EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Maszi.
#1252197
Witam
Planuje zakup swojego pierwszego e-papierosa.

Ile pale?
Palilem rozrywkowo na imprezach, często shisha, a tak to biernie.

Czego oczekuje?
Sprzętu do 150zl (caly zestaw) którego będę używał sporadycznie.


Rozgladalem się i znalazłem coś takiego:
- Bateria: spinner / spinner 2
- Clearatomizer: Vision CC mini

Czy taki zestaw będzie ok?
Czy w tej xenie znajdę coś lepszego?
Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc!
Awatar użytkownika
By Uxi666
#1252202
Może lepiej jakąś shishe kup, a jak nie jesteś nałogowym palaczem to odpuść ;)
By distressq
#1252210
Skoro kolega nie pali nałogowo to proponuje jakiś zestaw z jedną baterią, ale za to troche lepszy (nałogowcowi zawsze polece za tą samą cene kupić słabsze, ale w dwóch kompletach)

Pomyśl o vision spinner II lub aspire vv 1600 mah
Dorzuć do tego aspire nautillus mini i w ok 150-160 zł masz zestaw, jak możesz poświęcić te 10 czy 20 zł więcej to odrazu dobierz 1-2 grzałki "na wrazie czego" na zmiane. Ten zestaw bardzo dobrze oddaje smak liquidu oraz dobrze dymi.

Lub taniej i też dobrze (choć nie tak dobrze jak nautillus) kup zestawik za 80 zł aspire ET (też jest na e-dymie)

Na koniec skoro nie jesteś nałogowcem to zostań przy liquidach 0 mg i jak już musisz to popalaj tylko dla smaku i dymku, nie ma sensu uzależniać się od nikotyny, gdy nie trzeba :)
By Maszi.
#1252263
stacho pisze:Pozostań przy paleniu biernym.


Łatwo mówić :)
Uxi666 pisze:Może lepiej jakąś shishe kup, a jak nie jesteś nałogowym palaczem to odpuść ;)


Shishe już posiadam, ale czasami siedząc przed komputerem pracując lubię zadymic dla samego siebie, a z shisha trochę zametu jest :)
distressq pisze:Skoro kolega nie pali nałogowo to proponuje jakiś zestaw z jedną baterią, ale za to troche lepszy (nałogowcowi zawsze polece za tą samą cene kupić słabsze, ale w dwóch kompletach)

Pomyśl o vision spinner II lub aspire vv 1600 mah
Dorzuć do tego aspire nautillus mini i w ok 150-160 zł masz zestaw, jak możesz poświęcić te 10 czy 20 zł więcej to odrazu dobierz 1-2 grzałki "na wrazie czego" na zmiane. Ten zestaw bardzo dobrze oddaje smak liquidu oraz dobrze dymi.

Lub taniej i też dobrze (choć nie tak dobrze jak nautillus) kup zestawik za 80 zł aspire ET (też jest na e-dymie)

Na koniec skoro nie jesteś nałogowcem to zostań przy liquidach 0 mg i jak już musisz to popalaj tylko dla smaku i dymku, nie ma sensu uzależniać się od nikotyny, gdy nie trzeba :)


To prawda, że lepsza jedynka po update od dwójki? (Spinner)
I wlasnie tak, potrxebna mi jedna bateria jedynie.

Co myślicie o mild masterze? :)
By Maszi.
#1252277
szpurek13 pisze:Nie kupuj milda chyba że chcesz przepłacić. Zamiast spinnera II który ma/miał jakieś problemy polecę Ci https://www.e-dym.pl/Baterie/13766-.Bateria_Aspire_CF_VV_1600mAh..html

Super już sprawdzam.
Możesz podlinkowac jeszcze jakiś dobry cartomizer do tej baterii? ;)

