EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By turek86t
#1495358
Trwało to dość długo ale w końcu zabrałem się za siebie i złożyłem swojego moda na kisie.
Wymiary - profil aluminiowy 42x25x106 ścianka 1,5mm.
Włącznik fi 22 gwint 19x1.
Dekiel górny z poliwęglanu 6mm w nim głowica od ego i woltomierz podpięty na stałe do gwintu.
Lekko przerobiony kis z potencjometrem 50k.
Przegroda na baterie z poliwęglanu, styki drut miedziany 1,5.
Dekiel dolny z poliwęglanu, styki na baterie z jakiegoś starego przekaźnika przemysłowego, podłożona guma silikonowa aby zwiększyć sprężystość, zamykane zawleczkami z drutu 1,5 aby łatwo otwierać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Elementy z poliwęglanu dorobione na frezarce CNC.
Potencjometr wystaje może z 0,2mm daje się regulować paznokciem:)
Dekiel górny jest na wcisk co za bardzo nie umożliwia rozbieranie, muszę to przerobić na jakieś małe śrubki po brzegach.
Przymierzam się do zrobienia przycisku aby sprawdzać poziom napięcia akumulatorków, pomysł opisałem w tym temacie na forum pomysl-na-wlacznik-czasowy-do-kis-a-t96099.html.
Potrzebuje pomysłu na bardziej gustowne zemknięcie klapki na baterie, pomożecie?
By jq0o
#1495413
Mnie się podoba.
Te spinki koniecznie trzeba wyeliminować,niestety nie mam na to dobrego pomysłu :wink:
By orient
#1495651
Bardzo fajnie poupychane. Szkoda jedynie, że profil kanciasty. Kiedyś planowałem dobrać odpowiednią rurę i ją spłaszczyć. Spinka nie jest taka zła ale ja bym dał jedną przechodzącą przez cały profil. Nic lepszego w tej chwili nie wymyślisz, bo na wszelkie inne mechanizmy już jest za krótka obudowa. Możesz ewentualnie pomyśleć o zawiasach po jednej stronie a po drugiej dać szpilkę albo prymitywny skobel ale to drugie wymagałoby zrobienia denka od nowa z dwóch warstw i wycięcia w jednej warstwie prowadnicy a w drugiej dziury przez którą będziesz mógł ten skobel przesuwać.
Awatar użytkownika
By jacjac
#1495660
Miejsca Masz od groma w narożnikach. Wrzuć malutkie neodymy, z jednej strony delikatne podcięcie na paznokieć i po robocie. Nawet w te dziurki na zawleczki możesz zamontować małe neodymki.
Awatar użytkownika
By krisIs
#1495698
jq0o pisze:Mnie się podoba.
Te spinki koniecznie trzeba wyeliminować,niestety nie mam na to dobrego pomysłu :wink:


4 małe magnesiki na klapce i 4 kwadratowe/trójkątne elementy doklejone do boxa w środku, ale tak, żeby nie stykały z bateriami i pozwalały na ich wyjęcie/włożenie.

Lub zatrzaski kulkowe, tylko to wymaga nieco więcej grzebania.
By orient
#1495704
jacjac pisze:Miejsca Masz od groma w narożnikach. Wrzuć malutkie neodymy, z jednej strony delikatne podcięcie na paznokieć i po robocie. Nawet w te dziurki na zawleczki możesz zamontować małe neodymki.


Neodymy nie zapewnią odpowiednio dobrego docisku styków do akumulatorów.
Awatar użytkownika
By turek86t
#1495977
Żadne magnesy nie spełnią zadania, styki baterii wypychają dekiel, musi być zaryglowany w obudowie.
Myślałem nad czymś taki ale nie mam dostępu do tokarki aby coś takiego wykonać.

Obrazek
By orient
#1496048
Będzie kłopotliwe przy otwieraniu, na dodatek, z twojego rysunku wynika, że po otwarciu rygiel będzie wylatywał z klapki wypchnięty przez sprężynę. Już lepiej daj trójkąty po bokach i mocowanie na śruby. Przemyśl ten skobel. Wystarczy w miarę gruba blacha. Też możesz zrobić docisk na sprężynce i będziesz miał zatrzask. Wykonanie znacznie prostsze. Jak się postarasz, to w 4 mm grubości denka się zmieścisz.

Aaaaa... Wpadłem na pomysł jak możesz swój pomysł zrealizować bez tokarki. Szukasz w szufladzie starego zegarka(ów) na rękę. Wyciągasz z niego tuleje teleskopowe trzymające pasek. Wiercisz otwory w klapce i wklejasz w niego te tuleje. Gotowe!
Awatar użytkownika
By turek86t
#1496087
Teleskopy będą upierdliwe do otwierania, trzeba by wypychać je igłą.
Obrazek
Wpadłem na pomysł żeby znależć tulejkę fi 4mm, drut fi 2mm i to zlutować, w środek sprężynka os zapalniczki. Rygiel nie wypadnie, po włożeniu w otwór mam zamiar zacisnąć lekko krawędź otworu.
By orient
#1496116
Otwierać i tak trzeba będzie szpilką. Dlatego doradzałem skobel. Odchodzące od skobla ramię zapobiega wypadnięciu rygla z otworu i jednocześnie pozwala ci na otwieranie palcem, bez użycia narzędzia. Jeżeli mam ci coś doradzić w temacie zaciskania, to spróbuj raczej zrobić to maleńkim punktakiem wokół otworu a nie naciskać na ścianki. Jeżeli klapka będzie plastykowa, to po prostu wklej fragment z otworem o mniejszej średnicy.
Awatar użytkownika
By turek86t
#1496132
Znalazłem odpowiedni materiał,tulejka z listwy zaciskowej - średnica 4mm, jest z jednej strony płaska trzeba będzie zeszlifować, a śrubkę można zostawić wystającą, będzie jak otwierać bez narzędzi.
Awatar użytkownika
By turek86t
#1498082
Zawleczki precz, powiercone, w miarę spasowane, przedstawiam wam nowe zamknięcie akumulatorów.
Obrazek
Obrazek
Jeszcze tylko muszę zdobyć mosiężne śrubki M3, bo te stalowe z kostki to ciężko się obrabia i nie chce tu ich :)
Awatar użytkownika
By ToJaMleko
#1508840
a jeżeli by zamówić u ciebie coś podobnego do pierwowzoru, jaki byłby to koszt ? :)

EDIT: Coś podobnego mając na myśli: podobną obudowę bez woltomierza na PWM i gwincie varitube.
Awatar użytkownika
By turek86t
#1763264
Witam, po już długim użytkowaniu sprzętu mam z nim problemy, skacze mi napięcie w górę tak do 4,2 V raz na jakiś czas. Ktoś miał takie problemy z modułem kis 3r33?
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.