EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1720926
Co do zerowek to co raz częściej zdaża mi się zalewać parownik. Ostatnio prawie 6h wytrzymałem w między czasie może 4 buchy LQ z nikotyną.

Jak ktoś będzie chciał się doczepić to coś znajdzie. Tak jak drogówka zatrzyma, zaczniesz się kłócić to będą szukać aż znajdą coś do czego można się przyczepić.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Timi
#1720945
lelek6 pisze:Artykuł 5.1 mówi, że Zabrania się [...] palenia papierosów elektronicznych [...] na przystankach komunikacji publicznej. Oprócz tego ustawa definiuje co to jest "palenie papierosów elektronicznych":
17) palenie papierosów elektronicznych – spożycie pary zawierającej nikotynę, wydzielanej przez papieros elektroniczny;

Niektórzy twierdzą, że jeżeli spożywana para nie zawiera nikotyny, to nie jest to "palenie papierosów elektronicznych", więc nie stosuje do tej czynności artykuł 5.1. A jak to bedzie w rzeczywistości...?

Pozdrawiam

W moim przypadku to zadziałało.
W ogóle strażnicy miejscy mają mgliste pojęcie o ustawie, ale do mnie próbowali się przyczepić i polegli.
Moje argumenty:
1. Wydruk fragmentu ustawy z Art. 1, p. 17, który brzmi "palenie papierosów elektronicznych – spożycie pary zawierającej nikotynę, wydzielaną przez papieros elektroniczny" pod nos i wielkie oczy tych panów :mrgreen:
2. Oświadczenie o braku nikotyny w moim LQ.
3. Prośba o powołanie się na konkretną podstawę prawną, szczególnie na przepisy wykonawcze, których, z tego co mi wiadomo, brak.
4. Przypomnienie, że wszelkie wątpliwości prawo zawsze rozstrzyga na moją korzyść. Ponieważ są wątpliwości co do zawartości nikotyny w moim EIN, to mogę im udostępnić próbkę do analizy. Jeśli się okaże, że jej nie zawiera, to będą musieli zapłacić za badanie i przeprosić mnie za bezpodstawne oskarżenia.

Panowie byli mocno zdziwieni, ale odpuścili. Dostałem jakieś pokrętne pouczenie i tyle. Inną kwestią jest fakt, że przechodziłem koło przystanku autobusowego i tu też mieli marne podstawy do interwencji, bo nie byłem NA PRZYSTANKU lecz jedynie w jego pobliżu.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1720949
Timi... Ale to mimo wszystko wciąż jest kopanie się z koniem, aczkolwiek w Twoim przypadku zwycięskie :mrgreen:
W naszym wieku może lepiej nie kusić losu ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By pol
#1720951
Nie ma zakazu palenia na przystanku autobusowym...

Ustawa z 1995 r wspomina ogólnie o przystankach komunikacji publicznej.
Sprawę gdzie zaczyna się, a gdzie kończy przystanek komunikacji publicznej próbowało kilka gmin uregulować przepisami lokalnymi. Wiele gmin zległo przy uchwalaniu prawa lokalnego w tym zakresie.

Straż Miejska przyjmuje, że przystanek komunikacji publicznej to miejsce pod wiatą przystankową. Jak brak wiaty i jest tylko słupek, to zaczyna się głupia dyskusja.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2016, 10:13 przez pol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By pol
#1720960
Krasnal45 pisze:Kodeks drogowy akurat bardzo precyzyjnie to określa,ale idąc tyym tropem, przystanek bez wiaty, ma rozmiary kilku cm kwadratowych :mrgreen:

Ustawa prawo o ruchu drogowym - Kodeks drogowy

Słowniczek:
13) przystanek – miejsce zatrzymywania się pojazdów transportu publicznego, oznaczone odpowiednimi znakami drogowymi;


Art. 49
1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:
9. w odległości mniejszej niż 15 m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką – na całej jej długości;



@ Krasnal45,
Wg Twej wykładni, np przejazd dla rowerzystów miałby 20m..
art. 49.1
2. na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem;
By Krasnal45
#1720964
Pol Ja na to z innej strony patrzyłem. 15m za i przed przystankiem. Zakładając, że nie ma zatoczki i nie ma wiaty, jest tylko słupek oznaczający przystanek, to przystanek jest wielkości właśnie tego słupka. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By pol
#1720967
@ Krasnal45,

Zatem nie mając wiedzy w tym zakresie wprowadzasz innych w błąd.

Ustawodawca nie określił tego w żadnym akcie prawnym.

Gminy w zakresie legitymacji prawnej z ustawy (tytoniowej), która daje samorządom możliwość ustalenia miejsc publicznych jako stref wolnych od dymu tytoniowego, stanowią prawo lokalne. Niektóre gminy przyjęły uchwały, że zakaz palenia obejmie obszar przystanku oraz 5 m przed i za nim.
Awatar użytkownika
By d3333s1
#1720972
Timi pisze:Moje argumenty:
1. Wydruk fragmentu ustawy z Art. 1, p. 17, który brzmi "palenie papierosów elektronicznych – spożycie pary zawierającej nikotynę, wydzielaną przez papieros elektroniczny" pod nos i wielkie oczy tych panów :mrgreen:


Chyba czas zacząć nosić wydruk z ustawy razem z epapkiem, dla własnego spokoju i bezpieczeństwa.
Awatar użytkownika
By Timi
#1720998
d3333s1 pisze:Chyba czas zacząć nosić wydruk z ustawy razem z epapkiem, dla własnego spokoju i bezpieczeństwa.

Dokładnie tak robię.
Nawet orzełka sobie wstawiłem :mrgreen:

P.S.
To już jest drugi taki papier. Pierwszym jest uchwała rady gminy o wyprowadzaniu psów na spacery. W niej jest babol polegający na dopuszczeniu możliwości swobodnego biegania psa w miejscach publicznych pod warunkiem, że właściciel sprawuje nad nim kontrolę.
Sporo kasy mi zostało w kieszeni dzięki niemu :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1721004
Masz grzecznego pieska, nie to co te gimbazjalne istoty człekokształtne..., na nich są zapisy a kontroli brak.
Zachowują się byle jak... wapują /palą byle co :wink: i byle gdzie...
@tajwoj - chodnik też, ludzie nie powinni czekać na dyliżans na jezdni, to gorzej szkodzi niż ep. Ustawa jest do :dupa i nie tylko....
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.