EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
By berto
#928386
Robiłem dziś porządki w szufladzie i natknąłem się na pewien baniaczek. Aspire BDC bo o nim mowa kupiłem kiedyś z czystej ciekawości ale mi nie podszedł. I tak mi dzisiaj przyszło do głowy że przecież można by zrobić z niego spheroida (wiem że żadna to nowość). Jako zespołu grzewczego użyłem tego z Evoda który jak się okazało pasuje jak ulał. Za magazyn liquidu robi Sera Wool którą dostałem z Captivape przy okazji zakupu A7oida. Pierwszy setup MC na wacie to mega niewypał ale ja nie jestem zwolennikiem waty i pewnie coś źle zrobiłem (jak zwykle :mrgreen:). Za drugim razem było zdecydowanie lepiej. Silica TMC 2mm w ósemkę, 5x 0,30 A1 i wyszło mi ok. 1,1Ω. No i jest całkiem nieźle, dymi zacnie, dobrze oddaje smak i co najważniejsze nie zalewa i nie siorbie ale to wszystko zależy od konfiguracji. Baniak pomieści ok. 3ml liquidu.

Widoczny na poniższym zdjęciu knot powinien być zdecydowanie krótszy, tak by końcówki tylko dotykały sery w przeciwnym wypadku podczas skręcania można zatkać kanał powietrzny splątanym knotem.
Obrazek

A tak się prezentuje z Nemkiem HQ 350 (dł. 105 mm bez dripa)
Obrazek

Reasumując, za w sumie niewielkie pieniądze (ok. 30zł) można złożyć całkiem fajny parownik który wreszcie działa jak należy. ;)
Awatar użytkownika
By StrefaZIU
#929090
berto pokaż jak to dymi ;)
By berto
#929374
StrefaZIU pisze:berto pokaż jak to dymi ;)


Niestety nie ma warunków oświetleniowych i nie ma za bardzo czym nagrać.
Spróbuj to sam się przekonasz. :P
Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.