: jaka jest ich opttmalna pojemnośc? :)
Ostatnio zmieniony 24 gru 2014, 00:30 przez Maszi., łącznie zmieniany 1 raz.
By distressq
#1252278
Mild nie dość że oferuje klony firm zagranicznych, to te klony są sprzętu, które się używało ze 2 lata temu i na koniec robią inne gwinty niż każda inna firma na całym świecie, wiec kupując milda nie dokupisz sobie nic obok. Dodatkowo ich baterie dają niskie napięcie (coś 3.6-3.7) bez regulacji napięcia

Zresztą tak samo jak volishe, p1 i reszta tego ścierwa z galerii handlowych, choć tamte firmy przynajmniej używają tych samych gwintów co reszta świata
Awatar użytkownika
By darekoPol
#1252292
Na prawdę was Panowie nie rozumiem. To, że ktoś nie pali nałogowo, to znaczy, że nie może e-palić? Ja sam zacząłem e-palić aby nie wkręcić się w analogi.
A co do tematu, kolega wyżej już zaproponował najlepsze co możesz kupić w tej cenie. Bateria Aspire cf vv 1600 + Nautilus mini. Jeśli znalazłbyś może te 50 zł. więcej to bierz to: http://peleon.pl/index.php?id_product=2 ... &id_lang=3
By Maszi.
#1252300
A jakiś tańszy clearatomizer? Czy lepiej dołożyć?
Awatar użytkownika
By stacho
#1252301
Maszi. pisze:Shishe już posiadam, ale czasami siedząc przed komputerem pracując lubię zadymic dla samego siebie
...
:)

Każdy zanim się uzależni tak myśli.
A uzależnić się można nie tyllo od nikotyny,
To, że wapowanie nie musi być obojętne dla zdriwia to pewnie wiesz ( i nie o nikotynie tu mowa ).
Ja do twojego pakowania się w to bagno ręki nie przyłoże.
I dziwię się kolegom którzy tak chętnire ci w to bagmo pomagają wejść.
No panowie , może mu jeszcze modzika zaproponujecie - tak dla kilku buszków przed kompem.
Awatar użytkownika
By darekoPol
#1252303
Maszi. pisze:A jakiś tańszy clearatomizer? Czy lepiej dołożyć?

Warto dołożyć, a jeśli na prawdę nie masz z czego to bierz Mi-Tanka jest na wapujemy.pl
By Maszi.
#1252306
Wiem, czytam oglądam ale wszystko ogranicza się do tego, że obiektywne raporty ukażą się za kilka lat.
Awatar użytkownika
By darekoPol
#1252307
stacho pisze:
Maszi. pisze:Shishe już posiadam, ale czasami siedząc przed komputerem pracując lubię zadymic dla samego siebie
...
:)

Każdy zanim się uzależni tak myśli.
A uzależnić się można nie tyllo od nikotyny,
To, że wapowanie nie musi być obojętne dla zdriwia to pewnie wiesz ( i nie o nikotynie tu mowa ).
Ja do twojego pakowania się w to bagno ręki nie przyłoże.
I dziwię się kolegom którzy tak chętnire ci w to bagmo pomagają wejść.
No panowie , może mu jeszcze modzika zaproponujecie - tak dla kilku buszków przed kompem.

Teraz jak to przeczytałem to przemyślałem sprawę. Tak więc jeśli nie musisz sobie "zapalić przy komputerze" to nie kupuj nic. Potem Ci się to spodoba, zachce Ci się większych chmurek i się zacznie... mody i te sprawy. Tak więc lepiej nie pchać się w nic.
By amsaw
#1252308
stacho pisze:Każdy zanim się uzależni tak myśli.
A uzależnić się można nie tyllo od nikotyny,
To, że wapowanie nie musi być obojętne dla zdriwia to pewnie wiesz ( i nie o nikotynie tu mowa ).
Ja do twojego pakowania się w to bagno ręki nie przyłoże.
I dziwię się kolegom którzy tak chętnire ci w to bagmo pomagają wejść.
No panowie , może mu jeszcze modzika zaproponujecie - tak dla kilku buszków przed kompem.

