EPF
Nasze własne produkcje
By maesstro
#1656299
Siema wszystkim mój dripmod od kangera sie niestety rozleciał jak większość zabaweczek ze sklepu. Będę budował jakiegoś moda dobrego i chcę by miał wejście na ładowanie micro usb , chciałem wykorzystać stare z moda ale jest do dupy . Zasilanie chce mieć 2x po 26650 i góra drip z wykorzystanie zbiorniczka z dripmoda by go milion razy nie zalewać ogólnie wiem co i jak jedynie tylko nie znam się na oznaczeniach płytek znalazłem płytkę jest niby opis co jak gdzie i kiedy ale widocznie jestem takim amatorem że nie kumam tego http://botland.com.pl/akcesoria-do-plyt ... 1320-.html

mógłby mi rozrysować i z czego gdzie kable mają iść ? chodzi mi o plus minus do aku , 2 kable do guzika i dwa do pinu na dripa

Obrazek

Obrazek

i tego co się łapie mosfetu nie trzeba do niego
Awatar użytkownika
By Goldi
#1656301
Ta płytka ze zdjęcia do budowy boxa zbytnio przydatna nie będzie.
By maesstro
#1656304
a jaka będzie dobra ? bo chcę by koniecznie był wtyk na ładowanie , chcę zrobić coś na wzór mojego dripa czyli wtyk na ładowanie i 6 kabli jak pisałem
By maesstro
#1656318
pol pisze:
maesstro pisze:.... 6 kabli jak pisałem

Nie może być 8 kabli?


może i być 10 byle bym miał schemat

Goldi pisze:Przykład ładowarki: http://propix.com.pl/pl/p/Modul-mini-la ... -micro/350 No ale to tylko ładowarka, resztę boxa trzeba sobie dobudować.


wszystko wiem co i jak takie rzeczy to nie problem chodzi mi tylko o podłączenie wejścia i tyle . do tego chyba mosfet potrzebny jest tak ?

pol pisze:
maesstro pisze:.... Zasilanie chce mieć 2x po 26650 ....


co tu niby dziwnego że 2 takie to za dużo ? . potrafiłem koledze rozładować wismeca w dzień a tam są 3x18650 AWT 40A 3000ah . yak wiem pewnie pierdziele coś od rzeczy ale nie znam się za bardzo więc trochę wyrozumiałości :)
Awatar użytkownika
By pol
#1656323
maesstro pisze:...

co tu niby dziwnego że 2 takie to za dużo ? . potrafiłem koledze rozładować wismeca w dzień a tam są 3x18650 AWT 40A 3000ah . yak wiem pewnie pierdziele coś od rzeczy ale nie znam się za bardzo więc trochę wyrozumiałości :)

TP4056 to jednokanałowy moduł ładowarki.
By maesstro
#1656329
pol czyli że co jest zły ? znalazłem takie coś Obrazek

w sensie czaje że to tylko ładuje baterie nie ma kabli wyprowadzenie by z baterii szedł prąd na moda .
Ostatnio zmieniony 18 maja 2016, 23:39 przez maesstro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Goldi
#1656331
Schemat jest prawidłowy. Poskładaj boxa według niego i będzie działał.
Awatar użytkownika
By pol
#1656332
Taki "wynalazków" pełno w internecie. Niestety taki urok tego "źródła" wiedzy.

Jesteś w dziale Home made. Przeczytałeś kilka tematów w tym dziale?
By maesstro
#1656337
pol pisze:Taki "wynalazków" pełno w internecie. Niestety taki urok tego "źródła" wiedzy.

Jesteś w dziale Home made. Przeczytałeś kilka tematów w tym dziale?


właśnie od kilku dni przeglądam ten dział ale zazwyczaj zdjecia schematów nie działają dlatego nie jestem za bardzo ogarnięty , jednak to co innego niż modele Rc
By romed
#1660020
Tylko, że podczas ładowania ogniwa poprzez moduł TP4056 bateria nie może być obciążona. Czyli trzeba zrobić tak, że gdy odpalasz boxa moduł przestaje ładować aku, zwalniasz przycisk to aku się łąduje
Awatar użytkownika
By Haze
#1660046
@maestro <- jak chcesz ładować 2 batki to poczytaj jeszcze o balanserach...
By Szalolony
#1664846
Haze pisze:@maestro <- jak chcesz ładować 2 batki to poczytaj jeszcze o balanserach...

Z tego co mi się wydaje to autor postu chce zrobić sobie baterie w połączeniu równoległym a nie szeregowym, więc nie wiem co wspólnego z tym tematem mają balansery...
maesstro pisze:Siema wszystkim mój dripmod od kangera sie niestety rozleciał jak większość zabaweczek ze sklepu. Będę budował jakiegoś moda dobrego i chcę by miał wejście na ładowanie micro usb , chciałem wykorzystać stare z moda ale jest do dupy . Zasilanie chce mieć 2x po 26650 i góra drip z wykorzystanie zbiorniczka z dripmoda by go milion razy nie zalewać ogólnie wiem co i jak jedynie tylko nie znam się na oznaczeniach płytek znalazłem płytkę jest niby opis co jak gdzie i kiedy ale widocznie jestem takim amatorem że nie kumam tego http://botland.com.pl/akcesoria-do-plyt ... 1320-.html

mógłby mi rozrysować i z czego gdzie kable mają iść ? chodzi mi o plus minus do aku , 2 kable do guzika i dwa do pinu na dripa

Obrazek

Obrazek

i tego co się łapie mosfetu nie trzeba do niego



Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.