EPF
Nasze własne produkcje
By PermDude19
#1506232
Cześć. Jestem nowy na forum i jestem Artur ;)
Wapuje od dawna, głównie na chińczykach i innych duperelach. W końcu zakupiłem swojego pierwszego drippera RDA YET. Niskobudżetowy bo nisko ale zawsze coś :)

Mam pytania co do schematów które sa zamieszczone na różnych stronach.
Chodzi mi konkretnie o ładowarkę którą kilka osób wsadziło do wnętrza boxa.
Wydaje mi się że powinna zostać tam wstawiona jakaś dioda prostownicza lub coś w podobie bo skoro naładujemy ogniwo to czy prąd się nie cofnie ?
Te ładowarki to ja bym im nie ufał na słowo, dlatego też pytam.

Kolejne pytanie to, czemu mając obudowę która przewodzi prąd prowadzimy minus przewodami, przecież gwint do atomizera styka się pewnie i stabilnie z obudową, mosfet tak samo.
W większości urządzen które budowałem, zawsze wykorzystywałem obudowę żeby nie prowadzić tylu połączen. Takie rozwiązanie jest w każdym samochodzie.

Do boxa chce oczywiście wykorzystać woltomierz, tylko zdecydować się na któryś z ledowych ciężko jest.
Myślę o czymś takim(nr aukcji alledrogo) 5641361399
Na nap. stałe i skala pomiaru 3-30V czyli w zupełności wystarczy, bo poniżej 3V i tak wapować raczej nikt nie będzie bo szkoda ogniwa męczyć i swoje łapki w razie W.

Czy ktos już może coś myślał o zabezpieczeniu, hmm. Jak to ma się w chińskich fajach, nap. Spadnie do 2.7V to mignie kilka razy i nie pozwoli włączyć baterii.
Takie cos byłoby wporządku, czytałem ostatnio i gdzieś widziałem że w głowicy ma być tranzystor(nie pamiętam jaki) za to odpowiedzialny. Ale tematu odszukać nie mogę.

To chyba tyle pytań na tą chwilę!
Ktoś zapyta czy urwie mi ręke, czy znam prawa, czy jestem idiotom itd. (niestety znam)
Za 3...2...1...
By hensik
#1506242
Podaj konkretny schemat, na którym chcesz pracować.
Ładowarek obawiać się nie musisz, co trzeba to mają w sobie w postaci układu na elementach SMD.
Masy nie można poprowadzić przez obudowę, bo przecież najpierw musimy przeprowadzić prąd przez mosfet i przycisk. Gdybyśmy poprowadzili masę od minusa aku do obudowy oraz przewód od plusa aku do pinu plus to prąd byłby cały czas podawany do atomizera. Rozwiązanie z samochodów przemyśl lepiej raz jeszcze.
Ograniczenie można zrobić samemu w bardzo łatwy, prosty sposób i myślę, że było ono już przedstawione na forum. Przeszukaj starsze projekty.
By Slasher
#1506247
Najprostsze zabezpieczenie to dioda zenera wlutowana w odpowiednie miejsce obwodu.
By PermDude19
#1506253
No dobra więc to już wiem.
Właśnie troszke przeszukuje ale wolno mi to idzie. Szkoda że niektórzy pododawali zdjęcia na hostingi i wygasły.
Właśnie przyszło mi ogniwo 30A AWT żółtek. Ładuje je dopiero na full i zobaczę jak się będzie spisywać. W razie czego dokupię drugie.

Sporządziłem na szybko schemat, jak ktoś może to niech sprawdzi choć wydaje mi się że jest OK. LED to woltomierz, ale gdzieś mi się biblioteki zapodziały i nie mogę znaleźć odpowiedniego symbolu woltomierza więc dałem diodę led.
Chwilę po dodaniu skapnąłem się że źle wstawiłem ten woltomierz :D no dobra, ciort z nim. Później to przemienię.
Obrazek
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.