Stacho, doradzające chłopaki młode jeszcze, zdrowe...
Za paręnaście lat zmienią podejście. Tyle, że to juz trochę późno będzie.
Przed trzydziestką też byłem pewien, że będę zawsze młody i zdrowy. I nic mi nie zaszkodzi, skoro dobrze się czuję.
My też błądziliśmy, też robiliśmy błędy, też nie słuchaliśmy bardziej doświadczonych. Niestety, taka natura człowieka, że lubi uczyć się głównie na własnych błędach.
Ja w takich tematach nie doradzam - chcę mieć czyste sumienie.

-- [scalono] Śr 24 gru 2014 1:11:01 --

Maszi. pisze:Wiem, czytam oglądam ale wszystko ogranicza się do tego, że obiektywne raporty ukażą się za kilka lat.

Nie, już wiele wiadomo.
Poczytaj blog Starego Chemika.
By Maszi.
#1252313
Bardzo bym prosił o link do tego bloga.A wy zalujecie ze daliscie sie wciagnac?
By amsaw
#1252321
Paliłem ponad dwie paczki dziennie analogów.
Przejście na e-p było dla mnie wybawieniem - miałem duże problemy ze zdrowiem spowodowane jaraniem.
Więc ja nie żałuję, ale wiem, że wybrałem po prostu mniejsze zło. Wapowanie nie jest obojętne dla zdrowia. A szkoda ;)
Blog:
http://starychemik.wordpress.com/
By Maszi.
#1252327
amsaw pisze:Paliłem ponad dwie paczki dziennie analogów.
Przejście na e-p było dla mnie wybawieniem - miałem duże problemy ze zdrowiem spowodowane jaraniem.
Więc ja nie żałuję, ale wiem, że wybrałem po prostu mniejsze zło. Wapowanie nie jest obojętne dla zdrowia. A szkoda ;)
Blog:
http://starychemik.wordpress.com/


Czytam i czytam - jeśli dobrze wyczyatałem nie ma takiej tragedii ale i tak 0, 25 chmury to nie woda.
Wapowanie staje się powoli nieodlacznym elementem kultury jak kiedyś papierosy zwykle. Tak mi sie przynajmniej wydaje. Czy warto poruszać się z nurtem? Nie wiem, ale spróbować można - racja?
By Maszi.
#1252337
amsaw pisze:http://www.e-papierosy-forum.pl/e-palenie-a-zdrowie-f46.html


Wszyscy opisują swoje zmiany po przejściu ze zwykłego na e są jak najbardziej pozytywne. A co z tymi którzy zaczynają od zera przygodę?
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1252353
A po co Ci taka przygoda? Nie lepiej żonie coś kupić? Skoro nie jesteś uzależniony to nie kupuj no bo po co się pchać w nałóg. My daliśmy się wciągnąć analogom - każdy z nas jakby mógł cofnąć czas nie sięgnąłby za pierwszego papierosa. Tak jak istnieje alkoholizm tak też nikotynizm a jak zaczniesz nawet głupie "zerówki" popalać w e-p to zaraz zechce Ci się kopa i nawet się nie obejrzysz i jesteś jak my uzależniony.

@stacho dałeś mi do myślenia, że dla nie palącego nie jest dobrym pomysłem doradzanie czegokolwiek w tej kwestii - później chłopak nas przeklnie.
By Maszi.
#1252361
Żony nie posiadam, dziewczyna na brak prezentów też nie narzeka (chociaż im nigdy mało).

Przekonany przez was odkladam zakup na jakiś czas, przez który pewnie (oby!) zmadrzeje albo znajdzie się inny głupi nalug!
Powodzenia w rzucaniu palenia koledzy forumowicze :)
Awatar użytkownika
By nemiasty
#1252382
Jeżeli nie palisz i nie szukasz dla tego alternatywy to zdecydowanie odradzam. Jak wiadomo również wapowanie może doprowadzić do uzależnienia się od nikotyny.

Jeżeli zaś jesteś zdecydowany i uparty to i tak tego pomysłu Tobie nie wybijemy z głowy.

