EPF
Nasze własne produkcje
By waskidomin
#1373289
Witam. Chciałem się pochwalić moim pierwszym box-em. Może nie najpiękniejszy i nie najmniejszy ale działa i daje radochę :). Z racji tego, że jestem aktualnie bezrobotny wersja budżetowa :p. Pudło wykonane z kawałków kątownika aluminiowego i podłogi. Elektronika i przycisk ze znanego portalu aukcyjnego, reszta z odzysku.

Przetwornica STEP-DOWN XL4005
14,20zł

Przycisk zwierny(chwilowy)
3zł

Woltomierz
10,80zł

Kątownik aluminiowy 10x20x1
0zł (pozostałość po remoncie)

Panel podłogowy
0zł (pozostałość po remoncie)

Gwint 510
0zł (pozostałość po starym e-papierosie)

Ogniwa
0zł (wyciągnięte z baterii od starego netbooka)

Koszyk na ogniwa
0zł (kawałek obudowy z baterii netbooka sprężynki ze starego pilota)

Przewody
0zł (wycięte ze starego zasilacza od pc)

całkowity koszt 28zł

A teraz to co najważniejsze kilka fotek
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

I tak to wygląda pozdrawiam! :mrgreen:
By krzywy1
#1373303
Parownik mocno odstaje, wiem, że to części z odzysku, ale mogłeś dać od spodu podkładkę żeby obniżyć konektor. W środku w miarę wszystko poukładane, ale na zewnątrz estetyka kuleje :wink:
ale to w końcu dziad mod, wiec ok.
Awatar użytkownika
By Goldi
#1373304
MGK pisze:Ogniwa ze starego netbook'a nieźle ... To chyba nie za dobry pomysł.

Dlaczego nie za dobry pomysł?
Awatar użytkownika
By SqrK
#1373306
Pamiętaj, grunt aby było w miare bezpieczne ;D
Awatar użytkownika
By se55ba
#1373312
Można? Jak widać to oczywiście można ;)
Koszt całkowity nie licząc robocizny 28pln powala na kolana :D
Świetna robota. Może i będą pisać, że brzydactwo, że coś im tam nie pasuje... OLEJ ich serdecznie bo liczy się tylko i wyłącznie Twoje zadowolenie i bezpieczeństwo, a tu uzyskałeś wszystko co chciałeś ;)
Głowicy nie poprawiaj, zrób ją inaczej przy kolejnym projekcie. Plusik się należy za chęci a nie pójście na łatwiznę :D

Tąpnięte z Centrum Dowodzenia Wszechświatem.
Awatar użytkownika
By azbee
#1373338
Bardzo fajny, najważniejsze że działa jak powinien, wygląda też całkiem nieźle. Jak na 28zł, to wygląda wręcz wyśmienicie. Gratuluje.
Gdybym sam takiego zmajstrował, byłby moim ulubionym.
By eQub
#1373373
Pierwsza liga,podoba mi się podejście.
Zamiast napisać ,że chętnie przyjmie bo w biedzie itp ;) to wziął i sobie zrobił.
Tak trzymaj. ;)
Awatar użytkownika
By Mutango
#1373418
Kątownik, panel podłogowy, tajny plan na papierze, parapetowo-taboretowe stanowisko pracy... zajebiaszczy klimat, taboret zwalił mnie z nóg, a skarpetki na trzecim zdjęciu rzuciły o ścianę. :kulam Odjazd... ale taki pozytywny odjazd. A sam mod? No nie taki dziad. Za drugim razem zapewne wyjdzie jeszcze lepiej. Tak czy inaczej, ja tam daję +7 do reputacji, za pozytywne zakręcenie. *ISH*
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1373435
Działa? Działa! :D I super :D Zrobione z tego co było pod ręką, ale w rozsądny i przemyślany sposób. Wydajność przetwornicy zbliżona do modułu kis-3r33, a te batki laptopowe zdecydowanie sobie poradzą. To "lepsze" wersje, wytrzymują 5,2A obiążenia (oczywiście nowe). Wyszło tanio i dzałająco. O to chodzi :)
Proponuję wsadzić to kiedyś w solidne alupudło i dołożyć solidny konektor 510. I zmniejszyć rozmiary :)
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1373492
damjan pisze:Czy woltomierz pokazuje aktualne napięcie? Jeżeli dobrze myślę to połączyłeś ogniwa szeregowo. Lepiej popraw i ustaw je równolegle ;)

Wiesz w ogóle co piszesz?

Parametry przetwornicy:
napięcie wejściowe 5-32V
napięcie wyjściowe 0,8-24V (napięcie wejściowe musi być wyższe od wejściowego <2V)
prąd w pracy ciągłej 3,5A
maksymalny prąd w impulsie 5A
sprawność około 90%
wymiary 44x21x12mm
fabrycznie nowy
paragon lub fvat


damjan pisze:@edit: chyba że jest tu jakiś potencjometr i podbiłeś voltarz ^^

A nie ma?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 maja 2015, 19:46 przez pawel_aa, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1373508
Konfiguracja równoległo-szeregowa nie jest taka zła, dzięki niej box z parownikiem nie musi mieć pól metra długości *ROFL*
By amsterdam-sqn
#1374200
A ja chcialem pogratulowac naprawde to fajna sprawa jak masz cos swojego takiego moze kiedys bedziesz działał na wieksza skale hehe zajedwabiste!!! Bede sie dzisiaj chwalil tym postem u siebie w robocie yo yo ;)
Awatar użytkownika
By GeniuszAG
#1374500
Box naprawdę super. Gratulacje :D Tak się zastanawian nad kupnem tej przetwornicy. Czy max prąd 5A to nie jest trochę mało ?
Awatar użytkownika
By lukiboss2
#1374580
Wszystko ok, oprócz tego wystającego gwintu, trza albo dać podkładkę, albo po prostu opuścić go niżej wtedy będzie elegancko.
Awatar użytkownika
By lpwk
#1374597
Dymi, dymi *CZAJNICZEK* :!:
Jestem pełen podziwu, że autorowi wątku się chciało.
Nie tak jak ja, wydać tysiące złotych i cieszyć się nie wiem z czego. :roll:
By JasnY9546
#1374606
opuść trochę ten konektor i zamontuj dookoła tej wystającej części jakiś pierścień o większej średnicy - na przykład podkładkę. zyskasz trochę bardziej estetyczne mocowanie parownika bez widocznej przerwy :)
Awatar użytkownika
By chudyhzd
#1382519
Jestem nowy na tym forum, dlatego witam wszystkich.
Mógłbym prosić o schemat połączenia tej przetwornicy bez voltomierza bo planuję zrobić właśnie taki box
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1382543
Nie wiadomo jaką wersją modułu na XL4005 dysponujesz. Poszukaj w necie dokumentacji do układu, będziesz miał pełny schemat :) Czwarty pin układu zwierany do + zasilania załącza całość, nie wiem czy na Twoim module jest wyprowadzony i być może jest zwarty na płytce na stałe. Może potrzebna więc malenka modyfikacja.
By waskidomin
#1392739
se55ba pisze:Głowicy nie poprawiaj, zrób ją inaczej przy kolejnym projekcie.

i taki mam plan. Praca już jest to i budżet większy :P to i box mod będzie bardziej elegancki zamówię część od kolegi z forum i może w tygodniu coś ładniejszego spłodzę xD Pozdrawiam kolegów z forum
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.