EPF
Nasze własne produkcje
By karlosx4
#1458917
Witam chciałbym zrobić boxa z 2x18650 łączonych równolegle na mosfecie irlb8743pbf z woltomierzem. Przydałoby się tym woltomierzem mierzyć napięcie akumulatorów jak i napięcie przy grzałce. Wymyśliłem taki oto schemat. Otóż ma to działać tak iż przełączniki 1 i 2 w położeniu A mają pokazywać napięcie na atomizerze pod obciążeniem a w pozycji B napięcie na akumulatorach. Prosze o porade czy dobrze kombinuje ( średnio u mnie z elektroniką).
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1458986
Jakbyś schemat jeszcze zgodnie ze sztuką narysował...no ale cóż...gorsze już schematy tu widzieli. Jakiś sens to ma, ale żeby zrobić pomiar, musiałbyś i pierwszy i drugi przełączać. Poza tym woltomierz w położeniu B, świeciłby się cały czas.
By Polan
#1458990
A nie myślałeś czasem aby zrobić box na mosfecie i później ewentualnie dołożyć miernik? Wystarczy zaplanować na niego miejsce.
Osobiście wykorzystałem jakieś pozostałości po parowniku i zrobiłem sobie miernik na gwincie 510 :)
Chce zmierzyć to odkrecam parownik i przykrecam miernik.

Praktyka pokazuje, że miernik leży i zbiera kurz :)


Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1458994
Ja w boxie zrobiłem inny patencik. Woltomierz był podłączony za przyciskiem, tak, że napięcie pokazywał wtedy jak wapowałem. Łatwiejsze do zrobienia, dodatkowo nie wymaga więcej włączników. Z tym, że mi nie zależało na pomiarze napięcia na grzałce, do tego miałem zewnętrzny miernik.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1459017
Dobrze kombinujesz. Ale jedna sekcja przełącznika do woltomierza jest zbędna, ta na +. Wejście + woltomierza zostaw na stałe podłączone do + akumulatorów. Jedyna wada to ciągły pomiar i świecenie wyświetlacza woltomierza w pozycji pomiaru napięcia ogniw. :beer:
By kuba1229
#1768827
Siemka podłącze się pod temat czy zakres od 3-30 V woltomierza starczy? mając np dwie baterie po 40A podłączone szeregowo ile będzie pokazywał mniej więcej?
By orient
#1768834
Siemka. Z takimi wiadomościami jak twoje, odradzam ci robienie czegokolwiek po za myciem zębów (poproś higienistkę aby ci pokazała jak to robić) i podcieraniem tyłka (tu mógłbyś poprosić tatę o kontrolę). Inaczej może się okazać, że tych dwóch wyżej wzmiankowanych czynności nie możesz wykonać z prostej przyczyny braku palców u ręki. Pomijając powyższe, należy ci się złota łopata.
By kuba1229
#1768843
Ogółem dzięki za pomoc! Zrobiłem już jakoś jednego nic nikomu się nie stało!! Pytam z bo nie chce kupić na marne jakiegoś który okaże się niepotrzebnym. Dziękuje bardzo widać bardzo dorosła odpowiedz na poziomie :lol:
By Krasnal45
#1768846
Po pierwsze: Co ma amperaż akumulatora do wskazań woltomierza?
Po drugie: Co to za pytanie "ile będzie pokazywał mniej więcej?
A po trzecie: Czy wiesz "mniej więcej" jakie jest napięcie jednego akumulatora? :mrgreen:
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.