Zerknij na Aspire CF VV 1600mAh, Nautilus Mini, grzłaki BVC, ładowarka oraz jakieś liquidy.
Aspire CF VV 1600mAh -> https://www.e-dym.pl/?search=%22aspire%20cf%20vv%22
Nautilus Mini -> https://www.e-dym.pl/?search=%22Nautilus%20Mini%22
Grzałki BVC -> https://www.e-dym.pl/Grza%C5%82ki/13824 ... a_BVC.html
Ładowarka -> https://www.e-dym.pl/Akcesoria/%C5%81ad ... _230V.html
Liquidy -> https://www.e-dym.pl/Liquidy/
Awatar użytkownika
By stacho
#1252384
Maszi. pisze:Wapowanie staje się powoli nieodlacznym elementem kultury jak kiedyś papierosy zwykle. Tak mi sie przynajmniej wydaje. Czy warto poruszać się z nurtem? Nie wiem, ale spróbować można - racja?

Nie, nie racja.
Oczywiście młodzież ma to do siebie, że często "próbuje" wbrew wszelkiej logice. To się nazywa "okres buntu".
" co mi tam wapniaki ( czy jak teraz młodsza młodzież nazywa starszych ) będą opowiadać"
I próbują. I część zostaje w tym czego próbuje.
Na to liczą np producenci papierosów ( zresztą jak widać nie do końca się mylą )

Piszesz, że nie ma badań długoterminowych.
Maszi. pisze:Wiem, czytam oglądam ale wszystko ogranicza się do tego, że obiektywne raporty ukażą się za kilka lat.

Wiesz, uważam że większość zmarłych i umierających w konsekwencji używania tytoniu też zaczynała w czasach gdy nie było jeszcze długoterminowych obiektywnych badań na temat konsekwencji palenia.

Maszi. pisze:A wy zalujecie ze daliscie sie wciagnac?

Powiem ci za siebie - tak, żałuje że dałem się wciągnąć w analogi.
EP to takie mniejsze zło - ale baaaardzo zazdroszczę ludziom którzy są wolni od palenia, nie palili, rzucili palenie, rzucili wapowanie.
Wcale nie kręci mnie puszczanie mgiełki, walka ze sprzętem, poprawianie producenta, kupowanie co i raz kolejnych batek, parowników, płynów.
Bardzo bym chciał być od tego wolny. A nie potrafię i zżymam się na siebie, po co ja kiedyś wciągnąłem się w to gó..o.

Oczywiście, nikt z nas nic ci nie zabroni, podejmiesz decyzję jaką uznasz za stosowne.
Mam nadzieję, i życzę ci tego w ten wigilijny poranek, żebyś podjął mądrą decyzję i nie ryzykował, że ograniczysz swoją wolność sam i na własne życzenie.
Awatar użytkownika
By Smokey69
#1252448
Dobrze Ci Koledzy radzą - odpuść sobie. Jeśli chcesz się od czegoś uzależnić to uzależnij się od ćwiczeń fitness i zdrowego organicznego jedezenia. Wydasz też sporo forsy a efekt dla Twojego zdrowia będzie na pewno lepszy. Zamiast ściągać buszki przy kompie lepiej odejdź od biurka i przez parę minut popracuj nad stanem swojego kręgosłupa robiąc kilka ćwiczeń.

To są dobre rady od człowieka, który uzależnił się od nikotyny 32 lata temu i wydał na nią równowartość mieszkania - skutków zdrowotnych nie zliczę.

Jeśli będziesz upartym osiołkiem (bez urazy), to na forum jest milion tematów "co wybrać" i "gdzie to kupić" - sam znajdziesz najbardziej polecane zestawy bez problemu.
Awatar użytkownika
By glowa82
#1252452
distressq pisze:Skoro kolega nie pali nałogowo to proponuje jakiś zestaw z jedną baterią,



Boże, widzisz, a nie grzmisz!
Jeśli kolega nie pali nałogowo, to nie ma sensu wchodzić w ep.

