywala za bardzo ogniw bo to faktycznie skraca ich zywotnosc. Od siebie do ladowania polecam Opus BT-C3100 V2.2 jezeli ktos zaakceptuje jej glosnosc lub Liitokala Lii 500
Ostatnio zmieniony 03 sie 2016, 01:03 przez Michaelred, łącznie zmieniany 1 raz.
By PawelM
#1695220
Dzięki. Czyli sobie na spokojnie porównam parametry, poczytam opinie. I tak najpilniejszy zakup to zapas baz nikotynowych.
Awatar użytkownika
By KaraBoska
#1695320
Raz miałem wentylujące lg hg2 - ale z mojej winy bo spadł mi na ziemię. Odczekałem dwadzieścia minut i zawiozłem do utylizacji mimo, że akus wydawał się ok (przy upadku zaczął syczeć, nie dymił) za 25 zł nie chcę sobie szargać nerwów. Co do vtc5, mam jedną z e-dymu i jest to akus ze wznowionej partii. Naprawdę nie narzekam na nią. Ładowana jest prądem od 0,5 do 2A, zależy czy mi się śpieszy czy nie. Nie grzeje się bardziej od Lg hg2, HD2, MH1 czy awt czerwonych lub fioletowych efestów.
Co do ładowarek to mam dwa thrustFire, które poszły w odstawkę gdy zakupiłem LUC6 od Efest. Powiem wam, że thrustfire były ok. Nigdy nie nawaliły.
Z LUC6 jestem mega zadowolony. 6 akusów na raz to spora wygoda. Szczególnie, że złapałem tą ładowarkę w promo za 99zł.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1695330
PawelM pisze:A dzisiaj chwilę po włożeniu do ładowarki usłyszałem bum i pssssss. I dym, i smród...

Zdarzenie przykre, ale pocieszające jest to że nastąpiło w miarę "cywilizowany" sposób. Czyli że nie uszkodziło ładowarki. Więc należy założyć, że gdyby zdarzenie nastąpiło w modzie, to również nie uszkodziłoby moda. A co ważniejsze, nie uszkodziłoby ręki właściciela.
By PawelM
#1695864
Mutango pisze:Zdarzenie przykre, ale pocieszające jest to że nastąpiło w miarę "cywilizowany" sposób.


To samo sobie pomyślałem. Z wszystkich możliwych scenariuszy pirotechnicznych ten był najmniej przykry. Kilka lat temu było gorzej, kiedy przez nieuwagę przebiłem "laptopówkę"... To, co się stało, w sumie dobrze o vtc5 świadczy. Jedyna strata to aku - w cenie 2 paczek papierosów - a tyle kiedyś odpowietrzałem w jeden dzień...

KaraBoska pisze: Co do vtc5, mam jedną z e-dymu i jest to akus ze wznowionej partii. Naprawdę nie narzekam na nią.


Też nie narzekam, mimo wszystko. Do tego Reuleaux RX200, który do mnie płynie z GearBest (31USD po rabatach), kupię właśnie zestaw VTC5. Sądzę, że to dobry kompromis między pojemnością o prądem - więcej mi nie trzeba (grzałki kręcę 05-1,5-ohmowe i wapuję przy max. 20W). A do Pico, w którym przez tydzień pracowała ta nieboszczka, dokupię właśnie LG HG2.
Z zakupem ładowarki się wstrzymuję - NiteCore ładuje normalnie i we wszystkich fazach ładowania pokazuje te same wartości, co multimetr. Natomiast do czasu "zakończenia śledztwa" ustawiłem ją na kamieniu do pizzy, a w zasięgu ręki mam koc prawie gaśniczy i małą gaśnicę samochodową (lekko tylko przeterminowaną) :)
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.