E-papierosy to nie zabawki
Z założenia mają pomóc w rzuceniu śmierdzieli.
Zastanówcie się ludzie, co i komu odpowiadacie.
Zamiast pisać, żeby nałapać jak najwięcej plusów i gwiazdorzyć na dzielni, zacznijcie lepiej pomagać - pomagać innym, a nie sobie!

Wesołych Świąt!
By HanysPL
#1252464
glowa82 pisze:
distressq pisze:Skoro kolega nie pali nałogowo to proponuje jakiś zestaw z jedną baterią,



Boże, widzisz, a nie grzmisz!
Jeśli kolega nie pali nałogowo, to nie ma sensu wchodzić w ep.

E-papierosy to nie zabawki
Z założenia mają pomóc w rzuceniu śmierdzieli.
Zastanówcie się ludzie, co i komu odpowiadacie.
Zamiast pisać, żeby nałapać jak najwięcej plusów i gwiazdorzyć na dzielni, zacznijcie lepiej pomagać - pomagać innym, a nie sobie!

Wesołych Świąt!
Awatar użytkownika
By glowa82
#1252471
HanysPL pisze:
glowa82 pisze:Jeśli kolega nie pali nałogowo, to nie ma sensu wchodzić w ep.

To co teraz wychodzi, wcale nie wygląda jak pomoc w żucaniu nałogu.


Masz rację, nie może pomóc w rzucaniu palenia, bo kolega nawet nie zaczął.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1252479
Mam znajomego, który palił okazyjnie- 1-2 fajki w miesiącu, dla towarzystwa. Nawet się nie zaciągał. Czyli można powiedzieć że nie był uzależniony. Nie był nałogowym palaczem.
Jakiś debil polecił mu kiedyś e-papierosa. Od tamtego czasu minęło kilkanaście miesięcy. Zdrowie znajomego mocno się pogorszyło, wcześnie był to okaz zdrowia. Dostał dziwnego kaszlu, jakieś kluchy rano po przebudzeniu. Dodatkowo wkręcili go w mody i finansowo też podupadł, bo wiadomo jak to wciąga. Ostatnio jak go widziałem to mówił, że rzucił te ep w cholerę. Jest już lepiej. Ale żałuje że posłuchał debila, który polecił mu ep, gdy ten nie był w żadnym nałogu.
Przeanalizuj i przemyśl. Ep to nie zabawka! To nie gadżet dla ludzi, którzy nie są nałogowymi palaczami. Bardzo mocno pomagają uzależnionym, ale "zwykłym" osobom mogą przynieśc więcej szkody niż pożytku. Ep to swoiste lekarstwo dla palaczy. Czy nie będąc chorym na cukrzyce zaczniesz sobie dla lansu wstrzykiwać w brzuch insuline???
By Maszi.
#1252561
Podsumowuje temat:
Nie paliłeś - nie pal.
Wesołych Świąt!
Awatar użytkownika
By adi38
#1252683
Maszi. pisze:...a z shisha trochę zametu jest...


Uwierz mi, że z e-paleniem jest zamętu x 10.


Wydziergane z Sony Xperia Z
By distressq
#1253013
Boże święty chce sobie facet popykać to niech se pyka, jego zdrowie, jego pieniądze i co najważniejsze, skoro zaakceptował regulamin forum przy rejestracji to jest dorosły (lub podaje się za dorosłego), więc JEGO DECYZJA. Przyszedł tutaj po pomoc w wyborze dobrego modelu, a nie po stado przyzwoitek, która mu będzie mówić co może, a czego nie może robić.

E-papieros to nie zabawka ? Dla młodzika oczywiście, że tak. Tak samo jak zwykłe fajki, tak samo jak wóda (słyszeliście kiedyś o licealistach, którzy piją grzecznie i z umiarem, jak na cywilizowanego człowieka przystało?), tak samo jak dragi. Jak się chce młodzik wciągać to niech się wciąga. To jest jego wybór i nikomu nic do tego. I taka jest kolej rzeczy, od tego jest młodość, żeby sobie używać, a jak może sobie pykać 0mg e-p zamiast okazyjnych analogów to i tak lepiej


I jeszcze znalazł się *miły człowiek*, który minusuje za to, że w jednym z pierwszych postów zaproponowałem dobry zestaw zainteresowanemu....

Szczerze panowie zawiodłem się tutaj teraz na was


P.S - Z takim podejściem nie wiem co sami robicie jeszcze wapując. Skoro uważacie to za takie zło to należy rzucić wszelakiego rodzaju palenie, bo najwyraźniej wapujecie tylko z nałogu. Polecam metodą Alana Carra. Jest bardzo dobry film na youtube o tym. Godzinkę przeznaczamy i rzucamy bez najmniejszego problemu. Ja rzuciłem analogi całkowicie na długo przed zaczęciem wapowania i nadal uważam wapowanie za najlepszą rzecz na świecie.
By amsaw
#1253067
distressq pisze:I jeszcze znalazł się *miły człowiek*, który minusuje za to, że w jednym z pierwszych postów zaproponowałem dobry zestaw zainteresowanemu....

Samobójcy też nie zapomnij popchnąć, gdy będzie zastanawiał się czy skoczyć z mostu.
Kolego - odwetowe repuchy możesz sobie podarować - glowa82 na niego nie zasłużył. Zwłaszcza w chamskiej formie, której użyłeś.
By Bilon90
#1253073
Cóż virus socjalizmu wszystkich zaraza człowiek jest wolny i może robić co chce ludzie przyzwyczajeni do opieki i sterowania przez państwo próbują sterować innymi ja ostatnio zostałem zjechany przez niejakiego pola dorośli ludzie już nie są traktowani jak dorośli tylko jak dzieci kazdy ma prawo palić co chce i jak chce i nikomu nic do tego
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1253079
Bilon90 pisze:Cóż virus socjalizmu wszystkich zaraza człowiek jest wolny i może robić co chce ludzie przyzwyczajeni do opieki i sterowania przez państwo próbują sterować innymi ja ostatnio zostałem zjechany przez niejakiego pola dorośli ludzie już nie są traktowani jak dorośli tylko jak dzieci kazdy ma prawo palić co chce i jak chce i nikomu nic do tego

Zara tam socjalizmu. My odradzamy e-palenia nieuzależnionym, z bardziej egostycznych pobudek, między innymi dlatego, aby móc obalać tezy stawiane przez autorytety moralne typu prof. Jacka Jansena, który to jest gdańskim onkologiem (!) i twierdzi, że e-papierosy to zuo, gdyż mogą uzależniać! Jedyny argument, którego gość używa, to możliwość uzależniania, a o konkretach ani słowa. Nic nie wspomina o czadzie i wieeelu innych szkodliwych substancjach zawartych w dymie, a których w e-papierosie nie ma lub są zawarte w śmiesznie małych ilościach. Wot lekarska etyka!
Po co mamy pakować nieuzależnionego w szpony nałogu?
By Bilon90
#1253083
Może nie zło ale napewno uzależniają gdy kupowałem epeta słyszałem rzuć palenie z epetem nic nie rzucilem bo e palenie tak mało mnie kosztuje ( około 30zl mmiesięcznie ) że nawet nie chce mi się rzucać a to że lubie palić to inna sprawa inna sprawą jest to ze potrzebuje nikotyny. A wracając do pseudo naukowców samodzielnie myślący człowiek nie potrzebuje słuchać jakichś profesorów
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1253089
Bilon90 pisze: A wracając do pseudo naukowców samodzielnie myślący człowiek nie potrzebuje słuchać jakichś profesorów

I tu się drogi przyjacielu głęboko mylisz! Nie rozumiesz problemu. Ty myślisz, inni forumowicze myślą. A duża rzesza rodaków ogląda 'pytanie na śniadanie' na tvnie i tam dowiaduje się od prof. Jacka Jansena (przypominam, że onkologa), że te e-papierosy do gorsza cholera od analogów. Dlaczego gorsza? Tak a priori.
Ostatnio coś czytałem, że młodzi w Polsce, nie uzależnieni od tytoniu, uzależniają się e-petów? Podobno rzetelne badania. Po co nam to?

-- [scalono] 25 gru 2014, 12:15 --

I jeszcze dodam, że dla mnie - jako lewaka - życie bez nałogów byłoby nie do zniesienia.
By Bilon90
#1253091
To tylko świadczy o tym jak tempy jest typowy janusz po co się tym pprzejmować niech każdy dorosły pali co cchce robi maczanki z liquidow i naturalnej wanili jak chce i niech to pali jest dorosły i może i nikt nie powinien mu zabraniac szczególnie na forum
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1253105
Ale nie rozumiesz jak bardzo to szkodzi naszej sprawie? Może ja się nie dość precyzyjnie wyrażałem. Chodzi o lobbystów. Lobbyści to nie jest - jak mgła smoleńska - kwestia wiary, ale to są realne persony, działający ZUPEŁNIE JAWNIE, lub czasami mniej jawnie. Cała prawacka demokracja USA opiera się na wpływach lobbystów.
Zdanie januszów może mieć istotny wpływ na charakter wprowadzanych ustaw, bo przecież zgodnie z wolą januszów i prof. Jacka Jansena można w prosty sposób uchronić obywateli od zabójczych e-papierosów.
Awatar użytkownika
By glowa82
#1253110
Bilon90 pisze:To tylko świadczy o tym jak tempy jest typowy janusz po co się tym pprzejmować niech każdy dorosły pali co cchce robi maczanki z liquidow i naturalnej wanili jak chce i niech to pali jest dorosły i może i nikt nie powinien mu zabraniac szczególnie na forum


Bilon90, jest różnica między dorosłością a pełnoletniością. Zgadza się, jeśli ktoś skończy 18 lat, ma prawo do korzystania z używek.
Natomiast dorosłość, to stan umysłu. Osoba dorosła jest przede wszystkim odpowiedzialna, za siebie i za innych.
Dlaczego odradzałem zakup ep osobie nieuzależnionej? Bo jak wspomniałem wcześniej, to nie jest zabawka.
Oczywiście każdy ma prawo kupić co zechce. Jednak boli mnie, gdy czytam takie komentarze jak powyżej.
Dlaczego?
Przez ostatnie miesiące zatrważająca ilość postów dotyczy tematów, które nie mają nic wspólnego z wapowaniem.
Posty typu, jak zrobić ogromną chmurę, chce zrobić/kupić czerwony liquid, albo jakiego moda wybrać, bo jestem kompletnie zielony?
Wyobraź sobie, że któraś z tych osób spowoduje nieszczęście. Zatruje się własnym lq albo bateria mu wybuchnie i urwie palce??
Nie dość, że w TV znów będą gadać, jakie te ep są niebezpieczne, to koleś jeszcze powie - na pewnym forum mi tak kazali zrobić.
Dlatego wkurza mnie odpowiadanie na tak bzdurne posty z automatu, bez zastanowienia się komu ludzie odpowiadają.
Awatar użytkownika
By Caprica7
#1253117
Ale jeśli ktoś pisze, że pali 20 lat to nie koniecznie tak jest, a wtedy już dostanie odpowiedź. Pan, który zapoczątkował temat postawił sprawę jasno. Część napisała co warto kupić inni wyrazili opinię, że nie warto wchodzić w nałóg(co jest prawdą). Mam na myśli to, że jak ktoś się uprze, żeby zacząć używać epapierosa to chyba i tak użyje, więc obie strony mają po części rację, warto kogoś odwodzić, ale krytyka osób, które udzieliły odpowiedzi wydaje mi się za ostra :)

Co do wpływu mediów na ludzi, to ostatnio przed centrum handlowym miałem sytuację: kobieta pali analoga, ja wyjmuję efajkę, a ona z tekstem "Mógłby pan iść dalej, bo leci na mnie to g**no i mnie pan truje" jednocześnie pociągając sobie spokojnie z swojego viceroya jakby to była najzdrowsza rzecz na świecie :mrgreen:
Awatar użytkownika
By fil19
#1253165
glowa82 pisze:
distressq pisze:Skoro kolega nie pali nałogowo to proponuje jakiś zestaw z jedną baterią,



Boże, widzisz, a nie grzmisz!
Jeśli kolega nie pali nałogowo, to nie ma sensu wchodzić w ep.

E-papierosy to nie zabawki
Z założenia mają pomóc w rzuceniu śmierdzieli.
Zastanówcie się ludzie, co i komu odpowiadacie.
Zamiast pisać, żeby nałapać jak najwięcej plusów i gwiazdorzyć na dzielni, zacznijcie lepiej pomagać - pomagać innym, a nie sobie!

Wesołych Świąt!

E papierosy ktorych jedynym celem bylo rzucenie palenia byly produkowane 5 lat temu. Obecnie stalo sie to swoista moda. Nigdy nie palilem analogow, po prostu kiedys ktos dal mi sprobowac e i skoczylo sie na modach :D Wapuje tylko i wylacznie 0/6 mg i dzieki temu nie siegam po smierdziuchy
By amsaw
#1253171
Tak czy siak wpadłeś w nałóg. W e-papierosach wcale nie jest najgorsza nikotyna. Inhalujesz rzeczy, o których nie wiadomo do końca, czy są bezpieczne.
Nałóg zawsze zostaje nałogiem. Niezależnie od tego czy palisz analogi, czy e-p, czy chlejesz alkohol.
Cała dyskusja kręci się wokół tematu czy pomagać we wdepnięciu w nałóg e-papierosowy osobom nieuzależnionym od nikotyny, czy tłumaczyć, ze jest to bez sensu.
Właśnie Twoja wypowiedź jest wodą na młyn wszelkiej maści przeciwników e-palenia. Zostałeś ofiarą mody i kumpli, którzy dali Ci e-p do spróbowania.
Awatar użytkownika
By agregat76
#1253180
@fil19, podziękuj temu ktosiowi za "mądre" rady i wciągniecie Cię w e-palenie :palm2 Każdy nałóg jest zły i nieważne czy to "mniejsze zło" czy też nie. Niestety, ale głupota ludzka nie zna granic :(
By distressq
#1253183
amsaw pisze:
distressq pisze:I jeszcze znalazł się *miły człowiek*, który minusuje za to, że w jednym z pierwszych postów zaproponowałem dobry zestaw zainteresowanemu....

Samobójcy też nie zapomnij popchnąć, gdy będzie zastanawiał się czy skoczyć z mostu.
Kolego - odwetowe repuchy możesz sobie podarować - glowa82 na niego nie zasłużył. Zwłaszcza w chamskiej formie, której użyłeś.


Nie, zwróciłbym mu uwagę, żeby nie rzucał się pod pociąg, bo to psuje dzień ogromnej ilości osób, a jak zdecyduje się na skok z balkonu to niech najpierw spojrzy, czy nikt nie idzie ulicą. Poza tym jego sprawa tak długo jak nie zepsuje dnia niewinnym przechodniom
By klakier7
#1253237
Dziwi mnie zwiększająca się ilość postów, o tej lub podobnej tematyce,jak również pojawianie się na tym forum, w ostatnim okresie czasu zwiększonej grupy młodych ludzi chcących zacząć swoją przygodę z nikotyną od e-papierosa,czyżby zbieg okoliczności(prace nad ustawą).Nie zdziwię się jak odpowiedzi udzielane w dobrej wierze na tym forum, będą cytowane wybiórczo z trybuny sejmowej przez osłów oraz przez różnorakich pseudo obiektywnych dziennikarzy w mediach.Chyba zaczynamy samym sobie robić koło d..y.Pozdrawiam klakier.
Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.